Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καληνυχτω πλεον θεωρω οτι εχουμε μια αρχη τασης...αυριο θα εχουμε την ταση την ιδια και απο μεθαυριο θα παιξουμε με το χαμηλο..και μετα ο υετος η θερμοκρασιες οι παρατασεις η εκπληξεις τις τελαυταιας στιγμης κ.ο.κ.ετσι ηταν ειναι και θα ειναι η σειρα των πραγματων ειτε μιλαμε για λιμνη ειτε γι αυλωνα ειτε για λιμνοθαλασσα, καλη ωρα....😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μα για να μην στοχευσουβν αδριατικη μ εναν εμποδισμο στα βορεια υπο διαλυση και μαζεμα πρεπει ακομη και ο τζιφος να παει σ αλλο σεναριο πιο ανατολικο εξ αρχης..η αδριατικη για μενα ειναι δεδομενη. με αυτα που βλεπουμε μεχρι στιγμης ..οταν ο ενας στοχευει βορεια αδριατικη και ο αλλος νοτια πως θα πανε σε αλλες θαλασσες?

Δηλαδη στο να παει ποιο ανατολικα ακομα ο αυλωνας δεν το εχεις  στο νου σου αυτο?Ξερουμε πως θα ειναι τα αυριανα  ρανς?Εδω μπορει να δουμε παλι καμια τουμπα και να τρεχουμε.Τι να πω μακαρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ενς τζιφου δεν κοιταω για κανεναν λογο εχω την πολυτελεια να κοιτα το καλυτερο προγμωστικο εργαλειο ενς ευρωπαικου και θα κοιταω ενς τζιφου?κατα δευτερον οταν κοιτας ενς δεν κοιτας ποσους ποντους δινει μετα απο 7 μερες κοιτας τι δειχνουν..ε στο ευρωπαικο πανω απο 30 δειχνουν χαμηλο απο τα δυτικα αυτο με νοιαζει τωρα οχι η θερμ και ο υετος

Δεν ειναι ετσι εχω κα ει με τα ενσεμπλς ευρωπαιου...απλά πιο πολυ με του τζιφου....απλά ο τζιφος έκανε πολλα βηματα προς ευρωπαιο μαζι με τα ανσαμπλ...Κάθε φορά που γίνεται αυτό και λεμε θα πάει ολος προς τα εκεί ποτε δε γίνεται αυτό, παντα και ο άλλος παεξ προς το τζιφο και ας επιανε καλυτερα τη κυκλοφορία...Ο τζιφος παει ολο και πιο νοτια τον αυλωνα λιμνη δε θ απει τοσο νοτια αλλα ο ευρωπαιος πιστευω κατα 70 τοις εκατο θα πάει προς τζιφο...Αυτό σημαίνει τα καλά απο θεσσαλια και κατω....Επίσης ενταξει δε κοιτάμε υετο στις 150 αλλά πρπεει να αναλογιστούμε λιγο γιατι τοσοσ ωραια ανσαμπλ του ευρωπαιου βγαζουν χαμηλάρες απο τα δυτικα και από υετο γιοκ οπως και το κύριο....με τέτοιο χαμηλο και τέτοιες θερμοκρασιες επρεπε να είχαν τα ηπειρωτικα 20 κοντα  ε το ζόρι 10 ποντους βγαζουν.....εμένα προσωπικά δε μ ενοιαζε 10 ποντο θελω αλλα μ αυτο το έκτρωμα που ζω αυτή τη στιγμή βροχη με 11 βαθμούς ειμαι ικανοποιημένος και με 5😂😂😂....με έχουν τεντωθεί και τα νεύρα οποτε μπορει να λέω και βλακείες απλα αυτο αισθανομαι τωρα...μακάρι να φάνε ολοι...α και για να μη λεω μονο για εδω και τα προσηνεμα απο τη πρωτή φάση ζητημα να δουν πασπαλα ..αερας κοπανιστος μεχει  ασυννεφιασει και να ριξει κατι θα ξαστερωσει

 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Δεν ειναι ετσι εχω κα ει με τα ενσεμπλς ευρωπαιου...απλά πιο πολυ με του τζιφου....απλά ο τζιφος έκανε πολλα βηματα προς ευρωπαιο μαζι με τα ανσαμπλ...Κάθε φορά που γίνεται αυτό και λεμε θα πάει ολος προς τα εκεί ποτε δε γίνεται αυτό, παντα και ο άλλος παεξ προς το τζιφο και ας επιανε καλυτερα τη κυκλοφορία...Ο τζιφος παει ολο και πιο νοτια τον αυλωνα λιμνη δε θ απει τοσο νοτια αλλα ο ευρωπαιος πιστευω κατα 70 τοις εκατο θα πάει προς τζιφο...Αυτό σημαίνει τα καλά απο θεσσαλια και κατω....Επίσης ενταξει δε κοιτάμε υετο στις 150 αλλά πρπεει να αναλογιστούμε λιγο γιατι τοσοσ ωραια ανσαμπλ του ευρωπαιου βγαζουν χα,μπάρες απο τα δυτικα και από υετο γιοκ οπως και το κύριο....με τέτοιο χαμηλο και τέτοιες θερμοκρασιες επρεπε να είχαν τα ηπειρωτικα 20 κοντα  ε το ζόρι 10 ποντους βγαζουν.....εμένα προσωπικά δε μ ενοιαζε 10 ποντο θελω αλλα μ αυτο το έκτρωμα που ζω αυτή τη στιγμή βροχη με 11 βαθμούς ειμαι ικανοποιημένος και με 5😂😂😂....με έχουν τεντωθεί και τα νεύρα οποτε μπορει να λέω και βλακείες απλα αυτο αισθανομαι τωρα...μακάρι να φάνε ολοι...α και για να μη λεω μονο για εδω και τα προσηνεμα απο τη πρωτή φάση ζητημα να δουν πασπαλα ..αερας κοπανιστος μεχει  ασυννεφιασει και να ριξει κατι θα ξαστερωσει

 

Ρε παιδια ο ανθρωπος λεει αυτα που βλεπει,αν αυριο τα σεναρια δειξουν κατι καλυτερο,θα το αναφερει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

και για να μη λεω μονο για εδω και τα προσηνεμα απο τη πρωτή φάση ζητημα να δουν πασπαλα ..αερας κοπανιστος μεχει  ασυννεφιασει και να ριξει κατι θα ξαστερωσει

Πως τα πετσοκοψες ετσι τα προσηνεμα ρε Αντωναρε;;;;;🤣🤣🤣🤣

Συμφωνω εννοειται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ρε παιδια ο ανθρωπος λεει αυτα που βλεπει,αν αυριο τα σεναρια δειξουν κατι καλυτερο,θα το αναφερει.

Δεν ειοα κατι αλλο..και γω αυτα που βλεπω λεω συζητηση κανουμε δεν ειοα στον κωστα γιατι το ειπε..ολοι εχουμε γνωμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις 200 Πλας ώρες πλέον, έχουμε τον ορισμό της μεσημβρινότητα, εκεί που πριν 10 μέρες φαινόταν ζωνικη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πως τα πετσοκοψες ετσι τα προσηνεμα ρε Αντωναρε;;;;;🤣🤣🤣🤣

Συμφωνω εννοειται

Τζορτζ με  βγαινει μεσα απο τη καρδια οτι βλεπω λεω..πανε τα ευχολόγια τελος....με τα κεντροβορεια μπορει να μαι υπερβολικός και να κάνει κατξ αλλα εχω δει άπειρες φορές το σταθερό κατα τα αλλα μοντέλο στο τέλος να πηγαίνει σε εκείνο που δεν είναι σταθερό εσυ τα ξέρεις καλύτερα....μακρι να πέσω έξω σε όλα μακαρι...Και θα παραδεχτώ το λάθος δεν είμαι κανένας πεισματάρης ουτε εχω προβλημα εδω με κανένα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Τζορτζ με  βγαινει μεσα απο τη καρδια οτι βλεπω λεω..πανε τα ευχολόγια τελος....με τα κεντροβορεια μπορει να μαι υπερβολικός και να κάνει κατξ αλλα εχω δει άπειρες φορές το σταθερό κατα τα αλλα μοντέλο στο τέλος να πηγαίνει σε εκείνο που δεν είναι σταθερό εσυ τα ξέρεις καλύτερα....μακρι να πέσω έξω σε όλα μακαρι...Και θα παραδεχτώ το λάθος δεν είμαι κανένας πεισματάρης ουτε εχω προβλημα εδω με κανένα...

Τα ξερω ολα οσα λες φιλε,οπως ξερω πλεον και τι ατομο εισαι και φυσικα δεν ξερω τιποτα παραπανω απο σενα.

Καληνυχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Τζορτζ με  βγαινει μεσα απο τη καρδια οτι βλεπω λεω..πανε τα ευχολόγια τελος....με τα κεντροβορεια μπορει να μαι υπερβολικός και να κάνει κατξ αλλα εχω δει άπειρες φορές το σταθερό κατα τα αλλα μοντέλο στο τέλος να πηγαίνει σε εκείνο που δεν είναι σταθερό εσυ τα ξέρεις καλύτερα....μακρι να πέσω έξω σε όλα μακαρι...Και θα παραδεχτώ το λάθος δεν είμαι κανένας πεισματάρης ουτε εχω προβλημα εδω με κανένα...

Ενθουσιαζεσαι και απογοητευεσαι γρηγορα....χαχα...το γενικο μοτιβο να κοιτας ειδικα οσο αφορα τα κεντροβορεια δν μπορουμε να ξερουμε μεχρι τριτη αν εχουμε κατι η οχι...η ταση ειναι να εχουμε την υφη του τι θα εχουμε ειναι αγνωστο...αντε αυριο παλι καληνυχτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν γνωρίζω αν βγουν αυτοί οι χάρτες αλλά με εξιτάρει και μόνο που σκέφτομαι ότι μπορεί να συμβεί...σαν χάρτης σαν εικόνα.....εμείς που ασχολούμαστε με τον καιρό άσχετα με το τι θα συμβεί στη χώρα μας....σπανιότατη εικόνα στους μετεωρολογικούς χάρτες με όλο τον πολικό στρόβιλο στην μεριά της Ευρασίας και με το σημαντικότερο κομμάτι της στην Ευρωπαική μεριά.....με τον Καναδά άδειο από γεωδυναμικά!!!! εγώ τουλάχιστον έστω και μακροπρόθεσμα δεν το θυμάμαι να το έχει ξαναδείξει.....

GFSOPNH18_384_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως το μονο σιγουρο ειναι οτι καποιοι θα απογοητευουμε.Τωρα ειμαστε ολοι σε φαση ελπιδας και καποιας καλης διαθεσης,αλλα στο τελος δεν μπορουν να παρουν ολοι και πολλα.

Αντε καληνυχτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δυστυχως το μονο σιγουρο ειναι οτι καποιοι θα απογοητευουμε.Τωρα ειμαστε ολοι σε φαση ελπιδας και καποιας καλης διαθεσης,αλλα στο τελος δεν μπορουν να παρουν ολοι και πολλα.

Αντε καληνυχτες

Υπάρχει και το ενδεχόμενο όμως να πάρουν όλοι το ίδιο...μέτρια ή και αρκετά ή και πολλά (όπως και τίποτα φυσικά..) ....σε διάστημα κάποιων ημερών....βλέπε 2001-02...!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Υπάρχει και το ενδεχόμενο όμως να πάρουν όλοι το ίδιο...μέτρια ή και αρκετά ή και πολλά (όπως και τίποτα φυσικά..) ....σε διάστημα κάποιων ημερών....βλέπε 2001-02...!!! 

Προσωπικά το εύχομαι Σωτήρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Υπάρχει και το ενδεχόμενο όμως να πάρουν όλοι το ίδιο...μέτρια ή και αρκετά ή και πολλά (όπως και τίποτα φυσικά..) ....σε διάστημα κάποιων ημερών....βλέπε 2001-02...!!! 

Μακαρι να εβγαινε ενα νεο 2001-2002 φιλε,αλλα το θεωρω αδυνατο...

Over and out..αυριο παλι να τραβηξουμε το κουπι μας,αναθεμα την ωρα που κολλησαμε αυτην την αρρωστια..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης θα θυμάστε αρκετοί ότι εξυμνώ συνέχεια το αξέχαστο καιρικά Γενάρη του 1963 ....ε λοιπόν μια από τις χρονιές που ξανάκανε παρόμοια χιόνια στην Μαδρίτη που χιονίζει σπάνια είναι τον χειμώνα εκείνο....https://www.facebook.com/SakisArnaoutoglouForecasts/photos/pcb.2759475530958514/2759472514292149

Ανασκοπώντας τις ιστορικές χιονοπτώσεις στη Μαδρίτης το τελευταίο παρόμοιο επεισόδιο τόσο έντονης χιονοπτώσεις όπως το τελευταίο 24ωρο, συνέβη στην πόλη το Φεβρουάριο του 1963 (ύψος χιονιού 30-35 εκ.). Αυτές οι εικόνες από την ισπανική κινηματογραφική βιβλιοθήκη (μέσω @ rtve) θυμίζουν πολύ αυτά που συμβαίνουν τις τελευταίες ώρες στην πρωτεύουσα της Ισπανίας 58 χρόνια μετά!
πηγή: José Miguel Viñas
 
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπονοώ κάτι γιατί πολύ απλά δεν γνωρίζω τι θα γίνει στο μέλλον.. απλά θα το θελα πολύ να έχει κάποια σύνδεση με τότε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μακαρι να εβγαινε ενα νεο 2001-2002 φιλε,αλλα το θεωρω αδυνατο...

Over and out..αυριο παλι να τραβηξουμε το κουπι μας,αναθεμα την ωρα που κολλησαμε αυτην την αρρωστια..🤣

Αυτό ξαναπες το..πραγματικά ανάθεμα την ώρα που κολλησαμε...3 βραδιά βλέπω χιόνοεφιάλτες...σήμερα πήγα παραλία κ ηρέμησα που άφησα επιτέλους το κινητό για ένα 4ωρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow sick είπε:

Αυτό ξαναπες το..πραγματικά ανάθεμα την ώρα που κολλησαμε...3 βραδιά βλέπω χιόνοεφιάλτες...σήμερα πήγα παραλία κ ηρέμησα που άφησα επιτέλους το κινητό για ένα 4ωρο 

Και εγώ. Σε φάση που χιονίζει, στρώνει μισό μέτρο, δεν βρίσκω την κάμερα για να φωτογραφίσω, και όταν την βρίσκω μετά από μισό λεπτό, και το μισό μέτρο έχει γίνει ατμός!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τον έναν η τον άλλο τρόπο το 18άρι σταθερό μεν αλλά δεν μας δείχνει κάτι παραπάνω από την τετάρτη για να χουμε να λέμε! πλέον από 6ωρο σε 6ωρο θα αποκαλυφθεί!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Παπλαμουδας said:

Μια σωστη ανορθωση του χαζοαζορ θελει Σπυρακο. Μια υποτυπωδως σωστη ανορθωση και θα γινει της μουρλης!

αλλα δε το κανει ( ως ωρας ), οχι τπτ αλλο, να αποστομωσει και τον πατημαΧαλανδριωτη κριτη ενοργανης!

o ΠατημαΧαλανδριώτης Παπλαμουδένιε είπε στι; 23/12 ότι μέχρι 15/1 παπαλα τα προσήνεμα, θυμίζω. Μέσα έπεσε.😉 Δεν κρυβεται πισω απ την οθονη να εμφανιζεται μονο αμα μυριζει καμια κακοκαιρια 😂

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Στις 200 Πλας ώρες πλέον, έχουμε τον ορισμό της μεσημβρινότητα, εκεί που πριν 10 μέρες φαινόταν ζωνικη.

Τί 10 μέρες ... πολλές λες ! 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν να προδιαγράφεται άκρως ενδιαφέρον 15ήμερο  για την Ευρώπη ολάκερη. Δεν ξέρω τι θα κάνει τελικά σε εμάς, αν θα πάρουμε κάτι η τίποτα, λίγο η πολύ αλλά το άμεσο μέλλον φαίνεται αρκετά συναρπαστικό καιρικά τουλάχιστον... Γιατί  από τα άλλα, άστα να πάνε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...