Jump to content
Κώστας.

Αυτοσυστηθείτε όσοι και όσο θέλετε

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 8/9/2019 at 2:52 ΠΜ, athas13 είπε:

Χειμώνας 1984. Αννόβερο, Γερμανία.

Ένα παιδάκι παρακολουθεί από το παράθυρο του σαλονιού τις πρώτες νιφάδες να πέφτουν στο χώμα. Σύντομα η φύση θα μεταμορφωθεί μπροστά στα μάτια του! 

Ίσως είναι ένα θέαμα που το βλέπει για πρώτη φορά συνειδητά. Σίγουρα είναι ένα θέαμα που θα θυμάται για όλη του τη ζωή!

Παιχνίδι, έλκηθρο, γονείς, συναισθήματα, αδέρφια, φίλοι, μεταμόρφωση, συναισθήματα, αναγέννηση, εικόνες, συναισθήματα!

 

Μάρτιος 1987, Αχαρνές, Ελλάδα.

Ένα παιδάκι έχει 'μαγουλάδες'. Είναι απομονωμένο. Κάθεται μόνο του στο δωμάτιο του και παρακολουθεί από το παράθυρο την αυλή του σπιτιού. Βλέπει τα αδέρφια του να παίζουν. Έξω υπάρχει ένα λευκό πάπλωμα που έχει καλύψει τα πάντα! Στο παιδικό μυαλό του αποκτά μυθικές διαστάσεις! Σίγουρα είναι ένα θέαμα που θα θυμάται για όλη του τη ζωή!

Θυμός, προσμονή, απόγνωση, συναισθήματα, πυροδότηση! Το ταξίδι έχει ξεκινήσει!

 

Γεια σας είμαι ο Θανάσης από Αγία Παρασκευή. Κάποιος Χιονάνθρωπος με κάλεσε και του είχα υποσχεθεί πως θα εμφανιστώ το Σεπτέμβριο! Να'μαι λοιπόν! 

Κάποιους σας γνωρίζω μέσα από posts από τον Ιανουάριο του 2006. Μου αρέσει να παρακολουθώ τη δημιουργία και εξέλιξη των καιρικών φαινομένων, με προεξέχουσα τη χιονόπτωση. Δεν συμμετέχω ενεργά σε προγνώσεις καθώς υπάρχουν πολύ πιο έμπειροι από εμένα και δεν θέλω να δημιουργώ προσδοκίες στους ανθρώπους που μπορεί να είναι εσφαλμένες. Συνήθως τις κάνω για τον εαυτό μου και για κάποιους φίλους, άντε και μερικούς καλούς συναδέλφους όταν με πιέζουν!

Θα συμμετέχω εδώ για να προσθέσω και εγώ το λιθαράκι μου κυρίως μέσω αναφορών.

Καλώς σας βρήκα!

     

Γεια σου φιλε Θαναση.Καλωσηρθες και κανονισε να ερθεις και σε συναντηση,οχι να βλεπομαστε μονο στους γαμους...😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σας και απο μένα!!Κωστας απο Χαιδάρι και περιστασιακα Τρίκαλα Θεσσαλιας!Ειμαι το ιδιο ατομο απο το snowreport για οσους θυμουνται το username μου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλωσήρθατε παιδιά...😀...είτε παλιοί και καλοί γνώριμοι είτε εντελώς νέα μέλη...η παρέα μεγαλώνει και σιγά σιγά θα φουλαρουμε τις μηχανές εν όψη τις αγαπημένης μας εποχης😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πω πω τι γίνεται! Οργασμός εγγραφών μελών!!!

Καλώς ορίσατε!

Επεξεργάστηκε από Limnostorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σας και απο εμένα.Δημοσθενης το όνομα μου.Σας παρακολουθώ εδω και αρκετά χρονια με προσοχη τον καθε ενα ξεχωριστα και χαιρομαι που θα μπορω να σας ακολουθω και σε αυτο το φόρουμ.Να ειστε ολοι καλα να είμαστε ολοι καλα και να εχουμε εναν ομορφο και ενδιαφεροντα χειμωνα μπροστα μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Δήμος είπε:

Γεια σας και απο εμένα.Δημοσθενης το όνομα μου.Σας παρακολουθώ εδω και αρκετά χρονια με προσοχη τον καθε ενα ξεχωριστα και χαιρομαι που θα μπορω να σας ακολουθω και σε αυτο το φόρουμ.Να ειστε ολοι καλα να είμαστε ολοι καλα και να εχουμε εναν ομορφο και ενδιαφεροντα χειμωνα μπροστα μας.

Καλώς ξαναβρεθηκαμε Δήμο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, teopap7 είπε:

Καλησπέρα και απο μένα.Με λένε Θοδωρή απ'τους γνωστούς παμεγερακηδες...καλη σεζόν να έχουμε!

Καλως τον συνονοματο.Λευκη και παγωμενη Τεο😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 minutes ago, teopap7 είπε:

Καλησπέρα και απο μένα.Με λένε Θοδωρή απ'τους γνωστούς παμεγερακηδες...καλη σεζόν να έχουμε!

Καλως ηρθες χαλανδριωτη Τεο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλωσηρθατε όλοι παιδιά στην μετεοπαρεα μας!!!! 

Καλο και βαρύ χειμώνα σε όλους από ανατολή ως δύση και από βορά ως νότο  και καλές αναφορές πάντα σε πνεύμα σεβασμού προς τους υπόλοιπους συμφορουμιτες!!! 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και με τους περισσότερους γνωρίστηκα σε άλλο σάιτ , ωστόσο κακώς δεν συστήθηκα  την πρώτη ημέρα εγγραφής μου..... Κακούργημα έκανα , μεγάλη η παράληψη μου ρε γμτ μου....  🤡

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, John_B. said:

Αν και με τους περισσότερους γνωρίστηκα σε άλλο σάιτ , ωστόσο κακώς δεν συστήθηκα  την πρώτη ημέρα εγγραφής μου..... Κακούργημα έκανα , μεγάλη η παράληψη μου ρε γμτ μου....  🤡

 

Ε συστήσου. Τι κάθεσαι;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 minutes ago, John_B. είπε:

Αν και με τους περισσότερους γνωρίστηκα σε άλλο σάιτ , ωστόσο κακώς δεν συστήθηκα  την πρώτη ημέρα εγγραφής μου..... Κακούργημα έκανα , μεγάλη η παράληψη μου ρε γμτ μου....  🤡

 

Kαντο οποτε θες,κυριως για τα παιδια που δε σε ξερουνε jhonny😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο John_B. είμαι από το άλλο f;orum ......

Απλός αναγνώστης  είμαι και εγώ και αν και ισχυρογνώμων μερικές φορές , κάθε άλλο παρά πολύξερος είμαι  διότι όσο ζει κανείς μαθαίνει...

Λατρεύω το κλίμα της πατρίδας μας μια και το θεωρώ πάρα πολύ καλό και υγιεινό και δεν είναι τυχαίο που κάθε χρόνο συρρέουν στην Ελλάδα εκατομμύρια τουρίστες...

Το ενδιαφέρον μου για τον καιρό άρχισε ουσιαστικά από τον χειμώνα 1991-1992 πιτσιρίκι τότε που με είχε εντυπωσιάσει το γεγονός ότι στον Ταύγετο για ένα μεγάλο διάστημα δεν περνούσε εβδομάδα που να μην χιόνιζε ενώ ταυτόχρονα  έβλεπα στην τηλεόραση την Αθήνα να χιονίζεται ουκ ολίγες φορές......Μακάρι το έργο αυτό να επαναληφθεί ξανά....

Μου είναι επίσης πολύ ευχάριστο το γεγονός ότι στον παρόντα χώρο συνυπάρχουν αρμονικά  σχολιαστές  βορειοελλαδίτες με  σχολιαστές από τα προσήνεμα του Αιγαίου και δεν υφίσταται  η θλιβερή αντιπαλότητα  βορείων-προσηνέμων  που παρατηρείται σε άλλους χώρους......Συγχαρητήρια ΚΑΙ γι' αυτο...  Γενικά ευχαριστώ που υπάρχετε.... 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά. Χαίρομαι που σας βρίσκω και σε αυτή την παρέα. Είμαι ο Γιώργος 34 χρόνων πολλοί θα με ξέρετε και απο το snowreport . Καλό φθινόπωρο χειμώνα να έχουμε. Θα σας γράφω από Αγία Βαρβάρα Αττικής. Ασχολούμαι με τον καιρό πάνω από 20 χρόνια. Έχουμε μεγάλη τρέλα χαχαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεβαινει η δυναμη των δυτικων προαστειων.😉Χαιρομαστε που σε εχουμε δω Γιωργη.Καλες αναφορες και καλη σεζον να εχουμε🌨️⛈️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, John_B. είπε:

Ο John_B. είμαι από το άλλο f;orum ......

Απλός αναγνώστης  είμαι και εγώ και αν και ισχυρογνώμων μερικές φορές , κάθε άλλο παρά πολύξερος είμαι  διότι όσο ζει κανείς μαθαίνει...

Λατρεύω το κλίμα της πατρίδας μας μια και το θεωρώ πάρα πολύ καλό και υγιεινό και δεν είναι τυχαίο που κάθε χρόνο συρρέουν στην Ελλάδα εκατομμύρια τουρίστες...

Το ενδιαφέρον μου για τον καιρό άρχισε ουσιαστικά από τον χειμώνα 1991-1992 πιτσιρίκι τότε που με είχε εντυπωσιάσει το γεγονός ότι στον Ταύγετο για ένα μεγάλο διάστημα δεν περνούσε εβδομάδα που να μην χιόνιζε ενώ ταυτόχρονα  έβλεπα στην τηλεόραση την Αθήνα να χιονίζεται ουκ ολίγες φορές......Μακάρι το έργο αυτό να επαναληφθεί ξανά....

Μου είναι επίσης πολύ ευχάριστο το γεγονός ότι στον παρόντα χώρο συνυπάρχουν αρμονικά  σχολιαστές  βορειοελλαδίτες με  σχολιαστές από τα προσήνεμα του Αιγαίου και δεν υφίσταται  η θλιβερή αντιπαλότητα  βορείων-προσηνέμων  που παρατηρείται σε άλλους χώρους......Συγχαρητήρια ΚΑΙ γι' αυτο...  Γενικά ευχαριστώ που υπάρχετε.... 😀

Καλώς ήρθες Τζόνι...να σε πω με αφορμή αυτά που γράφεις μια προσωπική άποψη.Μου ήταν και μου είναι αδύνατον να φανταστώ τον εαυτό μου σ έναν χώρο καιρικό χωρίς προσηνεμους δυτικούς νησιώτες κτλ...σ αυτό το σημείο είναι η πεμπτουσία του χόμπι μας,να έρχεται ο Αυλώνας και σε μια τόσο μικρή χώρα να υπάρχουν τόσα πολλά και διαφορετικά "θέλω"😃.Όλοι μας είμαστε μια παρέα που έχουμε ένα κοινό στόχο και μια κοινή τρέλλας που είναι το χιόνι και αυτό που θέλουμε να πετύχουμε είναι επιτέλους ο "ηττημένος" ενός χιόνια να μπορεί να χαρεί με τον συμφορουμιτη που εκείνη την στιγμή θα κάνει χιονάνθρωπος.επισης επειδή με τα χρόνια αυτή η τρέλλας έχει δημιουργήσει πολύ δυνατές φιλίες θα παλέψουμε να γίνουν ακόμη δυνατότερες και να δημιουργηθούν νέες...αυτά και καλά χιονισματα είτε στην Καλαμάτα είσαι είτε στην Αθήνα είτε οπουδήποτε στην Ελλάδα μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, teo_73 είπε:

Ανεβαινει η δυναμη των δυτικων προαστειων.😉Χαιρομαστε που σε εχουμε δω Γιωργη.Καλες αναφορες και καλη σεζον να εχουμε🌨️⛈️

Εννοείται τεο ανεβαίνει η δύναμη των δυτικών...west suburbs power xaxaxa

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, oropedio lasithi είπε:

Τη καλησπέρα μου σε όλους από Κρήτη, Οροπέδιο Λασιθίου. 

Καλως το παιδι 🙂 Καλες αναφορες.Σχωρα μας ειμαστε μεγαλοι ανθρωποι και δε θυμομαστε το ονομα σου😇  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 minutes ago, oropedio lasithi είπε:

Τη καλησπέρα μου σε όλους από Κρήτη, Οροπέδιο Λασιθίου. 

Καλώς την Κρήτη μας την λεβεντομάνα!!!! Καλές αναφορές από το πανέμορφο νησί μας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...