Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές 1ης χιονοκαιρίας 2020...1-3/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 minutes ago, ΠέτροςΑ said:

Στα 240 είμαι. Πάνω κάτω στα ίδια είμαστε. 

Περίπου ναι 20 μέτρα διαφορα,δεν νομίζω να έχουμε να δούμε κάτι καλύτερο για σήμερα ,καλή συνέχεια από εμένα !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, OLYMPUS MONS είπε:

Περίπου ναι 20 μέτρα διαφορα,δεν νομίζω να έχουμε να δούμε κάτι καλύτερο για σήμερα ,καλή συνέχεια από εμένα !!

Το καλοκαίρι περπατούσα αρκετά συχνά από κει. Από Βύρωνος,Χρυσοστόμου Σμύρνης. Ωραία περιοχή. Καλή συνέχεια και σε σένα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, gakhun είπε:

Από το μπαλκόνι μου στους Αγίους βλέπω κλειστό τον ουρανό στα Ανατολικά. Ο Υμηττός έχει σχεδον χαθεί. Στα Δυτικά σχεδόν λιακάδα!!! Την καλημέρα μου.

 

1 ώρα πριν, tendcol είπε:

 

IMG_20200102_112208.jpg

IMG_20200102_111810.jpg

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα, εδω ψαχνω να βρω συννεφο στον ουρανο και δε βρισκω, σφοδρη λιακαδα και 6-7 βαθμους. Κακοκαιρια απο τα lidl, αν και αναμενομενο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάπως πιο ισχυρά φαινόμενα φαίνονται στη νότια Αττική αυτή τη στιγμή (Λαυρεωτική κ μέσα Σαρωνικό). Εδώ έχει ξαστερωσει τελείως. Επίσης παρατηρώ πως έχουν ανοίξει οι ουρανοί κ βρέχει δυνατά με ΝΑ stream (λόγω κ της θέσης του χαμηλού) στα ανατολικά παράλια της Ρόδου κ το Καστελόριζο. Η Λίνδος έχει γράψει πάνω από 15 χιλιοστά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, gakhun είπε:

 

 

IMG_20200102_112208.jpg

IMG_20200102_111810.jpg

Η φωτο τα λεει ολα.Εδω λοιπον στα δυτικα εκτος απ το πρωινο περασαματακι που αφησε 2.1mm εχουμε αρκετες ωρες με ηλιοφανεια και πολυ λιγα συννεφα.Οπου περναει ομως κανα συννεφακι και κλεινει λιγο ο καιρος υπαρχει μεχρι και χιονονερο στο μενου.Εδω σε μενα μονο βροχουλα.Ξυριζει και σημερα ο βοριας με τη μεγιστη ριπη του στον νομο για την ωρα να φτανει τα 85.3χλμ/ωρα στη Πεντελη 

image.png.dd2f5557da29af644c3c7bbb3fa51b75.png

http://www.stravon.gr/map/?reg=attiki&type=gusts

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ολονύκτια χιονόπτωση Καλαβρυτοχώρια και βόρεια Γορτυνία 

για μας εδώ στη βόρεια - βορειοδυτική Αρκαδία κανένα μοντέλο προέβλεπε το 12 ώρο χιόνισμα 

ούτε φυσικά την ονειρική έξαρση 5 με 7 το πρωί ....

ως εκ τούτου με μεγάλη επιφύλαξη ως προς τις μοντελικές προβλέψεις αναμένω τα Κυριακάτικα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Orinos είπε:

ολονύκτια χιονόπτωση Καλαβρυτοχώρια και βόρεια Γορτυνία 

για μας εδώ στη βόρεια - βορειοδυτική Αρκαδία κανένα μοντέλο προέβλεπε το 12 ώρο χιόνισμα 

ούτε φυσικά την ονειρική έξαρση 5 με 7 το πρωί ....

ως εκ τούτου με μεγάλη επιφύλαξη ως προς τις μοντελικές προβλέψεις αναμένω τα Κυριακάτικα 

Κ Τρίπολη χιονίζει κ χιονίζει όλη νύχτα... Πόσο χιονι έχεις;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Orinos είπε:

ολονύκτια χιονόπτωση Καλαβρυτοχώρια και βόρεια Γορτυνία 

για μας εδώ στη βόρεια - βορειοδυτική Αρκαδία κανένα μοντέλο προέβλεπε το 12 ώρο χιόνισμα 

ούτε φυσικά την ονειρική έξαρση 5 με 7 το πρωί ....

ως εκ τούτου με μεγάλη επιφύλαξη ως προς τις μοντελικές προβλέψεις αναμένω τα Κυριακάτικα 

Μήτσο, θυμάσαι σου το είχα γράψει! Η Αρκαδία σε τέτοιες ντεμι καταστάσεις πάντα καταφέρνει κ βρίσκει χιονουετο, έστω κ λίγο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγα . 5 ποντάκια έβαλε 

βαλτεσινικο όμως πιστεύω πολύ περισσότερα 

δεν μπορώ να κάνω γύρα γιατί είναι κόκκαλο οι δρομοι

διπλωσα στον δασικό δρόμο στο κουρουβελι... τρόμαξα να γυρίσω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Μήτσο, θυμάσαι σου το είχα γράψει! Η Αρκαδία σε τέτοιες ντεμι καταστάσεις πάντα καταφέρνει κ βρίσκει χιονουετο, έστω κ λίγο....

Απόλυτα επιβεβαιώθηκες !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαιρετώ. Ολη νύχτα είχαμε χιονόπτωση μέτριας έντασης που άφησε ως 10 εκ. καινούργιο χιονι ....

Απο το ξημερωμα μεχρι και πριν μια ωρα έριχνε πολυ ασθενως χιονάκι τύπου άχνη ζάχαρη ...

Εδω και καμία ωρα έχουμε υποτροπή με χιονόπτωση αρκετά καλή και μεγάλες νιφαδες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΖΑΡΟΥΧΛΙΩΤΗΣ είπε:

Χαιρετώ. Ολη νύχτα είχαμε χιονόπτωση μέτριας έντασης που άφησε ως 10 εκ. καινούργιο χιονι ....

Απο το ξημερωμα μεχρι και πριν μια ωρα έριχνε πολυ ασθενως χιονάκι τύπου άχνη ζάχαρη ...

Εδω και καμία ωρα έχουμε υποτροπή με χιονόπτωση αρκετά καλή και μεγάλες νιφαδες...

Γενικό μπασιμο, από το στριμ του Αιγαίου κ κορινθιακού καθαρά ...παίζει τα ρέστα της η κακοκαιρία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ΖΑΡΟΥΧΛΙΩΤΗΣ είπε:

Χαιρετώ. Ολη νύχτα είχαμε χιονόπτωση μέτριας έντασης που άφησε ως 10 εκ. καινούργιο χιονι ....

Απο το ξημερωμα μεχρι και πριν μια ωρα έριχνε πολυ ασθενως χιονάκι τύπου άχνη ζάχαρη ...

Εδω και καμία ωρα έχουμε υποτροπή με χιονόπτωση αρκετά καλή και μεγάλες νιφαδες...

Α ρε μπαγάσα Τάκη, έχεις χάσει το μέτρημα....χεχεχε.....αυτά είναι!!

Πάει να ξανακλείσει εδώ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...