Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης οτι σ αυτο το χαρτη η Καλαμπάκα δεν έχει Χίο ι και γω 30 φεύγα ποντους δειχνει οτι μυρίζει η κατάσταση Βίκτωρα αρκει να μας κάτσουν η τ και τότε το ίδιο χιονονερο και δεν είχε χιονι κατ α απο τα γρεβενα ουτε σε κοζανη και άλλες περιοχές είχε τοσο και έπεσε πάνω μας η συγλικση με ο,8 και 40 πόντους,,,κάτι τέτοιο μυρίζονται αλλα δε ξερω να θα χω 0,8 και παει τιποτα 1,5 και μείνει εκεί η τ και χάσουμε καλο στρώσιμο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Επίσης οτι σ αυτο το χαρτη η Καλαμπάκα δεν έχει Χίο ι και γω 30 φεύγα ποντους δειχνει οτι μυρίζει η κατάσταση Βίκτωρα αρκει να μας κάτσουν η τ και τότε το ίδιο χιονονερο και δεν είχε χιονι κατ α απο τα γρεβενα ουτε σε κοζανη και άλλες περιοχές είχε τοσο και έπεσε πάνω μας η συγλικση με ο,8 και 40 πόντους,,,κάτι τέτοιο μυρίζονται αλλα δε ξερω να θα χω 0,8 και παει τιποτα 1,5 και μείνει εκεί η τ και χάσουμε καλο στρώσιμο 

Η Χιος είναι κοντα σ εμενα ρε ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Η Χιος είναι κοντα σ εμενα ρε ... 

Χαχαχαχαχα χιονι εχει ομως στη Χίο ;;😁😁

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο μεταξύ πρώτου και δεύτερου ποδιού,όταν γυρνάει από ΒΑ σε ΒΔ ανέμους στη θεσσαλονίκη. Αν είχαμε καλύτερη λειτουργία του βαρδάρη,θα είχαμε περισσότερες ελπίδες κι εδώ, αλλά δεν. οπότε ό,τι κάνει από την ένταση των φαινομένων. δηλαδή απλά θα ρίξει τη θερμοκρασία η βροχή μέχρι τους 5 βαθμούς στην πόλη. την τρίτη το πρωί θα έχει κάτι παρόμοιο με λιγότερα φαινόμενα, απλά χαμηλότερες θερμοκρασίες στα 850,οπότε πάλι το ίδιο αποτέλεσμα θα έχουμε Modele GFS - Carte prévisions

και ΝΑ ρεύμα στα 700hpa. Σε σοβαρή ψυχρή εισβολή το χειμώνα, θα ήταν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, heavy snow είπε:

Εχει ομως πετυχει ποτε αραγε τα υψομετρα χιονοπτωσης με ακριβεια  εστω και μια φορα σε αναλογες κακοκαιριες για να δωσει κανεις προσοχη σε αυτα??

Εστω μια φορα και αν ναι ποτε εγινε αυτο?? 

Δεν έχεις αδικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ θυμάμαι του 88 που όλοι περίμεναν έντονες βροχές στην Θεσσαλονίκη και έριξε τον ιστορικό χιονιά..

Εγώ πιστεύω ότι θα δω χιόνι και το εύχομαι κιόλας 😉😉😉😉😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν  φιλαράκια σας αφήνω με την ευχή να το ζήσετε, να το ευχαριστηθείτε ,οσοι σταθείτε τυχεροί και να θυμάστε οτι συμμετέχουμε εκ του μακρόθεν στην αγωνία σας στην προσμονή και στην χαρά σας..... Αντε πίνω κι ενα ποτηράκι στην υγειά σας...  

250690669_972109473648452_4564699300097047174_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

ΜΕΤΑΝΟΕΊΤΕ 🆘 λίγο ακόμα έμεινε.... Scandinavian rules begins....😉✌️

gens-0-0-240.png

gens-0-1-240(3).png

Εγω τεκνον μου νήστεψα, και μετανοώ μετα ούζου κλπ συναφών μεζέδων..πιάνεται;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, heavy snow είπε:

Εδω και τα υψομετρα χιονιου με μεγαλυτερη ακριβεια σε ηπειρο - δυτικη μακεδομια - θεσσαλια κλπ για το πρωι της κυριακης.

Εχει πεσει πολλες φορες μεσα στα υψομετρα των ιωαννινων στις κοντινες ωρες.

http://www.toukairou.com/ms/kairos.php?&w=24&la=40.523782201379085&lo=21.02400368893493

Τα πετυχαινει ελεγμενο...και ειναξ το καλυτςρο σε υψομετρα γιατι παιρνει αππ το τζιφο που ειναι τκ καλυτερο μοντσλο σε υψομετρα και μαλιστα αυτα που εχει το τουκαιρου τα υψομετρα βελπουν κανονικη χιονοπτωση οχι χιο ολυτα και τετοια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

δηλαδή απλά θα ρίξει τη θερμοκρασία η βροχή μέχρι τους 5 βαθμούς στην πόλη.

Ξερετε καλυτερα την περιοχη σας οσοι μενετε εκει φυσικα,αλλα εγω πιστευω οτι αν μπειτε στη συγκλιση η Τ θα πεσει ως τους 2-2,5 βαθμους την ωρα των υψηλων ραγδαιοτητων στα εντελως πεδινα-παραθαλασσια με το 0 στα 500μ. και μια θερμοβαθμιδα της ταξεως των 5°/1000μ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Εγω τεκνον μου νήστεψα, και μετανοώ μετα ούζου κλπ συναφών μεζέδων..πιάνεται;;;

Δεκτή η μετάνοια σου θα δεχτείς ισχυρό πληγμα κατά ριπάς επικό🆘😉✌️🔜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, salonikatasos είπε:

o μόνος καλός χάρτης για σωστά χιόνια είναι αυτός

ECM1-240.GIF?26-12

Σύμφωνα με τον μέσο ΟΡΟ θα βγει πιο νότια % ανατολικά  αυτό οπότε είναι κεντροβόρειος καθαρός πλάγιος καπάκι Αυλώνας με τρελές Τ όχι σαν της Μπιάνκα μπάνκα πως την λένε την κυρία ψοφίμι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για θεσσαλονικη βγαζει στιγμιαια αυριο το μεσημερι στις 2 κοντα στο πικ των φαινομενων επιπεδα παγοποιησης 400-450 μετρα με την στροφη σε Β-ΒΒΔ...δεν ειναι απιθανη η υγρη χιονοπτωση κατ εμε αν το επιτρεψουν οι ραγδαιοτητες

image.png.c9ef0bfc09f8c4cb93051685daec1832.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ επειδή δεν έχω ξαναδεί τέτοιο υετικό διάγραμμα για Θεσσαλονίκη με θερμοκρασίες στα 850 στο -4 δεν πιστεύω καμία μετάφραση θερμοκρασίας από κανένα μοντέλο και λέω ότι με σφοδρή ραγδαιοτητα είναι αδύνατον να έχουμε όχι 4 ούτε καν 2 στην επιφάνεια ενώ στα 850 θα υπάρχει το -4...γύρω στον 1 βαθμό την Κοβωτην ιστορία με καθολικό χιόνι παντού όσο κρατήσει ο πολύς υετός...η μπιλλια είναι άλλη ιστορία και επειδή έρχεται βράδυ Τάσο μην την υποτιμάς τόσο όπως και τον υετό της ...σύγκλιση Θερμαϊκού μπορεί να είναι και ξέρουμε τι σημαίνει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

ας μου απαντησει καποιος

κανεις δεν ειναι 100% σιγουρος γιαυτο δεν σου απαντανε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

ας μου απαντησει καποιος

η λογικη λεει οτι στα 200 μετρα της γουμενισσας θα χιονιζει,,,,τι θα πει το παικο δεν ξερω φιλε !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Gary είπε:

ας μου απαντησει καποιος

Φίλε Γκάρυ τα πράγματα είναι πολύ ρευστά φίλε μου. Έχουμε θέμα με τις θερμοκρασίες. Αλλά όπως είπε και ο Βαγγέλης με την θερμοκρασία στα 850hpa στους -4 και με μεγάλη ένταση φαινομένων πολύ πιθανόν να έχουμε χαμηλότερες θερμοκρασίες απ' ότι δίνουν τα μοντέλα και να δούμε χιονακι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...