Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Πάντως όπως λένε και τα παιδιά από βόρεια η κακοκαιρία του ΣΚ καλό θα ήταν να πάει σε αυτούς γιατί οι Τ που φέρνει αρκούν για χιόνι μέχρι αρκετές πεδινές περιοχές από Λαμία και πάνω...εμείς εδώ κάτω θέλουμε από -5 και κάτω με αρκετές συνιστώσες καλές για κάτι σοβαρό μέχρι χαμηλά...το δεύτερο απ' την αλλη αν και όποτε έρθει αφού φαίνεται να έχει πολικά χαρακτηριστικά αξίζει να κατέβει προς τα κάτω σε εμας που μπορεί και να μας δώσει κάτι μέχρι το κυμα...βέβαια ίσως έτσι το βλέπω εγώ και προφανώς και οι βόρειοι θα θέλουν το πιθανο μεγάλο μετά τις 22...απλά λέω ότι αν σκάσει πεδινά Βορείου Ελλάδας τώρα και εμείς θα πάρουμε τις βροχές μας και τις χιονοπτώσεις στα ορεινά, αφού ούτως η αλλιως και πολύ ευνοϊκά να σκάσει πάνω μας χιόνι στην πόρτα μας δεν θα χει...εκτός από τους φίλους από κηφισια και βόρεια που όντως με καλή θέση μπορούν να δουν πραγματακια σε αυτή την κακοκαιρία...κάθε γνώμη βεβαίως σεβαστή απλά έτσι σκέφτομαι εγω

Οποιος βορειος θελει τετοιο γκογκα αυλωναρο που δειχνει μετα  στις 22 ειναι τρελος ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

E ναι, αλλά ακόμη και να βγει αδιάφορο θα είναι. Έχουμε δει μισόμετρα έξω απ' την πόρτα, μην τρελαθούμε τώρα..

Εγω προσωπικα τα θελω ολα τα χιονια απο πασπαλο ως το μεγιστο ....στην ελλαδα ειμαιβδεν μπορω να απορριπτω χιονοπτωση κια χιονοστρωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Οποιος βορειος θελει τετοιο γκογκα αυλωναρο που δειχνει μετα  στις 22 ειναι τρελος ..

Χαχαχα οντως αλλα με ένα στροοβιλισμό και αν παει ο αυλωνας ισπανια ιταλια πως κατεβαίνει θα μπορούσε να ναι τελειος για τα βορεια 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Εγω προσωπικα τα θελω ολα τα χιονια απο πασπαλο ως το μεγιστο ....στην ελλαδα ειμαιβδεν μπορω να απορριπτω χιονοπτωση κια χιονοστρωση

Εγώ έχω καλομάθει 😛. Στο Βόλο κάνει καλά χιόνια σχετικά συχνά για Ελλάδα τα τελευταία χρόνια. Δεν περιμένουμε 20 χρόνια κάθε φορά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα οντως αλλα με ένα στροοβιλισμό και αν παει ο αυλωνας ισπανια ιταλια πως κατεβαίνει θα μπορούσε να ναι τελειος για τα βορεια 

Ε καλα λεμε οπως το δειχνουν τωρα ειναι καρφι για προσηνεμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εγώ έχω καλομάθει 😛. Στο Βόλο κάνει καλά χιόνια σχετικά συχνά για Ελλάδα τα τελευταία χρόνια. Δεν περιμένουμε 20 χρόνια κάθε φορά.

Κανεις δεν περιμενει καθε 20 χρονια η θεσσαλια ειδικα δεν πρεπει να εχει παραπονο τα 20ποντα πανε και ερχονται..απλα πλεον ψαχνουμε ενα 2001 ενα 1988 ενα καθολικο χιονια τα υπολοιπα λιγο πολυ τα εχουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Κανεις δεν περιμενει καθε 20 χρονια η θεσσαλια ειδικα δεν πρεπει να εχει παραπονο τα 20ποντα πανε και ερχονται..απλα πλεον ψαχνουμε ενα 2001 ενα 1988 ενα καθολικο χιονια τα υπολοιπα λιγο πολυ τα εχουμε...

Απλά είναι σπάσιμο γιατί θα φάμε το κρύο της αρκούδας επί τόσες μέρες χωρίς αντίκρισμα. Σήμερα έχει τόσο κρύο (κυρίως λόγω του αέρα) αλλά είναι τζάμπα πραγματικά. Ούτε 1cm δεν έστρωσε στα 1500μ του Πηλίου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Απλά είναι σπάσιμο γιατί θα φάμε το κρύο της αρκούδας επί τόσες μέρες χωρίς αντίκρισμα. Σήμερα έχει τόσο κρύο (κυρίως λόγω του αέρα) αλλά είναι τζάμπα πραγματικά. Ούτε 1cm δεν έστρωσε στα 1500μ του Πηλίου..

Δεν πιστευω οτι δεν θα δουμε χιονια αν παραμεινει το κρυο εως 26-27 που φαινονται τα πραγματα και με τετοιους δεικτες που σημερα ειναι και καλυτερη αππ χθες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Με τέτοιους δείκτες θα πόνταρα ότι θα χιονίσει σίγουρα Κυριακή Δευτέρα κι όμως θα το χάσουμε κι αυτό χαχα

Μα αυτο λεω δες δεικτες ο mjo δε του τζιφου δινει και δευτερο γυρο την αλλη εβδομαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Δεν ξέρω για την πορεία αλλ σίγουρα για αποκοπή και για τον αν φύγει ανατολικά παίζει ρόλο ο εμποδισμοσ.οσο πιο αδύνατο εμποδισμο έχεις τόσο πιο πολύ θα πιέζει ο Ατλαντικός και κατά συνέπεια θα φεύγει ανατολικά.οσο αναφορά για από κοπή σίγουρα θέλει ένα 1035 τουλάχιστο

Καλα αποκοπη το κοβω δυσκολο αλλα δεν ειναι και κατι συχνο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, DIMITRIS said:

Για ποιο έτος μιλάτε κύριε?🤣

Πρεπει να το προσδιορισουμε συμφορουμιτη συνδαιτημονα?😂😂

 

ΥΓ. Προαισθημα οτι θα γινει παρτυ Πρωτοχρονιατικο....

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, ICELARISSA said:

Μα αυτο λεω δες δεικτες ο mjo δε του τζιφου δινει και δευτερο γυρο την αλλη εβδομαδα

2ος γυρος πίττα Πρωτοχρονια με αναδιπλωτριπλωση Αζορ και -10/850 γενικευμενα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

2ος γυρος πίττα Πρωτοχρονια με αναδιπλωτριπλωση Αζορ και -10/850 γενικευμενα 

Καλο παρτυ να εχετε χαχα εμεις δεν ειμαστε καλεσμενοι σιγουρα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

2ος γυρος πίττα Πρωτοχρονια με αναδιπλωτριπλωση Αζορ και -10/850 γενικευμενα 

Θα είναι ικανή αυτή η αναδίπλωση για πρόβατο στα κάρβουνα ή να ανάψω το τσουκάλι για γίγαντες;!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Θα είναι ικανή αυτή η αναδίπλωση για πρόβατο στα κάρβουνα ή να ανάψω το τσουκάλι για γίγαντες;!

Μάλλον για μακαρόνια νερόβραστα το κόβω,😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

καλησπερα στη παρεα, τιποτε νεοτερο για χιονι σε μενα? 🙂

Αχ Γκαρυ το τσουκαλι εχει δικιο ο νικολας ...ηλιο εμεις χιονια μονο προση εμα κι αυτοι μαλλον οχι πεδινα ,,,θα δειξει μεχρι αυριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...