Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Βαση και ναο  νομιζω θεσσαλια και πανω δεν εχουν πλεον να αγχωνονται για κατι

για θρακη τι λες; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

σ αυτη την περιπτωση ουτε που μ απασχολει το κεντρο του χαμηλου...χαμηλο διευρημενο να υπαρχει και ας εχει οπου θελει κεντρο..οχι απλα χιονιζομαι εγω και σχεδον απαντες αλλα παω στο σχεδιο Β στο πρωτο πλανο ομως

Σοβαρά; Δλδ βγάζεις σχεδόν ιστορικό χιόνι και ταυτόχρονα βάζω και εγώ 20ποντο. Πάντα με αυτό το σενάριο. Δεν το ήξερα. Νόμιζα το θέλατε πιο βόρεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Σοβαρά; Δλδ βγάζεις σχεδόν ιστορικό χιόνι και ταυτόχρονα βάζω και εγώ 20ποντο. Πάντα με αυτό το σενάριο. Δεν το ήξερα. Νόμιζα το θέλατε πιο βόρεια. 

μα ασχετα που ειναι το κεντρο οι β.ανατολικες ισοβαρεις δεν κυκλωνουν το κεντρο ειναι παραλληλες και κλεινουν στο ιονιο..ειναι σα να ειναι το χαμηλο και στο β.αιγαιο μονιμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

μα ασχετα που ειναι το κεντρο οι β.ανατολικες ισοβαρεις δεν κυκλωνουν το κεντρο ειναι παραλληλες και κλεινουν στο ιονιο..ειναι σα να ειναι το χαμηλο και στο β.αιγαιο μονιμα

Φόρτσα νασα τότε. Χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Weather xanthi είπε:

για θρακη τι λες; 

Θα σου πω καλυτερα αυριο να δουμε πιο σεναριο θα επικρατησει σε καθε περιπτωση ο κυριο ογκος δειχνει να ειναι στο κεντρικο κορμο τον ηπειρωτικο και λιγοτερος ανατολικα της θεσσαλονικης αλλα ειναι νωρις για αυτο μην προδικαζουμε πραγματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Σοβαρά; Δλδ βγάζεις σχεδόν ιστορικό χιόνι και ταυτόχρονα βάζω και εγώ 20ποντο. Πάντα με αυτό το σενάριο. Δεν το ήξερα. Νόμιζα το θέλατε πιο βόρεια. 

αυτο δεν το χα δει αλλα για να το βγαζει καποιο μοντελο προφανος και παιζει σαν σεναριο..οποτε μακαρι να βγει κατι τετοιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Σοβαρά; Δλδ βγάζεις σχεδόν ιστορικό χιόνι και ταυτόχρονα βάζω και εγώ 20ποντο. Πάντα με αυτό το σενάριο. Δεν το ήξερα. Νόμιζα το θέλατε πιο βόρεια. 

Και εγω εχω πετσα χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, notios_polos said:

λοιπον παμε σε μοντελικο μαραθωνιο που θα τελειωσει στην ουσια στις 21.45 με τα ανσμπ του παιου...

Βάλε μέχρι και τις 01:30 να βγει κ το τζιφοκοντρόλ...!

Επεξεργάστηκε από fufutos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

λοιπον παμε σε μοντελικο μαραθωνιο που θα τελειωσει στην ουσια στις 21.45 με τα ανσμπ του παιου...

Το είδες το 5 τελικά?? 😜😜😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Θα σου πω καλυτερα αυριο να δουμε πιο σεναριο θα επικρατησει σε καθε περιπτωση ο κυριο ογκος δειχνει να ειναι στο κεντρικο κορμο τον ηπειρωτικο και λιγοτερος ανατολικα της θεσσαλονικης αλλα ειναι νωρις για αυτο μην προδικαζουμε πραγματα

Αν περάσει από κ Ελλάδα στο Αιγαίο το χαμηλό παντού θα έχει πολλά φαινόμενα στα βόρεια.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, notios_polos είπε:

ενταξει πιο χαλλαρο χιονια δεν νομιζω να ειχαμε ποτε στη θεσσαλονικη...😀.ουτε καν αγωνια εχω ουτε τιποτα ,απλα μεχρι τεταρτη θα φανει σε τι κατηγορια θα παιξουμε...βασικα 2 κατηγοριες ειναι με 2 υποκατηγοριες η καθε μια..Α καλος-πολυ καλος...Β ιστορικος-πολυ ιστορικος.Το καθε ενα εχει απο 25%..Τα συστατικα υπαρχουν πλεον ολα και το χαμηλο για το οποιο θα γινεται η συζητηση πολυ απλα λογω υποτροπικου θα βγει και πιο βορεια και αργα και με καλη πορεια για την β.ελλαδα αρχικα και με μεγαλες πιθανοτητες το βορεια ελλαδα να ειναι κεντροβορεια απο την αρχη.Απ εκει και μετα παιζουν μπαλλα πολλοι και μιλαω καθαρα για την πρωτη φαση και το χιονοφιλετο της .Το πιο μετα και το ψυχρο τερας προς το παρον με αφηνει αδιαφορο και δεν θα το ψαξω και πολυ γιατι δεν προβλεπεται .Ολο το μυστικο απο την αρχη ηταν ενα να περασει η υφεση της γαλλιας στην μεσογειο και να δημιουργηθει αυτη η υετικη βροχομπαλλα η οποια οσο θα πηγαινει ανατολικα θα συναντα τις ψυχρες αεριες μαζες και θα μετατραπει σε υετικη χιονομπαλλα.Νομιζω οτι μας στερησε το χαμηλο της αριαδνης θα το παρουμε τωρα...αυτα και τα υπολοιπα χαλλλαρα στα 12αρια ...😀

Στην Θεσσαλονίκη το μόνο πράγμα που δεν είναι χαλαρό είναι το χιόνι. Θυμίσου σε ανάλογη περίπτωση το Φεβρουάριο του 2012 έγιναν τα απίστευτα δυνατά να μην χιονιστουμε.Χαμηλα την μπάλα και περιμένουμε ως την Πέμπτη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mπορεί να εξηγήσει κάποιος γιατι στο αικον το 6αρι το χαμηλό ουσιαστικά εξαφανίζεται? 1015 βέβαια σιγά το χαμηλό..αλλά γιατί?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, k _ SABBAK είπε:

Αν περάσει από κ Ελλάδα στο Αιγαίο το χαμηλό παντού θα έχει πολλά φαινόμενα στα βόρεια.. 

Ε ναι γι αυτο λεω να δουμε πιο σεναριο θα επικρατησει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, isnow είπε:

Mπορεί να εξηγήσει κάποιος γιατι στο αικον το 6αρι το χαμηλό ουσιαστικά εξαφανίζεται? 1015 βέβαια σιγά το χαμηλό..αλλά γιατί?

Αν ειχε συνεχεια, ισως και να εβγαζε το καλυτερο σεναριο για τα Κεντροβορεια. 

IMG_20210208_165404.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, isnow είπε:

Mπορεί να εξηγήσει κάποιος γιατι στο αικον το 6αρι το χαμηλό ουσιαστικά εξαφανίζεται? 1015 βέβαια σιγά το χαμηλό..αλλά γιατί?

Μηπως πας απο το 6 αρι στο 00 και στο εξαφανίζει χαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Μηπως πας απο το 6 αρι στο 00 και στο εξαφανίζει χαχα 

Eισαι σωστός για το 00 ήταν η απορία..δες το αν θες..φτάνει ενα 1015 ιόνιο αλλά μετά πάπαλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eιδα στον τζιφο πριν ανεμους στα 850hpa για τα Γιαννενα και αλλαξαν σε σχεση με χθες απο Β.Α σε πιο δυτικους εως Β.Δ και ειναι ενα μεγαλο + για την ηπειρο αυτο οσον αφορα την θετικη εξελιξη του υετου.Πεμπτη - παρασκευη θα εχουμε καλυτερη εικονα.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...