Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές Γ' Μέρους (κύματος) χιονοκαιρίας "Λέανδρος"...17-19/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλεινει ο καιρός Θρακομακεδόνες. Έχουμε καμιά αναφορά από τα ανατολικά μου οπου βλεπω την μαυρίλα; Κρυονερι, Ιπποκράτειο, Αφιδνες;  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Bakounin είπε:

Θρακομακεδόνες λιγο κάτω από τα 500μ έχει ασπρίσει τις εύκολες

Όσο πιο ανατολικά, τόσο καλυτερα στην νότια πλευρά της Πάρνηθας. 

Πάντα έτσι γίνεται σε καιρό Βορείου και ΒΑ ρεύματος. Οι Θρακομακεδόνες στα 480 είναι σε καλύτερη μοίρα  από το τελεφερίκ που είναι πιο δυτικα στο ίδιο υψόμετρο. 

Σίγουρα έχεις παρατηρήσει ότι η Δυτική κορυφή πάνω από τις ταβέρνες (όχι στο πυροφυλάκιο πάνω από το ΣΕΓΑΣ αλλά η άλλη πάνω από το στρατόπεδο Καποτά) που είναι στα 900μ υψόμετρο, πιάνει ίδια χιόνια με τα 600μ των Θρακομακεδόνων

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Υπέροχη πραγματική μέρα σήμερα.....τα δωράκια πεφτουν...βροχή.....μένει ένα ακομη....για να δουμε αν μπορεσει!!!

 

Ναι μη συζητάς.....χορτάσαμε δώρα στο λεκανοπέδιο Κώστα....Παράπονο δεν έχουμε .....5.000.000 κόσμος πρέπει να είδαμε και 2.500.000νιφάδες...δηλαδη από μισή νιφαδα ο καθενας.....εγώ βασικά αν και 200 μέτρα δεν είδα....και ακόμα βλέπεις συγκρατιεμαι και μιλάω πολύ ήρεμα....Μ αρέσει που τα προηγούμενα χρόνια παραπονιομουν για τις πασπαλες των 5 και 7 εκατοστών από το 2008 και μετά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ναι μη συζητάς.....χορτάσαμε δώρα στο λεκανοπέδιο Κώστα....Παράπονο δεν έχουμε .....5.000.000 κόσμος πρέπει να είδαμε και 2.500.000νιφάδες...δηλαδη από μισή νιφαδα ο καθενας.....εγώ βασικά αν και 200 μέτρα δεν είδα....και ακόμα βλέπεις συγκρατιεμαι και μιλάω πολύ ήρεμα....Μ αρέσει που τα προηγούμενα χρόνια παραπονιομουν για τις πασπαλες των 5 και 7 εκατοστών από τον2008 και μετά....

Απογοητευτηκα απίστευτα σήμερα τόση κουραση και δε όχι δεν είδα νιφάδα αλλά Ήλπιζα τουλάχιστον ότι θα παλευω με το χιονόνερο και ίσως το γυρναγε Αντ αυτου ουτε ζωγράφου καρεα Ηλιουπολη δε χιόνισε κανονικά. 

 

Τ στους 6,2 με ανοιχτό καιρό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ναι μη συζητάς.....χορτάσαμε δώρα στο λεκανοπέδιο Κώστα....Παράπονο δεν έχουμε .....5.000.000 κόσμος πρέπει να είδαμε και 2.500.000νιφάδες...δηλαδη από μισή νιφαδα ο καθενας.....εγώ βασικά αν και 200 μέτρα δεν είδα....και ακόμα βλέπεις συγκρατιεμαι και μιλάω πολύ ήρεμα....Μ αρέσει που τα προηγούμενα χρόνια παραπονιομουν για τις πασπαλες των 5 και 7 εκατοστών από τον2008 και μετά....

Υπομονή πρέπει να κάνουμε. Ο χειμώνας φέτος δεν τελείωσε. Και αν δεν κάνει κάτι φέτος πάμε για του χρόνου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ναι μη συζητάς.....χορτάσαμε δώρα στο λεκανοπέδιο Κώστα....Παράπονο δεν έχουμε .....5.000.000 κόσμος πρέπει να είδαμε και 2.500.000νιφάδες...δηλαδη από μισή νιφαδα ο καθενας.....εγώ βασικά αν και 200 μέτρα δεν είδα....και ακόμα βλέπεις συγκρατιεμαι και μιλάω πολύ ήρεμα....Μ αρέσει που τα προηγούμενα χρόνια παραπονιομουν για τις πασπαλες των 5 και 7 εκατοστών από τον2008 και μετά....

Εμενα ο Τηλεμαχος που εβαλε 10 εκατοστα ολικη (ισως και λιγο παραπανω) , μου φανηκε οριακα σαν ιστορικος - τοσο χαμηλα εχουν φτασει τα στανταρ μας ! Και δεν μιλαμε για τον Πειραια καθως οι 12-13 ποντοι ηταν στα 250 μετρα πανω στη βαση του υμμητου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικα τέλος. Όταν παιδιά έχει η Αγ Στεφανος σήμερα πρόβλημα με τις θερμοκρασίες τι να λέμε τώρα 

Μπούκα 1 

 

D651F1B0-1E70-43FF-8EB7-915D34F753F3.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Λιμενι μανης τυφλα να χουν τα νορβηγικα φιορδ

FB_IMG_1610975541042.jpg

Τρομερό μέρος...μου άρεσε πάρα πολύ όταν πήγα....γραφικότατο και με τα χιόνια στα βουνά ακόμα πιο όμορφο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά, η κάμερα στην Κάντζα βλέπει Πεντέλη και φαίνεται να έρχεται χιονοσυννεφο από ΒΑ....για να δούμε...Τ εδώ 3,5

IMG_20210118_151929.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν εχουν τι να κανουν και κανουν βολτες να εκχιονιστικα στο τελος θα φυγει η ασφαλτος τοσες φορες που περασαν.. Ενταξει τα ξυσαν τα ξαναξυσαν κουρασε η κατασταση...

Ελεος πια...

Σκοτεινιαζει παλι, εχει γουστο να παμε για αλλον εναν γυρο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ναι μη συζητάς.....χορτάσαμε δώρα στο λεκανοπέδιο Κώστα....Παράπονο δεν έχουμε .....5.000.000 κόσμος πρέπει να είδαμε και 2.500.000νιφάδες...δηλαδη από μισή νιφαδα ο καθενας.....εγώ βασικά αν και 200 μέτρα δεν είδα....και ακόμα βλέπεις συγκρατιεμαι και μιλάω πολύ ήρεμα....Μ αρέσει που τα προηγούμενα χρόνια παραπονιομουν για τις πασπαλες των 5 και 7 εκατοστών από τον2008 και μετά....

Πόσο δίκιο έχεις ,,,,,13 χρόνια τώρα παλευουμε για να δούμε έστω μια πασπάλα και ούτε αυτή την χάρη δεν μας κάνει.....

Ήλιος τώρα και 5,5° "...Αποχαιρέτα την χιονόπτωση που χάνεις......"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oasis είπε:

Πόσο δίκιο έχεις ,,,,,13 χρόνια τώρα παλευουμε για να δούμε έστω μια πασπάλα και ούτε αυτή την χάρη δεν μας κάνει.....

Ήλιος τώρα και 5,5° "...Αποχαιρέτα την χιονόπτωση που χάνεις......"

Μην είμαστε υπερβολικοί πασπαλες έχει κάνει κατά καιρους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Dusterakos said:

 

Σκοτεινιαζει παλι, εχει γουστο να παμε για αλλον εναν γυρο... 

Ένα γύρο τον έχουμε θεωρώ και απο αυτά που βλέπω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τρομερό μέρος...μου άρεσε πάρα πολύ όταν πήγα....γραφικότατο και με τα χιόνια στα βουνά ακόμα πιο όμορφο....

Απίστευτη εικόνα κ παρα πολύ σπάνια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...