Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλυτερο τρεξιμο της ημερας ηταν το πρωινο οσο αφορα τα προσηνεμα.Δεν θελουμε αποκοπη εδω με τιποτα.Βορειοελλαδιτικος θα βγει πιστευω στο τελος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Ας συνιψισει κάποιος την κατάσταση να μην τρώω data στους χάρτες 

αυριο τετοια ωρα.τα μοντελα ακομη διαπραγματευοντε.αν εχουμε τελικα αυλωνα η αποκομενο αυλωνα αρχικα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οι κεντροβόρειοι πιστεύουν σε προσήνεμο [πλην Βαγγέλη μάλλον] και οι προσήνεμοι σε κεντροβόρειο. Αυτά είναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οκ είναι λάθος η λέξη "δυτίκισε", εκφυλίζεται γρήγορα όμως γιατί έχει πλαγιάσει επειδή πλακώνει γρήγορα ο Η....Αν καταφέρει κι έρθει με καλύτερη κλίση ίσως δώσει και λίγο πιο καλά πράγματα για όλους.Κι επειδή το gfs την είχε κάνει και πέρυσι τη δουλειά στο τέλος ήρθαν μόνο πράσινα γεωδυναμικά....Σιβηρικό ψύχος και δε μπορεί να φέρει ένα γεμάτο -6 με -7 πιο κάτω, άλλα χρόνια τα βλέπαμε για πλάκα αυτά από κει πάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

οι κεντροβόρειοι πιστεύουν σε προσήνεμο [πλην Βαγγέλη μάλλον] και οι προσήνεμοι σε κεντροβόρειο. Αυτά είναι.

Οχι εγω πιστευω οτι σιγουρα δν υπαρχει μεγαλος χιονιας για εμας αλλα μπορουμε να παρουμε ενα πενταποντο δεκαποντο...και για προσηνεμα δν νομιζω οτι υπαρχει συζητηση για κατω απο τα 400 μετρα στην αττικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ICELARISSA said:

Οχι εγω πιστευω οτι σιγουρα δν υπαρχει μεγαλος χιονιας για εμας αλλα μπορουμε να παρουμε ενα πενταποντο δεκαποντο...και για προσηνεμα δν νομιζω οτι υπαρχει συζητηση για κατω απο τα 400 μετρα στην αττικη

Το -5 με -34 είναι χιονόπτωση λογικά στα 300 μέτρα και πάνω, πιο κάτω οχι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οχι εγω πιστευω οτι σιγουρα δν υπαρχει μεγαλος χιονιας για εμας αλλα μπορουμε να παρουμε ενα πενταποντο δεκαποντο...και για προσηνεμα δν νομιζω οτι υπαρχει συζητηση για κατω απο τα 400 μετρα στην αττικη

10ποντο παίρναμε μόνο με το 6αιρ βρε Κώστα όμως. Αν βγει πέτσα χαρούενος θα είμαι, καθώς ούτε αυτό δεν θα περίμενα. Ενώ φυσικά παίζουν τα προσήνεμα [Αττική από κάτω από τα 400. Απλά όχι λογικά θάλασσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΣΟΚ  που ακόμα δεν έχει βγάλει τη χιονοβόμβα των 50 εκατοστών στο λευκό πύργο ο τζίφος

ΔΕΟΣ που έχει γονατίσει όλα τα μοντέλα. Μόνος του και όλοι τους

 

ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ συνολικά όχι ακόμα,την πέμπτη αυτά

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρίμα να μας κάτσει μια τέτοια διάταξη και να μην έχουμε ψύχος.. φανταστείτε να είχαμε δηλαδή και να 'βγαινε κάτι αντίστοιχο.. πανυγήρι τρελοοό!!! Αυτά από εμένα....

Τουλάχιστον επιτέλους θα καταλάβουμε εδώ λιγάκι χειμωνιάτικο κρύο κι όπως ακριβώς αρμόζει στις γιορτές.. απ' το να 'χαμε Πασχούγεννα και Πασχοχρονια, μια χαρά τα πάμε....  χίλιες φορές ανεμόβροχο και κρύο....... να χουχουλιάσουμε για τα καλά, κι αυτό χειμώνας καθαρά!

Καληνύχτα από εμένα!!...

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παμε για ανσμπλ....λογικα θα ειναι πολυ καλα.βεβαια εγω περιμενω απο αυριο το πρωι το αντιστροφο να ειναι δηλαδη σχεδον σταθερος ο τζιφος με διαφορες μικροδιαφορες και οπως γινεται συνηθως τα υπολοιπα θα κανουν αλμα που θα γινουν καλυτερα απο τον τζιφο για κεντροβορεια...και μετα θα αρχισει η χρυση τομη η αλλιως η μεση λυση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό είναι ΣΟΚ και δέος γιατί καίγεται ο μισός γενάρης,οπότε αν δεν κάνει τίποτα τώρα,μετά θα περιμένουμε 20 μέρες τουλάχιστον

gfs-0-300.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλειο το 18αρι στα μακρινά ήθελα να βάλω το σοκ αλλά με πρόλαβε ο άλλος χαχα. Για να δούμε κανένα εικονικό δυτικό χιονοσοκ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μια χαρα παει το κοντρολ τζιφου.. αυριο ο τζιφουλας θα τουμπαρει προς ευρωπαικο και ουκμο οπως παντα σαν Ναντια Κομανετσι

Παράθεση

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χερότερος για τα κεντροβόρεια ο μέσος όρος

τυχαία διάλεξα το 10χεχε

gens-10-1-114.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χειρότερα γενικά τα ανσάμπλ,αλλά όσο είναι ευνοϊκά για εδώ είναι καλύτερα από τα αντίστοιχα καλά του 6αριου. αυξήθηκαν τα σενάρια μη ύπαρξης αυλώνα

επίσης κλαίω με το σενάριο 10

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λιγότερος υετός, αλλά και η θερμοκρασία λόγω εκφυλισμού ανέβηκε. Θα μου πεις έχεις σενάρια σαν το 10 που σε κάνει να ελπίζεις, αλλά έχεις τόσα άλλα πολλά.

gens-10-1-132.png

 

πρ****τικό έπος αυτό λίγο πιο νότια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 10 ακόμα χιονίζει τη θεσσαλονίκη με το επίκεντρο του χιονιά στο θερμαϊκό. Αυτό που θα βγει δηλαδή στο τέλος,απλά το κρατάει για έκπληξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα απο τα 350-400 μετρα Δυτικη Φθιωτιδα Ευρυτανια...στο ησυχαστηριο για Χριστουγεννα...

Εδω και 3 ραν βαζω συντεταγμενες Μακρακωμη Σπερχειαδα κλπ και με.εχει ολη την Κυριακη χιονπτωση κ μεγαλες ραγδαιοτητες μαλιστα....μωρε λετε;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δν προλαβα να πω οτι το ευρωπαικο εχει πολλα σεναρια χωρις αυλωνα και τα ενσεμπλ του τζιφου τον εξαφανισαν σε πολλα μελοι 

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...