Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ''ΖΗΝΟΒΙΑ'' 27-31/12/2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Η Στενή έχει ΒΑ γι αυτό κ η άνοδος της θερμοκρασίας! 

Το είδα αλλά κατ εμέ δεν είναι αυτός ο λόγος. ίσα ίσα που με τον Β/Α  μπορεί και να έπεφτε και πιο χαμηλά η Τ..   Εκτός αν βαράει διαστήματα με μόνο ανατολικο ίσως με κάποιο στροβιλισμό, διαφορετικά πιο πολύ δίνω % σε καταβάτες ανέμους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απιστευτη χιονοθυελλα στη θηβα.κυριολεκτικα ξερναει χιονι.εχει ηδη 10 ποντους και βαζει.τωρα εκανε και αστραποβροντο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πεντακάθαρη βροχή αυτήν την ώρα στα 700μ στον Υμηττό... 

Ξερασμα η τραβεστί Ζηνοβια

Κατεβαινω

 

ε το γύρισε πλέον παντού σε δ.τόξο..
εντάξει και πολλά πηρε ο τρελος και περιξ.. αν είδες πρωι νιφάδες εφτασαν μεχρι πανορμου που την ιδια ωρα τελεφερικ ειχε βροχη..
Εκανε τα βουντου του ο teo χαχα.
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4,1 βαθμοί και ατελείωτη βροχή... ζηνοβία από τα lidl για την Αττική... (εξαιρούνται τα γνωστά χιονομέρη Βίλλια, Ιπποκράτειος κλπ).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προσπαθει αλλα δυσκολευετεαι πολυ να το στρωσει παρολου που ριχνει καλα τωρα,ισως χρειαζεται πεσει λιγο ακομη η Τ.Γενικα δεν περιμενα τετοια εκπληξη σημερα!!Μας εσωσε τελευταια στιγμη η ζηνοβια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι φιλε οντως.Δεν πας πουθενα με 2.5-3c.Ισως ομως στρωθει σε χαμηλα υψομετρα πιο δυτικα απο μενα εαν υπαρξουν ραγδαιοτητες και διαρκεια φαινομενων.Απλα ειναι εξαιρετικα οριακα τα πραγματα. Δεν ξερουμε και εαν βγουν οι t και οι υγρασιες στους μετεωρολογικους χαρτες.Μεχρι τωρα καλα πανε παντως.Ιδωμεν...

-3.7c εδειξε η ραδιοβοληση χθες το βραδυ στο Ελληνικο.Ισως στα ΒΒΔ επεσε κατω απο τους -4.5c.Υποθετω εγω δεν ειναι κατι σιγουρο.

Αααααααάαααααα τρελενομαιιιιι χιονοθυελλλαααααα

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ναι φιλε οντως.Δεν πας πουθενα με 2.5-3c.Ισως ομως στρωθει σε χαμηλα υψομετρα πιο δυτικα απο μενα εαν υπαρξουν ραγδαιοτητες και διαρκεια φαινομενων.Απλα ειναι εξαιρετικα οριακα τα πραγματα. Δεν ξερουμε και εαν βγουν οι t και οι υγρασιες στους μετεωρολογικους χαρτες.Μεχρι τωρα καλα πανε παντως.Ιδωμεν...

-3.7c εδειξε η ραδιοβοληση χθες το βραδυ στο Ελληνικο.Ισως στα ΒΒΔ επεσε κατω απο τους -4.5c.Υποθετω εγω δεν ειναι κατι σιγουρο.

Αααααααάαααααα τρελενομαιιιιι χιονοθυελλλαααααα

 

 

 

Ωραίο σκηνικο αυτό περιμένω και εδώ καθώς ήδη πέφτουν πολλές νυφαδες🌨️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

 

     Χαϊδάρι 3βαθμοί θερμόμετρο αυτοκινήτου και χιονόνερο...

ΥΓ δεν μπορούσα να σβησω την παράθεση

Επεξεργάστηκε από george1280
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ανοίγω το στόμα μου γιατί θα κράξω άσχημα.. 

Πάντως αυτό το πράγμα ούτε χιονοκακοκαιρία λέγεται ούτε ψυχρή εισβολή ούτε ΤΙΠΟΤΑ.... 

Μία τυπική κακοκαιρία χειμωνιάτικη και τίποτα άλλο... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, oldboy332 είπε:

Επιβεβαιώνω ότι η Θήβα ξύπνησε με στρωμένο χιόνι από φωτο που είδα στο FB ενώ πρέπει να συνεχίζει να χιονίζει με την Θ στους 0,2 .

Άρχισε να χιονίζει στο βουνό. Είναι πανέμορφα να βλέπεις το χιόνι να πέφτει λιγο ψηλότερα στην πλαγιά. 

Ειδικά όπως φαίνεται σαν κύματα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.google.gr/amp/s/www.newsbeast.gr/greece/arthro/5826453/chionia-stin-akritiki-symi%3famp

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε πιο πριν. Είναι εντυπωσιακή η εικόνα, αλλά μάλλον χιονοχαλαζο στρωμένο είναι (τέτοια εικόνα ειδα κ πέρσι στον Προφήτη Ηλία της Ρόδου στην κακοκαιρία- νομίζω- Σοφία). Οι θερμοκρασίες δε νομίζω ότι ήταν τέτοιες που θα επέτρεπαν κανονική χιονοστρωση. Και έτσι όμως ωραία εικόνα είναι κ δεν θα με χάλαγε να την έβλεπα.

Speaking of the Dodecanese😉, πολύ νερό έπεσε τη νύχτα στη Ρόδο (Και ακομα βρέχει) με μονοψηφιες θερμοκρασίες! (Χειμώνας πάντως κ εκεί!)

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...