Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Μαρτιάτικης κακοκαιρίας 8-11/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Εδω παντως ψιλομουφα η κατασταση... Εχουν πεσει μονο 15mm απο χθες το μεσημερι

Ρε γείτονα είσαι σιγουρος; τόσο τοπικότητα Διονυσίου 25mm+ μέχρι τωρα

20200309_101032.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έφτασε η 9η Μαρτίου και μόλις σήμερα κατάφεραν οι Αμπελόκηποι της Αθήνας να σπάσουν το φράγμα των 100 χιλιοστών ετήσιου υετου. Storm total αν είδα καλά γύρω στα 25 χιλιοστά. Μακάρι ή χρονιά να συνεχίσει καλύτερα υετικα από εδώ κ μπρος για την Αττική.

Υ. Γ. Εδώ στη Ρόδο υπέροχη ανοιξιάτικη λιακάδα! Να δούμε από το απόγευμα κ μετά τι ψάρια θα πιάσουμε 

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 χιλιοστά ακριβώς αυτήν την ώρα και 8.5τ.... 

Ηδονικη κάθετη πολύωρη βροχόπτωση.... 

Υπέροχη μέρα..... 

Εχω αράξει στο μπαλκόνι που έχω θέα όλο το λεκανοπέδιο και απολαμβάνω.... 

Τελικά ο κυρίως όγκος νερού πέφτει στα ΆΒΑ του ΝΟΜΟΥ χωρίς βέβαια μα μένει κανένας παραπονεμενος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 με 40 εκατοστα φρεσκο χιονι ο Παρνασσος.

Η Αττικη για αλλη μια φορα διαψευδει τα μοντελα με εκτεταμενα 40-50αρια αυτη τη στιγμη στο ανατολικο και βορειο κομματι της.

Η Παρνηθα χιονιστηκε το πρωι καλα,αλλα τωρα ανεβηκαν αρκετα οι Τ

Εδω ειμαστε λιγο πανω απο τους 5,5 βαθμους τωρα με αρκετο νερο να πεφτει.Βροχομετρο.θα δω σε λιγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλά μια κακοκαιρία της πλάκας στο Χελμο με 5-10 πόντους χαμηλά στο χκ και καμιά 20αρια πάνω από τα 2000μ....

Δεν πειραζει.... Του χρόνου τώρα..... Αλώστε τέτοιες χρονιές εκεί πάνω συμβαίνουν μια φορά στα 30 χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

73mm στην Αγία Παρασκευή ενώ 60αριζουν και αρκετοί σταθμοί των βορείων και ανατολικών προαστίων... Πολλοί σταθμοί πάνω από 200 mm ετήσιο και κάποιοι πάνω από 250 mm

32mm εδώ με ακατάπαυστη βροχή 6 ώρες τωρα... 86mm το έτος.... Λίγα πράγματα αλλά ευελπιστώ να ρεφαρουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή εβδομάδα σε όλα τα παιδιά! Δεν τα πήγαμε κι άσχημα σήμερα, μέχρι στιγμής... μια χαρούλα και με τα πρώτα χιλιοστά που καταγράφει ο σταθμός μου! Μου φαίνεται ακριβής και στα χιλιοστά... αυτά που μου δίνει συγκριτικά με vantage pro 2 στο Περιστέρι χαμηλά (26.6mm), στη Πετρούπολη (20.2mm) και στο Χαιδάρι (19.4mm).... οι τελευταίοι δυο σταθμοί είναι πιο κοντά μου....... ο δικός μου λοιπον vantage vue αυτή τη στιγμή μετράει 21.2mm!! Μέγιστη ριπή ανέμου να τα ξημερώματα 48 km/h, και ελάχιστη θερμοκρασία 9.3 βαθμοί.. πλέον τώρα ψιλοβρέχει με την Τ στους στους 9.8!!

Απλά ομορφιά το σημερινό πρωινό κάτι που μου έλλειψε κάπως μπορώ να πω!! Όχι βέβαια τόσο όσο καμιά καταιγίδα ωραία.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φτάσαμε τα 36mm storm total μέχρι στιγμής και συνεχίζει ποιοτικοτατη βροχή ποτιστική όπου η γη ρουφάει και το τελευταίο μμ ..... Την προηγούμενη βδομάδα που έριξε 13mm και πέσανε μαζεμένα το ρέμα που έχω μπροστά έτρεχε νερό αρκετό ... Τώρα με τα 3πΛσια δεν κατεβάζει σταγονα δειγμα του πόσο καλά αποροφαει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλλιθεα 27.8mm και γκαζι 21.8mm..Εδω στον Ασπροπυργο το βροχομετρο μου ειναι στα 29.8mm.Εχει κοπασει εδω και 30 λεπτα..Ψιλοβροχο που κατα διαστηματα γινεται ποτιστικη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, weatherlover 64 είπε:

Ρε γείτονα είσαι σιγουρος; τόσο τοπικότητα Διονυσίου 25mm+ μέχρι τωρα

20200309_101032.jpg

Φιλε τι να σε πω εγω απτον σταθμο στα Μουδανια εβγαλα αυτο το συμπερασμα αλλα τωρα βλεπω εχουν πεσει 15mm για σημερα... Στο χωριο μου εχει βρεξει πολυ περισσοτερο αλλα δεν εχω σταθμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί εδώ να μην βρεχει και να έχει βρέξει ελάχιστα...αλλά Επιτέλους βρέχει αξιόλογα στην Θεσ/νίκη....μετά από πολύ καιρό και αυτό με γεμίζει ικανοποίηση .... εδώ μόνο συννεφιά και θερμοκρασία στους 11....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Φιλε τι να σε πω εγω απτον σταθμο στα Μουδανια εβγαλα αυτο το συμπερασμα αλλα τωρα βλεπω εχουν πεσει 15mm για σημερα... Στο χωριο μου εχει βρεξει πολυ περισσοτερο αλλα δεν εχω σταθμο

Με τον σταθμο των μουδανιων  που ειναι 6χλμ αποσταση απο τον δικο μου συνηθως εχουμε μια διαφορα 2. 3 χλσ αλοτε περισοτερο αλοτε λιγοτερο και μετα τις 12 το βραδυ δεν καταγραφει δεδομενα, τα γραφει το πρωι συνολικα που ειναι ονλαιν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Storm total 

Καλαμαρια 38.2 mm

Ευοσμος 37 mm

Τωρα βρεχει ασθενως...Φτανουμε τα 40 mm ( Εκτος συγκλονιστικου απροοπτου) storm total για πρωτη φορα μετα απο το καλοκαιρι του 2018...

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παύση φαινομένων προς το παρών.... 

Απολογισμός 34.4mm εδώ.... 

Πολλοί σταθμοί στα ΒΒΑ του λεκανοπέδιου πάνω από 50mmμε αποκορύφωμα την Αγία Παρασκευή με 80mm

Πανω απο 20mm όλοι οι σταθμοί του νομου πλην των νησιών του Σαρωνικου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναλυτικά τα δεδομένα του σταθμού μου για σήμερα έως τωρα

Χαρακτηριστική η σχετική άπνοια εδώ στην περιοχή πάρα τις προβλέψεις για 4-5 μποφωρ

Screenshot_20200309-143011.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους σήμερα μετά από πολύ καιρό για μένα στην Νίκαια, είδα μπόλικο νερό που γέμισε αξιοπρεπώς τα φαναράκια στους δρόμους νερό!

Τώρα έχει σταματήσει να ρίχνει εδώ και λίγη ώρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...