Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

μεταξυ τζιφου και γιουκμο ο παιος στις 96..λογικα θα βγαλει χαμηλαρα για προσηνεμα 

Βαγγέλη απελπισία να έχουμε υρτο για 2 μερες και να τον φάω σε χιονόνερο Χαλκίδα. Για 1.5 με 2 βαθμούς κάτω στα 850 θα είχα Στουπα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Είναι πιο δυτικά νομίζω ότι πιάνει Ιταλία τα φώτα των υπολοιπων

καλα ειναι..ας ειναι ετσι και στα 12αρια και μετα αρχιζουμε το πλιατσικο στο δυτικισμα..παλια μας τεχνη κοσκινο😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Βαγγέλη απελπισία να έχουμε υρτο για 2 μερες και να τον φάω σε χιονόνερο Χαλκίδα. Για 1.5 με 2 βαθμούς κάτω στα 850 θα είχα Στουπα 

Δίπλα είναι η Στενή βρε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Βαγγέλη απελπισία να έχουμε υρτο για 2 μερες και να τον φάω σε χιονόνερο Χαλκίδα. Για 1.5 με 2 βαθμούς κάτω στα 850 θα είχα Στουπα 

ρε σεις..αααα μου φαινεται οτι φετος θα κανω σπικαζ για τα προσηνεμα..χχαχαχα...μην μεταφραζετε απο τις 140φευγα ωρες καθε ραν...την διαταξη κοιτατε..αν τελικα κατσει προςτα κει θα τα λεμε μεχρι να γινει πραγματικοτητα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι μεταξύ ukmo και gfs στις 120 ώρες, λογικά θα αλλάξει πάλι στα επόμενα ραν, υπομονή. Σας χαιρετώ τα λέμε τα απόγευμα από Θεσσαλονίκη που θα είμαι.

ECE1-120.GIF?24-12

ECE0-120.GIF?24-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, notios_polos said:

ρε σεις..αααα μου φαινεται οτι φετος θα κανω σπικαζ για τα προσηνεμα..χχαχαχα...μην μεταφραζετε απο τις 140φευγα ωρες καθε ραν...την διαταξη κοιτατε..αν τελικα κατσει προςτα κει θα τα λεμε μεχρι να γινει πραγματικοτητα.

Με ενα μικρό δυτίκισμα δε παίζει πανελλαδικό;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η γνώμη μου ειναι ότι μετά τα πρωινά είμαστε σαφώς με λιγότερες πιθανότητες εδώ στα βόρεια αλλά έχω δει να αλλάζουν χειρότερες καταστάσεις. Υπάρχει λίγος χρόνος ακόμη να γυρίσει πιστεύω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχει καλή κλίση και δεν μπορεί να μπει από κατω. Εννοείται ότι έχει πολύ χρόνο και μπορεί να αλλάξει 200 χλμ θέλει 

Επεξεργάστηκε από Seventower
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυσκολα τα πραγματα ακομα και για τα προσηνεμα...πηγε αρκετα ανατολικα το πραγμα.Αν συνεχιστει αυτο το βραδυ,το πιο πιθανο ειναι να χαθει.Αν χαθει,κλαφτα Χαραλαμπε,αφου μετα φτανουμε στο 500αρι σε Τ Σεπτεμβριου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Jimmyrogue1984 είπε:

Με ενα μικρό δυτίκισμα δε παίζει πανελλαδικό;

η εννοια του πανελλαδικου ειναι σχεδον ουτοπια...ναι μπορει μια κακοκαιρια να δωσει μεγαλο χιονια σε κεντροβορεια ελλαδα και τα βορεια προσηνεμα μεχρι λαμια λειβαδια..ναι μπορει ενας μεγαλος προσηνεμος να δωσει ψιγματα στα βορεια και υποτροπη εαν γινει αποκοπη απο τα δυτικα ...αλλα δεν ειναι συνηθες.ειδικα σε αυλωνες χωρις δυναμικη.οι πανελλαδικοι χιονιαδες θελουν πολυ δυνατες καταστασεις για να εχουν πανω απο μια ευκαιριες απο το ιδιο συστημα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Η γνώμη μου ειναι ότι μετά τα πρωινά είμαστε σαφώς με λιγότερες πιθανότητες εδώ στα βόρεια αλλά έχω δει να αλλάζουν χειρότερες καταστάσεις. Υπάρχει λίγος χρόνος ακόμη να γυρίσει πιστεύω

σαν φαβορι ειμαστε χλαπατσες..σαν αουτσαιντερ ειμαστε σουπερ😎,,εαν καταληξουμε σημερα το βραδυ προςτα κει που δειχνουν τζιφος γιουκμο παιος τζεμ τοτε θα εχουμε πανω απο 100 ωρες για δυτικισμα..σιγα σιγα ραν με ραν...εγω φοβομουν το τιποτα του αικον και μονο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ ανατολικά στις 144. Το κακό είναι ότι και ο τζίφος πηγε λίγο ανατολικά σε σχέση με χθρς. Ας ελπίσουμε το τζεμ να είναι το πιο σταθερό. Χαχαχα. Το οποίο πέρα απ την πλάκα μσζι με navgem και jma(Ιάπωνας)  είναι σταθερά 2 μέρες τώρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, gakhun είπε:

image.png.e22c849381ab71bc50146e5ac4522778.png

https://www.snow-forecast.com/maps/static/greece/next3to6days/snow

Έλα να μπαίνουν και άλλα χρώματα στο χάρτη και σε μεγαλύτερη επιφάνεια, για να ανεβαίνει η διάθεση😀

Για τη σύγκριση:

2095471958_greecesnownext3to6days.cc23(1).thumb.jpg.a31bd85b7e62a5820daf41cef4165622.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Η προοπτική δεν είναι καλή ούτε για τα προσυνεμα με το Ευρωπαίο 

Ετσι ακριβως..Υπαρχει ξεκαθαρα η ταση να κινηθει πολυ γρηγορα ανατολικα..Εαν εξακολουθησει αυτη η ταση και στα επομενα τρεξιματα τοτε ουτε ψυχρη εισβολη δεν θα χουμε...Και μπορει να περασουμε και στο αλλο ακρο...Αλλα ας μην βιαζομαι..Παντως αντικειμενικα περισσοτερα περιθωρια υπαρχουν να χαλασουν παρα να φτιαξουν τα καιρικα δρωμενα..Εγω προσωπικα θελω τον αυλωνα οσο πιο δυτικα γινεται..Αλλα οι πιθανοτητες περιοριζονται..Στην καλυτερη ενα γρηγορο περασμα και παπαλα..Και φυσικα το ξαναλεω..Με κανενα μοντελο δε χιονιζονται τα πεδινα της Αττικης...Θελουμε πολλες βελτιωσεις ταυτοχρονα και τα χρονικα περιθωρια στενευουν..Τα ιδια πανω κατω ισχυουν και για τα βορεια..Δεν ειναι αυτες διαταξεις...για κατι αξιολογο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αθλια τα σεναρια του τζιφου..καποια δεν κατεβαζουν καν αυλωνα προς τα μεροι μας..φυσικα το κυριο τρεχει σχεδον ολομοναχο εφοσον 2-μολις σεναρια το υποστηριζουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το χειροτερο ειναι οτι δεν υπαρχει προοπτικη ουτε μετα...Δυστυχως η προοπτικη ειναι τραγικη!!!Απο καλοκαιρι φθινοπωρο...Τελος παντων..Καλες γιορτες παιδια...Αναφορες απο το απογευμα απο το Κοκκινο βοιωτιας...Υγεια σε ολους και οτι ερθει..Καλη συνεχεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...