Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΣΤΑΘΕΙΟ-ΚΑΤΑΙΓΙΔΩΝ 17-20/6....(και φωτο-βίντεο)!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Το γ...νο το stream ειναι νδ..Παλι οι ιδιοι θα φανε το πολυ νερο...Και εδω παλι με τ απονερα..

Δεν θα ειναι οι ιδιοι μην σκας. Με Β-ΒΔ ημασταν 2 μερες τωρα. Σημερα δεν γινεται να μην εχουμε περισσοτερα φαινομενα σε μεγαλυτερη εκταση... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Hlioupolitis98 είπε:

Ειμαι στην τραπεζα ελπιζω να προλαβω να φυγω πριν ερθει το νεφικο αυτο στα αριστερα της εικονας...

Θα το προλάβεις μην ανησυχείς. δεν είσαι ούτε Μιχαήλ ούτε Σάκης🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Θα το προλάβεις μην ανησυχείς. δεν είσαι ούτε Μιχαήλ ούτε Σάκης🤣

Για να μην με πνιξει λεω γτ δεν εχω ομπρελα :ρ περιμενα σε καμια ωρα το μπασιμο αλλα το βλεπω ηδη ερχεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως προς Κάντζα πρέπει να έχει ρίξει τρελό νερό ή γενικότερα στην βόρεια πλευρά του Υμηττού  .Ρίχνει και Ελευσίνα από ότι βλέπω καρέκλες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Hlioupolitis98 είπε:

Για να μην με πνιξει λεω γτ δεν εχω ομπρελα :ρ περιμενα σε καμια ωρα το μπασιμο αλλα το βλεπω ηδη ερχεται

δοσίλογος!! Ας είναι να βρέξει ας με πνίξει χαχαχαχαχα!! Εμείς εχθές είχαμε cape αλλά δεν είχαμε στριμ, σήμερα έχουμε στριμ, αλλά δεν έχουμε Cape γκρρ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω Χολαργό και σήμερα πολυ δυνατή βροχή με χαλάζι πριν από λιγο. Τωρα έκοψε. Η περιοχή είναι από τις πιο ευνοημένες τον Ιούνιο με τον κοντινό σταθμό του παπαγου να πλησιάζει τα 60μμ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

δοσίλογος!! Ας είναι να βρέξει ας με πνίξει χαχαχαχαχα!! Εμείς εχθές είχαμε cape αλλά δεν είχαμε στριμ, σήμερα έχουμε στριμ, αλλά δεν έχουμε Cape γκρρ

Εδω και χωρις cape για καποιο λογο βγαζει τρελα ηλεκτρικα και πολυ εντονη ασταθεια γενικοτερα.

Τωρα που μιλαμε το τερας εχει σχεδον φτασει και ριχνει κανονιες. Τρελοι κεραυνοι... Καλη μου τυχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Hlioupolitis98 είπε:

Εδω και χωρις cape για καποιο λογο βγαζει τρελα ηλεκτρικα και πολυ εντονη ασταθεια γενικοτερα.

Τωρα που μιλαμε το τερας εχει σχεδον φτασει και ριχνει κανονιες. Τρελοι κεραυνοι... Καλη μου τυχη

έχετε κοντά σας ορεινούς όγκους, εδώ στην πεδιάδα, οι πρώτες καταιγίδες που δημιουργούνται στα βουνά δεν αντέχουν μεγάλες αποστάσεις , σκέψου ότι ο Όλυμπος πχ είναι πάνω από 50 χιλιόμετρα μακρια από την Λάρισα, οπότε και είναι μια μεγάλη απόσταση για να διανύσει η καταιγίς. Το απόγευμα  θα βγούνε κλασσικά οι πεδινές καταιγίδες, αλλά δεν θα έχουν δυναμική λόγω μειωμένου cape και έλλειψης ορεινού όγκου.  Γενικά η Αθήνα επηρεάζεται πολύ πιο εύκολα από καταιγίδες σε σχέση με την Λάρισα [ή άλλες πόλεις της Θεσσαλίας που απέχουν πολύ από κάποιον ορεινό όγκο]. Απλά σε περιπτώσεις μεγάλης δυναμικής της ατμόσφαιρας, εν τέλη μια πεδιάδα μεγάλη μπορεί να βγάλει πιο δυναμικές καταστάσεις από μια περιοχή με διαφορετικό ανάγλυφο σε μικρή έκταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οργανώνεται καταιγίδα βορειοδυτικά της Λάρισας, να δούμε αν θα αντέξει ή αν θα γίνει αμόνι

Παρακαλώ περιμένετε, η εικόνα θα εμφανιστεί σε λίγο / please wait the image will appear soon

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...