Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ισχυρής χιονοκαιρίας "ΦΙΛΙΠΠΟΣ" 8-14/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει παιδιά κ οι μουφες στο πρόγραμμα είναι. Καλύτερα να έρχονται σε περιπτώσεις όπως τώρα που δε περιμέναμε και κάτι τρελό, παρά να έρχονται οταν περιμένουμε κάτι δυνατό. Όπως και να χει ζήσαμε μέσα Μάρτη σχεδόν ένα 3ημερο με πολλές ώρες χιονόπτωσης, κάτι πολύ σπάνιο και ιδιαίτερο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βιλια το απογευμα..

275329178_5210331789030496_2024760738500063274_n.jpg

Ο σημερινος χιονιας μου θυμισε τον πριγκηπα που ερχοταν στον Παναθηναικο..Ολο ερχοταν αλλα ποτε δεν τον ειδαμε..🙈

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, MitsosEvia είπε:

Είδα στην τηλεόραση πριν λίγο ένα μπάρμπα από τα Καμπια να λέει ότι ΠΟΤΕ δεν έχει δει τόσο χιόνι Μάρτη μηνα. Ρε μπαρμπα θυμάμαι το 87 εγώ που ήμουν 7 χρονών και δεν το θυμάσαι εσύ που ήσουν τουλάχιστον 25?????

..... τα Καμπιά το Μάρτη του 87 είχαν πάνω από 3 μέτρα χιόνι ...... γεγονός αναμφισβήτητο ....!!!!..... ο μπάρμπας μάλλον έχει άνια ....... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Snow sick said:

Ρε Θανάση πραγματικά αυτό δεν το καταλαβαίνω. Το λέτε πολλά παιδιά εδώ μέσα. Πείτε μου 1 φορά στην Αθήνα που δεν είχαμε λιώσιμο με καθαρο καιρό. Δεν έχει γίνει ποτε αυτό. 

Στην ελπιδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να σφυρίξουμε την λήξη θα πρέπει να έχει προηγηθεί η έναρξη 😆

Καλή κακοκαιρία αλλά μεγάλη μούφα για το λεκανοπέδιο. Βέβαια, άσχετα από χάρτες και προβλέψεις, όταν ο καιρός βρίσκεται κολλημένος στις γνωστές περιοχές η Αθήνα παραδοσιακά δέν μπορεί να ελπίζει σε πολλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Ρε Θανάση πραγματικά αυτό δεν το καταλαβαίνω. Το λέτε πολλά παιδιά εδώ μέσα. Πείτε μου 1 φορά στην Αθήνα που δεν είχαμε λιώσιμο με καθαρο καιρό. Δεν έχει γίνει ποτε αυτό. 

2004, 2008 , Ελπίδα κτλ. Πολλά παραδείγματα ρε συ. Αλλα τώρα όλα αυτά που λέμε, είναι έτσι για να περάσει και η ώρα. χαχαχα

Ο χειμωνας ήταν καταπληκτικός για εμάς, μετά τις 10/1. Κανένα παράπονο!! Και το καλύτερο ξέρεις ποιο είναι? Εμπλουτίστηκε  υδροφόρος ορίζοντας στα καμένα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Στην ελπιδα 

Τι στην ελπίδα? Δεν είχαμε λιώσιμο με το που έβγαλε ήλιο? Είχα Αγ Στεφανο λιώσιμο δε νομίζω στο λεκανοπέδιο να μην είχε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

2004, 2008 , Ελπίδα κτλ. Πολλά παραδείγματα ρε συ. Αλλα τώρα όλα αυτά που λέμε, είναι έτσι για να περάσει και η ώρα. χαχαχα

Ο χειμωνας ήταν καταπληκτικός για εμάς, μετά τις 10/1. Κανένα παράπονο!! Και το καλύτερο ξέρεις ποιο είναι? Εμπλουτίστηκε  υδροφόρος ορίζοντας στα καμένα. 

Όλα καλά, ΕΠΟΣ φέτος! Απλα δε συμφωνώ σε αυτό. Ποτε στην Αθήνα μετά από χιόνια δεν έχει γίνει να μην είχαμε λιώσιμο με το που σταματάνε τα φαινόμενα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά, όσοι χιονιστήκαμε , (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου μέσα, άσχετα εαν αυτό ήταν απλή νιφαδόπτωση ή χιονοστρωση) και εαν αναλογιστούμε πόσες περιοχές έμειναν άχιονες φέτος με τόσο ψύχος και πόσοι συμφουρίτες έμειναν  με την προσμονή, θα πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι, τηρουμένων πάντα των αναλογιών και των στανταρτς που έχει ο καθένας μας .  

Επίσης, αφού φτάσαμε στο σημείο 12 Μαρτίου να έχουμε τέτοιες πολικές θερμοκρασίες και να συζητάμε για επικείμενο χιονιά 20-21-22, θεωρώ οτι αυτό απο μόνο του είναι αξιοσημείωτο και κάτι που δεν συμβαίνει κάθε χρόνο .

Δικαιολογημένη η απογοήτευση, η στεναχώρια, ο εκνευρισμός , ο θυμός ακόμα, όλων όσων έμεινα αχιόνιστοι..

Τους κατανοώ απόλυτα , για αυτό και θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στις εκφράσεις μας , στο  τι γράφουμε και κυρίως πως το γράφουμε. ειδικά όταν ο άλλος είναι απογοητευμένος και θυμωμένος..

Ο γραπτός λόγος πολλές φορές παρεξηγείται.. Δεν χωράνε ειρωνείες , εμπαθείς δηλώσεις, μπηχτές,  υπονοούμενα απο κανέναν..

Εμείς ως admins και mods προσπαθούμε να κάνουμε οτι είναι ανθρωπίνως δυνατόν , ετσι ώστε να διατηρήσουμε ενα καλό κλίμα στην ομάδα.. Άλλες φορές τα καταφέρνουμε , άλλες πάλι οχι τόσο καλά..

Χρειαζόμαστε και την δική σας βοήθεια σ αυτό, γιατι χωρίς εσάς, το ενεργό κύτταρο του forum, χωρίς την ενεργή αλλα κόσμια συμμετοχή σας, δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι περισσότερο.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο μου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Snow sick said:

Τι στην ελπίδα? Δεν είχαμε λιώσιμο με το που έβγαλε ήλιο? Είχα Αγ Στεφανο λιώσιμο δε νομίζω στο λεκανοπέδιο να μην είχε 

Λιώσιμο ειχαμε αλλα και χιονι 4-5 μερες και χιονιυρες 1 εβδομαδα Στην Ανω Γλυφαδα.Στην Μηδεια απο την αλλη έλιωσαν τα παντα καπακια…

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Τι στην ελπίδα? Δεν είχαμε λιώσιμο με το που έβγαλε ήλιο? Είχα Αγ Στεφανο λιώσιμο δε νομίζω στο λεκανοπέδιο να μην είχε 

Εντάξει καθόλου λιώσιμο δεν μπορεί να μην έχει αλλά ολικό δεν υπήρξε στην Ελπίδα την επόμενη μερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χασαμε αλλα τα χαμογελα πλατια αφηνω πραγματα αντι για το ψυγειο στο βορειο μπαλκονι 12 προς 13 Μαρτιου βραδυ στην τσιμεντουπολη...

Ειδαμε 3 μερες.χιονοπτωσης με στρωσιμο χθες μεχρι πολυ χαμηλα μετα απο εναν ΕΠΙΚΟ χειμωνα....

Και εχουμε ακομα.σημερα αυριο κ Δευτερα μπας και δουμε καμια νιφαδα περαστικη....

Απιθανος Μαρτιος παρα την ξενερα εξω ειναι Χριστουγεννιατικη ατμοσφαιρα με κρυο σαρωτικο για πολλες πολλες ημερες και εχουμε δρομο ακομα...

Αντε στα επομενα προς τα τελη της εβδομαδας και μετα ξανα 25η Μαρτιου....ο αχορταγος..  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... κοίταξα όσες αναφορές μπόρεσα ..... δεν βρήκα αυτή την ανάρτηση ..... αν έχει ανέβει σταυρώστε με ....🤣 .....

Κοκκινομηλιά Εύβοιας ,580 μέτρα υψόμετρο .....Πηγή: tvstar.gr .....

Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι και δέντρο

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο

Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι και κείμενο που λέει "tvStar.gr .gr"

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα εξωτερικοί χώροι

Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο και χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα εξωτερικοί χώροι

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Παιδιά, όσοι χιονιστήκαμε , (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου μέσα, άσχετα εαν αυτό ήταν απλή νιφαδόπτωση ή χιονοστρωση) και εαν αναλογιστούμε πόσες περιοχές έμειναν άχιονες φέτος με τόσο ψύχος και πόσοι συμφουρίτες έμειναν  με την προσμονή, θα πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι, τηρουμένων πάντα των αναλογιών και των στανταρτς που έχει ο καθένας μας .  

Επίσης, αφού φτάσαμε στο σημείο 12 Μαρτίου να έχουμε τέτοιες πολικές θερμοκρασίες και να συζητάμε για επικείμενο χιονιά 20-21-22, θεωρώ οτι αυτό απο μόνο του είναι αξιοσημείωτο και κάτι που δεν συμβαίνει κάθε χρόνο .

Δικαιολογημένη η απογοήτευση, η στεναχώρια, ο εκνευρισμός , ο θυμός ακόμα, όλων όσων έμεινα αχιόνιστοι..

Τους κατανοώ απόλυτα , για αυτό και θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στις εκφράσεις μας , στο  τι γράφουμε και κυρίως πως το γράφουμε. ειδικά όταν ο άλλος είναι απογοητευμένος και θυμωμένος..

Ο γραπτός λόγος πολλές φορές παρεξηγείται.. Δεν χωράνε ειρωνείες , εμπαθείς δηλώσεις, μπηχτές,  υπονοούμενα απο κανέναν..

Εμείς ως admins και mods προσπαθούμε να κάνουμε οτι είναι ανθρωπίνως δυνατόν , ετσι ώστε να διατηρήσουμε ενα καλό κλίμα στην ομάδα.. Άλλες φορές τα καταφέρνουμε , άλλες πάλι οχι τόσο καλά..

Χρειαζόμαστε και την δική σας βοήθεια σ αυτό, γιατι χωρίς εσάς, το ενεργό κύτταρο του forum, χωρίς την ενεργή αλλα κόσμια συμμετοχή σας, δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι περισσότερο.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο μου....

Συμφωνω φίλε Μπάμπη. Αλλά φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να νιώσουμε και ενοχές που στεναχωρήθηκαμε λιγάκι σήμερα επειδή έπεσαν έξω οι προβλέψεις. Έχουμε κάθε δικαίωμα να εκφράζουμε τη στεναχώρια μας. Έστω και πρόσκαιρα. Φαντάζομαι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι και αργά το βράδυ είναι πιθανές μικροεξάρσεις πλησίον των ορεινών όγκων, τίποτα άξιο λόγου για λεκανοπέδιο αλλά μια χαρά συνεχίζονται τα φαινόμενα σε αρκετές περιοχές. 

Τρίκαλα Κορινθίας δίνει πόνο βλέπω.

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ πίστευα την σημερινή μερα παρά την Πέμπτη αλλά να που ο καιρός με διέψευσε πανηγυρικά και για τις 2 μέρες.
Το σημερινό να είμαι ειλικρινής μου άφησε μια γλυκόπικρη γεύση γιατί ήθελα να κάνει ένα εντυπωσιακό φιναλε σε έναν εξαιρετικό χειμώνα για την περιοχή μου τουλάχιστον. Φυσικά δεν περίμενα κάτι ιστορικό αλλά κάτι σαν την Πέμπτη.
Δεν βαριέσαι όμως, είμαστε στα μέσα Μαρτίου και είδαμε 3 μέρες να χιονίζει, δεν το λες και λίγο αυτό κι οταν ειδικά έχει προηγηθεί κι ένα επικό χιόνι. Πλέον παμε με άλλον αέρα και αισιοδοξία για νέες συγκινήσεις τον επόμενο χειμώνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Τι στην ελπίδα? Δεν είχαμε λιώσιμο με το που έβγαλε ήλιο? Είχα Αγ Στεφανο λιώσιμο δε νομίζω στο λεκανοπέδιο να μην είχε 

Στα Βριλήσσια μέχρι το Σάββατο που έβρεξε,είχε στρωμένο χιόνι παντού εκτός δρόμων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...