Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Α' Μέρους χιονοκαιρίας ''Λέανδρος'' 13-15/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Παιδιά μην ασχολείστε με την θερμοκρασία που έχει τώρα. Και 20 βαθμούς να έχει αν έρθει σωστή εισβολή το στρώνει παντού. Η θερμοκρασία μπορεί να πέσει για πλάκα από τη μία στιγμή στην άλλη και ειδικά η επιφάνεια του εδάφους, ούτε αν έβρεξε πριν έχει σημασία..

Ετσι ακριβως ειναι. Εαν η θερμοκρασια εδάφους ειναι απο 0 και κατω το στρώνει παντου ακομα και αν προηγήθηκε βροχή. Τωρα αν η θερμοκρασια ειναι στον 1-2  βαθμούς πάνω απο το 0 με το ζορι στρωνει σε αμάξια σκεπές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα ... Με ήλιο ξεκινήσαμε σήμερα αλλά κατά τις 12  με 1 συννεφιασε γρήγορα και έχουμε ωραίο γκρίζο καιρό .... 1,8 C - 8,6 C η διακιμανση στον σταθμό μου ... Στους 6,7 C με -2,9 dp και 51% υγρασία τωρα

Μέγιστες σήμερα 

Νοεσις 8,4 και κέντρο 

Κάτω Πυλαία 8,8 

Λαγκαδάς -0,1 - 7 C 

Εικόνα πριν από λίγο 

7e224596bcc7c59f_1610632646074.thumb.jpg.1704ce2d234a2fdeb7ffb8f846348e43.jpg

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Overcast πλεον ...γενικά που βγήκα για λίγο έξω δεν έχει και το πολύ το κρύο.......6 με 7 βαθμούς να έχει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Overcast πλεον ...γενικά που βγήκα για λίγο έξω δεν έχει και το πολύ το κρύο.......6 με 7 βαθμούς να έχει....

Αδερφέ μου μη βιάζεσαι λογικό να ανέβηκε η θερμοκρασία αφού μόλις υποχώρησαν οι προηγούμενες ψυχρές αέριες μάζες και τώρα έρχονται οι επόμενες. (δεν ξέρω πως να το πω πιο απλά )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Overcast πλεον ...γενικά που βγήκα για λίγο έξω δεν έχει και το πολύ το κρύο.......6 με 7 βαθμούς να έχει....

Θαναση μετα τις 6 οταν αρχισει και φυσαει τοτε θα δεις κρυο 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Stelios είπε:

Αδερφέ μου μη βιάζεσαι λογικό να ανέβηκε η θερμοκρασία αφού μόλις υποχώρησαν οι προηγούμενες ψυχρές αέριες μάζες και τώρα έρχονται οι επόμενες. (δεν ξέρω πως να το πω πιο απλά )

Ναι φίλε το κατάλαβα αυτό....περιμενουμε τωρα......το μόνο που αλλάζει προς το παρόν είναι η υγρασία που ανεβαίνει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Ναι φίλε το κατάλαβα αυτό....περιμενουμε τωρα......το μόνο που αλλάζει προς το παρόν είναι η υγρασία που ανεβαίνει...

Να δες για να το καταλάβεις καλύτερα. Μια εικόνα χίλιες λέξεις λένε 😛
anim_fze2.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα και καλα φαινομενα σε ολους.....

απο τις αναλυσεις χαρτων σταδιακα περναμε στο nowcast...ελπιζω τα παιδια απο την βορεια χωρα να κανουν καλη αρχη αποψε...αν και τα καλυτερα μαλλον το Σαββατο....

μακαρι να το στρωσει και θεσσαλονικη να μπω απο την αγαπημενη μου καμερα στην πλ.Αριστοτελους.......

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...