Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Β' μέρους χιονοκαιρίας "Λέανδρος" 15-17/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα επεσε και στη Χιο το πρωτο χιονακι με μια υποτυπώδη χιονοστρωση απο τα 600μ. Τα ρεστα μας απο αυριο το απογευμα για χαμηλα.   400μIMG_20210116_144855_3.thumb.jpg.6235171c9c39655fb1de400c4336b47c.jpgIMG_20210116_145313_2.thumb.jpg.465da5f11a04d90794c4e5675d1634a8.jpg

700μ

 IMG_20210116_151214_0.thumb.jpg.3e3160dcaf12625d8a3c951e939abc08.jpg

Επεξεργάστηκε από korfalonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν ειχαμε ΒΑ ανεμο.. Αν.. Βλεπω παρτυ απο υετο μεσα στο βορειο αιγαιο το βραδυ το οποιο ουτε που θα μας αγγιξει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κατα 80% πιστευω οτι μετα τις 10 το βραδυ θα εχουμε ενα καλο ξεσπασμα για κανα δυοωρο που για λιγο δυστυχως θα μας βαλει στην πριζα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Dusterakos said:

Αν ειχαμε ΒΑ ανεμο.. Αν.. Βλεπω παρτυ απο υετο μεσα στο βορειο αιγαιο το βραδυ το οποιο ουτε που θα μας αγγιξει..

μονο με τον ΒΔ με αυτες τις Τ μπορει να δουμε χιονακι αποψε στα χαμηλα.....το ψυχος μπαινει απο τη νυχτα αργα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Μην αρχισει να ριχνει πρωτα στα δυτικα και μετα στα βορεια

Παιζει και αυτο Τολη.Αναλογως τη κατευθυνση των πρωτων υετοφορων νεφωσεων.Μπορει να αρχισουν ταυτοχρονα ανατολικα και δυτικα,δε ξερουμε...🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

μονο με τον ΒΔ με αυτες τις Τ μπορει να δουμε χιονακι αποψε στα χαμηλα.....το ψυχος μπαινει απο τη νυχτα αργα...

Λογικό....με ΒΑ τώρα θα είχα min 92-93% υγρασία.....Ενώ τώρα έχω 77

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα στη μεγαλυτερη χιόνοπαρέα  της Ελλάδας. Είμαι καινουριο μέλος και θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την αποδοχή . Καλές χιόνοαναφορες να έχουμε. Έχουμε εικόνα για την Αττική σχετικά με τα 850 , έχει γίνει ραδιοβολιση? 

Επεξεργάστηκε από Nikos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μακαρι να δουμε κατι αποψε.....διοτι την Δευτερα την φοβαμαι πολυ απο αποψη Τ για τα χαμηλα του νομου......

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θρακομακεδόνες τέλος εδω και λίγη ώρα. Καθάρισε και η Παρνηθα και βλεπω πλέον τα φωτα του καζίνο από πάνω μου. 

Η Τ κολλημένη στους 2,2. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Νot yet Χρησταρα το βλεπω και στη λαμπα εκτος απο την αισθηση στη φατσα μου. 4.1c τωρα αν πεσει στους 3.8c νομιζω οτι θα τραβηξω βιντεο χιονονερου.Ιδωμεν...🙂

0.4dp...Πολυ ψυχοφθορα και οριακα τα πραγματα απο t για το πεδινο λεκανοπεδιο.Η αισθηση ειναι οτι μερικοι θα δουμε χιονονερο.Αλλα...αλλο αισθηση και αλλο τι θα πει ο sky τελικα...

Ίσως επιτέλους να παίζει κ το ρόλο του το υψόμετρό μου αν και κάνοντας τους υπολογισμους η μικρότερη υγρασία είναι αυτή που ακόμα με φέρνει νιφάδες στο παραθύρι!!
4,4 η Τ με 69% και ψεκαδονιφαδούλες😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Εδώ στους 4.8 θερμοκρασία με 78% υγρασία.... Βρε λες...

Τίποτα δεν αποκλείεται! Είναι τέτοια η διαταραχή που μπορεί εύκολα να υπάρξουν τοπικότητες λόγω υγρασίας, ανάγλυφου κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Ίσως επιτέλους να παίζει κ το ρόλο του το υψόμετρό μου αν και κάνοντας τους υπολογισμους η μικρότερη υγρασία είναι αυτή που ακόμα με φέρνει νιφάδες στο παραθύρι!!
4,4 η Τ με 69% και ψεκαδονιφαδούλες😋

Ε βεβαια,αλλο 69% και αλλο 77%😉

0.3d.p εγω στο βουνο 1,5c στη πολη, Βλυχαδα 0.2c,Χαιδαρι 0.3c,Ελευσινα 0.7c,Aσπροπυργος 0.9c

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teo_73 είπε:

Ε βεβαια,αλλο 69% και αλλο 77%😉

Αν λένε και τα παιδιά από διαφ. περιοχές  ότι ανοίγει κ ο καιρός, άλλος ένας λόγος τότε που το βλέπω και όσοι έχουν κάτω από 4 με 4,5 βαθμούς αν βγουλ λάμπα πάνω στο ξαστέρωμα ότι τελευταία σταγόνα πέφτει θα να ναι νιφαδούλα!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Αν λένε και τα παιδιά από διαφ. περιοχές  ότι ανοίγει κ ο καιρός, άλλος ένας λόγος τότε που το βλέπω και όσοι έχουν κάτω από 4 με 4,5 βαθμούς αν βγουλ λάμπα πάνω στο ξαστέρωμα ότι τελευταία σταγόνα πέφτει θα να ναι νιφαδούλα!!

 

Δε περιμεναμε φαινομενα σημερα ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://map.blitzortung.org/#6.09/38.452/23.293

πρώτος κεραυνός στον Ελικώνα

http://www.livecameras.gr/up/zeriki.php

Δίνει γκάζια πάλι το Ζερίκι

Επεξεργάστηκε από nkanello
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Screenshot_2021-01-16-18-38-34-324_com.android.chrome.jpg

ε πάντα είσαι πιο χαμηλός, δεν με συμφέρει η κόντρα χαχα. ειδικά τώρα που σταματανε τα φαινόμενα. Κόντρα με συμφέρει όταν έχει φαινόμενα! ..οπότε αύριο βραδάκι ξεκινάμε επίσημα το μπράντεφερ χαχα
4,6 Τώρα εγώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...