Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές νέας χιονοκαιρίας 7-9/2....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Μια χαρά μέρα ήταν!! Αν δεν υπήρχε αυτή η συζήτηση για τα 600, ίσως να βαριομασταν περισσότερο! Τα βουνά μας έβαλαν χιόνι. Και φυσικά η ΠΑΡΝΗΘΑΡΑ!!!

Ε όχι όλα τα βουνά. Ο Υμηττός τελευταίος και τα καταϊδρωμένος.
Μου κάνει εντύπωση οταν λενε χιονια στα ορεινά, τι εννοούν. Παρνηθα και Πεντέλη μόνο; 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες ξαφνικά βλέπω κλειστό καιρό και δυνατό ΒΔ . Τελικά ΒΔ ήταν εξ αρχής. Έριξε χιονόνερο ετοιμάζει κάτι μου φαίνεται καλό!

Λετε;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Snowy Stathis said:

Ε όχι όλα τα βουνά. Ο Υμηττός τελευταίος και τα καταϊδρωμένος.
Μου κάνει εντύπωση οταν λενε χιονια στα ορεινά, τι εννοούν. Παρνηθα και Πεντέλη μόνο; 😂😂

Ε, συγνώμη αλλά θα το πω! Τον Τρελό τον έχω μέσα στη καρδιά μου. Και έκανε τη δουλειά του ΑΨΟΓΑ όταν έπρεπε. Στο καλό της Ελπίδας, σας έθαψε με μισό μέτρο, 70 πόντους και βάλε χιόνι. Πρώτευσε ο Τρελός εκεί που έπρεπε, τους έβαλε όλους κάτω, όταν έπρεπε! 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ατελειωτη στουπαρα,απλα ΔΕΝ σταματαει,ξερναει.Με θετικες Τ βεβαια και αντι για 25 εκ.εχουμε πολυ λιγοτερο,αλλα δεν ειναι μερα για γκρινια σημερα.Ονειρο. 

Υ.γ. Ουτε λαμπες δεν εχουν βαλει τα παρταλια του δημου μετα τις φωτιες και τη βγαζω με τα λαμπακια της αυλης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ατελειωτη στουπαρα,απλα ΔΕΝ σταματαει,ξερναει.Με θετικες Τ βεβαια και αντι για 25 εκ.εχουμε πολυ λιγοτερο,αλλα δεν ειναι μερα για γκρινια σημερα.Ονειρο. 

Υ.γ. Ουτε λαμπες δεν εχουν βαλει τα παρταλια του δημου μετα τις φωτιες και τη βγαζω με τα λαμπακια της αυλης

Δίνε αναφορές μην σταματάς!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, SNOWBLACK είπε:

Τέτοιες αναλύσεις και τοποθετήσεις οπως και του KapelosG νομίζω ότι κανουν το φορουμ αξεπέραστο 

Ευχαριστούμε!

Να εισαι καλα φιλε Πανο.Και πολλες αλλες τοποθετησεις απο πολλα παιδια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας ήρθε πάλι το χιονάκι ενώ το πρωί γενικά ήταν καλός ο καιρός με κρύο βέβαια από τις 7 το απόγευμα ξεκίνησε κ πρόσκαιρα το άσπρισε στις εύκολες επιφάνειες καλό βράδυ 

20220208_200726.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, chemical είπε:

Ε, συγνώμη αλλά θα το πω! Τον Τρελό τον έχω μέσα στη καρδιά μου. Και έκανε τη δουλειά του ΑΨΟΓΑ όταν έπρεπε. Στο καλό της Ελπίδας, σας έθαψε με μισό μέτρο, 70 πόντους και βάλε χιόνι. Πρώτευσε ο Τρελός εκεί που έπρεπε, τους έβαλε όλους κάτω, όταν έπρεπε! 😄

Ε όχι κ να πούμε τον Υμητο το χιονοβουνι της Αθήνας. Τελευταίος και καταϊδρωμένος στο 90% των περιπτώσεων...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, teo_73 said:

Να εισαι καλα φιλε Πανο.Και πολλες αλλες τοποθετησεις απο πολλα παιδια!

Ναι οκ εννοείται Θοδωρή!! Απλά πήρα αφορμή από το δικό σου σχόλιο. 

Υπάρχουν παιδιά που έχουν απίστευτες γνωσεις όπως οι admin και οι moderators για αρχή....

Αντε μην αρχίσω παραθέσεις.....γιατί θα κουρασω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Ε όχι κ να πούμε τον Υμητο το χιονοβουνι της Αθήνας. Τελευταίος και καταϊδρωμένος στο 90% των περιπτώσεων...

Φιλε μπορεί να χάνει σε όλα τα φιλικά και τα μικρά μάτς αλλά έχει πάρει 3 τουλάχιστον Μουντιάλ. 2002, Μηδεια, Ελπίδα. Αντε πες 2002 πήγε τελικό έστω. 🤣

Και ναι συμφωνώ οτι στο 90% είναι ντιπ άμπαλος όπως λέμε και στη Θεσσαλία. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, chemical είπε:

Ε, συγνώμη αλλά θα το πω! Τον Τρελό τον έχω μέσα στη καρδιά μου. Και έκανε τη δουλειά του ΑΨΟΓΑ όταν έπρεπε. Στο καλό της Ελπίδας, σας έθαψε με μισό μέτρο, 70 πόντους και βάλε χιόνι. Πρώτευσε ο Τρελός εκεί που έπρεπε, τους έβαλε όλους κάτω, όταν έπρεπε! 😄

Ναι δεν μπορώ να  μην το αναγνωρίσω αυτό. Δούλεψε άψογα την κατάλληλη στιγμή και πέρσι και φέτος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, menidi said:

Φιλε μπορεί να χάνει σε όλα τα φιλικά και τα μκρά μάτς αλλά έχει πάρει 3 τουλάχιστον Μουντιάλ. 2002, Μηδεια, Ελπίδα. Αντε πες 2002 πήγε τελικό έστω. 🤣

Και ναι συμφωνώ οτι στο 90% είναι ντιπ άμπαλος όπως λέμε και στη Θεσσαλία. 

Και το 08 επαιξε μπαλα Καλη στις light εισβολές και στα ρετάλια ειναι άφαντος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, dionisis00 είπε:

Είδα φωτό με στρωμένο χιόνι Θρακομακεδόνες, δεν ξέρω υψόμετρο δυστυχώς. Κάποιος από εκεί ας μας πει.

Από τα 400μ η χιονόστρωση στους Θρακομακεδόνες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Snow sick said:

Ε όχι κ να πούμε τον Υμητο το χιονοβουνι της Αθήνας. Τελευταίος και καταϊδρωμένος στο 90% των περιπτώσεων...

Σίγουρα δεν είναι Πάρνηθα. Δεν έχει ούτε το ύψος αλλά και τον προσανατολισμό. Και έχει φάει ήττες ακόμα και από το όρος Αιγάλεω (σε πολλές περιπτώσεις που ευνοήθηκε το δυτικό τόξο) Αλλά έχει κάνει κάτι μαγείες σε χιονοκαιρίες τύπου 2002,2006, Ελπίδα κλπ, μα κάτι μαγείες

Ας δώσω και μία αναφορά. 5,3 βαθμούς εδώ με 1,8dp

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, chemical είπε:

Σίγουρα δεν είναι Πάρνηθα. Δεν έχει ούτε το ύψος αλλά και τον προσανατολισμό. Και έχει φάει ήττες ακόμα και από το όρος Αιγάλεω (σε πολλές περιπτώσεις που ευνοήθηκε το δυτικό τόξο) Αλλά έχει κάνει κάτι μαγείες σε χιονοκαιρίες τύπου 2002,2006, Ελπίδα κλπ, μα κάτι μαγείες

Ας δώσω και μία αναφορά. 5,3 βαθμούς εδώ με 1,8dp

Ο προσανατολισμός του μια χαρα ειναι βασικα. Και σε κλασσικους αττικους χιονιαδες ευνοειται πιο ευκολα αφου δεν υπαρχει σοβαρο εμποδιο στα Α-ΒΑ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Ο προσανατολισμός του μια χαρα ειναι βασικα. Και σε κλασσικους αττικους χιονιαδες ευνοειται πιο ευκολα αφου δεν υπαρχει σοβαρο εμποδιο στα Α-ΒΑ 

ΣΩΣΤΟΣ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξαφνικο χιονοχαλαζο για 3λ στο χαιδαρι..

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, Frostfang8 said:

Ο προσανατολισμός του μια χαρα ειναι βασικα. Και σε κλασσικους αττικους χιονιαδες ευνοειται πιο ευκολα αφου δεν υπαρχει σοβαρο εμποδιο στα Α-ΒΑ 

Ναι από γεωγραφία είναι καλά, Νόμιζα ότι θερμοκρασιακά δεν ευνοείται τόσο (όσο οι λοιπές δυνάμεις Πάρνηθα, Πεντέλη), αλλά μπορεί να είμαι και λάθος.

Ξανάρχισε η βροχόπτωση εδώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...