Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mικρό δυτίκισμα, καλύτερο 500άρι....-7 στα 850 τα μεσάνυχτα της Κυριακής....

Την καλημέρα μου.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, alkis91_2.0 είπε:

 Ήρθε πιο δυτικά! Χάλασε λίγο η σύγκλιση κάποια 6ωρα αλλά αυτό παίζει ως τελευταία στιγμή λογικά. 

Καλυτερα γεωδυναμικα έριξε τον 500ρι και ήρθε λίγο πιο δυτικά αυτά κρατάμε. Υετο δεν έχει νόημα να κοιτάμε πιστευω είναι που θα κάτσει η συγκλιση κυρίως για τριτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλη μια καλή μετατόπιση για εδώ...μεσάνυχτα Κυριακής -6.5 η Αττική ήδη πολύ γρήγορα το κρύο...γενικά μετατόπιση 100χιλιομετρα Δ το Ραν με πιο καλά ποιοτικά χαρακτηριστικά(πάχος,γεωδυναμικα)...καθαρό -9 μεσημερι-απογευμα Δευτέρας με -33 πικ 500αρι...τρίτη απόγευμα -31.5 500αρης ενώ χθες μας είχε στα -28 με -10-10.5 στα 850hpa....τι άλλο να ζητήσουμε σε ένα ραν...βλέπω το χαμηλό ΒΔ της Αγγλίας από 975 έγινε 980 και έσκαψε καλύτερα γενικά ο αζορ....πάμε για το 6αρακι με ψυχραιμία....πάμε καλά μαγκεςςςςς

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κ όμως καλυτερέψε λίγο ακόμα...ίσως κερδίσουμε κ κάποιες ώρες από απόγευμα Κυριακής,το Λεκανοπέδιο Αττικής πλέον έχει ΣΟΒΑΡΈΣ ελπίδες,τις καλημέρες μου από τα... βορειοΠροσυνεμα τις Βόρειες Σποράδες,που μαστίζονται από τον Βοριά!...πάμε δυνατά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

συννεφια -3 βδ ασθενης ερχεται..λιγο μειωθηκε ο υετος απο τα μοντελα ...αναμενομενο το λεω παντα οτι συμβαινει ειναι κανονας αυτος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το gem πολύ δυνατό!! Βέβαια....όλα τα βλέμματα είναι στην ανανέωση του Κινέζου, έτσι! 

Πίσω από τον οποίο, έχω μάθει ότι κρύβεται ο Isildur με το επιτελείο του!! 

Καλημέρα!!! Στόχος η λευκή Ακρόπολη έστω 5 πόντους. Νομίζω ότι το χούμε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα. Το αργοτερο το πρωι της Κυριακης φαινεται να το γυριζει σε χιονι στη Λιβαδεια. Υψηλος ο υετος και πιο ευνοουμενη η Λιβαδεια σε σχεση με τη Θηβα οσον αφορα τις χιονοπτωσεις της Κυριακης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, fufutos said:

Κ όμως καλυτερέψε λίγο ακόμα...ίσως κερδίσουμε κ κάποιες ώρες από απόγευμα Κυριακής,το Λεκανοπέδιο Αττικής πλέον έχει ΣΟΒΑΡΈΣ ελπίδες,τις καλημέρες μου από τα... βορειοΠροσυνεμα τις Βόρειες Σποράδες,που μαστίζονται από τον Βοριά!...πάμε δυνατά

Μπαίνει η μωβια στο Αιγαίο Βορειοπροσηνεμιτη αδερφέ !😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, poseidonas είπε:

τρομερος τζιφος http://www.meteociel.fr/previsions/54180/karditsa.htm και ευρωπαικο https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-260989/Greece/Thessaly/Kardítsa/Karditsa  για καρδιτσα

 

πραγματικα θελω να δω πως θα εκφραστει η φυση με τα συγκεκριμενα δεδομενα που εχουμε απο τα μοντελα

Φίλε εδώ Λάρισα τι βλέπεις?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...