Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Θελουμε οσο πιο ισχυρη ΑΣΘ γινεται και 1050 αγγλια-σκανδιναβια. 

Κ μετά ξύπνησες... Χαχαχαχα χαχαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Αισχρο σεναριο το κυριο στο 0Ζ του gfs, παρ οτι στο τελος το σωζει καπως, αλλα ευτυχως ειναι μονο του. Το 18αρι, εξαλλου, πηγε να αγγιξει την τελειοτητα. Εχουμε δρομο μπροστα μας. 

Αισχρο θα ηταν αν ειχε αντικυκλωνα πανω μας,αν ειχε 20αρια ή αν είχε νοτιαδες με βροχες στα 2000μ.Απο τη στιγμη που ειναι εκπληκτικο σεναριο για ενα σημαντικο κομματι της χωρας,τα "αισχρο" και λοιπες αναλογες εκφρασεις,μονο ως  προκληση μπορουν να εκληφθουν.Αν δεν μπορεις λοιπον να σεβαστεις το μισο φορουμ πιυ ζει και αναπνεει για ενα τετοιο σεναριο,μη σχολιαζεις καν.Επομενο αναλογο μηνυμα θα σβηστει χωρις προειδοποιηση και αυτο ισχυει για ολους.Δημοσια απαντηση θα σβηστει επισης.Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αισχρο θα ηταν αν ειχε αντικυκλωνα πανω μας,αν ειχε 20αρια ή αν είχε νοτιαδες με βροχες στα 2000μ.Απο τη στιγμη που ειναι εκπληκτικο σεναριο για ενα σημαντικο κομματι της χωρας,τα "αισχρο" και λοιπες αναλογες εκφρασεις,μονο ως  προκληση μπορουν να εκληφθουν.Αν δεν μπορεις λοιπον να σεβαστεις το μισο φορουμ πιυ ζει και αναπνεει για ενα τετοιο σεναριο,μη σχολιαζεις καν.Επομενο αναλογο μηνυμα θα σβηστει χωρις προειδοποιηση και αυτο ισχυει για ολους.Δημοσια απαντηση θα σβηστει επισης.Ευχαριστω

Να αγιασει το στομα σου φιλε!! 

Ζουμε για να δουμε ενα τετοιο σεναριο

13 χρονια ρε φιλε! Να σπασει η γκαντεμιά επιτελους!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Jimmys-snow said:

Να αγιασει το στομα σου φιλε!! 

Ζουμε για να δουμε ενα τετοιο σεναριο

13 χρονια ρε φιλε! Να σπασει η γκαντεμιά επιτελους!! 

Και ας εχουμε και ηλιο, δεν με νοιαζει.. Αρκει που θα εχουμε ιστορικες Τ και -8 στη Γλυφαδα και -10 στον Πειραια.. 😂

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπομονή τώρα αυτές τις αισχρές μέρες που έρχονται και απλά κλεφτές ματιές για μετά τις 10 του μήνα μπας και κρατήσει τα ψυχρά σενάρια και τα αυξήσει κιόλας. Άντε να δούμε..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα...αυτο δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο....ελπιζω ολοι οσοι βλεπατε ανοιξη ολο το φλεβαρη να μην σχολιαζετε τωρα καθε ραν και καθε εξαωρο ....απλα κλειστε εισητηρια για αλλη χωρα να απολαυσετε την ανοιξη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Καλημερα...αυτο δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο....ελπιζω ολοι οσοι βλεπατε ανοιξη ολο το φλεβαρη να μην σχολιαζετε τωρα καθε ραν και καθε εξαωρο ....απλα κλειστε εισητηρια για αλλη χωρα να απολαυσετε την ανοιξη 

Η ανοιξη ειναι εδω Κωστα Κωστα και η πλειοψηφια των μελων δειχνει συνεχιση της και καποια λιγα κατι ρεταλια.😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Καλημερα...αυτο δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο....ελπιζω ολοι οσοι βλεπατε ανοιξη ολο το φλεβαρη να μην σχολιαζετε τωρα καθε ραν και καθε εξαωρο ....απλα κλειστε εισητηρια για αλλη χωρα να απολαυσετε την ανοιξη 

Είσαι ωραίος,εγώ σε παρακολουθώ ύπουλα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρα ειναι και το 00  του τζιφου εδω με ριχνει 20 ποντους και μετα οταν παει προς ανατολικα προσηνεμα  τα θαβει και μου τους τσιμεντωνει τους 20 ποντους ..ονειρο θα λεεγα γι αυτο το φετινο χειμωνα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βεβαια, ο Ευρωπαιος δε φτανει καν σε εκεινες τις ωρες, οποτε σιγουρα θελει 4-5 μερες ακομη για να δουμε τι γινεται. Οτι μπορει να υπαρξει κατι ενδιαφερον ειναι σιγουρο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μια χαρα ειναι και το 00  του τζιφου εδω με ριχνει 20 ποντους και μετα οταν παει προς ανατολικα προσηνεμα  τα θαβει και μου τους τσιμεντωνει τους 20 ποντους ..ονειρο θα λεεγα γι αυτο το φετινο χειμωνα ...

Μεχρι να μπει το κρυο θα βλεπουμε αστρακια, σιγα μη βαζουμε και μισο μετρο στην αρχη. 

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

9 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Η ανοιξη ειναι εδω Κωστα Κωστα και η πλειοψηφια των μελων δειχνει συνεχιση της και καποια λιγα κατι ρεταλια.😉

Στο τελος του μηνα βγαινει αν ο μηνας ηταν ανοιξιατικος η οχι λες και πρωτη φορα βλεπεις φλεβαρη με τετοιες θερμοκρασιες  και τωρα χιονια να ειχες θα στο κανε μετα το 20αρι...στον μοναδικο μηνα που δεν μπορεις να χαρακτηρισες αρρωστο το 20αρι ειναι ο φλεβαρης ειναι ο μηνας μεταβασης και ο μηνας με τις μεγαλυτερες θερμοκρασιακες εναλλαγες..αλλωστε ο φλεβαρης και αν φλεβησει καλοκαιρι θα μυρισει...μα αν τυχει και κακιωσει μεσ στο χιονι θα σας χωσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Μεχρι να μπει το κρυο θα βλεπουμε αστρακια, σιγα μη βαζουμε και μισο μετρο στην αρχη. 

Δε μιλησα για μισο μετρο ειπα 20 πόντους εχω χιονοθερμοκρασιες με τη θερμοκρασια στο 0 στο εδαφο; ήδη από τις 288 και στις 284 είμαι οριακά με 1 βαθμο..Και ο περισσότερος υετος πεφτει στις 288 με 294 αρα εχω 15 χιλιοστά με 20 χιονι στη χειρότερη 20 ποντους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα σε όλους,

απίστευτα τα σενάρια του GFS για το 2ο 10ήμερο του ΦΕΒ που ικανοποιούν σταδιακά όλη τη χώρα και ιδιαίτερα τα ανατολικά προσήνεμα, όπου έχουμε και την μεγαλύτερη στέρηση σε χιονοεπεισόδια τα τελευταία χρόνια.

Τι να πρωτοθαυμάσει κανείς;;

Τις απίστευτες ισοβερείς του Operational  run ή την επικών διαστάσεων σύγκρουση ετερόκλητων αεριών μαζών πάνω από τη χώρα μας με την τρομερή θερμοβαθμίδα στο parallel run ;

Σε παρόμοια λογική και το GEM control.

Πρόκειται σαφώς για απλά σενάρια σε μακρινό διάστημα, αλλά ευελπιστώ πως το αμερικάνικο γερο-λαγωνικό έχει ξαναβρεί την όσφρησή του για τα μακρινά ,,,

Σε κάθε περίπτωση εάν τελικά συμβεί στη χώρα μας μία χειμερινή περίοδος στο 2ο 10ήμερο ΦΕΒ, θεωρώ πως θα καταγραφεί στα μετεωρολογικά χρονικά της χώρας μας.

Διαφορετικά θα γραφτεί στα αντίστοιχα χρονικά κάποιας άλλης Ευρωπαϊκής χώρας ,,,

Επεξεργάστηκε από SNOW ADDICTION
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μακαρι να χεις δικιο Κωστα

Σταματά τη γκρίνια... σε 15 μέρες τη Δροσοπηγή θα της αλλάξεις ονομα θα τη πεις παγοπηγη ...Τζορτζ και τιποτα να μη κανει εδω σε εύχομαι μισο μετρο αλλα να φτάσει μέχρι Πειραιά 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Σταματά τη γκρίνια... σε 15 μέρες τη Δροσοπηγή θα της αλλάξεις ονομα θα τη πεις παγοπηγη ...Τζορτζ και τιποτα να μη κανει εδω σε εύχομαι μισο μετρο αλλα να φτάσει μέχρι Πειραιά 😁

Χαχαχα...να σαι καλα Αντουαν,το ιδιο ευχομαι και για σας,αν δεν κανει κατι πολυ δυνατο εδω,μην παει στραφι ο χειμωνας.Παραμενω απαισιοδοξος παντως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δε μιλησα για μισο μετρο ειπα 20 πόντους εχω χιονοθερμοκρασιες με τη θερμοκρασια στο 0 στο εδαφο; ήδη από τις 288 και στις 284 είμαι οριακά με 1 βαθμο..Και ο περισσότερος υετος πεφτει στις 288 με 294 αρα εχω 15 χιλιοστά με 20 χιονι στη χειρότερη 20 ποντους 

Bροχουλα εχεις μεχρι να μπει το κρυο. Μη κοιτας τις γραμμουλες του gfs. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χαχαχα...να σαι καλα Αντουαν,το ιδιο ευχομαι και για σας,αν δεν κανει κατι πολυ δυνατο εδω,μην παει στραφι ο χειμωνας.Παραμενω απαισιοδοξος παντως.

Εγώ Τζορτζ δεν έχω άγχος και τιποτα  να μη κανει ειδα λιγο χιονακι...αλλωστε δε παιτευω σε χειμωνες με φωτοβολίδες εδω το Φλεβάρη αυτοι ειναι απο Βόλο και κατω ...Αλλά θα ναι δυνατο πιστευω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, MenNaousa11 είπε:

Bροχουλα εχεις μεχρι να μπει το κρυο. Μη κοιτας τις γραμμουλες του gfs. 

Καμία βροχούλα δεν έχω τις θερμοκρασιες στα 850 κοιταω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

αλλωστε δε παιτευω σε χειμωνες με φωτοβολίδες εδω το Φλεβάρη αυτοι ειναι απο Βόλο και κατω ...Αλλά θα ναι δυνατο πιστευω

Ενας μυθος ακομα που υπαρχει στο φορουμ.Μια χαρα χιοναρες βγαζει στα βορεια ο Φλεβαρης και οι πιθανοτητες θα ειναι παντα περισσοτερες για σας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θελω πολικες αρκουδες να κατεβουν στον αρκτουρο,πιγκουινους βασιλικους να πατιναρουν στο Αιγαιο και Ιαπωνικους μακακες να κανουν βουτιες στον Σαρωνικο...

Τζιφο γερα και παρε τα μυαλα...Η Ελλαδα να γινει το επικεντρο της Ευρωπης....Πρωτο θεμα στις ειδησεις....!!!ΤΕΛΟΣ!!!

Αεραααααα...Μην ξαναδω εδω μεσα vamoooossss...Μονο αεραααααα....Παμε Τσολια μου τζιφο....

tsolias.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...