Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Δηλαδή το φθινόπωρο είναι πιο πιθανό να χιονίσει από ότι την άνοιξη; Και ναι η άνοιξη είναι υπέροχη με τον ήλιο της και την καλοκαίρια χωρίς καύσωνες ούτε όμως και παγωνιές.

Συμφωνω απολυτα φοβερη εποχη η ανοιξη....εγω δεν εχω και αλλεργιες μ αρεσε πολυ...αν καποιος εχει ειναι πιο δυσκολα...αλλα οργιαζουν τα παντα τρελαινομαι για περιπατο ολο χρωμα 

Στα των χαρτων ....ας φυγει επιτελους αυτος ο χειμωνας χαχαχ..και προς θεου να σας χιονισεο σε ολους εκτος απο δω τελη φλεβαρη....δε θελωωωω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατι φαινεται σαν ταση στα τελη του μηνα,μακαρι να το κρατησει για 5-6 μερες να το δειχνει και να φτασει σε λογικες ωρες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, [weathermaniac] said:

μια μύξα χάλασε το 6αρι για μετά,

είπαμε. Otrivin Στη μυξα

21/2 με 28/2 παίζουμε την τελευταία μας ζάρια όπως έχουμε πει.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευχαριστούμε snow addiction που μας έδωσες ελπίδες.

Πάντως Ναι βλέπουμε γενικά μια ηρεμία στον Ατλάντικο για το διάστημα μετά τις 220 ώρες όποτε ελπίζω έστω και λίγο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, SNOW ADDICTION είπε:

καλησπέρα, το Αμερικάνικο μοντέλο επιμένει εδώ και 2-3 μέρες στη δημιουργία εμποδισμού στη δυτική Ευρώπη από τις 19 ΦΕΒ με σταδιακή μετατόπισή του προς Σκανδιναβία.

Θέλω να πιστεύω, πείτε το διαίσθηση, πείτε το παρατήρηση χαρτών GFS για αρκετά χρόνια, πως η πρώτη μας και παντοτινή "μοντελική" αγάπη θα αποδείξει ακόμα μία φορά πως διατηρεί τουλάχιστον την ικανότητά του να εντοπίζει νωρίς αυτούς τους εμποδισμούς.

Εάν επαληθευθεί μία τέτοια διάταξη τότε νομίζω πως η τελευταία εβδομάδα του Φεβρουαρίου θα είναι και η καλύτερη του χειμώνα.

Εφόσον διατηρηθούν αυτοί οι χάρτες και τις επόμενες 2-3 μέρες με μικρές αποκλίσεις, τότε θα πρέπει να αρχίζουμε να ασχολούμαστε σοβαρά με το θέμα ρίχνοντας για αρχή κλεφτές ματιές στο χάρτη πιέσεων Η.Β. , Γαλλίας και δυτικής Σκανδιναβίας.

 

Σατανα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγικοί οι δείκτες, κάθε άλλο παρά κατάβαση ψύχους δείχνουν. Βέβαια φέτος δεν μεταφράζονται ποτέ όπως θα περίμενε κανείς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην σώσει να έρθει ψυχρή εισβολή αν είναι να έρθει λάθος. πρώτη φορά θυμάμαι καιρικά τον εαυτό μου να χαίρεται που θα έρθει θερμή εισβολή μέσα στον χειμώνα. εκεί μας έφτασε ο χειρότερος χειμώνας όλων των εποχών.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Μην σώσει να έρθει ψυχρή εισβολή αν είναι να έρθει λάθος. πρώτη φορά θυμάμαι καιρικά τον εαυτό μου να χαίρεται που θα έρθει θερμή εισβολή μέσα στον χειμώνα. εκεί μας έφτασε ο χειρότερος χειμώνας όλων των εποχών.

Ρε Μιχαήλ δεν έχω καταλαβει,θεωρείς αυτόν τον χειμώνα τον χειρότερο όλων των εποχών;;;;😭😭😭😭😭😭

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Ρε Μιχαήλ δεν έχω καταλαβει,θεωρείς αυτόν τον χειμώνα τον χειρότερο όλων των εποχών;;;;😭😭😭😭😭😭

βάζω μια δόση υπερβολής, αλλά στα Γιάννενα τους 6 χειμώνες που έχω περάσει είναι με διαφορά ο πιο άχρηστος μηδαμινός τιποτένιος!! Και παγώνει ο κ@λος μας κάθε μέρα τζάμπα. Ο Γιώργος Χελμός έχει πει το καλοκαίρι τι χειρότερο να είσαι στην τουαλέτα να χ@ζεις και να ιδρώνεις κάθε φορά που προσπαθείς. Ε Εγώ το προτιμώ από το να κάθομαι στην τουαλέτα και να μην μπορώ να σηκωθώ επειδή έχω γίνει συσσωμάτωμα  με την λεκάνη λόγω κρύου.

Τουλάχιστον το βρωμοκαλόκαιρο που πέρασε ήταν ξηρό, αλλά είμαι πολύ της ζέστης, την θέλω. Με το κρύο υποφέρω.  Άρα για εμένα ήλιος + κρύο είναι ο καλύτερος τρόπος για να με βασανίσεις καιρικά. 

 

Σόρυ πρέπει να γκρινιάξω και εγώ λίγο.😀

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μην σώσει να έρθει ψυχρή εισβολή αν είναι να έρθει λάθος. πρώτη φορά θυμάμαι καιρικά τον εαυτό μου να χαίρεται που θα έρθει θερμή εισβολή μέσα στον χειμώνα. εκεί μας έφτασε ο χειρότερος χειμώνας όλων των εποχών.

Αλλες δυο υπολογιζω.Μια light και μια δυνατη δρακαινα.Ολες προσηνεμες.Καλη βραδια ευχομαι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, [weathermaniac] said:

Μην σώσει να έρθει ψυχρή εισβολή αν είναι να έρθει λάθος. πρώτη φορά θυμάμαι καιρικά τον εαυτό μου να χαίρεται που θα έρθει θερμή εισβολή μέσα στον χειμώνα. εκεί μας έφτασε ο χειρότερος χειμώνας όλων των εποχών.

ρε true και γω χαιρομαι που ερχεται ζεστη δεν ξερω τι φαση μαλλον το πηρα αποφαση ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αλλες δυο υπολογιζω.Μια light και μια δυνατη δρακαινα.Ολες προσηνεμες Ιταλίας.Καλη βραδια ευχομαι...

Τώρα είσαι σχεδόν σωστός

το επιτελείο του Μιχαήλ θα δουλέψει να διώξει τα κακά πνεύματα, και θα  στείλω όλα τα κρύα στους αγαπημένους μου Ισπανούς. 

Ισπανία σε αγαπάμεεεεεε #όλαδυτικά

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, [weathermaniac] said:

το επιτελείο του Μιχαήλ θα δουλέψει να διώξει τα κακά πνεύματα, και θα τα στείλω όλα στους αγαπημένους μου Ισπανούς. 

Ισπανία σε αγαπάμεεεεεε #όλαδυτικά

Αν ο τζιφος τα πεταει ολα δυτικα τοτε θα πεσουν πανω μας. Παντα εχει τη ταση να ανατολικιζει οποτε θελουμε κογκα στο Μαροκο για να πεσει πανω μας οσο πλησιαζουν οι ωρες 🙂 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά δεν χαίρεστε για τις ζέστες, έτσι νομίζετε. Απλά είναι ψυχολογική αντίδραση στην σαπίλα. Αν αρχίσουν να δείχνουν έστω και τις ίδιες μετριότητες του -5 πάλι τα μοντέλα θα κοιτάτε, κάθε run 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Παιδιά δεν χαίρεστε για τις ζέστες, έτσι νομίζετε. Απλά είναι ψυχολογική αντίδραση στην σαπίλα. Αν αρχίσουν να δείχνουν έστω και τις ίδιες μετριότητες του -5 πάλι τα μοντέλα θα κοιτάτε, κάθε run 😛

κάθε ραν κοιτάω όσο χάλια και να είναι τα πράγματα. μόνο η λεπτομέρεια αλλάζει

 

Θερμό κύμα με Αρ@δια στο 12αρι. Ας ελπίσουμε ότι μεταβολές και να υπάρξουν στην Αμερική, καμία να μην αφήσει να φύγει το κρύο ανατολικότερα από το τελευταίο αβάπτιστο χαμηλό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κακό δεν είναι που το βγάζει, το κακό είναι που επιμένει σε καθε τρέξιμο με το σίχαμα 

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Τί βγάζει ρεεεεε!!! Στο τέλος θα φθάσει +20 στα 850

5FC554E6-31D1-44F1-AD73-ABFCFD78A0C5.gif

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω εκεινη τη μερα θα κατεβω Πειραια να κανω ενα σερβις στο αμαξι μου σε εναν φιλο μου... Θα παρω και ενα μαγιο να βουτηξω στη θαλασσα διπλα ειναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε να έρθει η θερμή εισβολή, θα ανοίξω κάθε παράθυρο μπας και η μπει η ζεστούλα, να μην καίμε θέρμανση. και μετά την θερμή εισβολή εκ νέου ζωνική. χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...