Jump to content
WEATHER-FUN

Αναφορές Ιουνίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εικόνες από νωρίτερα 

Προς θεσνικη νοτιοανατολικά 

βορειοδυτικά

δυτικά 

Όλυμπος νοτιοδυτικά 

20200609_181855.jpg

20200609_181851.jpg

20200609_181846.jpg

20200609_181843.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ρε Μάικ πλάκα κάνεις? Τι συγνώμη ρε man? 🙂

Αφού έχεις καταλάβει ότι προς το παρόν τα models ως προς την ακρίβεια τους εδώ και λίγους μήνες είναι Houston we have a problem...Και ειδικά με τους ασθενείς ανέμους 2-3bf από 950-700hpa.Οταν έχει ισχυρούς ανέμους μια χαρά πιάνουν τη διεύθυνση και ενιοτε την ταχυτητα τους.

Τις προάλλες τη μέρα της αστάθειας στην Αττική έδινε ΝΝΔ stream, και από το μεσημέρι σχεδόν ειχε ΒΒΔ...Το αποτέλεσμα γνωστό με τη θεομηνία ενός τετάρτου που έπληξε το κέντρο και γειτονικές περιοχές.

Σε ευχαριστώ τέο μου! Απλά νιώθω την ανάγκη ακόμα και έτσι να ξεπεράσω αυτά τα εμπόδια όσο αυτό είναι εφικτό και να βγει μια αποτελεσματική πρόγνωση. Όντως το θυμάμαι αυτό που λες. Μιας και συζητάω καθημερινά με τον Σάκη και μου το ανέφερε αυτό εκείνη την ημέρα που συνέχει το γεγονός.Ποιος ξέρει? Ίσως χρειαστεί να ζήσουμε αρκετό καιρό με τα μοντέλα να παλαντζάρουν έτσι για αρκετό καιρό μέχρι να τελειώσει αυτή η ιστορία με τον ιό.

 

Τώρα στις αναφορές βλέπω την πιο καλά οργανωμένη καταιγίδα της ημέρας στην δυτική Μακεδόνια. Ωστόσο το ενεργό μέρος της μένει σχετικά στάσιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κατι τετοιο θελει ο Μιχαλακης να ηρεμησει η γκαντεμικη ψυχουλιτσα του

 

FB_IMG_1591727890284.jpg

ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩΩ😥

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Θαναση βρεχει σε εσας?

Screenshot_2020-06-09-21-51-41-233.jpeg

Η δορυφορική δείχνει διάλυση της καταιγίδας πάντως [το αμόνι δεν έχει τόσο έντονο άσπρο και απλώνεται πολύ προς τα μία κατεύθυνση]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Η δορυφορική δείχνει διάλυση της καταιγίδας πάντως [το αμόνι δεν έχει τόσο έντονο άσπρο και απλώνεται πολύ προς τα μία κατεύθυνση]

Αυτο καλο δεν ειναι? Εχω διαβασει οτι οταν αναγκαζεται να διαλυθει μια καταιγιδα, αυτο μεταφραζεται σε ισχυρα φαινομενα μεχρι να διαλυθει τελειως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

νομίζω φεύγει να επηρεάσει την Θεσσαλονίκη ....νότια τα πιο πολλά φαινόμενα 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βορειοδυτικά μου μάλλον βγήκε κάποιος πυρήνας καθώς έχουμε ηλεκτρικά 

IMG_20200609_221213.jpg

 

 

εντωμεταξύ βλέπω αναπτύσσονται εκ νέου cumulus. Μήπως γίνει κανένα θαύμα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Αυτο καλο δεν ειναι? Εχω διαβασει οτι οταν αναγκαζεται να διαλυθει μια καταιγιδα, αυτο μεταφραζεται σε ισχυρα φαινομενα μεχρι να διαλυθει τελειως

Καλό είναι αν η καταιγίδα διαλύεται πάνω σου Χρήστο αφού σου έχει ρίξει τον χαμό. Αν διαλυθεί πιο πριν θα φτάσει σε εσένα σαν ένα σκέτο αμόνι που στην καλύτερη περίπτωση να αφήσει ποτιστική βροχή

 

Βέβαια ακόμα καλύτερα είναι να υπάρχουν ταυτόχρονα ανατροφοδοτήσεις για μεγαλύτερη διάρκεια😀

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψιλόβροχο εδώ στο Μακροχωρι παρά την δυνατή δορυφορική.... με το ζόρι 0,4 χιλιοστά ίσα να κάτσει η σκόνη ....και όλα αυτά μέχρι πριν λίγο για λίγο...τώρα απλά ψιχαλίζει ... στους 22,3 τώρα ενώ η μέγιστη με μεγάλα διαστήματα ηλιοφάνειας έπιασε τους 28,7.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλός καιρός τώρα με λίγα σύννεφα μέσα στη μέρα. Στους 16-27 η Τ σήμερα στην Πολίχνη. Όσο κρατάει ο καιρός τόσο καλύτερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι εδώ ήταν.... φινιτο τα δροσερά βράδια! Φυσιολογικές πλέον αυτές οι Τ.. 23°C τωρα, 57% υγρασία.. εύχομαι σε όλους μας καλο καλοκαίρι και καλή μας δύναμη!! Και αρχές της νέας εβδομάδας, ακόμη μια τρελογιδίτσα.. γιατί είναι ακόμη μια καλή ευκαιρία..

Η εσωτερική και πάλι εντός της "κοκκινης" ζώνης ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20.8 ελαχιστη απόψε στην ταρατσα

Εσωτερική πάλι πάνω από τους 25....

8.7 ελαχιστη στα Καλάβρυτα στα 730μ και 14.1 βαθμοι ελαχιστη στον Ποταμό Κέρκυρας 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα μάλλον εύκολα θα βγουν καταιγίδες καθώς έχει ηλιοφάνεια και όχι συννεφιά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να έχεις τέτοιες όμορφες αναπτύξεις και να ξέρεις ότι δεν θα κάνει τίποτα από τον αέρα μετά... Κλαψ

IMG_20200610_105357.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Να έχεις τέτοιες όμορφες αναπτύξεις και να ξέρεις ότι δεν θα κάνει τίποτα από τον αέρα μετά... Κλαψ

IMG_20200610_105357.jpg

Εμεις θα εχουμε ευκαιρια για κατι σημερα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Εμεις θα εχουμε ευκαιρια για κατι σημερα?

Για εσάς ισχύει σήμερα χοντρικά ότι ίσχυε εχθές. Απλά βλέπω ότι θα έχετε και σήμερα αέρα [νοτιοδυτικό βάση αικον] που μπορεί να αποτρέψει ισχυρές καταιγίδες, ή αυτές να έχουν μικρή διάρκεια ζωής.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... Καλήμερα από καταπράσινη Βήσσανη ..... υπέροχος καιρός .... μαζευει συννεφα από νωρις ..... σίγουρη μπόρα το μεσημέρι ..... Τ 12.5 - 21 . 5 C ..... stop ..... χαχαχαχα .... δεν έχω χρόνο για περισσότερα δυστηχώς ..... έχω πολύ υλικό και από μέρη και από συννεφα ..... όποτε μπορω θα κατεβάσω .... να περνατε καλα .....!!!!....πάω για περπάτημα ζαγόρι ......🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναπτυξαρες... Άρχισε να έχει ένα ελαφρύ αεράκι. Το τζεμ μας δίνει υετό σε αντίθεση με εχθές, έχω απορία να δω το αποτέλεσμα. Όμως σήμερα το καλάθι πολυυυυ μικρο 

IMG_20200610_113927.jpg

IMG_20200610_113938.jpg

IMG_20200610_114227.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλειο το τελευταίο! Πύργος πραγματικά. Τα μοντέλα είναι τόσο οτι να 'ναι που μπορεί σήμερα να μην έχει αέρα τελικά 😛 (positive thinking much?)..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...