Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ek νέου αρχίζει η μεγάλη αύξηση υετού στην Ήπειρο μετά τις 6 του μήνα στα διαγράμματα. Ίσως ένα επικό χιονοφιναλε, μετά από έναν υετοφόρο χειμώνα? Μακάρι, και επιβάλλεται. Να μπει το ψοφοκρυο στην κεντρική Μεσόγειο και να γίνει της μουρλης!

Καλα,εσυ θα φτασει Μαιος και θα περιμενεις τον Κογκα στα Γιαννενα.Θα σου στειλω τον μενιδι να σε κουραρει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οι προσηνεμοι ειναι ετοιμοι?νικολα τελειωσες το διαβασμα?

Φίλε θυμάσαι που είχες πει πριν βδομάδες....Που είχα παραγγείλει τον μετεωρολογικό σταθμό οτι θα περάσουν τα χιονια και όλα και μετά θα ερθει ......εεε έπεσες μεσα μαλλον ...ήρθε σήμερα αχχαχαχαχ...αντε να δω αν θα χρησιμεύσει σε κάνα χιονιά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλα,εσυ θα φτασει Μαιος και θα περιμενεις τον Κογκα στα Γιαννενα.Θα σου στειλω τον μενιδι να σε κουραρει

Τι να τον κάνει τον κογκα? Βροχούλες θέλει. Άντε κ να βλέπει τα 1500 να λαμπυρίζουν στο χιόνι. Τυχεροί!!!Αλοιμονο σ εμας που ψάχνουμε τα δύσκολα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αρχισες παλι το δουλεμα Κωστα Κωστα...μετα θα λες για τα προσηνεμα της ισπανιας μιλαγα..

Χαχαχα το κανω για γουρι χαχαχ να σκασει κεντροβορειος...περα απο τη πλακα δεν νομιζω οτι αν στο διαστημα 10-20 φλεβαρη ερθει ψυχρη εισβολη οπως θεωρω οτι θα συμβει θα κουβαλα -5 -6 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλα,εσυ θα φτασει Μαιος και θα περιμενεις τον Κογκα στα Γιαννενα.Θα σου στειλω τον μενιδι να σε κουραρει

Αστον τωρα παει γιαννενα ευκαιρια να ξεφυγουμε απο τις πετσες εδω χαχαχχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως, θυμαμαι πριν 12 χρόνια που άρχισα να παρακολουθώ το προηγούμενο φόρουμ, τέτοιες τάσεις, το gfs τις έπιανε πάρα πολύ νωρίς!!! 

Δλδ την κατάβαση ισχυρού ψύχους. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Τι να τον κάνει τον κογκα? Βροχούλες θέλει. Άντε κ να βλέπει τα 1500 να λαμπυρίζουν στο χιόνι. Τυχεροί!!!Αλοιμονο σ εμας που ψάχνουμε τα δύσκολα 

Ε όχι τώρα και πιο χαμηλά. Θέλω να δω την παπλαμουδα σαν το 2005 σαν εχθές μάλιστα η ημερομηνία.  2.5 ώρες χιόνι, 25 πόντοι, και όλα αυτά με υγρό χιόνι και θετικές θερμοκρασίες μετά από βροχα. Και μάλιστα απογευματινές ωρες! -2 στα 850, -30 με -32 στα 500 και δυτικό ρεύμα τα συστατικά για κάτι τέτοιο στα Γιάννενα. Όσο ζω ελπίζω

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Αστον τωρα παει γιαννενα ευκαιρια να ξεφυγουμε απο τις πετσες εδω χαχαχχ

Σπάνια βλέπει η Λάρισα καλό χιόνια αν δεν έχουν τα Γιάννενα υετό πάντως. Ο βορειοανατολικός είναι τάφος και για τις 2 πόλεις. Την μεγαλύτερη διαφορά την είχαμε στην νυφίτσα , Γιάννενα τίποτα, σπίτι μου Λάρισα κανένα 10 ποντο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, menidi είπε:

Πάντως, θυμαμαι πριν 12 χρόνια που άρχισα να παρακολουθώ το προηγούμενο φόρουμ, τέτοιες τάσεις, το gfs τις έπιανε πάρα πολύ νωρίς!!! 

Δλδ την κατάβαση ισχυρού ψύχους. 

Η καταβαση ψυχους τοσο σοβαρου στα βα ειναι δεδομενη μην το ψαχνεις απο την προηγουμενη εβδομαδα τα ειχαμε πει..εμποδισμοι θα υπαρξουν το θεμα ειναι αν ευνοησουν ελλαδα και θα παραμεινει και αρκετο καιρο το ψυχος δυνατο

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Σπάνια βλέπει η Λάρισα καλό χιόνια αν δεν έχουν τα Γιάννενα υετό πάντως. Ο βορειοανατολικός είναι τάφος και για τις 2 πόλεις. Την μεγαλύτερη διαφορά την είχαμε στην νυφίτσα , Γιάννενα τίποτα, σπίτι μου Λάρισα κανένα 10 ποντο

Καλα σε αυτο εχεις δικιο αλλα για να σε τρολαρω λιγο μπορει η απουσια σου να διουργησει αυρα και να ερθει νυφιτσαρα μετα απο προσηνεμο χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Καλα σε αυτο εχεις δικιο αλλα για να σε τρολαρω λιγο μπορει η απουσια σου να διουργησει αυρα και να ερθει νυφιτσαρα μετα απο προσηνεμο χαχαχα

Και πηγαίνει από τα νότια προς τα βόρεια αλλά σε πολυ ανατολική θέση, άρα πέτσα Γιάννενα, θαψιμο Λάρισα, Παναγία μου μακριά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Και πηγαίνει από τα νότια προς τα βόρεια αλλά σε πολυ ανατολική θέση, άρα πέτσα Γιάννενα, θαψιμο Λάρισα, Παναγία μου μακριά 

Εγω τις γουσταρω τις προσηνεμες καταβασεις μιχαηλ περαν του γεγονοτος οτι σε ενα χειμωνα χρειαζονται ολα τα ειδοι χιονοπτωσεων για πολλους λογους μετα απο προσηνεμη διαταξη η θεσσαλια γενικα εχει δει πολυ καλα χιονια γιατι εχει το μεγαλο ατου του εγκλωβισμου και το ψυχος καβατζα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θέλει φέτος... Πάρτε το χαμπάρι.. Ακόμα κ να φαίνεται κάτι πάντα θα στραβωνει στο 90+...το μάθαμε το έργο.. Ότι κ να δείχνουν τα μοντέλα δεν πιστεύω τίποτα πλέον.... Ακόμα κ στις 72 ώρες να το φτάσουν να ταζουν ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΎΩ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, k _ SABBAK είπε:

Δεν θέλει φέτος... Πάρτε το χαμπάρι.. Ακόμα κ να φαίνεται κάτι πάντα θα στραβωνει στο 90+...το μάθαμε το έργο.. Ότι κ να δείχνουν τα μοντέλα δεν πιστεύω τίποτα πλέον.... Ακόμα κ στις 72 ώρες να το φτάσουν να ταζουν ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΎΩ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.. 

Δε διαφωνω με αυτο που λες, αλλα επειδη εβλεπα τα μηνυματα σου θεωρω οτι ησουν υπεραισιοδοξος με τις κακοκαιριες που ερχοντουσαν. Δεν φταινε παντα τα μοντελα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, k _ SABBAK είπε:

Δεν θέλει φέτος... Πάρτε το χαμπάρι.. Ακόμα κ να φαίνεται κάτι πάντα θα στραβωνει στο 90+...το μάθαμε το έργο.. Ότι κ να δείχνουν τα μοντέλα δεν πιστεύω τίποτα πλέον.... Ακόμα κ στις 72 ώρες να το φτάσουν να ταζουν ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΎΩ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.. 

Επιτελους βγηκε ο διαολος απο μεσα σου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Επιτελους βγηκε ο διαολος απο μεσα σου.

 Γιώργο δε θα μας τρελάνουν αυτά.. Επανήλθε ο SABBAK ο μετριοπαθης... Όπως ήμουν πάντα.. Το ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΕΊ από εμένα μόνο όταν φτάσουμε nowcast κ αν😜😜😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, k _ SABBAK είπε:

 Γιώργο δε θα μας τρελάνουν αυτά.. Επανήλθε ο SABBAK ο μετριοπαθης... Όπως ήμουν πάντα.. Το ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΕΊ από εμένα μόνο όταν φτάσουμε nowcast κ αν😜😜😜

Ετσι μπραβο!Σοβαρος σχολιασμος κατω απο τις 48ωρες.Αρκετα υποφεραμε και φετος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Δε διαφωνω με αυτο που λες, αλλα επειδη εβλεπα τα μηνυματα σου θεωρω οτι ησουν υπεραισιοδοξος με τις κακοκαιριες που ερχοντουσαν. Δεν φταινε παντα τα μοντελα!

Αν έβλεπες αυτό το διάγραμμα στη περιοχή σου τι θα ΣΧΟΛΙΆΖΕΣ??? Πρόσεξε 60 ώρες πριν το γεγονός.. Ποιος φταίει τελικά?? 

Screenshot_20210128_165141_com.android.gallery3d.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, k _ SABBAK είπε:

Αν έβλεπες αυτό το διάγραμμα στη περιοχή σου τι θα ΣΧΟΛΙΆΖΕΣ??? Πρόσεξε 60 ώρες πριν το γεγονός.. Ποιος φταίει τελικά?? 

 


Μονο ο τζιφος σου εδινε τετοιο διαγραμμα , που ακομα και με αυτο αρκετος υετος χανεται σε βροχη . Ευρωπαικο και UKMO ηταν σαφεις ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, k _ SABBAK είπε:

Αν έβλεπες αυτό το διάγραμμα στη περιοχή σου τι θα ΣΧΟΛΙΆΖΕΣ??? Πρόσεξε 60 ώρες πριν το γεγονός.. Ποιος φταίει τελικά?? 

Screenshot_20210128_165141_com.android.gallery3d.jpg

Αν είναι για Σέρρες εγώ θα σχολίαζα ότι δεν προλαβαίνω να γκρεμίσω το όρος Μπέλες για να χιονιστώ . Δυστυχώς το έχω δει το έργο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα υετικο χάλι και μια μεση αποκλιση της ταξεως των +6 περιπου στα 850 για βορεια αττικη στις παρακατω καρτες του gefs για τις επομενες τουλαχιστον 12 μερες.

IMG_20210128_171425.jpg

IMG_20210128_171507.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ενα υετικο χάλι και μια μεση αποκλιση της ταξεως των +6 περιπου στα 850 για βορεια αττικη στις παρακατω καρτες του gefs για τις επομενες τουλαχιστον 12 μερες.

Μετά όμως ;;;; Τυχερέέέ ! 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Οι προσηνεμοι ειναι ετοιμοι?νικολα τελειωσες το διαβασμα?

Καλησπέρα Κώστα. Παρών. Χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...