Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Μπράβο ρε νικολα 

Μέχρι Παρασκευή θα καούμε. Μικρές λεπτομέρειες θα κρίνουν το αποτέλεσμα. Όχι για 13 14. Αλλά για μετά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια μην ανεβαζετε τοσο μεγαλα μηνυματα, γινεται αλιστευτα δυσκολη η αναγνωση απο κινητο. Ενα δυο σεναρια που σας "θαβουν" ανεβαστε τα, με 20 χαρτες ο ενας πισω απο τον αλλο, δε γινεται δουλεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, salonikatasos said:

Τζίφος χάλια,παίος πάνω κάτω τα ίδια με το πρωί. Προς το παρόν τα πράγματα είναι μέτρια,οι μετριότητες δεν με καλύπτουν,το χαμηλό πρέπει να πάει πιο βόρεια και να καταλήξει στη μαύρη θάλασσα. ας ανέβουν οι θερμοκρασίες 3-4 βαθμούς,δεν πειράζει καθόλου

Φιλε μου με 4 βαθμους πανω και εσυ στην απ'εξω θα εισαι, μη σου πω και σε υψομετρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Άλιμο (αττικη)αλλά βλέπω παλι εκτός χιονουετου είμαι εκτός αν απλά όταν έρχεται το ψυχος στο συγκεκριμενο ραν τελειώνει ο υετος

Μην ανχονεσαι ρε θα ρηξει και θερμοκρασία και φενομενα θα έχει από θερμοκρασία πρέπει να πάει Τουρκία να το χάσεις προς το παρόν γκεμ παιος ακόμα και σάπιος Αμερικανός έστω για κάποιες ώρες σε χιονιζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, alkis91_2.0 είπε:

Φιλε μου με 4 βαθμους πανω και εσυ στην απ'εξω θα εισαι, μη σου πω και σε υψομετρο

με 4 βαθμούς πάνω στα 850 θα έχω πολύ παραπάνω υετό,οπότε στο έδαφος οι θερμοκρασίες θα είναι ίδιες λόγω ραγδαιότητασ,άντε λίγο υψηλότερες. αυτή τη στιγμή για το βράδυ 13 και στις 14 τα όποια φαινόμενα εδώ πέρα είναι με -2 έως -4,οπότε γιατί να με πειράξει; 

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Για θεσσαλια η μεταφραση ειναι απο 25 εως 40 χιλιοστα χιονουετου τα 40 στα δυτικα προφανεστατα χαχαχ

φιλε μου για μακεδονια τι λεει το κοντερ . Αν μπορεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

φιλε μου για μακεδονια τι λεει το κοντερ . Αν μπορεις

Παιδια εχει χιονο ολη η μακεδονια..δεν θα ξαναπω χιλιοστα μεχρι τεταρτη γιατι παρασυρθηκα απο την τελειοτητα σημερα και οι φαπες παραμονευουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To θετικό στον τζίφο,όπως και να χει, είναι ότι ναι μεν είναι αρκετά κακός,αλλά δεν είναι και τόσο μακριά από το να γίνει πολύ καλός

πχ εδώ. μοιάζει με λέανδρο και πάλι τότε μέσα στη θάλασσα φαίνονταν τα φαινόμενα. 

Modele GFS - Carte prévisions

 

το κακό είναι ότι έχει μεν ΑΝΑ ρεύμα και πάλι,όχι τόσο καλό όπως τότε όμως

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisionsω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Παιδια εχει χιονο ολη η μακεδονια..δεν θα ξαναπω χιλιοστα μεχρι τεταρτη γιατι παρασυρθηκα απο την τελειοτητα σημερα και οι φαπες παραμονευουν

ετσι για την γευση το ηθελα αλλα οκ καταλαβαινω. ευχαριστω παντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το πρωινό του ευρωπαϊκού είχε σε κύριο και μέσο όρο 10-12 χιλιοστά εδώ πέρα,περιμένουμε να δούμε τώρα

https://meteologix.com/gr/forecast/734077-thessaloniki/ensemble/euro/precipitation

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και θερμοκρασίες λίγο καλύτερες στα ανσάμπλ από ότι στο κύριο,κυρίως για τις 13,μετά δεν μας απασχολεί έτσι κι αλλιώς

https://meteologix.com/gr/forecast/734077-thessaloniki/ensemble/euro/temperature

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, salonikatasos said:

Και θερμοκρασίες λίγο καλύτερες στα ανσάμπλ από ότι στο κύριο,κυρίως για τις 13,μετά δεν μας απασχολεί έτσι κι αλλιώς

https://meteologix.com/gr/forecast/734077-thessaloniki/ensemble/euro/temperature

θερμοκρασιες εισαι κλειδωμενος ,το χαμηλο εχει δρομο... ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια απο αθηνα μην ανησυχειτε για τις θερμοκρασιες. Αν μειωσετε την φωτεινοτητα της οθονης του laptop σας, ειναι ολη η Αττικη στα μωβ !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, south coast είπε:

θερμοκρασιες εισαι κλειδωμενος ,το χαμηλο εχει δρομο... ακομα

για τις 13 (μέχρι μεσημέρι-απόγευμα),όχι σίγουρα ακόμα. θέλουμε λίγο πιο έντονα φαινόμενα για να μην έχει οριακές θερμοκρασίες

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οπως προειπε και ο σοφος γερων,ειναι ανουσιο απο τωρα να βλεπουμε χιονοστρωσεις και λοιπα.Οι χαρτες θα αλλαξουν 100% ως την παρασκευη,ειτε προς.το.καλυτερο ειτε προς το χειροτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σύμφωνα με meteologix κύριο 16 κ μέσος όρος 19 χιλιοστά. Καλά πάμε κ εδώ το ζήτημα είναι προς τα που πάει θα πάει η όλη φάση. Τρίτη αύριο πλησιάζουμε. Διορθώνω τα έχει συνολικά από τώρα ουσιαστικά οπότε είμαστε στα 10 Χιλ. Κύριο κ μ.ο. για περίοδο ενδιαφέροντος

 

 

Επεξεργάστηκε από geopithis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και να θυμηθούμε μερικά χρόνια πριν 14-2-2009 είχαμε  χιονακι ... αλλά στον Σταυρό Θεσσαλονίκης τουλάχιστον που ήμουν το γύρισε αργά και χάθηκε πολύ υετός αλλά ήταν ωραία ... 

gfs-2009021412-0-6.png.8f5799c36e8d57711cb4ba1d6405ff88.png

Άλλαξα και αβαταρ να μην παραπέμπει σε φόλα .. αχαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...