Jump to content
gakhun

Ελληνική επικαιρότητα

Message added by teo_73

Καλησπέρα σας. Σας ενημερώνουμε οτι στα τόπικ Ελληνική επικαιρότητα και Διεθνείς Ειδήσεις,εφεξής θα μπαίνει μονο η είδηση με το λινκ,χωρίς περαιτέρω σχολιασμούς.Οποιαδήποτε άλλου είδους ανάρτηση θα σβήνεται.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Starting on March 10, Greece acted fast to gradually close schools, gyms, cinemas, restaurants, bars, nightclubs, retail shops, shopping malls, museums and archaeological sites including the Acropolis, ahead of other governments in Europe.

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-greece-curfew/greece-imposes-lockdown-after-coronavirus-infections-jump-idUSKBN2190Z1

Δικά μου τα bold. Επειδή σεβόμαστε το lock-down πολιτικών σχολίων και δεν θέλω να φάω ban ή να γίνει locked-down και το θέμα 😇 δεν σχολιάζω περαιτέρω. 

Απλώς λέω, μέσα στην φρίκη της πανδημίας, ευτυχώς, γενικώς...  😇

...που ο κόσμος αναγνωρίζει τις προσπάθειες της χώρας μας.

 

Επεξεργάστηκε από Yakutia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κορωνοϊός: Πώς «ξέφυγε» ο ιός και προκλήθηκε η πανδημία

Εμφατική ανάλυση των New York Times για το πώς η μεγαλύτερη ταξιδιωτική απαγόρευση που έγινε ποτέ δεν απέτρεψε την πανδημία που ξεκίνησε από την Ουχάν

https://www.protothema.gr/koronoios-live/article/987654/koronoios-pos-xefuge-o-ios-kai-proklithike-i-pandimia/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 hours ago, gakhun said:

Συνωμοσιολογικό κείμενο από “Ελληνίδα στην Ιταλία” γίνεται viral στο Facebook

https://www.ellinikahoaxes.gr/2020/03/21/bergamo-video-not-fake/

Μιά Ιταλίδα απ την Κυψέλη δηλαδή.

Πάλι ρεζίλια. Αυτός ο λαός μας δεν παίζεται με τίποτα, τόσο, μα τόσο πονηρεμένος και ψαγμένος  🤯

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διπλάσιες εισαγωγές σε ΜΕΘ το τελευταίο 24ωρο. Πάνω από 2.000 κλίνες έχει δεσμεύσει το Υπουργείο Υγείας. Στην ηλικιακή ομάδα 40-64 τα περισσότερα κρούσματα...

https://www.mixanitouxronou.gr/diplasies-eisagoges-se-meth-to-teleytaio-24oro-pano-apo-2-000-klines-echei-desmeysei-to-ypoyrgeio-ygeias-stin-ilikiaki-omada-40-64-ta-perissotera-kroysmata/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, ORESIVIOS είπε:

ξέχασες. Πρώτον προειδοποιεί, δεύτερον τα ''ανεξάρτητα'' ΜΜΕ κάνουν προπαγάνδα με δήθεν αυξημένη κίνηση σε άδειες παραλίες και διόδια, κράζουν για επιπρόσθετα μέτρα, και μετά την τρομολαγνεία, έρχεται το διάγγελμα του πρωθυπουργού . Ως φυσική συνέπεια .  

καμια προπαγανδα για το οτι συνοστιζονταν σαν βοδια ολοι σε πεζοδρομια παραλιες.

χτες που βγηκα με ΜΑΣΚΑ και ΓΑΝΤΙΑ να παω διπλα σουπερ μαρκετ, με κοιτουσαν οι ορδες των ορκ εξω στα πεζοδρομια λες και ειχα εγω τον κορωνοιο και θα τους απειλουσα με φτερνισμα. Μια αηδια ειχαν που φοραγα μασκα και γαντια. αλλα εγω δεν ρισκαρω να κολλησω κανεναν απο την οικογενεια μου γιατι ο μεσος ελληνας ειναι παρτακιας και βγαινε ιεξω να κανει τον χαβαλε του και μην πω τιποτα αλλο.

μας αξιζει καθολικη απαγορευση γιατι ανθρωποι δεν γινομαστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

“Ας φροντίσουμε να μη μας σκοτώσει ο COVID-19 και μετά κάνουμε επανάσταση…”

https://www.militaire.gr/quot-as-frontisoyme-na-mi-mas-skotosei-o-covid-19-kai-meta-kanoyme-epanastasi-quot/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Μετανάστες στον Έβρο - Δείτε βίντεο: Τούρκοι ρίχνουν χημικά με βομβιδοβόλα στον φράχτη

Η εμπλοκή των τουρκικών Αρχών στα επεισόδια στον Έβρο επιβεβαιώνεται από ένα ακόμη βίντεο-ντοκουμέντο

https://www.protothema.gr/greece/article/987739/evros-deite-video-tourkoi-rihnoun-himika-me-vomvidovola-ston-frahti/

image.png.7bb689f216393013af36a0af82d0f242.png

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να ακριβολογούμε δεν υπάρχει απαγόρευση κυκλοφορίας αλλά περιορισμός αυτής 

όλες οι κανονικές και αναγκαίες  δραστηριότητες επιτρέπονται με επίδειξη εγγράφου  .

Απαγορεύονται αυτές των ηλιθίων 

σκοπος Του μέτρου να παταχθεί το παγκάκι, το αυτοσχέδιο παρτάκι, το ομαδικό μπανάκι κλπ  που στέλνει αδιάβαστο το ντεμεκ αλάνι και τους άτυχους που τον περιβάλλουν 

πετάχθηκα  μέχρι την Πατρα σήμερα! Με σταμάτησαν στα μισά διόδια ζητώντας μου να επιδείξω έγγραφο.  

μεσα στην πόλη μάλλον χαλαρά είναι τα πράγματα 

καλο διάβασμα !

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και γενικως προσπαθω να ειμαι θετικος και να μην καταστροφολογω, απο εδω και εμπρος, οτι κι αν κανουν οι κυβερνησεις με μετρα και απαγορευσεις, το κακο που εχει ξεκινησει δυστυχως δυσκολα θα σταματησει...

Και δεν αναφερομαι στα μελλοντικα (βιολογικα) θυματα, αμεσα απο τον ιο.

 

Αναφερομαι στα πολλαπλασια θυματα που θα εχουμε απ' τις παρενεργειες του ιου στην παγκοσμια και εγχωρια οικονομια.

Εκει φιλοι μου ειναι το επικεντρο της καταστροφης!

 

Πολυ φοβαμαι οτι τα εθνη-κρατη, εν μεσω πανικου, εκαναν οτι κανει ..ενας ελεφαντας που τρομαζει απο ενα ποντικι και απ'τον φοβο του πεφτει απο τον γκρεμο..

Δηλαδη, οπως λεμε στα Αγγλικα, "the cure might prove worse than the disease."

 

Παρ'ολα αυτα, ας ειμαστε ολοι να ειστε γεροι και οσο γινεται λιγοτερο απαισιοδοξοι!

Η ζωη θα συνεχιστει!

Επεξεργάστηκε από evonimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, evonimos είπε:

Αν και γενικως προσπαθω να ειμαι θετικος και να μην καταστροφολογω, απο εδω και εμπρος, οτι κι αν κανουν οι κυβερνησεις με μετρα και απαγορευσεις, το κακο που εχει ξεκινησει δυστυχως δυσκολα θα σταματησει...

Και δεν αναφερομαι στα μελλοντικα (βιολογικα) θυματα, αμεσα απο τον ιο.

 

Αναφερομαι στα πολλαπλασια θυματα που θα εχουμε απ' τις παρενεργειες του ιου στην παγκοσμια και εγχωρια οικονομια.

Εκει φιλοι μου ειναι το επικεντρο της καταστροφης!

 

Πολυ φοβαμαι οτι τα εθνη-κρατη, εν μεσω πανικου, εκαναν οτι κανει ..ενας ελεφαντας που τρομαζει απο ενα ποντικι και απ'τον φοβο του πεφτει απο τον γκρεμο..

Δηλαδη, οπως λεμε στα Αγγλικα, "the cure might prove worse than the disease."

 

Παρ'ολα αυτα, ας ειμαστε ολοι να ειστε γεροι και οσο γινεται λιγοτερο απαισιοδοξοι!

Η ζωη θα συνεχιστει!

Δυστυχώς θα συμφωνήσω... Τρομάζω με το τι μπορεί να υποστεί η παγκόσμια οικονομία..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάτρα: Προπηλάκισαν την πρύτανη του Πανεπιστημίου για το προσωρινό κλείσιμο της εστίας

https://alphapatras.gr/2020/03/patra-propilakisan-tin-prytani-tou-panepistimiou-gia-prosorino-kleisimo-tis-estias/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

695 συνολικά τα κρούσματα τα καταγεγραμμένα. Μαθηματικοί-θεωρητικοί υπολογισμοί 8-10000.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... πρέπει να το διαβάσουν όλοι .....

Κορονοϊός: Δραματική έκκληση απευθύνει πνευμονολόγος του Σωτηρία - “Μείνετε σπίτι”

https://www.enikos.gr/society/709567/koronoios-dramatiki-ekklisi-apefthynei-pnevmonologos-tou-sotiria-

.... αυτό είναι το ευχαριστώ που θέλουν ...

''Εμείς δεν θέλουμε χειροκρότημα. Αλλά επειδή ρισκάρουμε τη ζωή μας και τη ζωή των οικογενειών μας, όσο δύσκολο κι αν είναι, παρακαλώ τον κόσμο να μείνει σπίτι υγιής ''

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, sakis13 said:

Βρε πως αλλαζουν οι καιροι ε??...

Ειναι γενικο το φαινομενο Σακη.

Στην εποχη της Αυτοκρατοριας του χρηματος, οι καιροι αλλαζουν με ραγδαια ταχυτητα και οι συνειδησεις των λαων σφυρηλατουνται σε εντελως αλλες βασεις.

 

Παραδειγμα η Ελλας.

Καποτε το συνθημα που συγκινουσε τους Ελληνες ηταν "Ελευθερια ή Θανατος!".

Σημερα το συνθημα μαλλον μετετραπηκε σε "Υπακοη ή Θανατος*!".

 

*απ'τον ιο φυσικα..

Επεξεργάστηκε από evonimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, evonimos είπε:

Ετσι ειναι στην εποχη της Αυτοκρατοριας του χρηματος Σακη.

Οι καιροι αλλαζουν ραγδαια και οι συνειδησεις των λαων σφυρηλατουνται σε εντελως αλλες βασεις.

 

Παραδειγμα η Ελλας.

Καποτε το συνθημα που συγκινουσε τους Ελληνες ηταν "Ελευθερια ή Θανατος".

Σημερα το συνθημα μετετραπηκε σε "Υπακοη ή Θανατος*".

 

*απ'τον ιο φυσικα..

Ενα τραγουδι εδω και χρονια εχω στο μυαλο μου...Ποσο προφητικο...Μαχαιριτσας-Παπακωνσταντινου..Να δεις τι σου χω για μετα...Συνυπογραφω για τα προαναφερθεντα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σας. Σας ενημερώνουμε οτι στα τόπικ Ελληνική επικαιρότητα και Διεθνείς Ειδήσεις,εφεξής θα μπαίνει μονο η είδηση με το λινκ,χωρίς περαιτέρω σχολιασμούς.Οποιαδήποτε άλλου είδους ανάρτηση θα σβήνεται.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, teo_73 είπε:

Καλησπέρα σας. Σας ενημερώνουμε οτι στα τόπικ Ελληνική επικαιρότητα και Διεθνείς Ειδήσεις,εφεξής θα μπαίνει μονο η είδηση με το λινκ,χωρίς περαιτέρω σχολιασμούς.Οποιαδήποτε άλλου είδους ανάρτηση θα σβήνεται.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Θοδωρακο μου σ αγαπαω,σε λατρευω αλλα θεωρω οτι εδω εχετε κανει ενα λαθος..Παραπανω υπαρχουν αρκετα σχολια ανευ λινκ...Απλα σβησατε μηνυματα αναμεσα σε αυτα και τα δικα μου που ηταν καπως αιχμηρα σε σχεση με τα μετρα,την κυβερνηση και τις ιατροφαρμακευτικες ελλειψεις..

Οποτε η τα σβηνετε ολα η επαναφερετε και τα υπολοιπα..Οχι δυο μετρα και δυο σταθμα...Φανταζομαι αντιλαμβανεσαι το λαθακι ετσι??

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Θοδωρακο μου σ αγαπαω,σε λατρευω αλλα θεωρω οτι εδω εχετε κανει ενα λαθος..Παραπανω υπαρχουν αρκετα σχολια ανευ λινκ...Απλα σβησατε μηνυματα αναμεσα σε αυτα και τα δικα μου που ηταν καπως αιχμηρα σε σχεση με τα μετρα,την κυβερνηση και τις ιατροφαρμακευτικες ελλειψεις..

Οποτε η τα σβηνετε ολα η επαναφερετε και τα υπολοιπα..Οχι δυο μετρα και δυο σταθμα...Φανταζομαι αντιλαμβανεσαι το λαθακι ετσι??

 

 

Δεν υπαρχει κανενα λαθακι Σακη!Εσυ προσεβαλες δημοσια προσωπα,κατι που καταπαταει τους κανονες του φορουμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν υπαρχει κανενα λαθακι Σακη!Εσυ προσεβαλες δημοσια προσωπα,κατι που καταπαταει τους κανονες του φορουμ.

Αν αναφερεσαι στον υπουργο υγειας..Δεκτο...Οκ θα σχολιαζουμε χωρις να εκθετουμε προσωπα..Αλλα ρε φιλαρακι ειμαι πραγματικα εκνευρισμενος...Απο χθες εδω κατω κυκλοφορει πιο πολυς κοσμος απ οτι πριν...Ολοι με τις βεβαιωσεις βρισκουν τροπο για να κυκλοφορουν ενω το θεμα ειναι να μεινουμε μεσα..Και υπαρχει και η γνωστη παραπληροφορηση απο τα μμε οτι και καλα απο χθες η κινηση εχει περιοριστει...Δε ξερω αλλου αλλα εδω καλλιθεα ιδιως σημερα με την καλοκαιρια ειναι μια κανονικη μερα...Καμια καραντινα...Ουσιαστικη τουλαχιστον...

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οχι Σακη μου,η ανακοινωση ειναι σαφης.Θα αναρτουμε την ειδηση χωρις περαιτερω σχολιασμους στο εφεξης.Η αποφαση ειναι κοινη και δεν αλλαζει.Παρακαλουμε να τη σεβαστουμε ολοι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...