Jump to content
teo_73

Αναφορές Μαίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διχάζεται η μέρα εδώ... Με κοντομάνικο από τις 10.00 εως τις 18.00 και μετά οπωσδήποτε ζακέτα και χοντρή μάλιστα... το ίδιο μας κάνει τις τελευταίες 3 μέρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Με συγχωρειτε για το εκτος θεματος...Ειναι δυσκολες στιγμες..Νομιζω οτι κοιμαμαι και θα ξυπνησω και οταν σηκωθω ,θα ειναι ολα οπως πριν..Ματαιο...

Προσπαθω να στηριξω τον αδερφο μου την μανα μου,την γυναικα μου και τα αδερφια του του πατερα μου.Και κυριως τον διδυμο αδερφο του....77 χρονια μαζι,ιδιοι και τηλεπαθητικοι..

Ο Θεουλης και η ζωη αποφασισανε να μου στερησουν τον πατερα μου..Τον Τασο τον Οικονομιδη,ευχομαι συντομα να ερθει ο νεος Τασος Οικονομιδης ο εγγονουλης του και να συνεχισει το ονομα του...

Σας ευχαριστω ολους μεσα απο την καρδια μου..Και το φορουμ που επετρεψαν αυτες τις στιγμες,τα ασχετα μηνυματα που δεν αφορουν τον καιρο μας..

Αγκιαλιαστε τους ανθρωπους σας σαν να τους αγκαλιαζετε για τελευταια φορα..Δεν προλαβα να του πω οσα ηθελα..Αλλα οταν βγαιναμε και πιναμε το κρασακι μας σε καθε τσουγκρισμα ηξερε...Καταλαβαινε...Ολη μου η ζωη ειναι ο δικος μου Τασος!!!

Καλη συνεχεια και με συγχωρειτε που σπαταλησα χωρο για ασχετα μηνυματα..Αλλα ξερετε τι σημαινει για μενα το φορουμ..Θα τα λεμε..

Συλλυπητήρια φίλε Σάκη... Καλό παράδεισο να έχει ο πατέρας σου... Κι εσύ να είσαι γερός να τον θυμάσαι.... Κι εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όπως είπες να έρθει στη ζωή ο εγγονός του να συνεχίσει το όνομά του.....Κρίμα πολύ κρίμα ... και πάλι συλλυπητήρια....😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα καιρικά , και σήμερα όλη μέρα συννεφιά με πολυ μικρά σχεδόν ελάχιστα ανοίγματα μόνο το μεσημέρι που άφησαν την θερμοκρασία να πλησιάσει τους 18 (17,7 η μέγιστη)..... βροχούλα από αργά το απόγευμα που άφισε 1,4  χιλιοστά στον σταθμό εδώ στο Μακροχώρι... ακόμα ψιχαλίζει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πω και παλι ενα μεγαλι ευχαριστω σε ολους..Ευχαριστω ιδιαιτερα τα δυο αδερφακια μου..Γιωργο απο δροσοπηγη και Μητσο απο Κρυονερι..Απο τις 15:00 μεχρι τωρα γελασαμε,κλαψαμε,ηπιαμε...

Πατεραααα..Τα φιλαρακια μου ειναι εδω...Ολαα.....!!!Για σενα πινουμε,θυμομαστε,κλαιμε,γελαμε..Ενα μπουκαλι ρακι αδειασαμε ρε μπαγασα...Και συ που εισαι γμτ????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διακυμανσεις προχωρημενου Νοεμβρη η και Δεκεμβρη ακομα και μες στα μπετα....τι κι αν σε λιγη ωρα ειναι 12 Μαιου πλεον...

Καταπληκτικο ψυχρο βραδυ που δεν θυμιζει καθολου Ανοιξη, με βοριαδακι να διατηρειται και συννεφουλα....

12,9 με 16,8 τελικα η σημερινη διακυμανση για εδω στα 180 μ του Ζωγραφου.....και 0,2 - 0,6 mm Η γειτονια σε 3 γυρους βορισματος - βροχουλας.....

Στους 13,8 ηδη αλλα με αισθηση αρκετα χαμηλοτερη, παμε για το πιο κρυο πρωινο του Μαιου αυριο Παρασκευη με οριακα ισως και μονοψηφιες εντος πολεοδομικου συγκροτηματος....

Εντωμεταξυ η προοπτικη ειναι για αλλαγη ημισφαιριου, καθως μετα απο καποιες "νορμαλ" ημερες, παλι φαινεται να ερχονται δροσιες και βροχες μετα τις 22/5 και μπασιμο Ιουνιου φουλ εκτος εποχης.....μακαρι να μην το πληρωσουμε με 50αρια αργοτερα τον Αυγουστο αυτο το υπεροχο 3μηνο που διανυουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξανα και ξανά σομπα και σήμερα ...λυτρωτική σομπα σημερα αφου είχε 17 βαθμους το σπίτι μεσα απιστευτο ...πρωτη φορα συμβαινει αυτο 11 μαιου ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13.2 -16.9 σήμερα με συννεφιά και μη μετρήσιμο υετό για πολλές ώρες....αίσθηση πιο κάτω λόγω ισχυρού βοριά με ριπές στα 40χλμ /ώρα ....13.4 τώρα με 35αρες ριπές 

Δεν θυμάμαι να κοιμάμαι με πάπλωμα τέτοια εποχή .....εν τω μεταξύ η εσωτερική είναι οριακά πάνω από τους 20 !!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Τρομερη η σημερινη μερα που με το ζορι επιασε 16,5 το μεσημερι, ενω τωρα εξω εχει 13,8 με την μερα που περασε να βαζει 0,7mm, ας το απολαυσουμε γιατι μπαινουμε σε ζεστες απροοσδιοριστου χρονικου διαστηματος μετα τις 14 του μηνα

Ενα κρύο πρωτο δεκαημερο Μαιου περασε αλλα δυστυχως στην Αττικη ελειψαν πολυ οι καλες βροχες που θα μπορουσε να βαλει λογω κυκλοφοριας αλλα δεν μας τιμησε ιδιαιτερα εκτος των υπερβορειων και των ορεινων ογκων...παμε να δουμε αν ηταν και πρωτογνωρο το κρυο που ειχαμε

image.png.ff4cf64414b4fdfe1d2aba773f0afadb.png

Χρησιμοποιησα 3 σταθμους με 14 χρονια δεδομενων Μαιου (σταθμοι ΕΑΑ Μαρουσι, Γκαζι και Ζεφυρος Πειραια ιδιωτικος ωστε να πιασω ολον τον νοητο αξονα του λεκανοπεδιου), καθως και δεδομενα του σταθμου ΕΑΑ της Παρνηθας και Τ850 απο ραδιοβολησεις

Παρατηρουμε τα εξης εντος πολεοδομικου συστηματος

Ψυχρότερο σε ισοβαθμια μαζι 2011 και 2019 στις μεγιστες Τ (σημαντικος ο ρολος της νεφωσης)

5ο ψυχρότερο σε ισοβαθμια με 2014 σε ελαχιστες (νεφωση χωρις ιδιαιτερα φαινομενα δεν εριξαν πολυ τις ελαχιστες Τ)

Συνολικα 3ο ψυχρότερο σε ισοβαθμια με το περσινο! πισω απο 2019 (το πιο κρυο) και 2011

Στα 850 και στην Παρνηθα ηταν το 6ο πιο κρυο σε 14 ετη 

Εν κατακλειδι ψυχρό αρκετα αλλα οχι κατι που δεν ειδαμε ξανα προσφατα (2011,2016,2019,2022)

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 βαθμοί τώρα στο μπαλκόνι μου! Παμε για 13άρι;; Που; Πάτρα! Η φαβορί των υψηλων ελαχίστων... ζακέτα έξω εκτός αν θες δωρο μια βδομάδα συνάχι (μη το δοκιμάσετε την πάτησα).

2μιση σερί φοβεροί μήνες! Μάρτιος να σημειώσω πως μας ξέσκισε στις καταιγίδες στην Πάτρα. Ο, τι και να κάνει τον υπόλοιπο μισό Μάιο ,δεν πα να ναι και 40αρια (που δεν προκειται), η άνοιξη είναι ηδη ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ για κάποιους χειμερινούς μηνες που όταν ήταν η σειρά τους έκαναν τις πάπιες...

Ας προετοιμαστούμε ψυχολογικά βέβαια γιατί τα πρώτα 30ράκια που θα έρθουν αργά ή γρήγορα θα μας φανούν χαστουκάκιιι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήλιος επιτέλους στην Λάρισα, και απο εδω και πέρα θα ανεβαίνουμε κάθε μέρα στην τ μέχρι το πρώτο 30αρακι! Τέλος η θέρμανση επιτέλους!

Το τριήμερο μας έδωσε μόλις 7 χιλιοστά, όταν σε μα καταιγίδα μπορώ να δω 7 χιλιοστά σε 5 λεπτά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημερα παιδια...Το παλευω και προσπαθω να μαζεψω κομματια και να συνεχισω...Δυσκολο,πολυ δυσκολο...Και γινεται ακομα πιο δυσκολο λογω της διαδικασιας και των νομων...Απο δευτερα η κηδεια λογω νεκροψιας και νεκροτομης να παρατεινουν το μαρτυριο της οικογενειας...Τελος παντων...

Αφοσιωσα παρα πολλες ωρες στον φιλο μου-πατερα μου,τα τελευταια χρονια..Εφυγε γεματος και γω συνεχιζω γεματος απο τον Τασο μου..

Μια απο τις φωτο που θελα να μοιραστω με σας απο τα Δερβενοχωρια φετος...Η κολωνα μου,το αντρακι μου....Α ρε πατερα......

20230211_151201.jpg

Εμεις θα τα ξαναπουμε σε καποιες μερες...Να προσεχετε...Και να περνατε χρονο με αυτους που θελετε!!!!Πολυ χρονο...Δεν υπαρχει ευτυχισμενη ζωη..Αλλα στιγμες γεματες ευτυχια....!!!

Θα τα ξαναπουμε!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Τη Δευτέρα στις 11.00 στην Αγ. Αικατερινη Πετραλώνων θα τελεστεί η εξόδιος ακολουθια του πατέρα του Σάκη (Αναστασίου).

Θα ακολουθήσει η ταφή στο 3ο Νεκροταφείο.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άνοιξε κλείσε φάση στην Πολίχνη σήμερα! 11-20 η θερμοκρασία. Πάει να φτιάξει προς το απόγευμα! Ο πιο μουντός κι ο πιο δροσερός Μάιος όσο θυμάμαι τον εαυτό μου. Ο αμέσως προηγούμενος ήταν το 1998. Μέχρι 20/5 πάνω από 26-27 δε θα έχουμε! Προσωπικά το ευχαριστιέμαι τρέλα που είναι έτσι φέτος ο Μάης! Θυμάμαι κάτι εκτρώματα Μάηδες με 30αρια ήδη από τις αρχές τους (μακριά και ΠΟΤΈ να μην ξανάρθουν τέτοιοι Μάηδες)! Μακάρι όλοι να ήταν σαν το φετινό ή έστω σχεδόν σαν το φετινό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλη μια καταπληκτικη Παρασκευη, Νοεμβρη-Δεκεμβρη και με τιποτα για 12 Μαη....

11,1 (!!!!) η ελαχιστη, και μονοψηφιες στα πιο ημιορεινα, ακομα και εντος λεκανοπεδιου....το πρωι μπουφανακι απαραιτητο, μεσα Μαη, οπως στο Βερολινο και τη Βαρσοβια.....Athina !!!!!!!

20,0 νταν η μεγιστη, με διαστηματα με ηλιοφανεια αλλα και αρκετη συννεφια....

13,5 ηδη τωρα και δεν κατρακυλαει, γιατι ξανα πυκνωσε η συννεφια και ειναι ετοιμο για ψεκαδες !!!!!!!

Ρε τι ζουμε απο μεσα Φλεβαρη και μετα, δεν λεει να τελειωσει το ονειρο !!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο μεσημερι....το ψυχροτερο πρωινο του Μαη που μεσιαζει και εξακολουθει να θυμιζει βαθυ φθινοπωρο-χειμωνα...

10.9 ειδα στο βορινο μπαλκονι 10-11αρακια η γειτονια και.μονοψηφιες 8-9αρακια οι ελαχιστες στα λιγο πιο ψηλα Παπαγου Μαρουσι κλπ

Τωρα λιακαδαρα και 19 βεβαια...ωστοσο απτο 29-30 που επιανε για πλακα κανονικα μεσα Μαη ειμαστε στο -10

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Καλο μεσημερι....το ψυχροτερο πρωινο του Μαη που μεσιαζει και εξακολουθει να θυμιζει βαθυ φθινοπωρο-χειμωνα...

10.9 ειδα στο βορινο μπαλκονι 10-11αρακια η γειτονια και.μονοψηφιες 8-9αρακια οι ελαχιστες στα λιγο πιο ψηλα Παπαγου Μαρουσι κλπ

Τωρα λιακαδαρα και 19 βεβαια...ωστοσο απτο 29-30 που επιανε για πλακα κανονικα μεσα Μαη ειμαστε στο -10

19; Ίλιον έχουμε 22

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι σιγά σιγά ας κάνει καί καμία ζέστη διότι Αττική βροχή της προκοπής δεν βλέπουμε... εχθές μες την νύχτα πότιζα για να μην ξεραθούν τα λουλούδια και με κυνηγάει η μάνα μου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...