Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Πήγαινε βρε σε κανενα φιλαράκι πιο ψηλά προ το Χορτιάτη και θα περάσεις τελεια 

άμα ήθελα να δω χιόνια πήγαινα και σε κανά βουνό όλο το χειμώνα. το να ρίξει 50 χιλιοστά στη θεσσαλονίκη με 6 βαθμούς μου είναι από αδιάφορο έως αηδιαστικό σε βαθμό εμετού. και δεν υπάρχει τρόπος προφανώς για να χιονίσει,οπότε ευτυχώς είναι 18αρι και αύριο δεν θα έχει αυτό που δείχνει τώρα. αν οι 300 ώρες ήταν 30, θα άλλαζε το πράγμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

άμα ήθελα να δω χιόνια πήγαινα και σε κανά βουνό όλο το χειμώνα. το να ρίξει 50 χιλιοστά στη θεσσαλονίκη με 6 βαθμούς μου είναι από αδιάφορο έως αηδιαστικό σε βαθμό εμετού. και δεν υπάρχει τρόπος προφανώς για να χιονίσει,οπότε ευτυχώς είναι 18αρι και αύριο δεν θα έχει αυτό που δείχνει τώρα. αν οι 300 ώρες ήταν 30, θα άλλαζε το πράγμα

Ναι βρε σε καταλαβαίνω το χω ζήσει πολλές φορές εδώ αυτό να χιονίζει Φλώρινα Κοζάνη και δω τίποτα και μάλιστα να τρώω και φουλ βροχή και να παρακαλάω ένα βαθμό κάτω ,,αλλα από το τίποτα γιατί άμα έχεις ευκαιρία να μη πας να το δεις και Κυριακή είναι και θα γλιτώσεις από τη βροχή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω αντιθετα απο τον δασκαλο,θα ηθελα χιονι και τον Ιουλιο.Θα ηθελα να μην ξανακανει καλοκαιρι.Να μην υπαρχουν παραλιες και γιαμπανακηδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω αντιθετα απο τον δασκαλο,θα ηθελα χιονι και τον Ιουλιο.Θα ηθελα να μην ξανακανει καλοκαιρι.Να μην υπαρχουν παραλιες και γιαμπανακηδες.

Γεννημένοι σε λάθος χώρα.....τα τελευταία απλώς χρονιά είμαστε Γεννημενοι σε πολύ λάθος χώρα 😁😁

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

ΖΙΑΚΟ.....ως απάντηση σε ερωτήσεις.....στο πρώτο κομμάτι ό,τι σας έλεγα νωρίτερα το απόγευμα....στο 2ο κομμάτι, όκ δεν συμφωνούν οι περισσότεροι από μας....χαχαχα.....άκου χαλιδόνια....δάσκαλεεεεε!!

"Ο «δάσκαλος» δυσανασχετεί όταν συνεχώς τον σπρώχνετε να απαντήσει μόνο σε μία ερώτηση: «Θα χιονίσει στα πεδινά που μένω εγώ; Ναι ή όχι;». Επίσης ενοχλείται όταν γράφει κάτι κι εσείς τον παρερμηνεύετε. Τρία πράγματα είπα σήμερα: α) δεν θα χιονίσει στα πεδινά την Κυριακή 27/2, β) η επανάληψη του Μαρτίου του 1987 είναι σαν να κερδίσεις το λαχείο και γ) τα χιόνια του Μάρτη δεν είναι σαν τα χιόνια του Γενάρη. Είπα κάπου ότι όλο το Μάρτη δεν θα χιονίσει πουθενά στα πεδινά; Με προκαλείτε έμμεσα να σας απαντήσω; Δεν θα το κάνω γιατί απλούστατα δεν γνωρίζω την απάντηση.
Και κάτι ακόμα. Για μένα ο χειμώνας τελειώνει ουσιαστικά με το τέλος του Φεβρουαρίου (άντε με μια παράταση λίγων ημερών μήπως και την τελευταία στιγμή «φέξει» σε κάποιους χιονοστερημένους). Μπορεί το χιόνι να μου αρέσει πολύ, αλλά κάθε πράγμα στον καιρό του… Και αυτό το λέω όχι μόνο αναλογιζόμενος τον κίνδυνο καταστροφής της γεωργικής παραγωγής. Μου αρέσει η ομορφιά του κόσμου, η ομορφιά του ερχομού των εποχών στην ώρα τους. Μου αρέσει τον Γενάρη να βλέπω χιόνια και τον Μάρτη χελιδόνια"....
 

 

Άστον ΔΕΝ είναι δικός μας τον σεβόμαστε εκτιμάμε αλλά εμείς είμαστε κογκαλατρεις μέχρι Πάσχα😁😁 Οχι όμως ότι δεν θα προτιμούσαμε να τα έκανε όπως το Δεκέμβρη 2001 στην ώρα τους και τις γιορτές ειδικά αλλά είμαστε άρρωστοι λάτρεις των κακοκαιριών ο δάσκαλος είναι άλλος επαγγελματίας ο καθένας στο είδος του.... Εν τω μεταξύ θα τα έκανε τα Χριστούγεννα αλλά το τέρας μας την έκανε γιατί ο αζορ ΔΕΝ μπορεί με τόσο ισχυρό Στροβιλο και δεν θα μπορεί στο μέλλον εκτός τέλη Φλεβάρη Μάρτη που πέφτουνε οι άνεμοι εδώ μας ξεχασε ο σκανδιναβικος τους χειμώνες ο κλασικός καλά ο σιβηρικος έχει δέκα χρόνια να επεκταθεί δυτικά.... οπότε είμαστε οκ δικαιολογουμαστε να θέλουμε ιστορικά γεγονότα τα γουστάρουμε έστω και στο 90 και καθυστερήσεις... χαλάλι να μπει καλό γκολ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Beach-snow NG είπε:

Πωπωπωπω Παναγία μου χιόνι στην Ευρυτανία και ειδικά στο ΑΒΑ κομμάτι, που είναι και η Χόχλια.....πόσο θαθελα νάμουν πάνω από Σαββατο βράδυ που θ αρχίσει στη λάμπα και την Κυριακή θα ξερνάει όλη μέρα!!

 

Λαμία έλα καλύτερα όπως το πάει Στούπα και εδώ θα ρίχνει δεν θα ανεβαίνει ο δρόμος για Ευρυτανία.... ο τζίφος όπου τρέχει μόνος του προλαβαίνει....ότι ναναι....🆘😁😁

Screenshot_2022-02-24-02-09-06-865.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

τι να πει κανεις....μπλεξαμε  !!

με 1...2 βαθους και τον υετο που δειχνει χιονιζει και πεδινες περιοχες...........ποσο ισχυει και πως να το πιστεψεις??

 

gfs-2-90.png?0

καλημερα !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι πάει να γίνει και στα Ensembles -4 με αρκετό υετό πλέον... Οριακά είμαστε. 

ens_image (33).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οριακά όλα, θα εξαρτηθούν από τις θερμοκρασθες; ,,πιστεύω μειον 3 μας φτάνει άνετα,  ένα μήνα πριν θα μπουν σίγουρος τώρα φοβάμαι λιγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Οριακά όλα, θα εξαρτηθούν από τις θερμοκρασθες; ,,πιστεύω μειον 3 μας φτάνει άνετα,  ένα μήνα πριν θα μπουν σίγουρος τώρα φοβάμαι λιγο

Εσείς και η κεντρική Μακεδονία πάνω από τα 400-500 το έχετε σίγουρο νομίζω. Εμείς παλεύουμε στον βαθμό με βάση τον τζιφο πάντα!

Επεξεργάστηκε από Kosmas34
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Οριακά όλα, θα εξαρτηθούν από τις θερμοκρασθες; ,,πιστεύω μειον 3 μας φτάνει άνετα,  ένα μήνα πριν θα μπουν σίγουρος τώρα φοβάμαι λιγο

Κλάιν οι χείρες κλαιν και οι παντρεμένες 😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέπει να κλείσουμε κατάλυμα δυτική νακεδνιαυ,οι πλειοψηφειατ των σεναρίων δίνει φοβερό χιόνια για εκεί!Πολλά χιόνια και σε όλα τα ημιορεινά από το ύψος της Βοιωτίας και πάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως πάνε όλα τα μοντέλα σε ένα σερί βελτιώσεων θερμοκρασιακα! Ακόμα και το Τζεμ που χθες μας είχε με το ζόρι σε αρνητικές στα 850 ψιλό έστρωσε…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Πρέπει να κλείσουμε κατάλυμα δυτική νακεδνιαυ,οι πλειοψηφειατ των σεναρίων δίνει φοβερό χιόνια για εκεί!Πολλά χιόνια και σε όλα τα ημιορεινά από το ύψος της Βοιωτίας και πάνω.

Όχι απλά φοβερός αν βγει θα ναι και παπλαμουδα ..τρωω τα νθχια μου απο χθες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Kosmas34 είπε:

Πάντως πάνε όλα τα μοντέλα σε ένα σερί βελτιώσεων θερμοκρασιακα! Ακόμα και το Τζεμ που χθες μας είχε με το ζόρι σε αρνητικές στα 850 ψιλό έστρωσε…

Δεν υπαρχει μοντελο τζεμ σε θεμοκρασθα και υετο,  ονο σε διαταξη..επισης το αικον εδω αι 3 μερες μας εχει κατω απο μειον 3 οταν τα αλλα μας ειχαν το πολυ μειον 1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Όχι απλά φοβερός αν βγει θα ναι και παπλαμουδα ..τρωω τα νθχια μου απο χθες 

Ποια νύχια μωρέ κι εσυ! Εγώ σκέφτομαι πως θα γίνει να σηκώσω 200 μέτρα το χωριό μου, κι εσυ στα 500+ μου λες αγχώνεσαι 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δεν υπαρχει μοντελο τζεμ σε θεμοκρασθα και υετο,  ονο σε διαταξη..επισης το αικον εδω αι 3 μερες μας εχει κατω απο μειον 3 οταν τα αλλα μας ειχαν το πολυ μειον 1

Μόνο τα δυο κοιτάω σε τ και υετο απλά επειδή σαν σύνολο τα μοντέλα από χθες μείωσαν θερμοκρασίες, το ανέφερα κι αυτό γιατί έκανε την μεγαλύτερη αλλαγή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλή Τσικνοπέμπτη με μπόλικο φαγοπότι!! Χιόνια ημιορεινων και πόλεων δυτικής μακεδονίας  μας λένε όλα, τα μοντέλα. Τα Γιάννενα δεν ξέρω.. Μπορεί να έχει καμία εκπληξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ώπα,έχουμε αρνητικές στα 850 και στη Φθιώτιδα,ο Δομοκός στα 500μ παίζει να δει θαψιματαρα,εξαιρετική κίνηση χαμηλού.Παντως δεν αποκλείω εκπλήξεις και σε ημιπεδινες πόλεις της κεντρίκης Ελλάδας όπως η Λαμία,η Καρδίτσα και η Λάρισα,με έντονα φαινόμενα μια χαρά το κατεβάζει.12 Μαρτίου του 19 χιονίζε με -1 στα 850hpa εδώ..Αν έχει δυναμικήδεν χαμπαριαζει εποχές

Επεξεργάστηκε από dimitris27
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα αδερφια!!!Υπεροχη προοπτικη απο σκ και μετα...Αφθονα νερα στα πεδινα και θαψιματα σε ημιορεινα και ορεινα...

Οπως ειπε και ο Γιαννης λιγο πριν ,οι πολεις της δυτικης Μακεδονιας φλερταρουν με καλο χιονι...Τα Γιαννενα επισης μπορουν να δουν παπλαμουδα εστω και προσκαιρα...

Εμεις εδω στην Αττικη παμε για δυνατο περασμα την Κυριακη κυριως...Πολυ νερο φαινεται σε πολλες περιοχες..Μακαρι και τα χιονια να κατεβουν σημερα οσο πιο χαμηλα γινεται στα βορεια..

Σημερα ειναι μερα Διονυσιακη...🤣Κρυνοερι με μητσακο και ψησιμο και ελπιζω χωρις βροχη...Ξεδωστε αδερφια...

Και οπως τραγουδουσε και ο Νιονιος..."Δεν ειναι ανοιξη φετος αυτη"...Απο τη συννεφουλα...Φετος θα γινει πραξη αυτος ο στιχος...!!Καλη σας μερα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...