Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Δεν ξέρω τι παίζει με το χιόνι του νοτιά αλλά εγώ αν ήμουν Γρεβενά θα περίμενα μισό μέτρο τουλάχιστον. 

Ναι δυνατό θα ναι αλλα ολα εξαρτώνται από την ένταση,, υπάρχει ταση να πηγαίνει πιο νοτια το σύστημα οποτε αν δεν έχει ένταση δε θα χει ουτε καλες τ και θα ρίξει το πολυ 15 ποντους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Για πεδινά κεντρικής Μακεδονίας 1 με 2 βαθμούς κάτω θέλουμε... 

ένας βαθμός αρκεί για να έχουμε πολύ ευχάριστες εκπλήξεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Θα ειναι μεγαλες οι  εντασεις της χιονοπτωσης.

Και τα Γιαννενα απο οτι φαινεται μεχρι στιγμης πανε για σφοδρη χιονοπτωση. 

Τέλεια τέλεια ξεχάσαμε φέτος πως βάζουμε αλυσίδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Θα ειναι μεγαλες οι  εντασεις της χιονοπτωσης.

Και τα Γιαννενα απο οτι φαινεται μεχρι στιγμης πανε για σφοδρη χιονοπτωση. 

Για ποια μέρα λες Μιλτο? Για Κυριακή? Λες να ρίξει περισσότερο από την προηγούμενη φορά? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο γρεβενιωτης μας τρολαρει🤣...τον καταλαβαινω βεβαια,γιατι περιμενει κατι μεγαλο και φοβαται τη μουφα το πσυχουλινι του.Αυτο δινει ο ευρωπαιος για Γρεβενα,απο την εμπειρια μου γι αυτο το σαιτ,κατα 90% μιλαμε για καθαρη σφοδροτατη χιονοπτωση με πανω απο 40μμ χιονουετου και οριακα θετικες θερμοκρασιες της ταξεως του 0,1 ως 0,5 

Καλα γλεντια!!!

IMG_20220224_153911.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Για ποια μέρα λες Μιλτο? Για Κυριακή? Λες να ρίξει περισσότερο από την προηγούμενη φορά? 

Προς ξημερωματα κυρικης Γιαννη.Απ οτι φαινεται μεχρι στιγμης για τα 500 μετρα στα Γιαννενα ο συνδιασμος της εντασης του υετου με τις οριακες θερμοκρασιες για χιονι μας δινει πιθανοτητες για κατα πολυ ανωτερη χιονοπτωση σε ενταση και διαρκεια σε σχεση με αυτη που ειχαμε πριν μια εβδομαδα.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να σημειωσω επισης οτι σημερα με καποιες μπουκες της πλακας ειχαμε χιονολυτο εδω με 3+ βαθμους,οποτε ας φανταστουμε τι θα γινει την Κυριακη στα βορεια και κεντρικα ημιορεινα και πιθανως ημιπεδινα.Μιλαμε για τσοντα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντελώς τυχαία θα είμαι Γιάνεννα Σάββατο με Τρίτη, και με φτιάχνετε με αυτά που γράφετε χαχα

Όποιος ξέρει από τα παιδιά πάνω, τι θέλουμε από χαρακτηριστικά για τα Γιάνεννα, δεν έχω ιδέα τι χρειάζονται για χιόνια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Petros21 είπε:

Εντελώς τυχαία θα είμαι Γιάνεννα Σάββατο με Τρίτη, και με φτιάχνετε με αυτά που γράφετε χαχα

Όποιος ξέρει από τα παιδιά πάνω, τι θέλουμε από χαρακτηριστικά για τα Γιάνεννα, δεν έχω ιδέα τι χρειάζονται για χιόνια 

Δες τα επιμερους χαρακτηριστικα στον χαρτη των 0.25 μοιρων και με ενα -3 στα 850 (που τωρα ΔΕΝ θα εχει), φτιαχνεται ενα εκ των ιδανικων σεναριων για λευκα Ιωαννινα.

με καθαρα δυτικο ρευμα ομως, οπως και τετοιες ραγδαιοτητες που δειχνει να βγαζει μια χαρα αρκουν και τα -2 που δειχνει να πιανει τα ξημερωματα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο 6αρι του παγιωνει (;) και ο Ευρωπαιος το Γιαννιωτικο χιονοπαρτυ Κυριακη ξεμερωμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

Στο 6αρι του παγιωνει (;) και ο Ευρωπαιος το Γιαννιωτικο χιονοπαρτυ Κυριακη ξεμερωμα.

Είσαι χωριό Γιώργο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=6&

χαχαχα τιναυρορε; Κρίμα που δεν έχει Τ και θα πάει τζάμπα πάλι. Τουλάχιστον έχει 3 μέρες να τα μαζέψει και απλά να ρίξει φυσιολογικά καμιά 20αρια mm. Δεν χρειάζονται καταστροφές.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

Δες τα επιμερους χαρακτηριστικα στον χαρτη των 0.25 μοιρων και με ενα -3 στα 850 (που τωρα ΔΕΝ θα εχει), φτιαχνεται ενα εκ των ιδανικων σεναριων για λευκα Ιωαννινα.

με καθαρα δυτικο ρευμα ομως, οπως και τετοιες ραγδαιοτητες που δειχνει να βγαζει μια χαρα αρκουν και τα -2 που δειχνει να πιανει τα ξημερωματα!

Σε ευχαριστώ πολύ! Στην μπριζα μπηκα τώρα, γουστάρω να δω γιαννιωτικη παπλαμουδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, chrys92 είπε:

Για Βέροια (στα 150 μ.) πως το βλέπετε για Κυριακή; να αισιοδοξουμε συγκρατημένα;

Λογικά φίλε έχεις αρκετές πιθανότητες σε σχέση με εδώ στον κάμπο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εννοειται οτι δεν ξερω τις περιοχες εκει και πως χιονιζονται...

Έτσι χιονιζονται πολυ, απλα φοβαμαι μη παει κι αλλο νοτια το σύστημα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, Petros21 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Στην μπριζα μπηκα τώρα, γουστάρω να δω γιαννιωτικη παπλαμουδα

Πιστευω εστω το 3ωρο 5-8 το πρωι το χουμε!

Ωστοσο να εισαι προετοιμασμενος ψυχολογικα για το καλυτερο και το χειροτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...