Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές νέας χιονοκαιρίας 7-9/2....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, geod είπε:

ειμαι απο τους πιο ευγενικους εδω μεσα - απολογουμαι εαν δεν ημουν εν προκειμένω.

σημερα χιοινιζει σε μεγαλο κομματι της αττικης. ειτε μας αρεσει, ειτε οχι. 10 νιφαδες το μισαωρο? χιονι λεγεται. οχι βροχη.

Εντάξει βρε συ. Κουβέντα κάνουμε. Μπορεί να κάνω και λάθος στην τελική. Δεν με ενδιαφέρει να σου πω την αλήθεια. Με ενδιαφέρει η ελευθερία της γνώμης για όλους εδώ μέσα, η οποία, οκ ...δεν έχω παράπονο. Υπάρχει. 

Ααααα ξέχασα να πω.....το όνομα μου είναι Κολυδας 🤣 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο καιρος παλι εκανε τις εκπληξεις τις οποιες ΚΑΝΕΙΣ δεν προεβλεψε στο 100% σε σχεση με αυτό βλεπουμε να συμβαινει όπως άλλωστε συμβαίνει σε όλες τις χιονοκαιρίες)

 Γιατι υπάρχει όμως αυτό το δριμυ "κατηγορώ" στους επίσημους φορείς? 

η ΕΜΥ ειναι δημόσιος φορέας και όπως γνωρίζουμε τα εκτακτα δελτία της δεν σχετίζονται μόνο με την εκδήλωση των (ακραίων) φαινόμενων αλλά συνεκτιμούν και την επικινδυνότητα που μπορούν να έχουν αυτά στην καθημερινότητα των πολιτών

είχε κάποια επικινδυνότητα για την αττική η σημερινη χιονοκαιρία???

τωρα αν επεσαν και καποιες νιφαδες και σε πιο χαμηλά υψόμετρα, μια χαρα οκ το ξαναχαρήκαμε!

επίσης άλλοι μετεωρολόγοι ηταν πολύ επιφυλακτικοί και προσωπικά ακουσα εναν που μίλησε για για χιονοπτώσεις πάνω από 400 - 450 στην αττικη και ανέφερε βίλια, ιπποκράτειο πολιτεία και διονυσο

Ας μην ειμαστε ισοπεδωτικοι 

Καλή απόλαυση σε όλους μας που το βλέπουν να πέφτει και πάμε στα επερχόμενα!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως πέρα από την πλάκα και εγώ της γνώμης του Μενιδι ειμαι (Θανασης νομίζω)

Στην ελπίδα έπεσαν 10 νιφάδες , σήμερα έπεσαν 6 ... εεεε δεν μπορώ να πώ πως είχαμε 2μέρες χιονόπτωσης ....κλαιν μαιν χιονόπτωση με 5 βαθμούς και στις 2 περιπτώσεις ... αλλα αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό ....

Τελος παντων .... Ανοιγει τελείως ο καιρός και φαίνεται και ο λιακουρας ... φτάσαμε και τους 8,3 C , τώρα 8,1 C και 4,4 ελάχιστη

Χιόνι στρωμένο από 350 όσο ανατολικά φτάνει το μάτι και 400 - 450 στα δυτικότερα

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 minutes ago, Beach-snow NG said:

Θανάση μιλαμε για την μεγαλυτερη αποτυχια πολλων ετων....δλδ θεωρεις βλακα τον κοσμο που βλεπει νιφαδες εξω ως τα 180μ ή ως την παραλια της Χαλκιδος? Μην τρελαθουμε τωρα...μην ξεχασουμε κι αυτα που ξερουμε....ηΕΜΥ κι ο παγκοσμιος οργανισμος, θεωρουν ημερα χιονοπτωσης κ μια νιφαδα να πεσει, τι λεμε τωρα? Η ΕΜΥ κ πολλοι παρασυρμενοι μετεοπρογνωστες μαζι, επεσαν στη λουμπα κι εδιναν απλες χιονοπτωσεις απο 500-700μ. Μονο ο Ζιακοπουλος ειπε θα χιονισει κ πιο χαμηλα....να χιονισει οχι να στρωσει!!

Έτσι είναι Κώστα. Όπως και ο Σάκης Αρναούτογλου που έδωσε υψόμετρα χιονόπτωσης σε Αττική 300 με 400μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαϊδάρι στα 110 μ. ψιχάλες προς το παρόν με πολύ αέρα, αλλά αν κλείσει καλά πιστεύω θα το γυρίσει και οι δύο σταθμοί του Χαϊδαρίου 151 και 178 μ. έχουν σχεδόν αρνητικό σ.δ. φυλάω καραούλι να πετύχω την πρώτη νιφάδα 🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ Ηλιουπολη δυστυχώς όσο και να το παλεύει δεν.

Η υγρασία στο 70% και dp μεταξύ 0 με 0,6c. Δεν πειράζει, ωραία χειμωνιάτικη μερα ωστόσο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ασθενη βροχη στο κεντρο πατησιων..με το σκηνικο ακρως χειμωνιατικο....οι Τ απαγορευτικες για καποια μεγαλη εκπληξη......τωρα οι οποιες νιφαδες πεφτουν και σε ποιο χαμηλα υψομετρα μπορουν να θεωρηθουν σαν μπονους αλλα δεν αλλαζουν τον κανονα που θελει τα πεδινα της Αττικης να μενουν εκτος σε οριακες θερμ. καταστασεις.....προσωπικα θεωρω λαθος να κατακρινουμε τους επισημους φορεις με τους οποιους τοσα χρονια εχουμε πορευτει οταν το ιντερνετ ηταν ανυπαρκτο οπως και τα προγνωστικα μοντελα...δεν νομιζω να εχουν λογο να κρυψουν κατι απο ολους εμας..οι οποιοι λογω της επιθυμιας μας για χιονι βλεπουμε πολλες φορες φαντασματα.....και δολοπλοκιες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Theomanio είπε:

Όσο δεν βομβαρδίζουμε το καταραμένο βουνό έτσι θα είμαστε 😂😂

αμα ξεκινησουμε τους βομβαρδισμους  ας κανουμε κ λιμνη τα σκοπια😂🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...