Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές 1ης χιονοκαιρίας 2020...1-3/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάμε να δούμε με τι καιρό θα ξεκινήσουμε το νέο έτος....

2020 ευχες, 2020 αντοχές, 2020 χιόνια....

Καλές αναφορές.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολόκλειστος ο καιρος, παρα τον ηλιο που διναν ολες οι προβλεψεις ως και λιγο μετα το μεσημερι....

-0,1οC η ελαχιστη Τ το πρωι στα Μελισσια..  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα μικρο οδοιπορικο στη γυρω περιοχη.

Οσο πιο βορεια και δυτικα τοσο καλυτερα.Το καπανδριτι φαινεται εντελως αχιονο ως τα 500+

Οι Αφιδνες εχουν χιονοστρωση ακομα και πανω απο τα 300

Και η ιπποκρατειος εχει πολυ χιονι ακομα

 

IMG_20200101_130843.jpg

IMG_20200101_131224.jpg

IMG_20200101_131411.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλη χρονια και σενα Κωστα μου..Στον Αυλωνα Αττικης ηδη βρεχει...Με φοντο την καμερα διακρινεται η βροχουλα και η χιονισμενη πλαγια της παρνηθας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ολόκλειστος ο καιρος, παρα τον ηλιο που διναν ολες οι προβλεψεις ως και λιγο μετα το μεσημερι....

-0,1οC η ελαχιστη Τ το πρωι στα Μελισσια..  

Βαση των 2 κυριοτερων μοντελων gfs,ecmwf,και ΕΜΥ ΔΕΝ δινοταν κατι τετοιο παντως.Ποιοι λεγανε για ηλιοφανεια σημερα το πρωι εως το μεσημερι?Απο καθαρη απορια ρωταω και περιμενω απαντηση ωστε αν ποτε πεσω σε καμια τετοια προβλεψη απ τον συγκεκριμενο που θα μου πεις να τη περασω αβλεπι.

Ισα ισα που εδω και λιγες μερες περιμενουμε κλειστο καιρο, βροχες και χιονια για σημερα και αυριο στα μερη μας.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το meteo που ειδα ως περιοχικο ηλιο εβγαζε ως μεσημερι σημερα Θοδωρή... και οι προγνωσεις μετα το μεσημερι εδιναν επιδεινωση....τι σε παραξενευει;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Το meteo που ειδα ως περιοχικο ηλιο εβγαζε ως μεσημερι σημερα Θοδωρή... και οι προγνωσεις μετα το μεσημερι εδιναν επιδεινωση....τι σε παραξενευει;

Καλα...Το meteo δε το κοιταω ποτε αλλα με εκανες και το κλικαρα.Και αυτο για σημερα αυτη τη προβλεψη εχει...Επισης ειπες ολες οι προβλεψεις...Τες πα...

 image.png.a8d02b7390d86a7cdc155abf957f5aa4.png image.png.09b0381ad63793e81a67281d0bbf48af.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οποιος δει καμερα Πεντελης καταλαβαινει οτι αυτη την στιγμη κανει μια καλη μπουκα..Δεν αργουν τα φαινομενα..Θεμα χρονου..Βαρυνε περεταιρω ο ουρανος...Ομορφες μερες..Χουχουλιασμα,φαι και ματι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Χθες λεω Θοδωρη απορω γιατι με αμφισβητεις?....μπηκε ο καιρος νωριτερα απλα....

Δε ξερω ρε συ...καποια πραγματα δειχνουν περιεργα.Ξερω καταρχην οτι εισαι αντιθετος με το ΕΑΑ γενικα και τις προγνωσεις του μου το χεις πει προσωπικα το χεις γραψει κι ολας, και δευτερον τσουβαλιασες και αναφερθηκες σε ολες τις προβλεψεις.Ολες οι προβλεψεις δεν ειναι το μετεο σορρυ φιλε...Δε το συνεχιζω ειπα απλα τη γνωμη μου πανω στις προβλεψεις και πανω σε αυτο που παρεθεσες.Και το κυριο μελημα μου ηταν να δω με εικονα αυτο που ελεγες για τη συννεφια.

Ψιχαλιζει και εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα και απο εμενα παιδια παμε για μια ομορφη βραδυα αλλα και ωραιο ξημερωμα λογικα το πρωι τα χιονια θα κατεβουν πολυ χαμηλα εφοσον υπαρχει υετος...Παρνηθα μαγικη χιονισμενη εικονα...χαιρεσαι να την βλεπεις..αυριο πρωι παμε για χιονοεκπληξεις με πρωταγωνιστες αυτη την φορα τα Β.προαστεια μιας και μιλαμε για καθα προσηνημη εισβολη μικρης βεβαια διαρκειας.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τωρα θα σας τη σπασω αλλα μη βαρατε..Εφοσον η μερα θα κυλησει με μετρησιμο υετο..Ετσι για το γουρι θα βαλω πλωρη για τα 700mm για φετος...Βρηκα και το φλουρι για πρωτη φορα...😋Με αγαπη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

καλησπερα και απο εμενα παιδια παμε για μια ομορφη βραδυα αλλα και ωραιο ξημερωμα λογικα το πρωι τα χιονια θα κατεβουν πολυ χαμηλα εφοσον υπαρχει υετος...Παρνηθα μαγικη χιονισμενη εικονα...χαιρεσαι να την βλεπεις..αυριο πρωι παμε για χιονοεκπληξεις με πρωταγωνιστες αυτη την φορα τα Β.προαστεια μιας και μιλαμε για καθα προσηνημη εισβολη μικρης βεβαια διαρκειας.....

Που να δεις πιο δυτικα αυτης. Απο ελευσινα, βλεπεις υπερθεαμα. Μπορει να παιχθει και εκπληξη για αυριο το πρωι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 10.3c με συννεφια ψεκαδες και σχετικη απνοια.Σημερα το πρωι το dp εφτασε τους -3.4c στον davis της πολης που...ξαναξυπνησε μετα απο 2 μερες.Παρουσιασε μαλιστα και 40mm την 30/12 (36.4mm εγω)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...