Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Περιμένω την αναθεωρημένη λύση παιδιά , μήπως το κέντρο του ήταν αλλού. Ελπίζω να μην είναι καινούργιο γιατί φοβάμαι μην είναι πρισεισμος...

Τι δκ@τ@ όπου πηγαίνω η φέρνω την καταστροφή, με κηνυγανε και οι σεισμοί τώρα?

22 χιλιόμετρα δυτικά απο γρεβενα λέει στο τουιτερ..άρα κάπου αναμεσα σε μας και σε εσας

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

22 χιλιόμετρα δυτικά απο γρεβενα λέει στο τουιτερ..άρα κάπου αναμεσα σε μας και σε εσας

nai nai ξέρω, απλά πολλές φορές η αναθεωρημένη λύση μπορεί να αλλάξει αρκετά.. Βέβαια, ε[ειδή δεν με πήρε τηλέφωνο κανείς από τους γονείς, δεν θα μπορούσε να ήταν από τον Τύρναβο, αφού, τότε εκεί θα ήταν 6αρης, και θα με έπαιρναν τηλέφωνο, άσε που δεν θα ταίριαζε και η μετασεισμική ακολουθία.. Τι να πω, πήγαινα και λίγο νωρίτερα σήμερα για ύπνο.. Δεν ξέρω, πρέπει να περιμένουμε. Ίσως να κοιμηθώ με ρούχα σε περίπτωση που γίνει μεγαλύτερος, για να σηκωθω άμεσα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναθεωρημένη Λύση

4.3 ρίχτερ 24 χλμ ΑΒΑ της Κόνιτσας, 13.6 Km εστιακό βάθος

http://www.gein.noa.gr/el/

 

στις 19 Μαρτίου έγιναν 3 μικροί σεισμοί ακριβώς στην ίδια περιοχή. Ίσως αυτοί ήταν ο προπομπός του σεισμού σήμερα.. Δεν ξέρω...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Αναθεωρημένη Λύση

4.3 ρίχτερ 24 χλμ ΑΒΑ της Κόνιτσας, 13.6 Km εστιακό βάθος

http://www.gein.noa.gr/el/

Ναι είναι σίγουρο...δίπλα σε εμάς έγινε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είναι προς Λάρισα παιδιά προς εσάς είναι..εγώ εδώ δεν κατάλαβα τίποτα που συνήθως οτιδήποτε πάνω απο 3 το πιάνω αμέσως..αρα απο ελασσόνα δεν..

Πάντως δύσκολο το κόβω το 4.3 να ναι μόνο του ξεκούδουνο..ας έχουμε το νου μας και για συνέχεια

Επεξεργάστηκε από isnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, isnow είπε:

Δεν είναι προς Λάρισα παιδιά προς εσάς είναι..εγώ εδώ δεν κατάλαβα τίποτα που συνήθως οτιδήποτε πάνω απο 3 το πιάνω αμέσως..αρα απο ελασσόνα δεν..

Πάντως δύσκολο το κόβω το 4.3 να ναι μόνο του ξεκούδουνο..ας έχουμε το νου μας και για συνέχεια

Εσύ θες να μη κιοιμηθεί ο μιχαηλ;;; χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ούτε ένας μετασεισμός ακόμα.. δεν ξέρω.. πάω για ύπνο, με ρούχα δίπλα μου, φακό, και μάσκα... Τα λέμε το πρωί εκτός απρόπτου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω βγαζει 2 σεισμους με διαφορα ενα δευτερολεπτο μεταξυ τους.Γρεβενα πρεπει να ηταν πιο εντονοι απο τα Γιαννενα γιατι ειναι πιο κοντα στο επικεντρο.

https://www.earthquakes.gr/loc_eq/earthquakes-greece.asp

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Αχαΐα: 27 σεισμικές δονήσεις μέσα σε 24 ώρες

Τι αναφέρει ο καθηγητής, Άκης Τσελέντης

27 σεισμικές δονήσεις καταγράφηκαν στην περιοχή ανατολικά των Καλαβρύτων, μεταξύ Ακράτας και Ζαρούχλας.

«Πηγή: https://www.athensvoice.gr/greece/707108_ahaia-27-seismikes-doniseis-mesa-se-24-ores»

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αισθητός μετασεισμός αυτή την στιγμή, φυσικά με έπιασε στο χειρότερο δυνατό σημείο του σπιτιού χαχαχα.

3.6 απλά ήταν κοντά μας. Χαλαρά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω ότι έγινε σεισμός προς Κόνιτσα 11 Μάιου με 4.8 Ρίχτερ! Πρεπει να ήταν ο κύριος γιατί έχει μετασεισμική ακολουθία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Ναι κούνησε αρκετά.

Με πήρε η μαμά να με ρωτήσει πόσο ήταν.. εγώ είμαι ακόμα Γιάννενα. Πάντως είχε πολύ καιρό να κάνει τέτοιο μετασεισμό. Τώρα ο επόμενος τέτοιος  μπορεί να γίνει του χρόνου πλέον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Με πήρε η μαμά να με ρωτήσει πόσο ήταν.. εγώ είμαι ακόμα Γιάννενα. Πάντως είχε πολύ καιρό να κάνει τέτοιο μετασεισμό. Τώρα ο επόμενος τέτοιος  μπορεί να γίνει του χρόνου πλέον...

Ναι είχε αρκετό καιρό, για μια στιγμή κούνησε αρκετά απότομα σαν να σε σπρώχνει κάποιος αλλά σταδιακά έσβηνε σιγά σιγά.

Τώρα λογικά ο επόμενος μετά από κάποιους μήνες πάλι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... πριν 45 min περίπου .....'' Σεισμός μεγέθους 4.9 της κλίμακας ρίχτερ 28 χιλιόμετρα από την Πάτρα , στο Αίγιο . Αισθητός και στην Αττική .....'' 

Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης και κείμενο που λέει "Karditsa Arta Volos 200 km Preveza Karpenisi PThLamia Skopelos Agnnio 100 km Atalanti Amfissa Mesolongi Argost olion atra Chalkida Corinth yrgos Athens 100km 100 Aigina Tripoli Lavrio Poros Filiatra Leonidio Kalamata Gytheior23 CSEM EMSC"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περίπου 70 μικροσεισμοί σε λιγότερο από 48 ώρες στην Θήβα . Ο μεγαλύτερος 4,3R .Ελπίζω να ξεθυμάνει  .

SmartSelect_20210711-211302_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Σεισμός αισθητός στα Γιάννενα πριν από λίγο. Περιμένω την αναθεωρημένη λύση.

Στο χωριό Μαζαρακι στο Πωγώνι το επίκεντρο Μιχαήλ,στο ίδιο ρήγμα που είχαμε τους συνεχόμενους σεισμούς το 2016

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Στο χωριό Μαζαρακι στο Πωγώνι το επίκεντρο Μιχαήλ,στο ίδιο ρήγμα που είχαμε τους συνεχόμενους σεισμούς το 2016

Ωχχ. Εγώ έχω προετοιμαστεί για τα χειρότερα φίλε, έχω ντυθεί, και βλέπουμε.. Ζω και σε παλιά πολυκατοικία εδώ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...