Jump to content
gakhun

Ελληνική επικαιρότητα

Message added by teo_73

Καλησπέρα σας. Σας ενημερώνουμε οτι στα τόπικ Ελληνική επικαιρότητα και Διεθνείς Ειδήσεις,εφεξής θα μπαίνει μονο η είδηση με το λινκ,χωρίς περαιτέρω σχολιασμούς.Οποιαδήποτε άλλου είδους ανάρτηση θα σβήνεται.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ πάντως είμαι προετοιμασμένος.. 

IMG_20200227_210120.thumb.jpg.b4fdf91cb84ee926757cf5589a3cefd0.jpg

δεν ξέρω κατά πόσο ο νέος ιός είναι πιο επικίνδυνος από την γρίπη των χοίρων. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω άσθμα και μια τέτοιου είδους ίωση μπορεί να προκαλέσει αρκετά θέματα σε εμένα αν την κολλήσω. Γνώμη μου είναι ότι η εξάπλωση είναι πολύ δύσκολο να αποφευχθεί..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

εγώ πάντως είμαι προετοιμασμένος.. 

IMG_20200227_210120.thumb.jpg.b4fdf91cb84ee926757cf5589a3cefd0.jpg

δεν ξέρω κατά πόσο ο νέος ιός είναι πιο επικίνδυνος από την γρίπη των χοίρων. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω άσθμα και μια τέτοιου είδους ίωση μπορεί να προκαλέσει αρκετά θέματα σε εμένα αν την κολλήσω. Γνώμη μου είναι ότι η εξάπλωση είναι πολύ δύσκολο να αποφευχθεί..

Να προσεχεις πολυ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης ευτυχώς τα πιθανά κρούσματα στο νοσοκομείο της Λάρισας, αποδείχθηκαν απλή γρίπη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Να προσεχεις πολυ!!!

Αυτό θα κάνω Γιώργο. Αν αρχίσουν τα επιβεβαιωμένα κρούσματα στα Γιάννενα θα βάζω μάσκα στα λεωφορεία. Εκτός αν κλείσουν τα πάντα άρα δεν θα κινούμαστε καν. [σε ακραία περίπτωση που έχει πάρει διαστάσεις επιδημίας και στην χώρα μας]

Η γρίπη των χοίρων είναι ότι χειρότερο έχω περάσει από ιό. Συνεχή 40αρια, και 20+ μέρες άρρωστος..  Ενισχυμένη γρίπη θα το χαρακτήριζα τότε αυτό. Τώρα σε ανάλογη περίπτωση φαντάζομαι πως θα μοιάζει αρκετά. Τώρα αν είναι χειρότερο, ελπίζω πως όχι..

 

καμία σχέση τα ποσοστά. Φαίνεται τελικά πως ο κοροναϊός είναι πολύ πιο επικίνδυνος από την γρίπη των χοίρων βάση ποσοστού θνησιμότητας.. πφφφ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://hub.jhu.edu/2020/01/23/coronavirus-outbreak-mapping-tool-649-em1-art1-dtd-health/

 

 

διαδραστικός χάρτης σε σχεδόν αληθινό χρόνο για την εξάπλωση του ιού!! Εγώ έβαλα την εικόνα, μπείτε στο σαιτ που σας έβαλα και μπορείτε να το κοιτάτε για όλον τον κόσμο

image.png.30a33dcfb5890c45ab7c938bcbae13a7.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

εγώ πάντως είμαι προετοιμασμένος.. 

IMG_20200227_210120.thumb.jpg.b4fdf91cb84ee926757cf5589a3cefd0.jpg

δεν ξέρω κατά πόσο ο νέος ιός είναι πιο επικίνδυνος από την γρίπη των χοίρων. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω άσθμα και μια τέτοιου είδους ίωση μπορεί να προκαλέσει αρκετά θέματα σε εμένα αν την κολλήσω. Γνώμη μου είναι ότι η εξάπλωση είναι πολύ δύσκολο να αποφευχθεί..

Τι είναι αυτο;  στρινγκακι;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αυτό θα κάνω Γιώργο. Αν αρχίσουν τα επιβεβαιωμένα κρούσματα στα Γιάννενα θα βάζω μάσκα στα λεωφορεία. Εκτός αν κλείσουν τα πάντα άρα δεν θα κινούμαστε καν. [σε ακραία περίπτωση που έχει πάρει διαστάσεις επιδημίας και στην χώρα μας]

Η γρίπη των χοίρων είναι ότι χειρότερο έχω περάσει από ιό. Συνεχή 40αρια, και 20+ μέρες άρρωστος..  Ενισχυμένη γρίπη θα το χαρακτήριζα τότε αυτό. Τώρα σε ανάλογη περίπτωση φαντάζομαι πως θα μοιάζει αρκετά. Τώρα αν είναι χειρότερο, ελπίζω πως όχι..

 

καμία σχέση τα ποσοστά. Φαίνεται τελικά πως ο κοροναϊός είναι πολύ πιο επικίνδυνος από την γρίπη των χοίρων βάση ποσοστού θνησιμότητας.. πφφφ

Ετσι ακριβως!!!Χτυπα βιταμινες να ενισχυσεις το ανοσοποιητικο οσο γινεται.Ανακαλυψα εκτος απο βιταμινη c και μια ουσια που βγαινει σε ταμπλετες την echinacea.Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αφου σπανια αρρωσταινω,αλλα φετος ειδικα δεν με εχει αγγιξει τιποτα κι εβγαινα με φανελακι μεσα στο χιονι.Ρωτα τον γιατρο σου βεβαια γιατι μπορει να λεω λαλακιες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, weatherlover 64 είπε:

Τι είναι αυτο;  στρινγκακι;

και έλεγα ποιος θα το πει άραγε ποιος θα το πει? Εσύ χαχαχα. 

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ετσι ακριβως!!!Χτυπα βιταμινες να ενισχυσεις το ανοσοποιητικο οσο γινεται.Ανακαλυψα εκτος απο βιταμινη c και μια ουσια που βγαινει σε ταμπλετες την echinacea.Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αφου σπανια αρρωσταινω,αλλα φετος ειδικα δεν με εχει αγγιξει τιποτα κι εβγαινα με φανελακι μεσα στο χιονι.Ρωτα τον γιατρο σου βεβαια γιατι μπορει να λεω λαλακιες.

Γιώργο και εγώ φέτος αρρώστησα μόνο μια φορά που για τα δικά μου δεδομένα είναι εξαιρετικά. Δεν βάζω μέσα την γαστρεντερίτιδα, που την κολλάς για πλάκα αν είσαι δίπλα με άλλους. Εξάλλου μόνο ένα 24ωρο ήταν το δύσκολο. Τώρα κοίτα, σίγουρα όλο και κάτι θα κάνουν οι βιταμίνες, αλλά αποκλείεται να εμποδίζουν την αρχική μετάδοση του ιού. Ίσως α βοηθήσουν λίγο στην καταπολέμηση [αλλά γιατρός δεν είμαι οπότε δεν ξέρω] αλλά μέχρι εκεί. Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα είναι εύκολο αν συμβεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και έλεγα ποιος θα το πει άραγε ποιος θα το πει? Εσύ χαχαχα. 

Γιώργο και εγώ φέτος αρρώστησα μόνο μια φορά που για τα δικά μου δεδομένα είναι εξαιρετικά. Δεν βάζω μέσα την γαστρεντερίτιδα, που την κολλάς για πλάκα αν είσαι δίπλα με άλλους. Εξάλλου μόνο ένα 24ωρο ήταν το δύσκολο. Τώρα κοίτα, σίγουρα όλο και κάτι θα κάνουν οι βιταμίνες, αλλά αποκλείεται να εμποδίζουν την αρχική μετάδοση του ιού. Ίσως α βοηθήσουν λίγο στην καταπολέμηση [αλλά γιατρός δεν είμαι οπότε δεν ξέρω] αλλά μέχρι εκεί. Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα είναι εύκολο αν συμβεί...

Το καλύτερο φάρμακο είναι το σκόρδο,  δεν σε πλησιάζει κανεις για να κολλήσεις ούτε ο κορωναίος Ο ίδιος χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, weatherlover 64 είπε:

Το καλύτερο φάρμακο είναι το σκόρδο,  δεν σε πλησιάζει κανεις για να κολλήσεις ούτε ο κορωναίος Ο ίδιος χαχαχα

Δυστυχώς όμως για εμένα δεν μπορώ ούτε εγώ να το πλησιάσω. ΑΗΔΙΑ δεν μου αρέσει το σκόρδο καθόλου🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Γελάει ο κόσμος με άλλη μια παγκόσμια γελιοτητα που δημιουργήθηκε για λόγους που όλοι καταλαβαινουμε

Πανικός για έναν ιό που δεν είναι τίποτα περισσότερο από μια απλή ίωση..... Πόσοι Κινέζοι είπαμε ότι πεθαναν από το 1.500. 000.000 πληθυσμού???? 

Απλά να πω ότι από την εποχική γρίπη πεθαίνουν κάθε χρόνο μερικές εκατοντάδες χιλιάδες..... 

...έτσι ακριβώς ... 77 τα θύματα στην Ελλάδα μέχρι στιγμής από τις ''απλές'' ιώσεις για εφέτος ... Είναι κι αυτός ένας οικονομικός πόλεμος   των Αμερικάνων απέναντι στην Κίνα  αρχικά ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ετσι ακριβως!!!Χτυπα βιταμινες να ενισχυσεις το ανοσοποιητικο οσο γινεται.Ανακαλυψα εκτος απο βιταμινη c και μια ουσια που βγαινει σε ταμπλετες την echinacea.Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αφου σπανια αρρωσταινω,αλλα φετος ειδικα δεν με εχει αγγιξει τιποτα κι εβγαινα με φανελακι μεσα στο χιονι.Ρωτα τον γιατρο σου βεβαια γιατι μπορει να λεω λαλακιες.

...τα ασπράδια των αυγών ενισχύουν αφάνταστα  το ανοσοποιητικό ... τα συστήνουν γεροντολόγοι σε υπερήλικες και όχι μόνο ... άντε να ακούτε και κανά γέρο... (...μου τα σύστησε και ο δικός μου ...)😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μυστήριο στην Αφρική με τον κορονοϊό: Γιατί μόνο δύο κρούσματα;

 

Οι ειδικοί αναρωτιούνται μεν, χαίρονται δε, καθώς πολλές χώρες της ηπείρου δεν έχουν συστήματα υγείας ικανά να αντιμετωπίσουν επαρκώς τυχόν ξέσπασμα του ιού

https://www.protagon.gr/epikairotita/mystirio-stin-afriki-me-ton-koronoio-giati-mono-dyo-krousmata-44342006007

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...και μιας και συζητάμε το θέμα με τον ιό αυτό, ας το δούμε από όλες τις πλευρές... 😄

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ
Κορονοϊός ή κοροναϊός; Ο Γ. Μπαμπινιώτης εξηγεί πώς είναι η σωστή λέξη

Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/koronoios-i-koronaios-o-g-mpampiniotis-exigei-pos-grafetai-sosta-i-lexi

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κορωνοιος νομιζω.

Το ακουσα απο τον Μαζη τον καθηγητη εαν θυμαμαι καλα..

Επεξεργάστηκε από evonimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεταναστευτικό, βίντεο: Με ιαχές «ο Αλλάχ είναι μεγάλος» οι μετανάστες προσπαθούν να εισβάλουν στην Ελλάδα

Πετώντας ότι βρουν μπροστά τους και χρησιμοποιώντας κορμούς δέντρων για να «σπάσουν» τις αντιστάσεις των ελληνικών δυνάμεων, οι παράτυποι μετανάστες δείχνουν αποφασισμένοι να περάσουν στην Ελλάδα

https://www.protothema.gr/greece/article/980149/metanasteutiko-video-me-iahes-o-alah-einai-megalos-oi-metanastes-prospathoun-na-eisvaloun-stin-ellada/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1000 εισβολείς έχουν περάσει στη Μυτιλήνη από το πρωί.. 

Άμεση ναρκοθετηση του Αιγαίου, και άστους μετά να περνάνε 😇😇😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, billipiros12 said:

1000 εισβολείς έχουν περάσει στη Μυτιλήνη από το πρωί.. 

Άμεση ναρκοθετηση του Αιγαίου, και άστους μετά να περνάνε 😇😇😇

1000 εχουν περασει σε ολα τα νησια μαζι οχι μονο Λεσβο.Ναρκοπεδιο στο Αιγαιο φυσικα και δεν μπορει να στηθει μιας και δε μιλαμε για αποβαση σε προκαθορισμενα γνωστα ομαλα σημεια οπως θα συνεβαινε σε πολεμικη συγκρουση..Ολοι γνωριζουμε τι πρεπει να κανει ο στρατος για την ανασχεση της λαθροεισβολης....μακαρι να ηταν στο χερι μου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

Μπράβο στους καρναβάλιστες που δεν υπάκουσαν στο νόμο, γιατί κατάλαβαν τη διεθνή συνωμοσία στην οποία εμπλέκονται  οι ανταγωνιστές καρναβαλιστές της Βενετίας και του Ρίο, με σκοπό την καταστροφή του πατρινού καρναβαλιού, του διασημοτερου δηλ. καρναβαλιου του κόσμου . Άλλωστε ο κορωνοϊος είναι μια απάτη. Ολοκληρος ο πλανήτης που παιρνει μέτρα, είναι χαζοί. Κάποιοι στο Ελλάντα, δεν την πατάμε με κορωνοϊούς και άλλες διεθνείς συνωμοσίες. 🙄

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

ΣΤΗΝ «ΠΡΩΤΗ» ΓΡΑΜΜΗ
Εβρος: Εθελόντριες πάνε καθημερινά πίτες και γλυκά σε στρατιώτες και αστυνομικούς [βίντεο]

https://www.iefimerida.gr/ellada/ebros-ethelontries-pane-pites-se-stratiotes

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβλεπα σήμερα ρεπορτάζ από την Ιταλία, εκεί που ο κόσμος δεν μασάει από μια γρίπη, εκεί που οι μάσκες είναι περιττές, εκεί που ο κόσμος είναι γεμάτος όρεξη για ζωή και δεν παραμυθιάζεται  γιατί είναι γ@@@τοι τύποι! Μου θυμίζουν έναν γειτονικό λαό τους .

Από τις 201 περιπτώσεις ασθενών που έχει αντιμετωπίσει εως τωρα το Ιταλικό σύστημα υγείας  149 πηγαν σπίτι και 52 δεν το  ξαναείδαν .  Επίσης έχουν ηδη 166 άτομα σε κρίσιμη κατάσταση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
Ο Ερντογάν πέταξε τη μάσκα

Έλληνες και Ευρωπαίοι παρακολουθούν από την Παρασκευή τον παρανοϊκό ηγέτη της Τουρκίας Ταγίπ Ερντογάν να υλοποιεί την απειλή του, στέλνοντας χιλιάδες μετανάστες και πρόσφυγες στα ελληνικά σύνορα, οι οποίοι προσπαθούν να εισέλθουν με κάθε τρόπο.

https://m.lifo.gr/articles/opinions/272047/o-erntogan-petakse-ti-maska?amp

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...