Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές νέας χιονοκαιρίας 7-9/2....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιζει να εχουν πεσει εξω οσο αφορα τα φαινομενα;

Δηλ τα μοντελα εδιναν -5 και εχουμε -1.7... Μηπως μπει αργοτερα το -5;;;

Σκεψου πως εχουμε 2,5 βθμους με -1, 7 στα 850 και ριχνει φουλ.. Αν ειχαμε -5 θα ειχαμε θαφτει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά δεν νομίζω ότι έχει άλλο νόημα η συζήτηση περί αποτυχίας ή επιτυχίας των φορέων αρκεί να πούμε το εξής και όποιος θέλει βγάζει τα συμπεράσματα του

Τα μοντέλα έδιναν -4 με -4.5 Αθήνα και οι επαγγελματίες έδιναν χιονοπτώσεις από τα 500-600+

Τελικά ήρθε -1.7 και χιόνισε καλά κατά διαστήματα από 350 και πάνω

Αυτό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, KapelosG είπε:

Παιδιά δεν νομίζω ότι έχει άλλο νόημα η συζήτηση περί αποτυχίας ή επιτυχίας των φορέων αρκεί να πούμε το εξής και όποιος θέλει βγάζει τα συμπεράσματα του

Τα μοντέλα έδιναν -4 με -4.5 Αθήνα και οι επαγγελματίες έδιναν χιονοπτώσεις από τα 500-600+

Τελικά ήρθε -1.7 και χιόνισε καλά κατά διαστήματα από 350 και πάνω

Αυτό

Πάντως γιατί τέτοια απόκλιση θερμοκρασιακή στα 850 από τα μοντέλα; Δεν είναι μισος βαθμός διαφορά  αλλά σχεδόν 3 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μερικοι καλομάθατε μου φαινεται με 2 επικ χιονιαδες στην αττικη μεσα σε ενα χρονο!!! και 1-2 χιονοπτωσεις - μέρα σα τη σημερινη προ 5εατιας θα αναβαμε ολοι φωτοβολιδες.. . δηλαδη τι να πω, μαθετε να ειστε αντικειμενικοι. επισης σημερα θεωρειται μερα χιονοπτωσης ειτε αρεσει στους μουφακηδες ειτε οχι. δε θα ξεχασουμε τα βασικα - οβερ. 

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα στον Αη Παντελεήμονα Πεντέλης στα 700μ. περίπου.....χιονίζει ασταμάτητα κι έχει κι αέρα, όχι τρελό παντως!!

IMG_20220208_170106.jpg

IMG_20220208_170055.jpg

IMG_20220208_170021.jpg

IMG_20220208_165959.jpg

IMG_20220208_165946.jpg

IMG_20220208_165934.jpg

IMG_20220208_165911.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowy Stathis είπε:

Πάντως γιατί τέτοια απόκλιση θερμοκρασιακή στα 850 από τα μοντέλα; Δεν είναι μισος βαθμός διαφορά  αλλά σχεδόν 3 

Αυτό πράγματι είναι θέμα σοβαρό γιατί είχαμε άλλη κακοκαιρία απ' αυτή που βλέπαμε μοντελικα...βεβαια απ' την άλλη δεν νομίζω ότι οι μετεωρολογικοι φορείς είχαν αλλά δεδομένα απ' αυτά που βλέπαμε και εμείς, οπότε ευτυχώς βγήκε 3 βαθμούς πιο ζεστό και έπεσαν πιο λίγο έξω στα υψόμετρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χονδρικα κανα εξαωρο ακομα αδερφια για να κατεβασουμε τα υψομετρα....τιμιο το χαμηλο.....Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το βραδυ στις 22 00 ο τζιφος βγαζει καθαρο -5 στα 850 σε μεγαλο μερος του νομου με το χαμηλο στην Κω ισως τοτε παιξουμε το τελευταιο μας χαρτι.....υετος σιγουρα θα υπαρχει.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τελευταίο μισάωρο έχει γκαζωσει αρκετά.... λιωμένες νιφάδες στο παρμπρίζ. Χασιά ρίχνει χωρίς στρώσιμο από το μεσημέρι , ελαφριά χιονόστρωση από μόνη κλειστών και πάνω με φοβερό αέρα όπως και εδώ.  Τ στους 3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονοθύελλα πιο ψηλά, χιονάκι ωραίο κατεβαινοντας, που προσπαθει να το στουπισει καλά!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια εχει πεσει και σε αλλους το wunderground?...εδω 4 βαθμοι ακριβως με 81 υγρασια αλλα ειμαι οφλαιν απο τις 4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Που ειναι αυτο Μπαμπινο;Τι υψομετρο εννοω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...