Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, menidi είπε:

Φυσικά και δεν γνωρίζω. Και δεν με αφορά. Εμπιστεύομαι ομως τον Ζιακόπουλο που το έχει πει. Φαντάζομαι οτι δεν έχεις αντίρρηση. 

Επειδη γνωριζω ομως απο την ιδια την εμυ και το εψαξα γιατι στη λαρισα εχουμε 8 μερες χιονοπτωσης μο που δεν ισχυει προφανεστατα..θα σου πω οτι οι μο βγαινουν απο τα σημεια αναφορας πχ λαρισα 110 πμ ...θεσσ μικρα...κλπ ..ως μερα χιονοπτωσης λοιπον καταγραφεται ακομα και μια 15λεπτη χιονοπτωση οπως προχθες εκανε στη λαρισα και στην αθηνα ...αρα καταλαβαινεις ποσο λαθος στοιχεια ειναι..

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μονιμα στον θερμο τομεα οσο παει το ματι το 12αρι και τα παντα να στοχευουν τη @#&@ιβηρικη.Οσο πιο γρηγορα τελειωσει το φετινο εκτρωμα,τοσο καλυτερο για την ψυχικη μας υγεια.

Τρομερό το cfs φέτος. Μακάρι να συνεχίσει έτσι για να έχουμε μπούσουλα! Τρομερά γελοίος χειμώνας. Πραγματικά ανυπομονώ  για την άνοιξη να ασχοληθώ με τον κήπο. Από τότε που γουστάρω όλες τις εποχές ειμαι καλύτερα. Γιατί ο χειμώνας συνήθως πια είναι παρωδία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να σας κανω μια ερωτηση...αν στο 2ο δεκαημερο κανει προσηνεμαρα απο τα παλια ο χειμωνας θα εξακολουθει να ειναι τρομερα γελοιος?

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ICELARISSA said:

Να σας κανω μια ερωτηση...αν στο 2ο δεκαημερα κανει προσηνεμαρα απο τα παλια ο χειμωνας θα εξακολουθει να ειναι τρομερα γελοιος?

Προφανως και οχι.... 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Dusterakos είπε:

Προφανως και οχι.... 🙂

Απο σενα ειμαι σιγουρος γι αυτο που λες...το ιδιο ισχυει και για κεντροβορειο ετσι απλα ειπα προσηνεμαρα γιατι πιο πολυ εμενα προς τα εκει μ παει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Επειδη γνωριζω ομως απο την ιδια την εμυ και το εψαξα γιατι στη λαρισα εχουμε 8 μερες χιονοπτωσης μο που δεν ισχυει προφανεστατα..θα σου πω οτι οι μο βγαινουν απο τα σημεια αναφορας πχ λαρισα 110 πμ ...θεσσ μικρα...κλπ ..ως μερα χιονοπτωσης λοιπον καταγραφεται ακομα και μια 15λεπτη χιονοπτωση οπως προχθες εκανε στη λαρισα και στην αθηνα ...αρα καταλαβαινεις ποσο λαθος στοιχεια ειναι

Δεν πειράζει. Ας κάνει έστω 4 τέτοιες στιγμιαίες μπούρδες και φέτος. Και κάθε χρόνο. Ακόμα και 15 λεπτά χιονόπτωσης, είναι χιονόπτωση. Δεν μετράει η ποσότητα του υετού στη μέτρηση των ημερών χιονόπτωσης. Και γιατί να μετράει άλλωστε? Αυτό είναι διαφορετικό ζήτημα. Εν ολίγοις, για να μην κουράζω και τα παιδιά εδω μέσα, αυτό που θέλω να πω είναι το εξής: 

Οι ημέρες χιονόπτωσης, θα μπορούσε να είναι ένα δείγμα φυσιολογικότητας ή μη. Δλδ έλευσης διατάξεων που "παραδοσιακά" υπήρχαν εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Ασχέτως υετού. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ICELARISSA said:

Να σας κανω μια ερωτηση...αν στο 2ο δεκαημερο κανει προσηνεμαρα απο τα παλια ο χειμωνας θα εξακολουθει να ειναι τρομερα γελοιος?

Ναι. Όπως και το 2008😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Να σας κανω μια ερωτηση...αν στο 2ο δεκαημερο κανει προσηνεμαρα απο τα παλια ο χειμωνας θα εξακολουθει να ειναι τρομερα γελοιος?

Προφανώς και ΝΑΙ. Είναι σαν να κερδίζει το Τζόκερ ένας άστεγος. Ε και? Εξαλείφεται η φτώχεια?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Δεν πειράζει. Ας κάνει έστω 4 τέτοιες στιγμιαίες μπούρδες και φέτος. Και κάθε χρόνο. Ακόμα και 15 λεπτά χιονόπτωσης, είναι χιονόπτωση. Δεν μετράει η ποσότητα του υετού στη μέτρηση των ημερών χιονόπτωσης. Και γιατί να μετράει άλλωστε? Αυτό είναι διαφορετικό ζήτημα. Εν ολίγοις, για να μην κουράζω και τα παιδιά εδω μέσα, αυτό που θέλω να πω είναι το εξής: 

Οι ημέρες χιονόπτωσης, θα μπορούσε να είναι ένα δείγμα φυσιολογικότητας ή μη. Δλδ έλευσης διατάξεων που "παραδοσιακά" υπήρχαν εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Ασχέτως υετού. 

 

Στο αναφερω γιατι αυτοι οι μο γεμιζουν προσδοκιες ανευ λογου ..πχ στο παλιο φορουμ καποιος επεμενε  για θεσσ που εχει πανω απο 10 μερες μο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Γραφεις σε λαθος φορουμ ομως...χαχαχα

Ε τι να κανω εδώ τα γράφαμε απο πάντα.. Τι να κάνουμε άτιμη ξενιτιά.. Πάνε 2.5 χρόνια κιόλας..

Επεξεργάστηκε από Pupazzo di Neve
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Προφανώς και ΝΑΙ. Είναι σαν να κερδίζει το Τζόκερ ένας άστεγος. Ε και? Εξαλείφεται η φτώχεια?

Μα αν κερδισει ενας αστεγος το τζοκερ, δεν θα γινει πλουσιος;;;;;; Με εκαψες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ICELARISSA said:

Στο αναφερω γιατι αυτοι οι μο γεμιζουν προσδοκιες ανευ λογου ..πχ στο παλιο φορουμ καποιος επεμενε  για θεσσ που εχει πανω απο 10 μερες μο

Κώστα το πρόβλημα είναι οι Τ. Αμείλικτη άνοδος. Αυτό είναι το θέμα. Παγκόσμια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Κώστα το πρόβλημα είναι οι Τ. Αμείλικτη άνοδος. Αυτό είναι το θέμα. Παγκόσμια 

Καλα αυτο ειναι δεδομενο...απλα ειναι αυτο που ελεγα το πρωι στον φιλο αεκτζη θαναση..αυτος το βλεπει αρρωστια τον υποτροπικο εγω του ελεγα το βλεπω νεα πραγματικοτητα αρα αλλαζουν οι προσδοκιες...δεν μπορω να ζω με το παρελθον δεν υπαρχει πια δυστυχως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, ICELARISSA said:

Να σας κανω μια ερωτηση...αν στο 2ο δεκαημερο κανει προσηνεμαρα απο τα παλια ο χειμωνας θα εξακολουθει να ειναι τρομερα γελοιος?

Να τους κάνουμε δυο παρακαλώ, μέσα Φλεβάρη και προς το τελος. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Panagiotis είπε:

Να τους κάνουμε δυο παρακαλώ, μέσα Φλεβάρη και προς το τελος. 😂

Ενα μπορω να στο ταξω ευκολα χαχαχ δυο δυσκολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Να σας κανω μια ερωτηση...αν στο 2ο δεκαημερο κανει προσηνεμαρα απο τα παλια ο χειμωνας θα εξακολουθει να ειναι τρομερα γελοιος?

Και ιστορικό να κάνει ο χειμώνας είναι ανύπαρκτος φέτος. Απλά βλέπω να μαζεύεται ψύχος βορειοανατολικά το οποίο όμως χωρίς Αλέκο στην Αγγλία Γερμανία δεν κατεβαίνει.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Και ιστορικό να κάνει ο χειμώνας είναι ανύπαρκτος φέτος. Απλά βλέπω να μαζεύεται ψύχος βορειοανατολικά το οποίο όμως χωρίς Αλέκο στην Αγγλία Γερμανία δεν κατεβαίνει.

 

Μην βιαζεσαι εσυ...μολις τελειωσεις το διαβασμα θα εισαι ετοιμος για μοντελινγκ...δεν υπαρχει περιπτωση να μην επηρεαστουμε απο τετοια καταβαση σε πρωτο χρονο δηλαδη αμεσως 10 φλεβαρη η σε δευτερο 14-15 αν φυσικα γινουν ολα οπως ειναι τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Μην βιαζεσαι εσυ...μολις τελειωσεις το διαβασμα θα εισαι ετοιμος για μοντελινγκ...δεν υπαρχει περιπτωση να μην επηρεαστουμε απο τετοια καταβαση σε πρωτο χρονο δηλαδη αμεσως 10 φλεβαρη η σε δευτερο 14-15 αν φυσικα γινουν ολα οπως ειναι τωρα

Μωρέ εγώ έχω τελειώσει. Τα έδωσσ και τα τέσσερα μαθήματα. Στο σχολείο στη τάξη μου έκανα project με τον καιρό. Και φυσικά στη πρόγνωση τυχαία έδωσα την Αθήνα με 0 βαθμούς και ισχυρή χιονόπτωση. Σημαδιακό ; Χαχαχαχσ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μωρέ εγώ έχω τελειώσει. Τα έδωσσ και τα τέσσερα μαθήματα. Στο σχολείο στη τάξη μου έκανα project με τον καιρό. Και φυσικά στη πρόγνωση τυχαία έδωσα την Αθήνα με 0 βαθμούς και ισχυρή χιονόπτωση. Σημαδιακό ; Χαχαχαχσ 

Α τελειωσες εμαθα σημερα κυμη εστρωσε χιονι..το 0 δεν μ λεει κατι -1 ειμαστε οκ χαχαχ

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλο ιστορικη χιονοπτωση-χιονοστρωση και αλλο ιστορικος χειμωνας..Και ενα μετρο να εκανε στο Συνταγμα,που λεει ο λογος,θα μιλουσαμε για μια ιστορικη χιονοκαιρια αλλα δεν θα αλλαζε τη συνολικη εικονα του χειμωνα..

Και το 2008 η χιονοπτωση κυριως για το κεντρο και τα δυτικα,μπορει καλλιστα να χαρακτηριστει ως ιστορικη..Τη χρονια εκεινη ομως ο χειμωνας ηταν εξισου ανυπαρκτος..Εκανε 20 μερες χειμωνα απο 28 γεναρη μεχρι και το πικ του προσηνεμου 16-18 φλεβαρη..Και στο τριτο δεκαημερο τα 20αρια επεστρεψαν..

Ο χειμωνας φετος αγνοειται..Αυτο αποτυπωνεται πληρως στις αποκλισεις που εχουμε...Θερμοκρασιακα κυριως...Εχουμε καποιες διαταραχες που το παλευουν να μας θυμισουν σε τι εποχη βρισκομαστε αλλα μεχρι εκει...Και δεν ειναι τυχαιο οτι ολες οι διαταραχες φετος στο nowcast ηταν κατωτερες του αναμενομενου...

Τεραστιες αποτυχιες απο τα προγνωστικα μοντελα να αποτυπωσουν την καιρικη εξελιξη ακομα και στις 24 ωρες πριν την ελευση μιας διαταραχης...

Προσπαθω μεσα απο τις φωτο να ξεγελασω τον εαυτο μου αλλα στα 41 πλεον δεν ειμαι τοσο αφελης..Και αισθανομαι ευλογημενος που προλαβα να ζησω οσα εζησα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Αλλο ιστορικη χιονοπτωση-χιονοστρωση και αλλος ιστορικος χειμωνας..Και ενα μετρο να εκανε στο Συνταγμα,που λεει ο λογος,θα μιλουσαμε για μια ιστορικη χιονοκαιρια αλλα δεν θα αλλαζε τη συνολικη εικονα του χειμωνα..

Και το 2008 η χιονοπτωση κυριως για το κεντρο και τα δυτικα,μπορει καλλιστα να χαρακτηριστει ως ιστορικη..Τη χρονια εκεινη ομως ο χειμωνας ηταν εξισου ανυπαρκτος..Εκανε 20 μερες χειμωνα απο 28 γεναρη μεχρι και το πικ του προσηνεμου 16-18 φλεβαρη..Και στο τριτο δεκαημερο τα 20αρια επεστρεψαν..

Ο χειμωνας φετος αγνοειται..Αυτο αποτυπωνεται πληρως στις αποκλισεις που εχουμε...Θερμοκρασιακα κυριως...Εχουμε καποιες διαταραχες που το παλευουν να μας θυμισουν σε τι εποχη βρισκομαστε αλλα μεχρι εκει...Και δεν ειναι τυχαιο οτι ολες οι διαταραχες φετος στο nowcast ηταν κατωτερες του αναμενομενου...

Τεραστιες αποτυχιες απο τα προγνωστικα μοντελα να αποτυπωσουν την καιρικη εξελιξη ακομα και στις 24 ωρες πριν την ελευση μιας διαταραχης...

Προσπαθω μεσα απο τις φωτο να ξεγελασω τον εαυτο μου αλλα στα 41 πλεον δεν ειμαι τοσο αφελης..Και αισθανομαι ευλογημενος που προλαβα να ζησω οσα εζησα..

Φιλε μου εχουμε ιδια ηλικα δν ξερω αν σε ολο το φασμα της ζωης μας οχι μονο καιρικα θεωρουμαστε ευλογημενοι η γκαντεμηδες γιατι ξερεις καμια φορα η αγνοια ειναιβκαλυτερη δεν εχεις μετρο συγκρισης χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επειδη αρχιζω να προετοιμαζομαι σιγα σιγα...βλεπω 1.υποψηφιο εμποδισμο διευρημενο στην βορεια β.δυτικα ευρωπη τριγυρω απο σκανδιναβια.2.αζορικος στα ανοιχτα του ατλαντικου αλλα υπαρκτο..3.χαμηλα τριγυρω απο κεντροδυτικη μεοσγειο..4.αυλωναρο και ψυχος στα β.ανατολικα..5.πιθανα πολικο εμποδισμο και διασπαση πολικου στροβιλου.6.πιθανα ανεβασμενο υποτροπικο στη αν.μεσογειο..αυτα χοντρικα εγω βλεπω σαν συστατικα και μου κανουν για κανα δεκαημερο πριν...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...