Jump to content
thanossnow

Αναφορές ψυχρής εισβολής 26-28/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Μεσσήνιος είπε:

Κυπαρισσιακά Όρη τώρα χαμένα στις χιονοκουρτίνες

pylos.jpg

Τοπικά έχει ρίξει καλό χιόνι Κυπαρισσιακά Όρη!

Ionian snow effect με ΒΔ άνεμο, αυτά είναι.  Ακουσα και Κεφαλλονιά/Ιθάκη ότι έφτασαν χιόνια αρκετά χαμηλά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οπως φαινεται απ το ρανταρ της Σμυρνης το υετοφορο ΒΔ ρευμα μπουκαρει τωρα αργα και βασανιστικα αρχικα απ το ΝΔ ακρο του νησιου..να μη μεινει μονο εκει φοβαμαι..Αντε να δουμε τι θα δουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ORESIVIOS είπε:

Περιοχή;; Υψόμετρο;;

Σταύρο σε ημιορεινά χωριά ειναι αυτές πάνω απο τα  250 m χοντρικά...Πελόπη, Σκαλοχώρι, Αγιάσος, Χυδηρα, Φίλια,  Μανταμάδος , κλπ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Είδα την τρομερή κατολίσθηση στην Ευρυτανια! 

Στα τελευταια σπιτια του χωριού σήμερα εφυγε 20210126_160002.thumb.jpg.4246d8f713eba7d75862695006e636bc.jpgκαι απο την πανω πλευρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Χόχλια -4οC αυτή την ώρα.....το χωριουδάκι μου πάει καλά φέτος!!

-8 έχουμε εμείς Κωστάκη !! ,😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, korfalonas είπε:

Δεν γνωριζω πραγματικα αλλα λογικα τη δεκαετια του 00,ειναι πολυ δυσκολη περιοχη..

Χειμώνα 2005-2006 που μηνουν εγω στο νησι ως φαντάρος, τα ορεινα ξεσκιστηκαν πραγματικα! Χιόνισε και στην πόλη και στον Καμπο αλλά οχι χιονόστρωση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

H T πεφτει σταθερα αλλα αργει... το περιμεναμε μεν. Παλευει να πεσει κατω απο 3 ενω με τα φαινομενα η υγρασια μενει ηψηλη και το σ.δ. δεν λεει να πεσει κατω απο 0 για να βλεπουμε μονο νιφαδες. Θυμιζει το εργο πολυ οπως τις προαλλες που χιονοεβρεχε μεχρι τις 10-11 και το γυρισε σε στουπα μετα. Για να δουμε. Πληροφοριες λενε οτι μεχρι και τα 200μ (τα φοβερα ορεινα μας χωρια 😛 ) ακομα νερα βλεπουν, ο κανονας του οριου του -7 στο νησι μας επιβεβαιωνεται. Περιμενουμε λοιπον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2η ημερα ΧΙΟΝΟΠΤΩΣΗΣ λοιπον η σημερινη πραγματικα απο το πουθενα....

Εριξε επι 5 ως 7 λεπτα μετρημενα αυτο που ειδατε στο βιντεο....

Την ωρα εκεινη ειχαμε 3.9 εγω 3.7 ο george λιγο ψηλοτερα και υγρασιες 70%....

Επεσε και λιγο ακομα μεχρι την ελαχιστη ημερας 3.2.....

Στη συνεχεια ηλιος με δοντια και τωρα ξαστερια κ αν κοψει τελειως το αερακι παμε για αρνητικες....4.9 εδω και πεφτει γρηγορα (ειμαι και 6ο οροφο)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, menidi said:

Χειμώνα 2005-2006 που μηνουν εγω στο νησι ως φαντάρος, τα ορεινα ξεσκιστηκαν πραγματικα! Χιόνισε και στην πόλη και στον Καμπο αλλά οχι χιονόστρωση. 

Επικες χρονιες τοτε με αποκορυφωμα το αξεπεραστο τιτανοτεραστιο 2003 η καλυτερη χρονια για τα ανατολικα προσηνεμα ever..10 Φλεβαρη μπηκε τοτε ο χειμωνας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως απιστευτα τα 82 χιλιοστα χθες στην Κομοτηνη, και απιστευτα μεγαλες οι ποσοτητες χιονιου που εχουν πεσει στα ορεινα ημιορεινα εως και ημιπεδινα της ροδοπης, πολυ δυνατη κακοκαιρια για εδω, δυστυχως στο οριο δεν εβαλε πολλους ποντους εδω στην πολη, λιγο θελαμε και θα θαβομασταν, πολυ δυναμη πολυ νερος, πολυς υετος για πολλες ωρες, κριμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...