Jump to content
GEORGE SNOWMAN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, billipiros12 είπε:

Καλησπέρα από τη βροχερή Αρτα. 

Το άγαλμα του στρατηγού και αρχηγού της εθνικής αντιστάσεως Ναπολέωντα Ζέρβα. 

DSC_0853.JPG

Ευγε!!!Τα σεβη μου στην Αρτα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, sakis13 είπε:

Ευγε!!!Τα σεβη μου στην Αρτα!!!

Επίσης να συμπληρώσω. Το χέρι του Ζέρβα δείχνει τα Τζουμέρκα όπου και ήταν το αρχηγείο του, στο χωριό βουργαρελι.. Μέλος του ΕΔΕΣ ήταν και ο προπαππούς μου από την πρεβεζα Στέλιος Γυμνοπουλος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Ο υπεραιωνοβιος πλάτανος της αρτας όπου και την περίοδο της Τουρκοκρατίας έγινε τόπος μαρτύριου για πολλούς Έλληνες αφού ο Άλη πασάς τους κρεμαγε από τα κλαδιά του. 

 

DSC_0846.JPG

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26,7 βαθμοί σήμερα η μέγιστη εδώ στο Μακροχωρι με ηλιοφάνεια ζέστανε λίγο σε σχέση με χτες στους 10,9 η ελάχιστη το πρωί στους 17,8 τώρα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26,1 βαθμοί η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι με ηλιοφάνεια μέχρι το μεσημέρι η συννεφιά από εκείνες τις ώρες και μετά απέτρεψε τη θερμοκρασία να ανέβει και άλλο...στους 8,6 η ελάχιστη νωρίς το πρωί...στους 17 τώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν λέει να καλοκαιριασει φέτος.. βασικά ούτε άνοιξη είδαμε αν εξαιρέσεις τον Μάρτιο.. συννεφιά σήμερα και ψιχάλες με τη θερμοκρασία με το ζόρι στους 16,5 εδώ στο Μακροχωρι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποτιστική βροχούλα το τελευταίο μισάωρο εδώ στα Μελίσσια....βράχηκαν δρόμοι και θερμ σε πτώση....14-15οC....

Kαλό φθινοπωρο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει από τις 9 ποτιστικα αλλά εδώ και μισή ώρα δυνάμωσε και ήδη έχω το πρωτο χιλιοστό.... 15 βαθμοί λοιπόν και 1mm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχουλα και Δροσοπηγη πριν και 12 βαθμοι.

Δεν εχω ιντερνετ και σημα οποτε θα αραιωσω μεχρι τα μεσα του μηνα οποτε και θα αξιωθει ο gamoοτε να κανει τη μεταφορα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...