Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή αρχή λοιπόν, μπαίνει το καλοκαίρι. Εύχομαι να είναι το πιο καταιγιδάτο καλοκαίρι της μέχρι τώρα καιρικής ζωής μου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, sotos*snow είπε:

Άντε να δούμε Μιχαήλ....μακάρι να είναι δροσερό  όλο το καλοκαίρι......

Προσωπικά βροχερό θέλω να είναι, μάλλον καταιγιδάτο, άσχετα αν βγει ζεστό.. Βέβαια δύσκολο να βγει και ζεστό καλοκαίρι και καταιγιδάτο ταυτόχρονα. Καλή αρχή λοιπόν, με αισιοδοξία, άσχετα που το γεγονός ότι έχω όσο χρόνο θέλω με κάνει να φοβούμαι για μούφα διαρκείας χαχαχα. Πάντως το cfs συνεχίζει να παραμένει εξαιρετικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ από την πλευρά μου εύχομαι στην περιοχή μου οποιαδήποτε βροχή να πέφτει καθημερινή και Παρασκευή Σάββατο Κυριακή να εχει ζέστη και άπνοια!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλά τα 6αρια, όσο αφορά την συνέχεια. Δεν αποκλείεται ο εγκλωβισμός της λίμνης να οδηγήσει σε 10ημερο πλας αστάθειας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ευχομαι να εχουμε εναν υπεροχο ιουνιο καταρχας δροσερο και στη συνεχεια καταιγιδατο...ο ιουνιος παντως οσο παει το ματι δειχνει να τα εχει και τα δυο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι όντως ακραίες ζέστες δεν φαίνονται στον ορίζοντα..ίσα ίσα φαίνονται αστάθειες για πολλές μέρες από εδώ και πέρα ειδικά από Κυριακή και μετά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άνοδος της θερμοκρασίας διαφαίνεται προς το επόμενο Σαβ/κο σε επίπεδα φουλ καλοκαιρινά.....ευτυχώς προς το παρόν δεν φαίνεται κάτι ακραίο αλλά τα +20 στα 850 μας γυροφέρνουν για εκείνο το διάστημα από πολλά μοντέλα 7-10 του μήνα περίπου.....για να δούμε μέχρι τότε όμως δροσιές και αστάθειες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, sotos*snow είπε:

Άνοδος της θερμοκρασίας διαφαίνεται προς το επόμενο Σαβ/κο σε επίπεδα φουλ καλοκαιρινά.....ευτυχώς προς το παρόν δεν φαίνεται κάτι ακραίο αλλά τα +20 στα 850 μας γυροφέρνουν για εκείνο το διάστημα από πολλά μοντέλα 7-10 του μήνα περίπου.....για να δούμε μέχρι τότε όμως δροσιές και αστάθειες...

έχει και τα θετικά όμως αυτό το γεγονός.

Modele GFS - Carte prévisions

 

 

πολύ υψηλές τιμές Cape και την κατάλληλη στιγμή σε λίμνη οι καταιγίδες θα φουσκώνουν σαν ατομικές βόμβες

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι την Πέμπτη χοντρικά θα έχουμε αρκετές αστάθειες στα κεντρικά δυτικά και βόρεια. Έπειτα άνοδος της θερμοκρασίας, που όμως θα οδηγήσει και σε υψηλές τιμές αστάθειας, χωρίς να δημιουργούνται όμως καταιγίδες λόγω έλλειψης αιτίου. Αυτό φαίνεται να αλλάζει από την Κυριακή που θα δημιουργηθεί μια ψυχρή λίμνη πάνω μας, που η θέση της θα έχει ως αποτέλεσμα μπουρίνια νυχτρινά να προέρχονται από Αιγαίο και να εισέρχονται στα ηπειρωτικά. Η διάρκεια θα δείξει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλο κακοκαιρι παιδια...οπως ξεκινησε ετσι να συνεχισει και ετσι να τελειωσει...προς το παρον δεν φαινεται να χτυπα καποιος κοκκινος συναγερμος οσο παει το ματι αλλα παμε να φαμε τον μισο ιουνιο😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί να ζεσταίνει από Παρασκευή και μετά αλλά δεν φαίνεται όντως κάτι ακραίο....σε πολύ λογικά επίπεδα οι θερμοκρασίες και μάλιστα με πιθανότητα να βγάζει και κάποιες αστάθειες πάλι...!!!! ονειρικό ξεκίνημα........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 ώρες πριν, notios_polos είπε:

καλο κακοκαιρι παιδια...οπως ξεκινησε ετσι να συνεχισει και ετσι να τελειωσει...προς το παρον δεν φαινεται να χτυπα καποιος κοκκινος συναγερμος οσο παει το ματι αλλα παμε να φαμε τον μισο ιουνιο😀

όσο τρώμε από εδώ και πέρα κέρδος είναι..ο Μάιος είναι μήνας που μπορεί να μη σου βγάλει μεγάλες ζέστες ούτως ή άλλως...αλλά πλέον με το 90% του καλοκαιριού μπροστά μας όσο γλιτώνουμε μέρες τόσο κερδισμένοι θα μαστε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

άσχετο αλλά κοιτάξτε τον Ιούνιο χαχαχαeuPrecMonInd1.gif

 

εκρηκτικές αστάθειες σε ορεινά, κάποιες θα μπαίνουν σε πεδινά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζάμι ο ευρωπαίος, από την Κυριακή και μετά βγάζει εκρηκτικές αστάθειες!!! Και αύριο θα είναι μια ωραια μέρα. Εντωμεταξύ πλέον βγαίνουν τιμές ακόμα και 3000 cape στην Ήπειρο!!! Μόνο σαν εικόνα είναι τρομερό!!

198-505GR.GIF?04-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από ότι φαίνεται σταδιακά μέρα με την μέρα θα εδραιωθούν τα 30αρια ενώ το ΣΚ θα φθάσουμε τους 32-33oC. Βέβαια μετά από τόσες δροσιές και καταιγίδες λογικό ήταν να ζεστάνει, εξάλλου Ιούνιος μπήκε. Ας ελπίσουμε να διακόπτονται αυτές οι ζέστες με λίμνες και καταιγίδες.   

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...