Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα γινει  αν μετα τις ζεστες σκασει καπακι μια ψυχρη εισβολη με -12 στα 850 και κανα -40 στα 500  στο αιγαιο , με τοσο ζεστες θαλασσες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Η αναλυση της ομαδας μας για το 15νθημερο...https://e-meteolarissa.blogspot.com/2019/12/1512-3112-2019.html?m=1...

Μπράβο παίδες πολύ καλή δουλειά...μπράβο στην ομάδα σας και στον Βασίλη που τον γνωρίζουμε χρόνια για τις πολύ καλές του γνώσεις και αναλύσεις......μακάρι έστω και στο τέλος του μήνα αρχές του άλλου να υπάρξει αλλαγή με κρύο και γιατί όχι και με φαινόμενα.....και απλά να συμπληρώσω ότι στα τελευταία τρεξίματα του cfs και gfs για την ταχύτητα των δυτικών ανέμων-ζωνικών στη στρατόσφαιρα υπάρχει ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ μονο μια τάση εξασθένησής τους στις αρχές του Γενάρη σε ποιο χαμηλά επίπεδα από ότι τώρα...το πρωινό τρέξιμο είναι στην παρακάτω εικόνα περιμένοντας το 6άρι και το βράδυ το 12άρι...

u10serie.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Ετσι μπράβο Αντώνη!! Στα άρματα!!🤣

Μακη,με λένε,αλλά όλα καλά! Εννοείτε,στα άρματα!! Εξάλλου, πρώτα από όλα το χόμπι μου είναι ο καιρός. Το χιόνι είναι η τρέλα μου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, antinod είπε:

Μακη,με λένε,αλλά όλα καλά! Εννοείτε,στα άρματα!! Εξάλλου, πρώτα από όλα το χόμπι μου είναι ο καιρός. Το χιόνι είναι η τρέλα μου!

Σορυ ρε συ Μακη..μιλαγα με τον Αντωνη και εκ παραδρομης..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, antinod είπε:

Μακη,με λένε,αλλά όλα καλά! Εννοείτε,στα άρματα!! Εξάλλου, πρώτα από όλα το χόμπι μου είναι ο καιρός. Το χιόνι είναι η τρέλα μου!

Μπραβο Αλεξανδρε...😜😜😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χλωμιασε πολύ πλέον το σκηνικό μέχρι τις μέρες των Χριστουγέννων,το πολύ να πάμε με άλλη μια κακοκαιρία καρμπον με αυτές που είχαμε τελευταία.Οποτε για ακόμη μια χρονιά όλοι μας θα πέσουμε με τα μούτρα προς την πρωτοχρονιά και έπειτα και ότι αρπαξουμε.Ας είναι και έτσι ,αρκεί να είναι έτσι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν άλλαξαν πολύ οι δείκτες, μια χαρά φαίνονται. Αλλά στα μοντέλα το μια χαρά καταλαμβάνεται από τις 2 τρομάρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Tα νέα δυστυχώς δεν είναι ευχάριστα συνολικά....ίσως όμως αποκτήσουν ενδιαφέρον ειδικά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Beach-snow NG είπε:

Tα νέα δυστυχώς δεν είναι ευχάριστα συνολικά....ίσως όμως αποκτήσουν ενδιαφέρον ειδικά....

Αμα λες και συ οτι τα νεα δεν ειναι ευχαριστα..καταλαβα...Πρωτοχρονια λεω να κλεισω σαντορινη..🤟

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Αμα λες και συ οτι τα νεα δεν ειναι ευχαριστα..καταλαβα...Πρωτοχρονια λεω να κλεισω σαντορινη..🤟

βλέπω πως όταν πας εξωτερικό τότε θα γίνει το μπαμ χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο σενάριο το αϊκον, αλλα θα ηθελα το χαμηλό στον Ατλαντικο να είναι δυτικότερα...

 

Εντωμεταξύ έχει διαφορετικό σενάριο στην Αμερική από αλλά μοντέλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, antinod είπε:

Τα παρακάτω γράφονται όχι μόνο για αλλαγή ψυχολογίας αλλά γιατί πάντα υπάρχει η ελπίδα ( δεν είναι αβάσιμη). Απανταχού θερμολαγνοι,καυσωνακηδες και πολέμιοι αυτού εδώ του 'αγιου' χώρου,ήρθε η ώρα να κρυφτητε στα λαγούμια σας. Ήρθε η ώρα που ο Κόγκας θα επιβιβαστεί στο γνωστό τρένο και θα κατέλθει ξαφνικά,εκεί που δεν τον περιμένει κανείς. Αγαπητοί ρακομελατοι,χιονοφιλοι,χιονοτρελαμενοι και πιγκουινατοι ήρθε η ώρα μας!! Ήρθε η ώρα που με τα λουκέτα στο χέρι θα περιμένουμε το κάθε επόμενο τρέξιμο για το ποιος θα βάλει τα περισσότερα εκατοστά!!!! ΤΕΛΟΣ!!!!! Έρχεται η ώρα της δική μας χαράς!!!!

Να το ακούτε το πουλάκι εκ Μενιδίου 😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μεγάλες αλλαγές στην Αμερική στον τζίφο στην αποκοπή άρα αναμένω μεγάλες διαφοροποιήσεις στο αποτέλεσμα

επίσης το αικον βγάζει πολύ ισχυρή δυτική βροχοκαιρία.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Μεγάλη εξασθένιση της λίμνης στο Τέξας από τζίφο...

Το ουκμο δεν την εμφανίζει καν.

Έτσι ακριβώς. το άλλο που έχει το ούκμο και προτιμώ είναι ο ενιαίος αυλώνας. ξέρουμε ότι όσο και να διαχωριστεί, το δυτικό μέρος του ατλαντικού χαμηλού δεν θα είναι ποτέ αρκετά δυτικά ώστε να έχουμε ψυχρή εισβολή. Οπότε αν ενωθεί, και έρθει το μεγαλύτερο μέρος στην Ευρώπη, σε συνδυασμό με ένα μικρό κομματάκι του που θα αποκοπεί, θα οδηγήσει  σε ανύψωση Αζορικού , με βροχές αρχικά μιας και αυτό θα γίνει δυτικά, αλλά όλο και κάποιο κρύο θα βρίσκεται βόρεια, άρα στην συνέχεια μπορεί να καταλήξει σε κάτι χειμερινό στην ανατολική Ευρώπη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλύτερο δεν νομίζω να βγει το 12αρι, ίσως απλά βελτιωθεί για μετά. Το χαμηλό είναι πολυ ανατολικά ακόμη και χαλαει την ανυψωση του αζορικού.

Ελπίζω στον Μ.Ο. και στα ενσ σταδιακά να αρχίσει να φαίνεται αυτό που λέει και ο Μιχαήλ, να μπει σχεδόν ολόκληρος ο αυλώνας στην Ευρώπη. 

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μάλλον εκεί που θα βγει το πασχουγεννάτο κύμα ζέστης θα βγει πιο ισχυρό.. Πρέπει πάσι θυσία να αλλάξει το σχήμα του αυλώνα, αλλιώς ξέρουμε ήδη πότε έρχεται το δεύτερο κάψιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για αλλη μια φορα οβιδιακες οι αλλαγες του κυριου του τζιφου...Ο γροιλανδικος 1045 Α εγινε 980 χαμηλο, ο Σιβηρικος 1000χλμ πιο ανατολικα και Μιχαηλ,εννοειτε πως το σχημα των ισοβαρων του χαμηλου ειναι εντελως διαφορετικα απο πριν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, LosAlimos είπε:

στις 264 ωρες το χαμηλο που εχει πεταξει πανω στο Ηνωμενο Βασιλειο ειναι epic παντως!

ρε μπαγάσα το πρώτο που είδα και εγώ είναι αυτό.. μια ομορφιά χαμηλό βόμβα με τα όλα του!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, [weathermaniac] said:

ρε μπαγάσα το πρώτο που είδα και εγώ είναι αυτό.. μια ομορφιά χαμηλό βόμβα με τα όλα του!

χαχα ημουν σιγουρος οτι θα το τσεκαρες! 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν υπαρχει λογος για περαιτερω απογοητευσεις παντως, αρκει να συνηδητοποιησει κανεις οτι μεχρι τις 28 Δεκ δεν φαινεται κατι. Απο εκει και περα θα αλλαξει η κυκλοφορια ειτε για κατι καλυτερο ειτε οχι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...