Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορεί να μπαίνει ακόμα και το -9 σήμερα βράδυ αύριο πρωί αλλά η υποστήριξη χάνεται, κΙ ο υετός συγκυριακος... εγώ πάντως αργά το βράδυ θα τη κάνω για Καλαμάτα, αλλιώς δε με βλέπω να έχω δουλειά 😄 

πάντως τα βπ μπορούν να ελπίζουν σε λίγα ακόμα ποντακια λογικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... Μαγευτικές οι λήψεις με drοne πάνω από τις χιονισμένες Ερυθρές Αττικής από τη κακοκαιρία <<Barbara>>......Υψόμετρο χωριού 350μ-450μ..... ( Serafim Keepit ) ......

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο, φύση και χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι, ουρανός και φύση

Μπορεί να είναι εικόνα ουρανός

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Βαρβάρα μέχρι τώρα, όσον αφορά τα χιόνια, για κάποιους ήταν/είναι επική, για άλλους φοβερή, για άλλους αξιοπρεπής και για άλλους τίποτα. Έτσι είναι όμως, τι να κάνεις, να κάτσεις να σκάσεις;;; Αμ, δε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, bulletproof said:

Καπως έτσι πηγε όντως. Πάντως το πρωί με τρομερή ένταση για περιπου μισή ώρα με νιφάδες πορτοκάλια έστρωσε πέτσα που κάλυψε ακόμα και την κεντρική λεωφόρο σε απόσταση 500 μέτρα από τη θάλασσα εδώ. Ήταν όμορφο όπως και να το κάνεις και τουλάχιστον έχουμε να λέμε ότι δεν έχουμε θερμονησίδα τόσο όσο πχ το κέντρο που έβαλε το ίδιο ή λιγότερο για πολύ περισσότερη ωρα χιονόπτωσης. Τέλος πάντων κάποτε θα έρθει ενα 2004!

Πες τα χρυσόστομε!!!! Επίσης μπορεί να επαναληφθεί κάτι παρόμοιο με το σημερινό πρωινό και αύριο και να είμαστε πάλι στρωμένοι, είναι η μόνη μου ελπίδα πλέον αυτή! Αν και με ευλόγησε πέρυσι η Ελπίδα, δυστυχώς δεν πρόλαβα να τη χορτάσω (όπως είχα χορτάσει το 2004 και το 2008), γιατί έπρεπε να πάω να εφημερεύσω. Ήρθαν με 4Χ4 στον αποκλεισμένο Βουτζά για να με πάρουν και επειδή ακόμα και το τετρακίνητο κόλλησε λίγο πριν καταφέρει να ανέβει μια μεγάλη ανηφόρα προς το σπίτι μου, κατέβηκα με τα πόδια και βούλιαζα ολόκληρη!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, periklis είπε:

Ξέρω πολύ καλά που γράφω ,είμαι σε καιρικά φορουμ από το 2004 .

Καλό είναι να μην είμαστε υπερβολικοί, δεν λέω κάτι άλλο 

Εγώ είμαι άτομο που έζησα και το 2021 και το 2022 που είμαι σίγουρος θα θυμάσαι κι εσύ πολύ καλά τι έγινε στην περιοχή μας!!! Ωστόσο αν κάθε φορά περιμένω κάτι ανώτερο από αυτά για να ικανοποιηθω/απολαύσω/θυμάμαι ,θα πεθάνω περιμένοντας που λέει ο λογος... Είμαι και θα είμαι ευγνώμων για κάθε νιφάδα που θα ρίχνει στην περιοχή μου... πόσο μάλλον με μία ολική το πρωί μετά από τα 2 έτη που ανέφερα παραπάνω! Φιλικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μονο εγώ βλέπω απο την ταράτσα μου ενα σύννεφο - τέρας να καταπίνει τον Υμηττό??

αυτο ακριβως δειχνει και η καμερα απο Κηφισια που ανεφερα πιο πανω....μια τεραστια μαυριλα να κατεβαινει προς τα εκει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ή πάει πολύ αργά ή απλά ευνοούνται προς το παρόν αρκετα οι ανατολικές παραλίες της Αττικής. Εδώ και μισή ώρα βλέπω χιονοκουρτινες μπροστά μου και εδώ τίποτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τωρα γυρισα απο τη δουλεια μου στην Αγια Παρασκευη...εφυγα 6:30 απο Αμπελοκηπους εν μεσω στουπας...και τα ιδια βρηκα και εκει...ολικη χιονοστρωση και στις 2 περιοχες....βεβαια κατα τις 9 σταματησε....αλλα ηταν υπεροχο...ναι 3 στα 3....ακομα πισω απο Μηδεια και ειδικα Ελπιδα για εμας στα ανατολικα του λεκανοπεδιου....μεχρι στιγμης ειναι καλυτερος ο χιονιας αυτος για δυτικα και βορεια....αλλα οπως και να εχει το ξαναειδαμε στρωμενο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, periklis said:

Σαν παλιός ξέρεις λοιπόν ότι διαβάζουν από όλη την Ελλάδα,και από εξωτερικό πολλές φορές ,και με τα σχόλια που παίζουν  θα στείλουν την εμακ να μας σώσει .

Αυτό εννοώ για τις υπερβολές.

Καλά με την ειρωνία πίσω από οθόνη γελάω προφανώς 

ειμαι στο Λονδινο, αυτη τη στιγμη που μιλαμε, και ξερω πολυ καλα ακριβως τι εχει κανει στην αττικη. δε χρειαζομαι ουτε τα καναλια για ενημερωση (5 μετρα χιονι στη πεντελη κτλ..) -κι επισης ξερω και φιλτραρω ποιος ειναι υπερβολικος εδω μεσα κ ποιος οχι. (μουφα σφυρα το.. κτλ)
Θελω να πιστευω πως το φορουμ αυτο  - στην πλειοψηφια του αποτελειται απο ωριμους ανθρωπους που δε χρειαζονται υποτιτλους .. 

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geod είπε:

ειμαι στο Λονδινο, αυτη τη στιγμη που μιλαμε, και ξερω πολυ καλα ακριβως τι εχει κανει στην αττικη. δε χρειαζομαι ουτε τα καναλια -κι επισης ξερω και φιλτραρω ποιος ειναι υπερβολικος εδω μεσα κ ποιος οχι. Θελω να πιστευω πως το φορουμ αυτο  - στην πλειοψηφια του αποτελειται απο ωριμους ανθρωπους που δε χρειαζονται υποτιτλους .. 

δεν γνωριζομαστε, αλλα  ειναι αξιοθαυμαστη η υπομονη σου 😉🙂🙂🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

μπορεί να μπαίνει ακόμα και το -9 σήμερα βράδυ αύριο πρωί αλλά η υποστήριξη χάνεται, κΙ ο υετός συγκυριακος... εγώ πάντως αργά το βράδυ θα τη κάνω για Καλαμάτα, αλλιώς δε με βλέπω να έχω δουλειά 😄 

πάντως τα βπ μπορούν να ελπίζουν σε λίγα ακόμα ποντακια λογικά 

Καμια υποστήριξη δεν χάνεται τουλάχιστον μέχρι αύριο αργά το μεσημέρι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν φαίνεται γενικά καιρός "λεκανοπεδίου" αυτός, αλλά ίσως παίξουμε με εναλλάξ μπούκες στα δύο τόξα. Ελπίζω οι καλές εξάρσεις να έρθουν το πολύ έως τις 1.00-2.00, γιατί χθες που ήρθαν σε ώρες αφτεράδικου δεινοπαθήσαμε με την αϋπνία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...