Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Athinaios είπε:

το σεναριο 5 του gem εντωμεταξυ το τερματισε .. κατεβαζει ολο τον βορειο πολο προς την χωρα μας.. 

gens-5-0-300.png

Με βάσει όλα αυτά που βλέπω αποκλείεται κάτι τέτοιο. Αν και συνήθως εκεί στην τελευταία βδομάδα του Δεκέμβρη αρχίζει το τσουχτερό κρύο στη χώρα μας. Κι αυτό κρατάει περίπου μέχρι 15 Φλεβάρη. Αντίστοιχα οι μεγάλες ζέστες συνήθως ξεκινούν τελευταία βδομάδα Ιουνίου και τελειώνουν Δεκαπενταύγουστο. 

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Η αγαπημένη μας κούρμπα υψηλών πιέσεων στη δυτική ευρώπη και ταυτόχρονη κατεβασιά στην ανατολική πιθανού αυλώνα και χαμηλών θερμοκρασιών στα 850......αποτυπωμένη στον μέσο όρο του τζίφου..έστω για πολύ μακριά.....

GFSAVGEU12_360_1.png

GFSAVGEU12_360_2.png

Δυστυχώς Σώτο το ξέρεις ότι αλλάζει πολύ εύκολα ο μ.ο. σε αυτές τις ώρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

το σεναριο 5 του gem εντωμεταξυ το τερματισε .. κατεβαζει ολο τον βορειο πολο προς την χωρα μας.. 

gens-5-0-300.png

και αυτό με απίστευτο χιονοθάψιμο πιο πριν με χαμηλό βόμβα. σε ένα σημείο έχει τρελή βαροθβαμίδα και -7 Αττική

gens-5-0-288.pnggens-5-1-288.png

 

 

δεν γίνεται. θα το βάλω όλο στο θέμα με το cfs επειδή είναι πολύ καλό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Δυστυχώς Σώτο το ξέρεις ότι αλλάζει πολύ εύκολα ο μ.ο. σε αυτές τις ώρες.

Το ξέρω Δημήτρη ούτε λίγες ώρες δεν περάσανε που μιλούσαμε για Πασχούγεννα και για ατελείωτες άσχημες διατάξεις.....

αν αύριο στα πρωινά και τα βραδινά τρεξίματα δεν επιμείνουν τα μοντέλα και δεν  πέσουν οι ώρες δεν γίνεται τίποτα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, notios_polos είπε:

επιτελους!!!!εστω και στις 4000 ωρες κατι καλο κατι ενθαρρυντικο στον μεσο ορο.σκανδιναβικοαζορικος σαν υποψια gens-21-1-348.png

Αν αυτος ο χαρτης ειναι το ενθαρρυντικο ζητω που καηκαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις 400 ωρες του τζιφου(στο 20% των υποσεναριων μη παιρνετε θαρρος) προς το παρον το ενδιαφερον. Οποτε δειτε cfs,εκει τουλαχιστον οταν βγαζει κατι του δινει και καταλαβαινει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι αλλάζει,κάτι είδαν τα μοντέλα...συγκεκριμένα το κυρίο του Ευρωπαίου και τα ensembles του τζιφου,σημαντικό το σημερινό 18 αρι,επιτέλους να μπούμε στην μπριζα ακομα και αν δεν γίνει το παραμικρό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν και όχι τόσο ακραίο όσο το κύριο υπάρχουν ομοιότητες στον μέσο όρο του ευρωπαίου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εαν το κύριο του παιου δεν είναι άκυρο από τα ανδμπλ του τότε στο παρά πέντε σωζοντε τα Χριστούγεννα(με την έννοια της ζέστης)και φυσικά με τέτοιο χάρτη που έβγαλε λογικά κάπου κοντά παραμονευει και η σιβηριή αρκούδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

Εαν το κύριο του παιου δεν είναι άκυρο από τα ανδμπλ του τότε στο παρά πέντε σωζοντε τα Χριστούγεννα(με την έννοια της ζέστης)και φυσικά με τέτοιο χάρτη που έβγαλε λογικά κάπου κοντά παραμονευει και η διαβητική αρκούδα 

Τι είναι αυτό πάλι?? Διαβητική αρκούδα?????🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τι είναι αυτό πάλι?? Διαβητική αρκούδα?????🤣

Άσε να πέσει και τίποτα κάτω....κινητό σπικιγκ😁😀😀🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

Άσε να πέσει και τίποτα κάτω....κινητό σπικιγκ😁😀😀

Το ξέρω βρε μπαγάσα ότι το έκανε το κινητό. χαχα. Αλλά ήταν και **** τα autocorrect!!! τι ήθελες να γράψεις? διαβολική μήπως?🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γεια σου βαγγελη. ο ευρωπαιος φερνει το κρυο πιο νωρις.ο τζιφος στα μισα του σεναρια βγαζει μπαντορ.οποτε διαλεξτε κ παρτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να σκεφτούμε και λίγο αυτά που ποστάρανε τα παιδιά για τους δείκτες, πέρα από τη πλάκα δε γίνεται να μαρτυρούν κατάβαση χιονιά στην Ευρώπη και τα μοντέλα να μη δείχνουν κάτι!Απλώς επειδή είναι σαλάτα τα ενσέμπλ ακόμα πετάνε θερμά, μέτρια και που και που ψυχρά σενάρια καπου στην Ευρώπη προς το τέλος του έτους.Λογικό είναι αφού έχουν ''φλιπάρει'' με τόσα σενάρια πυ υπάρχουν.....Από αύριο θ αρχίσουμε να βλέπουμε χοντρικά που πηγαίνει το πράγμα για Χρισστούγεννα, καλά προφανώς δεν περιμένουμε ψυχρή εισβολή για τότε, αλλά ούτε +12 στα 850 πιστεύω εγω ούτε τα -1 με -2 που φέρνει ο Ευρωπαίος!Η λογική λέει ότι θα μαστε πάνω απ τα κλιματικά πάλι αλλά δεν υπάρχει θερμή εισβολή για μένα, ούτε Πασχούγεννα θερμοκρασιακά!Για το διάστημα 26-31 του μήνα το χω πει εδω και κάποιες μέρες, ότι θα υπάρξει χειμώνας επιτέλους στη κεντρική ή ανατολική Ευρώπη και θεωρώ ότι κάτι θα πάρουμε κι εμείς, έστω και σε κάποια τμήματα της χώρας....Και δε μιλάω για τα βουνά και τα ακατοίκητα! Καληνύχτες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Η λογική λέει ότι θα μαστε πάνω απ τα κλιματικά πάλι

Συμφωνώ σε όλα εκτός απο αυτό......λογική ερμηνεία οσον αφορά στον καιρό συνήθως δεν υπάρχει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οποτε στο παρα πεντε και μετα απο κυριο και ανσμπλ παιου και ασνμπλ τζιφου παμε να δουμε τι μπορουμε να γλιτωσουμε απο την απαισια αισθηση της λιακαδας και της ζεστης τις ημερες των χριστουγεννων και τι μπορουμε να κερδισουμε αμεσως μετα οπου ισως σε κανα 4-5μερο να αρχισουμε να μιλαμε για την αρχη μιας τασης ακρως χειμωνιατικης.Και οπως ειπε ενας φιλος πιο πανω οντος οι δεικτες οσο και λαθος να ειναι ειναι αδυνατον να εχουν τετοια εμμονη εδω και τοσες μερες για καποια αλλη εξελιξη απ αυτη πιυ φαινοταν μεχρι το πρωι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω αυριο θα γιορτασω την 16δεκεμβρη με 3πλη επετειο για τη πολη μου..ανεμενοντας τα τελη δεκεμβρη και τον γεναρη με αισιοδοξια...

Screenshot_2019-12-15-23-27-16-695_com.sec.android.app.sbrowser.png

Screenshot_2019-12-15-23-25-43-956_com.sec.android.app.sbrowser.png

Screenshot_2019-12-15-23-24-58-608_com.sec.android.app.sbrowser.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εγω αυριο θα γιορτασω την 16δεκεμβρη με 3πλη επετειο για τη πολη μου..ανεμενοντας τα τελη δεκεμβρη και τον γεναρη με αισιοδοξια...

Screenshot_2019-12-15-23-27-16-695_com.sec.android.app.sbrowser.png

Screenshot_2019-12-15-23-25-43-956_com.sec.android.app.sbrowser.png

Screenshot_2019-12-15-23-24-58-608_com.sec.android.app.sbrowser.png

Θύμισε μου ρε Κώστα, το 2010, εγώ θυμάμαι που έλεγα για 30 πόντους, πόσο ακριβώς είχε? Πάντως θυμάμαι ξεκάθαρα ότι ήταν παραπάνω από την επόμενη χρονιά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζίφος θα κάνει βήμα προς παίο. βασικά κάνει, συγκεκριμένα στον αυλώνα. Οπότε θα βγάλει λιγότερο καυτά Χριστούγεννα αρχικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Θύμισε μου ρε Κώστα, το 2010, εγώ θυμάμαι που έλεγα για 30 πόντους, πόσο ακριβώς είχε? Πάντως θυμάμαι ξεκάθαρα ότι ήταν παραπάνω από την επόμενη χρονιά

30 ποντοι κεντρο 35 40 συνοικιες..την επομενη 25 κεντρο 30 συνοικιες απλα το 2012 ειχαμε πολλες μερες χιονοπτωσεις στο συνολο 5 η 6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

30 ποντοι κεντρο 35 40 συνοικιες..την επομενη 25 κεντρο 30 συνοικιες απλα το 2012 ειχαμε πολλες μερες χιονοπτωσεις στο συνολο 5 η 6

Καλά θυμαμαι ότι ήταν πολύ δηλαδή.. Γιατί εκείνο το πρωινό πραγματικά ένιωσα ότι κόντινε λίγο το σπίτι μου χαχα. Άρα παίζει νέα πολιτεία νοτιοδυτικά δηλαδή να φτάσαμε κανένα 40αρι ε?

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλά θυμαμαι ότι ήταν πολύ δηλαδή.. Γιατί εκείνο το πρωινό πραγματικά ένιωσα ότι κόντινε λίγο το σπίτι μου χαχα. Άρα παίζει νέα πολιτεία νοτιοδυτικά δηλαδή να φτάσαμε κανένα 40αρι ε?

Ναι κλασσικα ολο το δυτικο νοτιο δυτικο τοξο της πολης ειχε 40 ποντους..οπως και περσι ανατολικα πετσα δυτικα 10 15 ποντοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...