Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Jimmyrogue1984 είπε:

Αφού ούτως η άλλως δεν υπήρχε ψυχρή εισβολή, τι στεναχωριέσαι;Μια χαρά είναι και η βροχούλα πριν την άνοιξη

ε δεν είναι απλά βροχούλα, πανικός είναι έχει καταιγίδα μέσα και cape τέτοια διάταξη, μην ξεχνάμε ότι είμαι καταιγιδάκιας, και ο μόνος τρόπος για να κάνει καταιγίδα τέτοια εποχή εδώ, είτε με βροχή είτε με χιόνι, είναι μόνο με δυτικό ρεύμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολύ πιο αδύναμη η θερμή εισβολή από παίο.. οπότε όσοι θέλετε να μην λιώσει το χιόνι στο βουνό παρακαλάτε να βγει  παίος/ούκμο ου έτσι και αλλιώς δίνουν επιπλέον χιόνια στα βουνά, και εκπλήξεις σε χαμηλότερα υψόμετρα αναλογικά με τις θερμοκρασίες στα 850...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Α καλά, άρχισαν τα κουρέματα...

Ανάθεμα αν ρίξει διψήφιο αριθμό χιλιοστών πάλι στην Ιστιαία, είδα και στην προηγούμενη τρομερή κακοκαιρία "Γηρυονης" έπεσαν...6mm!!!

Ωστόσο το βόρειο ρεύμα δεν μας απογοητεύει ποτέ, στην "χειμερινή" εισβολή της προηγούμενης βδομάδας έπεσαν 27mm και με θερμοκρασίες περί των 9 βαθμών, νότα χειμώνα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Και το όνομα αυτής "Διδώ"

https://www.meteo.gr/article_view.cfm?entryID=1198

xaxaxa τους λάσκαρε η βίδα!! κρίμα που μου χαλάει το αστείο το δ.

 

καλός ο μο του παίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, g_ar είπε:

Και το όνομα αυτής "Διδώ"

https://www.meteo.gr/article_view.cfm?entryID=1198

Καθε φορα που φορα που βρεχει θα δινουν κι ενα ονομα...οτι να ναι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καρμπον ευρωπαικο κ τζιφος στην κατανομη του υετου για κεντρικη μακεδονια. βεβαια το ευρωπαικο το επιασε κανα 2-3 μερες πιο μπροστα κ ακολουθησε ο τζιφος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σωτο θα πεσουν αυτα που δειχνουν τα μοντελα ειναι οργανωμενο και τελικα οχι και τοοσ γρηγορο το χαμηλο κανει και κινηση ανατολικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

συμφωνω με τον βαγγελη.ασε που ειναι ολα τα μοντελα καρμπον.τωρα οταν δινει τοσα πολλα μμ μην περιμενεις να πεσει καραντι. κ 70 η κ 120 να ριξει εγω το θεωρω οτι επεσε μεσα. αν ριξει 30-40 τοτε παω πασο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καθε φορα που φορα που βρεχει θα δινουν κι ενα ονομα...οτι να ναι...

Πιστεύω το συγκεκριμένο άξιζε ένα όνομα καθώς θα επηρεάσει σχεδόν όλη την χώρα για ένα 3ημερο γεμάτο, με πολύ έντονες και επίμονες βροχές σε κάποιες περιοχές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιστεύω ότι θα είναι καλύτερο από το Γηρυόνη καθώς είναι σχεδόν στάσιμο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Πιστεύω το συγκεκριμένο άξιζε ένα όνομα καθώς θα επηρεάσει σχεδόν όλη την χώρα για ένα 3ημερο γεμάτο, με πολύ έντονες και επίμονες βροχές σε κάποιες περιοχές.

Οπως το βλεπει ο καθενας...μια τυπικη κακοκαιρια ειναι θεωρω για την.εποχη...τιποτα παραπανω και τιποτα το σημαντικο που θα θυμομαστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ξεφτιλισε εντελως ο τζιφος,σε λιγο θα φτασει 15 τα χιλιοστα εδω και μαλιστα με νοτιαδουρα που προσωπικα τη σιχαθηκα.

Περναει το πρωτο δεκαημερο κι εμεις ασχολουμαστε με το αν ριξει 10 ή 20 χιλιοστα και μαλιστα με προοπτικη ενος καμενου 20ημερου του πρωτου μηνα του χειμωνα.Τωρα αν κουραστηκε ο φιλος μου ο Σακης μια,εγω και οποιοι ζουν για χειμωνα,κρυα, χιονια χαμηλα και βοριαδες  κουραστηκαμε 10,με την ατελειωτη νοτιαδουρα και την ανυπαρκτη προοπτικη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

κατι παει να κανει ο τζιφος για τις 14

κάθε βελτίωση βαγγέλη σημαντική πλέον. είπαμε δεν θα χιονίσει, αλλά σίγουρα θα βγάλει θαύματα, αν και η κίνηση δεν είναι ιδανική. κάθε τρέξιμο μετράει καθώς το χαμηλό που παίζει τον σημαντικό ρόλο ξεκίνησε ήδη την πορεία ενίσχυσης

gfsna-0-6.png?18

 

 

1005 κεντρικές ΗΠΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Το ξεφτιλισε εντελως ο τζιφος,σε λιγο θα φτασει 15 τα χιλιοστα εδω και μαλιστα με νοτιαδουρα που προσωπικα τη σιχαθηκα.

Περναει το πρωτο δεκαημερο κι εμεις ασχολουμαστε με το αν ριξει 10 ή 20 χιλιοστα και μαλιστα με προοπτικη ενος καμενου 20ημερου του πρωτου μηνα του χειμωνα.Τωρα αν κουραστηκε ο φιλος μου ο Σακης μια,εγω και οποιοι ζουν για χειμωνα,κρυα, χιονια χαμηλα και βοριαδες  κουραστηκαμε 10,με την ατελειωτη νοτιαδουρα και την ανυπαρκτη προοπτικη.

μεχρι και το ..."την ατελειωτη νοτιαδουρα" συμφωνω οχι με τις 4 τελευταιες λεξεις...😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Ξερεις αν ηταν χιονοκακοκαιρια τι θα γινοταν στη λαρισα...

καλά ονειρέψου και εσύ τώρα Κώστα🤣 Περιμένω να και κανένα ηλεκτρικό στην θεσσαλία μέσα αυτή την φορά. η διάταξη είναι πολύ δυνατή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...