Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντωε αν το χαμηλο πηγαινε στην αρχη οχι τοσο περα αλλα οντα στηηνιταλια ακομα και απο τη δυτικη μερια ,,, θα βλέπαμε παπάδες οι κεντροβορειοι και δεν ειναι ανεφικτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Εεε ε απο το τιποτα κατι ειναι κι αυτο....

Αρκετά με τα 2ποντα. Φέτος θέλουμε το μεγάλο, με όποιον τρόπο και αν γίνεται. 30+ οπωσδήποτε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Αρκετά με τα 2ποντα. Φέτος θέλουμε το μεγάλο, με όποιον τρόπο και αν γίνεται. 30+ οπωσδήποτε...

Γιαννενα η λαρισα θες το μεγάλο,, ;;; Η όπου να ναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Γιαννενα η λαρισα θες το μεγάλο,, ;;; Η όπου να ναι

Γιάννενα πρωτίστως και μετά Λάρισα. Το πρώτο επειδή τα Γιάννενα είναι απλά πιο όμορφα σε σχέση με την Λάρισα, και το δεύτερο, γιατί όπως και να το κάνουμε Λαρισαίος είμαι. Αλλά εμένα γενικά με ενδιαφέρει να χιονίζει σε όμορφες περιοχές. το να χιονίζει στα τσιμέντα της Λάρισας δεν είναι επ ουδενί το ίδιο όμορφο με την αλλαγή του τοπίου στα Γιάννενα. Πάντως  για αυτό αγαπώ το Αλκαζάρ, που θυμίζει λίγο φύση, και εκεί, όντως ομορφαίνει πολύ με το χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά δεν βλέπω καμία φοβερή βελτίωση του μέσου όρους του τζίφου.. Πάει λίγο πιο ψηλά ο αντικυκλώνας, επειδή η λίμνη της Ισπανίας είναι πιο ισχυρή.. κακό αυτό φυσικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Για τα παιδια απο Αθηνα, αυτο δε μας δινει τιποτα. Δεν εχουμε δυναμικο αιτιο - δεν εχουμε 500αρια - δεν εχουμε καλα ποιοτικα χαρακτηριστικα (γεωδυναμικα). Θελουμε ο Ατλαντικος να πιεσει λιγοτερο - ο αντικυκλωνας να σκαψει περισσοτερο και ισως κανουμε κατι. Εξαλλου πριν τις 2 γεναρη δε θα εχουμε καθαρη εικονα

Συμπαθητικούλι θα έβγαινε γενικά με -7c στα 850hp...αλλά είναι γενικά πολύ πρόσκαιρο παντού και τόσο εύθραυστο που μπορεί στα επόμενα τρεξίματα να το εξαφανίσει εντελώς...προσωπικά πιστεύω ότι ή θα βελτιωθεί ή θα εξαφανιστεί εντελώς...όπως το βγάζει τώρα αποκλείεται να βγει...πάντως γενικά ο τζίφος υπερβάλλει προς τα κάτω σχεδόν πάντα για τις θερμοκρασίες στα 850hp...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κατι σαν το σεναριο 8 του τζιφου θελουμε οπου εξαφανιζεται η μυξα της ισπανιας και υψωνεται πολυ ωραια ο αζορ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φυσικά και υπάρχει βελτίωση σε όλα στον μέσο όρο Μιχαήλ.δεν την πιστεύεις την διάταξη γιατί δεν την ξέρεις ούτε εσύ ούτε εγώ δεν έχουμε ζήσει τέτοιες διατάξεις αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και μάλιστα είναι και πολύ καλύτερες από στρογγυλά κλειστά χαμηλά με τεράστιους αυλλωνες ,τουλάχιστον για τα βόρεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 hours ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ατελειωτες φαπες ο Αλεκος Αζορετακος.Ανετα θα μπορουσε να χαθει ενα 20ημερο με τετοια κυκλοφορια αλλα ας μην προτρεχουμε.

Παμεγερα δε μασαμε μπροστα μας ειναι ο χειμωνας ολαφυσιολογικακυλανε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

Φυσικά και υπάρχει βελτίωση σε όλα στον μέσο όρο Μιχαήλ.δεν την πιστεύεις την διάταξη γιατί δεν την ξέρεις ούτε εσύ ούτε εγώ δεν έχουμε ζήσει τέτοιες διατάξεις αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και μάλιστα είναι και πολύ καλύτερες από στρογγυλά κλειστά χαμηλά με τεράστιους αυλλωνες ,τουλάχιστον για τα βόρεια.

Δεν χρειάζεται να ζήσω την διάταξη για να την μάθω.. Ξέρω την φυσική της, μου αρκεί. Εδώ στην Λάρισα ίσως βλέπαμε νιφάδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν χρειάζεται να ζήσω την διάταξη για να την μάθω.. Ξέρω την φυσική της, μου αρκεί. Εδώ στην Λάρισα ίσως βλέπαμε νιφάδες.

Ε οπότε θα ξέρεις ότι και γίνεται και πολύ καλή είναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Εμένα πάντως εδω με φαί εται η καλύτερη διάταξη για δυτικη μακεδονια και για δυτικη θεσσαλια μετα το χαμηλο απο ιονιο...

Δες 384 ωρες γατάκι,,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλοί εχει υπέροχα σεναρια για κεντροβορεια και πιο κλασσικά με τον αυλωνα να μπαίνει αδριατικη ,,, κλαμα.. Όχι τόσο νωρίς ρε άτιμο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΜΑ δε μπαστακωθει το 1040-1045 στη Λοντρα, αυλωνες γατακια και Καρμελ της πλακας θα βλεπουμε. Ολοι οι μεγαλοι (προσηνεμοι τουλαχιστον) χιοναδες θελουν βαρβατο εμποδισμο, να σκαψει κρυο ο αζορ και να κατεβει η μωβιά μεσα στη μεσογειο. Με ημιμετρα δουλεια δε γινεται.

ΑΝΕΒΑ ΡΕ ΚΟΠΡΕ ΤΗΣ ΦΑΠΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΡΠΑΖΙΑΣ ΚΑΙ ΜΠΑΣΤΑΚΩΣΟΥ ΑΓΓΛΙΑ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο υπάρχουν σεναρια σαν το 8 ελπιζω...Δεν ει αι τιποτα ιδιαίτερο απλα ο αντικυκλωνας που βρίσκεται απο κατω μας να ενωθεί με τον διπλα πολλες φορα γινεται,  και όλα θα πάρουν το δρόμο τους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

Το λιγουρευομαστε???🆘🔥🥶⌛

gens-8-0-240.png

Και νοτιάς να φυσούσε, κρύο θα έφερνε σε αυτό το σενάριο 😂.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...