Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

διαφορετικο αλλα αυλωνα θα κατεβασει μιχαηλ..και μπορει και τερας

Δεν ξέρω, μοιάζει να πάει να κατεβάσει τις 2 φάσεις μαζί. Να δούμε. Δυστυχώς η περιοχή του πόλου είναι δύσκολη προγνωστικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Το μονο σιγουρο προς το παρον ειναι οτι θα πηξετε απο τις βροχες

Χρονο για χιονι στα Γιαννενα εχουμε.Οσον αφορα τα χιονια ουτε η φλωρινα δεν μπορει να τα  εχει συνεχεια.Ο χειμωνας δεν ειναι μονο η 1,2,3 μερες χιονοπτωσης εδω.

Οποτε τις υπολοιπες μερες 1000 φορες να εχουμε βροχες και χιονια στα ορεινα εδω παρα τις ατελειωτες μερες ηλιοφανειας.Τι να το κανω να περιμενω μονο μια δυο μερες τον χειμωνα με καλες χιονοπτωσεις....και τον υπολειπο χειμωνα να ειμαστε χωρις πολλες βροχες και ελαχιστα χιονια στα βουνα.Το τοπιο με τα χιονισμενα βουνα γυρω απο την πολη ειναι υπεροχο.

Σαν συνολο και οι βροχες με τα χιονια στα βουνα ειναι μεγαλο + εδω τον χειμωνα.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν ξέρω, μοιάζει να πάει να κατεβάσει τις 2 φάσεις μαζί. Να δούμε. Δυστυχώς η περιοχή του πόλου είναι δύσκολη προγνωστικά 

ναι καποιον μικρο στην αρχη που ισως να ξεφουσκωσει και να τον προλαβει απο πισω ο αλλος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλό με το αικον είναι ότι επιτέλους και βελτίωσε την Δευτέρα, και τέταρτο Πέμπτη δίνει νέο ισχυρό πέρασμα με χιόνια στα ορεινά και οριακά ημιορεινά της Ηπείρου. Πολύ καλό Ραν, αν έβγαιναν αυτές οι 2 κακοκαιρίες.

 

Για την συνέχεια κατά τα άλλα αλλόκοτο πολύ.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Τα παραπάνω σενάρια δεν έχουν σε κανενα χρονικο σημειο πάνω από 21% πιθανότητα για χιονόπτωση.

Ακου Τρικαλινο της Φαγε, Γιαννιωτες δε θα μου πειραζεις και δεν θα μου αμφισβητεις εδω μεσα, οκ;😂😘

Ε, μπορει να ψιλοχοντροδυσκολευομαστε τα τελευταια χρονια αλλα και χιονακι της πλακας, για πλακα το ριχνει κιολας!😜🤘

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

α καλα!!..παμε για μωβ παλι ...οντος παει για τερας με βολικο αζορικο..τι θα δουν τα ματακια μας παλι

Ποιο ψυχρο για βορεια ελλαδα βαγγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αργει και δυσκολευεται να κατεβασει αυλωνα αλλα σε γενικες γραμμες εχει την ιδια φιλοσοφια και εχει την ανατολικη β.ανατολικη πυλη ανοιχτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

αργει και δυσκολευεται να κατεβασει αυλωνα αλλα σε γενικες γραμμες εχει την ιδια φιλοσοφια και εχει την ανατολικη β.ανατολικη πυλη ανοιχτη.

Εγώ φοβάμαι ότι με λίγες αλλαγές το αικον θα έβγαζε σενάριο τύπου 1 Μόις δηλαδή ο αυλωνας να μην κατέβει ποτε..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Εγώ φοβάμαι ότι με λίγες αλλαγές το αικον θα έβγαζε σενάριο τύπου 1 Μπόις δηλαδή ο αυλωνας να μην κατέβει ποτε..

αυτο το κανει ο παιος μεχρι στιγμης και μονο..το αικον οντος φρεναρε αλλα απεχει απο το σεναριο του μη αυλωνα και επισης εχω δει οτι αν δεν κατεβει αυλωνας η κατεβει με το ζορι φτιαχνει πολυ το β.ανατολικο κομματι...διπορτο δηλαδη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως οι συνθηκες οι αρχικες για την πρωτη καταβαση δεν ειναι πολυ μακρια χρονικα εδω που τα λεμε...γυρω στις 100 ωρες ειναι...οποτε στην ουσια δεν κοιταμε κατι που αφορα την σφαιρα της φαντασιας κοιταμε αν θα υπαρχουν οι αρχικες συνθηκες ετσι ωστε να μπορουμε να πουμε εαν θα εχουμε ταση η οχι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

κατι θ αλλαξει στον πρωτο αυλωνα..πιο ανατολικα?πιο εξασθενημενο κι αυτος?σημαινει κατι κακο αυτο?κατι καλο?...

.....Η κοτα έκανε το αυγό η το αυγό την κότα? Ο Θεός έκανε το σύμπαν ή οι εξωγήινοι?  Γιατί υπάρχουμε? Θα έρθει το πασχαλινό λαγουδάκι φέτος?😂😂

 

Πάντως παρατηρώ γενικά ότι όλο και τραβάει ι αυλωνας ο προϋπάρχον προς αζορες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Spartan είπε:

Ας το κανει.Το εγραψα και εχθες.Ας  μας καψει μπας και αλλαξει επιτελους αυτη η σιχαμερη κυκλοφορια.Που δεν συμφερει προσωπικα κανενα μας

Αυτό δεν είναι σταντάρ, μπορεί κάλλιστα να συνεχιστεί αυτή η κυκλοφορία και μετά τον καύσωνα. Πριν την Αριάδνη δεν θυμάμαι να είχε κάνει +15 από τα κλιματικά, ούτε στο μεγάλο χιόνι εδώ το 2014..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

.....Η κοτα έκανε το αυγό η το αυγό την κότα? Ο Θεός έκανε το σύμπαν ή οι εξωγήινοι?  Γιατί υπάρχουμε? Θα έρθει το πασχαλινό λαγουδάκι φέτος?😂😂

 

Πάντως παρατηρώ γενικά ότι όλο και τραβάει ι αυλωνας ο προϋπάρχον προς αζορες.

ε κατι τετοιο ειναι και αυτο ρε συ μιχαηλ...ξερεις ακομη τι ειναι το κακο και τι καλο?.😀.μπορει κατι που αρχικα να φανει σαν κακο να βγει σε καλυτερο αποτελεσμα λογω παραξενων συνθηκων...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν πιέζει την χαμηλή πίεση στην Πορτογαλία, Ισπανία..Πάει πιο οριζόντια, οπότε θα βγει πιο ψυχρό στην Βόρειο Ελλάδα 8,9,10..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...