Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ουτε εγω δεν ειμαι τοσο μιρλας μιλαμε για το πιο πανελλαδικο σεναριο αυτκ που εβγαλε ο ευρωπαιος ...ενταξει δε μου δίνει 50 χιλιοστά μου δίνει 28 πλαι θα ναι φοβερος χιονιας ασε που οπως ειναι το χαμηλο απο αυτη η θα χει τρελό υετο

Βγήκαν χιλιοστά>? απο περιέργεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χαχχαα...απορω γιατι κοιτατε αυτα τα μοντελα...μακαρι να εβγαινε και με λιγη βελτιωση ετσι θα εβγαινε ο παιος,αλλα δεν εχουν καμια βαρυτητα αυτα τα μοντελα

Έχω διαφορετική γνώμη...φυσικά δεν είναι τόσο καλά όσο το ευρωπαικό αλλά για μένα έχει πολύ περισσότερη βαρύτητα από τον τζίφο για παράδειγμα...έχω πολλά παραδείγματα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ουτε εγω δεν ειμαι τοσο μιρλας μιλαμε για το πιο πανελλαδικο σεναριο αυτκ που εβγαλε ο ευρωπαιος ...ενταξει δε μου δίνει 50 χιλιοστά μου δίνει 28 πλαι θα ναι φοβερος χιονιας ασε που οπως ειναι το χαμηλο απο αυτη η θα χει τρελό υετο

https://wxcharts.com/charts/ecmwf/greece/charts/snowdepth_20210208_12_168.jpg?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Δε καταλαβαίνω γιατί απογοητεύονται οι βόρειοι ;Ο χάρτης χιονυετου γεμάτος τον είδα κάποιος γνωστής ας μου πει 

Δεν απογοητευομαστε. Κοιτάμε μην το ματιασουμε. Αν μας δεις, όλοι με χάντρες είμαστε 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Για θεσσαλια η μεταφραση ειναι απο 25 εως 40 χιλιοστα χιονουετου τα 40 στα δυτικα προφανεστατα χαχαχ

Από θερμοκρασίες είμαστε κομπλέ στην δυτική Θεσσαλία?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Steliosnow είπε:

Ουτε αυτό το ψυχος δε μου φτάνει του Ευρωπαίου ;Τι θέλει ποια για να χιονίσει ΧΑΧΑΧΧΑ

Που μένεις ρε φίλε Κρήτη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowjunky είπε:

Από θερμοκρασίες είμαστε κομπλέ στην δυτική Θεσσαλία?

Παιδια μιλαμε για χιονι με ολικο παγετο αν εβγαινε το ραν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπον να πω 2 λογια για το ευρωπαικο. το σεναριο αυτο το ψιλοεδειξε το πρωι κ το εδειξε καθαρα σημερα το απογευμα.το δειχνει κ το γαλλικο κατα καππιο τροπο. λοιπον αν στα κεντροβορεια θελουμε ενα βαρβατο χιονια μονο ετσι θα τον παρουμε με μια πορεια συρτη βορριο αιγαιο μαυρη θαλασσα.στην ουσια δεν το θελουμε πιο βορεια αλλα λιγο πιο δυτικα τον αυλωνα.αν κατσει οπως πρεπει μιλαμε για πολλα εκατοστα χιονι... αν παμε στα αλλα μοντελα θα περασει ενα χαμηλο που στην ουσια θα δημιουργησει συγκλιση κ θα εχουμε υετο 18 ωρες μαξιμουμ κ γυρο στα 10μμ. αν βγει το ρυρωπαικο οπως θελουμε μιλαμε για 30+ μμ

ΥΓ.γτ μερικοι μπερδευονται...το ευρωπαικο καθυστερει κ οργανωνει το χαμηλο... δειτε 144 ωρες το 1020 που το εχει ο ευρωπαιος κ που ολοι οι αλλοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Επειδή το wxcharts κάνει 100 ώρες 😛. το Ευρωπαικό έδειξε έστω 5 πόντους στο δρόμο με αρνητικές στην παραλία εδώ ή μπα;

Ευκολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ θεσσαλια και δυτικη μακεδονια της βγαζε 1,3 μμ σε 1 εκατοστό εντωμεταξυ με μειον λογικά 1 μμ θα ναι σιγουρα 1, 5 πόντους χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικα κανα 20κατι μμ χιονι με θερμοκρασιες - 5 και κατω δινει ο Ευρωπαιος για εδω, δηλαδη 30ποντο πανω κατω. Εμενα δε με χαλασε καθολου το τρεξιμο, ολοι ξερουμε τι ποσα υγρασιας κουβαλανε τα συρτοχαμηλα. Ηθελε λιγο βορειοτερα; Φυσικα, αλλα εχουμε καιρο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Εντωμεταξύ θεσσαλια και δυτικη μακεδονια της βγαζε 1,3 μμ σε 1 εκατοστό εντωμεταξυ με μειον λογικά 1 μμ θα ναι σιγουρα 1, 5 πόντους χαχαχ

Mπορείς να στείλεις λινκ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιος ολε και τρελελε! Τι εβγαλε ρε γμτ, και ειπα να απ[εχω 1-2 μερες απο τα μοντελα! χαχαχαχα Και λιγο πιο νοτια το χαμηλο, θα εχουμε ιστοριες για αγριους. Βασικος στοχος, να μας χιονισει το χαμηλο ρε γμτ. Δε θα βγει και αυτό, αλλά Λεανδρίζει με καλύτερες θερμοκρασιες. Λιγο να προλαβει το ψυχος, λιγο καλυτερο ριτζαρισμα και παμε για επη. Αλλα καλλιστα βεβαια μπορει να παει και προς το χειροτερο. Παμε γερα!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MenNaousa11 είπε:

Λογικα κανα 20κατι μμ χιονι με θερμοκρασιες - 5 και κατω δινει ο Ευρωπαιος για εδω, δηλαδη 30ποντο πανω κατω. Εμενα δε με χαλασε καθολου το τρεξιμο, ολοι ξερουμε τι ποσα υγρασιας κουβαλανε τα συρτοχαμηλα. Ηθελε λιγο βορειοτερα; Φυσικα, αλλα εχουμε καιρο. 

δυτικοτερα θελει ή να ξεφουσκωσει λιγο ο αυλωνας μιας κ το χαμηλο ακολουθει τα νοτια κρασπεδα του αυλωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20210208_211053.jpg.8f014b3360149cee23b21929f6430973.jpgΕλα λέμε ρε παίδες απο Γιαννεναρες μέχρι Θεσσαλονίκη και Εβρο,Λεσβο  Εύβοια και Αττικαρα  Πελοπόννησο οκ.λιγο κέντρονοτιο Αιγαίο πιο αδικημένο αλλά έχουμε ακόμα δρομο... και μια χαρά ολα θα ειναι......χαρείτε το οσο μπορείτε.....μια ενσταση για Κέρκυρα αλλά θα φτιάξει αν θελει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Επειδή το wxcharts κάνει 100 ώρες 😛. το Ευρωπαικό έδειξε έστω 5 πόντους στο δρόμο με αρνητικές στην παραλία εδώ ή μπα;

Αυτο το τρεξιμο του ευρωπαικου σου δινει πανω απο 10 εκατοστα οπως ειναι τωρα μιλαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, swtos είπε:

Που μένεις ρε φίλε Κρήτη?

Άλιμο (αττικη)αλλά βλέπω παλι εκτός χιονουετου είμαι εκτός αν απλά όταν έρχεται το ψυχος στο συγκεκριμενο ραν τελειώνει ο υετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν για να πούμε μερικά απλά και κατανοητά πράγματα.....

1. Πολύ καλά έως επικά τα αποψινά τρεξίματα....

2. Σημαντικές οι βελτιώσεις γενικά....

3. Ροή τάσης προς κεντροανατολικονότια....πολύ δυνατό ξεκίνημα δυτικοκεντροβόρεια....αυτό είναι σχετικά κλειδωμένο, παίζουν οι λεπτομέρειες....

4. Ευνοϊκό γύρισμα και για προσήνεμα, που μπαίνουν στο ματς, ακόμα και για ιστορικό....

5. Τον υετό του Ευρωπαϊκού, δυστυχώς δεν μπορούμε να τον έχουμε στο απόλυτο ανοιχτό και ελεύθερο πεδίο και μην εμπιστεύεστε απόλυτα όσα ανεβαίνουν και είναι και από εφαρμογές, ή σάϊτ που δεν έχουν όλα τα στοιχεία....επίσης το Ευρωπαϊκό δεν πιάνει το μηχανισμό του Αιγαίου....

6. Η εικόνες προειδεάζουν για συνεχόμενες χιονικές διαταραχές, μετά από τα πρωτα χτυπήματα του συζητάμε.....κι αυτά μπορεί να είναι Μάρτιος 87 και Φλεβάρης 83 ομού (μαζί δλδ)....όμως αυτά μετά τις 16 του μήνα.....

7.  Πάμε δυνατά, η τάση ολοκληρώνεται.....Τετάρτη παγιώνουμε και κλειδώνουμε, από Πέμπτη λεπτομέρειες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Beach-snow NG είπε:

Λοιπόν για να πούμε μερικά απλά και κατανοητά πράγματα.....

1. Πολύ καλά έως επικά τα αποψινά τρεξίματα....

2. Σημαντικές οι βελτιώσεις γενικά....

3. Ροή τάσης προς κεντροανατολικονότια....πολύ δυνατό ξεκίνημα δυτικοκεντροβόρεια....αυτό είναι σχετικά κλειδωμένο, παίζουν οι λεπτομέρειες....

4. Ευνοϊκό γύρισμα και για προσήνεμα, που μπαίνουν στο ματς, ακόμα και για ιστορικό....

5. Τον υετό του Ευρωπαϊκού, δυστυχώς δεν μπορούμε να τον έχουμε στο απόλυτο ανοιχτό και ελεύθερο πεδίο και μην εμπιστεύεστε απόλυτα όσα ανεβαίνουν και είναι και από εφαρμογές, ή σάϊτ που δεν έχουν όλα τα στοιχεία....επίσης το Ευρωπαϊκό δεν πιάνει το μηχανισμό του Αιγαίου....

6.  Πάμε δυνατά, η τάση ολοκληρώνεται.....

Κωστα να πω οτι τα χιλιοστα που δινω εγω δεν ειναι απο ελευθερα σαιτ οσο αφορα τη θεσσαλια να ξερουν τα παιδια ειναι αυτα που δινει πραγματικα το ευρωπαικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...