Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, bardaris είπε:

νομίζω θα είμαι λίγο σκληρός αλλά πρέπει να πώ  τουλάχιστον για την θεσσαλονίκη....φαίνεται υετός...αλλά.δεν νομίζω αξιόλογος χιονι ισως  στα ψηλα του χορτιάτη...θερμοκρασίες ανάμεσα στους 10 με 8 αντε στις κακοκαιρίες 7 αρα....συννεφιά...με ψυχρα...και υγρασία..δεν με ενθουσιάζει...

Εκείνο ομως που ειναι εντυπωσιακό πια αφορά την Ιβηρική και που τους εχει καθήσει ο Αζορικός....το accuaweather κιόλας προβλέπει οτι δεν πρόκειται να φύγει....μεχρι τουλάχιστον τον Μαιο αν συμβαίνει κατι τετοιο μιλάμε για μια σοβαρή απορύθμιση της κυκλοφορίας που ...κανεις δεν ξερει την εξέλιξη της...τουλάχιστον για εμάς σημαίνει ψυχρή ανοιξη και σιγουρα υεοτοφόρα.

Πάντα μου άρεζαν οι ψυχρές και υετοφόρες ανοίξεις! Το αντίθετο είναι που δεν αντέχω! Ειδικά Μάρτιο, Απρίλιο και αρχές Μαΐου δεν αντέχεται να κάνει αρκετή ζέστη για την εποχή και σφοδρή αιθρία! Αντίθετα το φθινόπωρο το προτιμώ ξηρό και θερμό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ISIMERINOS είπε:

Το 27-28 δεν είναι κάτι μεμονωμένο εφ όσον βγει...είναι κακοκαιρία που θα φέρει και άλλο Κρυο μέσα από την ίδια διάταξη...αυτό εννοω

βαγγ οι 198 κ 204 δεν ειναι χιονι;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, bardaris είπε:

νομίζω θα είμαι λίγο σκληρός αλλά πρέπει να πώ  τουλάχιστον για την θεσσαλονίκη....φαίνεται υετός...αλλά.δεν νομίζω αξιόλογος χιονι ισως  στα ψηλα του χορτιάτη...θερμοκρασίες ανάμεσα στους 10 με 8 αντε στις κακοκαιρίες 7 αρα....συννεφιά...με ψυχρα...και υγρασία..δεν με ενθουσιάζει...

Εκείνο ομως που ειναι εντυπωσιακό πια αφορά την Ιβηρική και που τους εχει καθήσει ο Αζορικός....το accuaweather κιόλας προβλέπει οτι δεν πρόκειται να φύγει....μεχρι τουλάχιστον τον Μαιο αν συμβαίνει κατι τετοιο μιλάμε για μια σοβαρή απορύθμιση της κυκλοφορίας που ...κανεις δεν ξερει την εξέλιξη της...τουλάχιστον για εμάς σημαίνει ψυχρή ανοιξη και σιγουρα υεοτοφόρα.

Μήν λες τέτοια και με στεναχώρειίς και έχω κανονίσει να κάνω το πρώτο καλοκαιρινό μου μπάνιο  τον Μάρτιο...✌️😉🤫😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξανάφτιαξε την Τσικνοπέμπτη.....χιονια ως ημιορεινά και πιθανόν πιο χαμηλά σε Αττική και Εύβοια!!

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιος μας δίνει 20μμ με 5 βαθμούς… γιατί μια φορά να μην μπορεί να κάτσει κάτι τέτοιο με σωστό ψύχος; Γιατί κάθε φορά που έχουμε ψύχος να ασχολούμαστε με το αν θα πέσουν 4.2 ή 4.8μμ;;;;;; Τι κατάρα έχει αυτός ο τόπος; 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Όλες οι κακοκαιριες εφυγαν ανατολικα φετος αυτη που είναι κοντά να μας κάτσει θα φύγει δυτικα χααααχααχαχαχχα

Μέχρι 10 Μαρτίου που τελειώνει ο χειμώνας άνετα μπορεί ακόμη και κάτι καλό να κάνει! Όχι ότι και μετά δε μπορεί απλά μέχρι τότε έχει τις πιο μεγάλες πιθανότητες! Μέχρι τώρα μετράμε 2 μήνες και 9 μέρες χειμώνα (αν δεχτούμε ότι ο χειμώνας αρχίζει 11 Δεκεμβρίου). Σου θυμίζω τέλος ότι Θεσσαλονίκη έχει χιονίσει από 8 Νοεμβρίου μέχρι 11 Απριλίου. Δε λέω ότι θα συμβεί αλλά να μην απελπίζεσαι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χάρη παίδες όσον αφορά πρόγνωση για μεγαλοπολη Αρκαδίας, τι καιρό θα κάνει από εβδομάδα;;; Έχω αφήσει Κυρα με 3 παιδιά κ γονείς στο χωριό… να κατέβω να τους μαζέψω η’ είναι χαλαρά;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Φοβερά ανσαμπλ κ τζιφος και κοντρολ για εδω στις 27  ε 29

Το κοντρόλ είναι καλό γενικά για τα κβ αλλά χάνεται άπειρος υετος σε βροχές πριν πέσουν οι Τ….😭

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

animzkd1.gif

ΑΣθ και Διπλη  εντυπωσιακή  ταυτόχρονη εισβολή υψηλών πιέσεων από τους 2  ωκεανούς μέσα στην πολική δίνη και καλά ΣΜΠΑΡΆΛΙΑ.... ζωνικοι άνεμοι κτλ  μεσοπροθεσμες , Αμερικάνοι στο κουβά όλα... Τώρα όποιον πάρει ο χάρος....

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρες!!!!😀😀το φοβόμουν το γιουκμο αλλά και αυτό είναι σούπερ...γαλαζακια πρασινακια εμποδισμουληδες χλιαρές λίμνες αυλωνισκοι αποκοπουλες όλα τα συστατικά που μαγειρεύουν έναν μίνι Μάρτιο 87 σε έκδοση β.ελλαδας όμως...λετ δε γκειμ Μπιγκιν...😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ISIMERINOS είπε:

Καλημέρες!!!!😀😀το φοβόμουν το γιουκμο αλλά και αυτό είναι σούπερ...γαλαζακια πρασινακια εμποδισμουληδες χλιαρές λίμνες αυλωνισκοι αποκοπουλες όλα τα συστατικά που μαγειρεύουν έναν μίνι Μάρτιο 87 σε έκδοση β.ελλαδας όμως...λετ δε γκειμ Μπιγκιν...😎😎

Δες και λίγο ευρωπαιο αγορι🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα... Αισιόδοξα τρεξίματα για τα ΔΚΒορεια στα πρωινα.... Χτυπάει η καρδιά μου δυνατά... τα, τα, τα, τα....ανοιξη μου θέλατε... Να, να, να, να......... 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχααχ εσυ δες τι ανσαμπλ θα χει το ευρωπαικο..το χουμεεεεε

Τα είδα αγόρι τα, τα, τα τα.... Είναι ωραία.. τα, τα τα, τα🤣

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Μετά από πολλές, αδιάφορες μέρες φαίνεται να μπαίνουμε σε νέα περίοδο ενδιαφέροντος από την Τρίτη. Αρκετό νερό δίνει το ευρωπαϊκό για το τριήμερο Τρίτη-Πέμπτη στη Θεσσαλία. Αντίθετα ο τζίφος, και ειδικά το ούκμο, δίνουν ψίχουλα. Να δούμε ποιος θα επικρατήσει.

Για την συνέχεια εύχομαι και προτιμώ να βγει μια πολυήμερη χειμερινή κακοκαιρία με βροχές στα πεδινά και χιόνια στα ημιορεινά-ορεινά, από το να βγει μια χιονο-καιρία των 6 ωρών πάλι και μετά μια βδομάδα λιακάδα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήχησαν καμπανάκια πρωινιάτικα κι από ECMWF κι από GFS!! Να δούμε αν έχουμε σήμερα, το πρώτο καλό σήμα για την εξέλιξη του καιρού....θέλω να ελπίζω πως ναι και για πολλούς από μας!!

Ωραία και η κακοκαιρία που ερχεται αυτη την εβδομάδα, ως την χιονο-Τσικνοπέμπτη!!!

IMG_20220220_092301.png

IMG_20220220_092243.png

IMG_20220220_092340.jpg

IMG_20220220_092430.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλιστα...-8,2 βαθμούς στα 850 το κύριο και -4,4 ο μέσος όρος για 1/3 στις 8 το πρωί (να ετοιμάζεται η Στενή και ημιορεινές δυνάμεις του νησιού μας)

image.thumb.png.0700f17fefe767aae9d39891ee2aeefd.png

image.thumb.png.89ed50a53cb9967259158871e75ea91d.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...