Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 26-30 ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχε σταματήσει η λειτουργία της τηλεκαμπίνας στη Φτερόλακα μετά από πτώση κεραυνού. Εγκλωβίστηκαν άτομα για περίπου 20 λεπτά. Αποκατάσταση τώρα.
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

συνεχίζει να φουσκώνει το Ufo στην βορειοδυτική Θεσσαλία, μας πλησιάζει στην Λάρισα, δεν ξέρω αν αντέξει λόγω εποχής τόσο μεγάλη απόσταση από την γεννησή του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από Μελίσσια προς Βριλήσσια που πήγα και επέστρεψα, είχε βροχή με 1-2 μικρά ξεσπασματάκια, κυρίως στα Βριλήσσια....

Κλειστός παραμένει ο καιρός και ρίχνει καμια σταγόνα....

Υπέροχο ξύπνημα με τα μπουμπουνητά στον μεσημεριανό μου μισάωρο ύπνο....,

Μελίσσια 9,6-19,8οC και 0,2mm....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάπαλα τέλος τίποτα ,αυτό που συμβαίνει είναι από τα άγραφα για εδώ έναμισης μηνας με μισή ώρα υετο....τι άλλο να πεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Πάπαλα τέλος τίποτα ,αυτό που συμβαίνει είναι από τα άγραφα για εδώ έναμισης μηνας με μισή ώρα υετο....τι άλλο να πεις

ΑΠό την πέμπτη ετοιμάσου και πάλι για παλαβές ριπές ανατολικού...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα πρώτα ηλεκτρικά φαίνονται! Δεν έχω ξαναδεί ποτέ στην ζωή που θυμάμαι μια τόσο καλά οργανωμένη θερμική καταιγίδα μήνα Μάρτιο!!! Ποτέ!! Είμαστε 2 μήνες μπροστά!!

το Multicell έχει ήδη έκταση όσο η μισή Θεσσαλία και συνεχίζει να φουσκώνει!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, sakis13 said:

Παρτακια..Εμεις θα τα πουμε αυριο...🤣😋

Σάκη πάρε να μιλήσουμε πέρα από το σημερινό με την μαυρίλα σου έχω νέα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MeteoTirnavos said:

Άλλη μια εικόνα από την καταιγίδα

B8IvezJ.jpg

Θάνο θυμάσαι κάτι παρόμοιο θερμικής φύσεως τόσο νωρίς μέσα στην άνοιξη?? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτη χιονόπτωση πριν λίγα λεπτά στον Παρνασσό (1800μ.), ακόμη κι όταν φαινομενικά υπάρχουν +7 βαθμοί στα 850hpa στους χάρτες....όμως τα βουνά έχουν άλλο Θεό και νόμους....στουπίδι κανονικό!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, [weathermaniac] said:

Θάνο θυμάσαι κάτι παρόμοιο θερμικής φύσεως τόσο νωρίς μέσα στην άνοιξη?? 

Για περίοδο έναρξης θερμικής φύσεως καταιγίδας δεν έχω καλή μνήμη Μιχαήλ, σίγουρα είναι πάρα πολύ νωρίς για φέτος αλλά σε αυτό βοήθησε το παρατεταμένο θερμό και ξηρό διάστημα.

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MeteoTirnavos said:

Για έναρξη θερμικής φύσεως καταιγίδας δεν έχω καλή μνήμη Μιχαήλ, σίγουρα είναι πάρα πολύ νωρίς για φέτος αλλά σε αυτό βοήθησε το παρατεταμένο θερμό και ξηρό διάστημα.

οκ δεν πειράζει Θάνο. Πάντως κοιτάζοντας τους δείκτες αστάθειας σήμερα εντυπωσιάστηκα, πολύ καλά για τέτοια εποχή

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

οκ δεν πειράζει Θάνο. Πάντως κοιτάζοντας τους δείκτες αστάθειας σήμερα εντυπωσιάστηκα, πολύ καλά για τέτοια εποχή

 

Λόγω και του stream το θεωρούσα σίγουρο ότι θα έβγαζε καταιγίδα σήμερα κυρίως στην βόρεια Θεσσαλία. Βλέπω και ο Βασίλης στην πρόγνωση του έπεσε μέσα.

26032019.png

https://e-meteolarissa.blogspot.com/2019/03/26-2732019.html?fbclid=IwAR1e3odeBz7DSyMdqSZzTGabXO6xw1xThhuq-AFTjLnkxfc_sFQCoRQeGxY

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MeteoTirnavos said:

Λόγω και του stream το θεωρούσα σίγουρο ότι θα έβγαζε καταιγίδα σήμερα κυρίως στην βόρεια Θεσσαλία. Βλέπω και ο Βασίλης στην πρόγνωση του έπεσε μέσα.

26032019.png

https://e-meteolarissa.blogspot.com/2019/03/26-2732019.html?fbclid=IwAR1e3odeBz7DSyMdqSZzTGabXO6xw1xThhuq-AFTjLnkxfc_sFQCoRQeGxY

έτσι ακριβώς Θάνο, είχα δει και εγώ πριν λίγες μέρες ότι έχουμε ασθενές δυτικό βορειοδυτικό στρίμ σε όλα τα στρώματα πολύ καλό.. ΑΝ ήταν καλοκαίρι σε μία παρόμοια κατακόρυφη θερμοβααθμίδα θα μιλούσαμε για πολύ δυνατές καταστάσεις!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ φυσικά Μακροχωρι και γενικά Ημαθία όχι απλά δεν έχουμε καμια κακοκαιρία αλλά συνεχίζεται η καλοκαιρια... με ηλιοφάνεια και απλά λίγες νεφώσεις όλη μέρα .. στους 21,3 η μέγιστη στους 14,5 τώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...