Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 12άρι θα κρατήσει μόνο την ψυχρή θερμή εισβολή και όλα τα άλλα θα αλλάξουν, το έχουμε ξαναδεί το έργο..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μέσος όρος ενισχύει και το χαμηλό της Ιβηρικής και την θερμή εισβολή σε εμάς εδώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ερχονται πολυ μεγαλες χιονοστιγμες θεμα χρονου ηταν φετος καλυτερα που δεν εκανε κατι τον δεκεμβρη τελικα..

gfs-12-366.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειναι κάποιοι άνθρωποι (όπως ο γράφων) που χοροπηδαει  στα 55 του σαν μικρό παιδί, απλά και μόνο όταν χιονίζει  και κάποιοι άλλοι που μιζεριάζουν για χιλιοστά...Ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό..Και για να προλάβω, δε αναφέρομαι σε σένα Μιχαήλ....Προσωπικά όπου κι αν χιονίζει τρελαίνομαι... Τι προσήνεμα τι Βόρεια Ελλάδα, τι Πελοπόννησο, τι Κρήτη...Στην Ελλάδα να χιονίζει, μου είναι αρκετό.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

AXAXAXAXAXAXA😂😂 για να δουμε αν θα πιασουμε 30αρι

Στα τελευταία τρεξίματα μεγάλο μέρος της ψυχρής μάζας της Ιβηρικής, πηγαίνε στο χαμηλό των Αζορών, Αυτό έρχεται και σηκώνει όλη την Αφρική, και όλα αυτά με ήδη ενεργοποιημένη την κατάσταση.

Δεν έχω δει ιστορικά αρχεία, αλλά πιστεύω ότι αυτός ο καύσωνας θα είναι ότι πιο θερμό έχει υπάρξει στην σύγχρονη ιστορία αν βγει.. καλά ας μην κάνουμε και σκέψεις τι θα γινόταν ΑΝ αυτό γινόταν τέλη Ιουλίου. χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο,τι πρέπει είναι αυτή η άνοδος Τ.....στον κατάλληλο χρόνο....όσο πιο πάνω πάει η Τ, τόσο μεγάλο θα είναι το εύρος της ψυχρής εισβολής μετά, αν πραγματοποιηθεί και επιεβαιωθεί....κι έχει συμβεί σχεδόν όλες τις φορές, που είδαμε τεράστια και ποιοτικά χιόνια.....το ματς μόλις έχει αρχίσει.....και ας συγκρατήσουμε την επόμενη εικόνα της SSW.....

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gens-31-1-216.png

Μου αρέσει ο μέσος όρος αρχικά.. Δεν θέλω να γράψω άλλα😀😅

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χιονια και σε Αττικη 16 του μηνα το gfs θετικο και μονο που το δειχνει..

screencapture-wxcharts-com-1609587080755.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατά τη γνώμη μου, καλύτερα που δε δείχνει από τώρα , δλδ στις 250 ώρες εικονικούς πχ για τη Σαλονίκη. Αν έδειχνε δεν θα έβγαιναν. Το καλό ειναι που τριγυρίζει το κρύο στην περιοχή μας. Πού θα κάτσει η μπίλια θα το δούμε πριν τις 120 με 100 ωρες

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ο,τι πρέπει είναι αυτή η άνοδος Τ.....στον κατάλληλο χρόνο....όσο πιο πάνω πάει η Τ, τόσο μεγάλο θα είναι το εύρος της ψυχρής εισβολής μετά, αν πραγματοποιηθεί και επιεβαιωθεί....κι έχει συμβεί σχεδόν όλες τις φορές, που είδαμε τεράστια και ποιοτικά χιόνια.....το ματς μόλις έχει αρχίσει.....και ας συγκρατήσουμε την επόμενη εικόνα της SSW.....

Το θέμα είναι εντάξει να φάμε τα 16άρια στα 850 Γενάρη μήνα αλλά μετά να ρίξει ένα 20πόντο, αλλιώς χωρίς κέρδος κέρατα. Αν είναι να ρίξει καμία βλακεία του τύπου με το ζόρι στα 1000μ και σε δύο μέρες να τα σηκώσει όλα, ε εντάξει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να λοιπόν που χρειάζονται και τα Ατλαντικα χαμηλά ενίοτε! Αν δείτε, από τις 220 ώρες και μετά, πιέζουν ανατολικά τον Αζορικο και δημιουργούνται υψηλές πιέσεις στη Βρετανία  και παράλληλα ανοίγει η δίοδος για κάθοδο ψυχρών μαζών στη Νοτιοανατολική Ευρώπη!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Εκτίμηση Αρναουτογλου στα 850 για 10-15/01

Από που παιρνει δεδομένα δεν ξέρω αλλά θεωρώ ότι ρισκάρει αρκετά

FB_IMG_1609587271529.jpg.b308ec5c1f1d78bd636580c02c574180.jpg

Κλασσικα δηλαδη. Βόρεια , βδ. Τι θα ελεγε :ρ 

παιδια περιμεντε μεχρι 7-8 του μηνα και μετα βγαλτε συμπερασματα. Δεν ασχολουμαι απλα παρατηρω. Ναι υπάρχει η ταση να κινείται ψύχος σε ευνοϊκές θεσεις για εμας( ολη την ελλαδα ενοω... Ας ξεκινησουμε να βγαζουμε τον τοπικισμο ρε παιδιά απο εδω μεσα..  εχει κουρασει).

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, nikolasxm είπε:

Όλοι οι αρχηγοί, οι υπαρχηγοί, και οι στρατιώτες, γυαλίζουν τα όπλα, ακονιζουν τα μαχαίρια και περιμένουν τη μάχη. Όλα δείχνουν 12 με 15 Γενάρη. Τι ωραίες μάχες γμτ. Μας έλειψαν ... Πάμε για το 6αρι

γεια σου ρε νικολα..απ εδω και περα θα βγαινει προγραμμα και θα ειμαστε με βαρδιες...ερχεται ο χιων και ο αγων ο μεγας!!!!😀..στοχος κανενα ραν απο κανενα μοντελο να μην μεινει μονο και ασχολιαστο ....🤣🤣...ΥΓ μου χει λειψει και μενα ολο αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβάμαι μην σχολιάσω και το γρουσουζεψω όλοι οι δικοί μου με ρωτάνε θα κάνει τίποτα και γω μούγκα θα δούμε δεν ξέρω δεν έχω κοιτάξει κτλ... Μόνο όταν είναι σίγουρο θα πω οτιδήποτε 😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Κλασσικα δηλαδη. Βόρεια , βδ. Τι θα ελεγε :ρ 

παιδια περιμεντε μεχρι 7-8 του μηνα και μετα βγαλτε συμπερασματα. Δεν ασχολουμαι απλα παρατηρω. Ναι υπάρχει η ταση να κινείται ψύχος σε ευνοϊκές θεσεις για εμας( ολη την ελλαδα ενοω... Ας ξεκινησουμε να βγαζουμε τον τοπικισμο ρε παιδιά απο εδω μεσα..  εχει κουρασει).

 

 

 

 

βρε για εδω τον θελουμε ολοι αλλα ειναι ωραιο οταν τον κλειδωσουμε για εδω ..το τραβα αυλωνα ασε αυλωνα...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

γεια σου ρε νικολα..απ εδω και περα θα βγαινει προγραμμα και θα ειμαστε με βαρδιες...ερχεται ο χιων και ο αγων ο μεγας!!!!😀..στοχος κανενα ραν απο κανενα μοντελο να μην μεινει μονο και ασχολιαστο ....🤣🤣...ΥΓ μου χει λειψει και μενα ολο αυτο

Φέτος το λεβελ είναι εξαιρετικό. Χαίρομαι να σχολιάζω μαζί σας . Με ωραίο χαβαλέ χωρίς βλακείες κτλ. Άντε να τελεθωσει και όλο αυτό μήπως κάνουμε καμιά συνάντηση. Κατά καιρούς ανέβαινα Σαλόνικα. Έχω κολλητούς επειδή σπούδαζα Φλώρινα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Φέτος το λεβελ είναι εξαιρετικό. Χαίρομαι να σχολιάζω μαζί σας . Με ωραίο χαβαλέ χωρίς βλακείες κτλ. Άντε να τελεθωσει και όλο αυτό μήπως κάνουμε καμιά συνάντηση. Κατά καιρούς ανέβαινα Σαλόνικα. Έχω κολλητούς επειδή σπούδαζα Φλώρινα. 

Εχειςς σπουδάσει Φλώρινα και καταδέχεσαι να σχολιάζεις για Χαλκίδες και Αθήνες; χααχαχχα

Σαν να έρθει ο Λεμπρον Τζειμς στην Ελλάδα και να έχει αγωνία για το αν θα πάει στα μπαράζ της Α1 η Κύμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Εχειςς σπουδάσει Φλώρινα και καταδέχεσαι να σχολιάζεις για Χαλκίδες και Αθήνες; χααχαχχα

Σαν να έρθει ο Λεμπρον Τζειμς στην Ελλάδα και να έχει αγωνία για το αν θα πάει στα μπαράζ της Α1 η Κύμη

Έζησα εκείνον το χειμώνα με το -29 Φλώρινα το 2012. Παιδιά μιλάμε για ψύχος. Το βραστό νερό γινόταν πάγος από το μπαλκόνι. Κάναμε να δούμε ήλιο 25 μέρες από το λεγόμενο συνιάκι ( ομίχλη) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...