Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σεναριο της πραγματικοτητας για την χωρα μας ειναι ο δεκεμβρης που κανει φετος και τις περισσοτερες φορες..σπανιος ο δεκεμβρης του 2001...φυσιολογικο που χιονιζοντε αγγλοι και η δκ ευρωπη μην ξεχναμε τις προηγουμενες χρονιες...οι μονοι ατυχοι ειμαστε εμεις τα κβ που σε ολες τις ψυχρες εισβολες τα προηγουμενα χρονια δεν μας εκατσε κατι στο ιονιο και δεν ειδαμε κατι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Μ αρεσει που κοιτάμε το cfs αν θα δείξει χιόνια κοιτάξτε στις 162 ωρες πως τρέχει...τι να πάρεις μετά στα σοβαρά για τον άλλο μήνα 😂😂😂

 

cfs-0-162.png

αυτο θα βγει 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Delsnow είπε:

Το σεναριο της πραγματικοτητας για την χωρα μας ειναι ο δεκεμβρης που κανει φετος και τις περισσοτερες φορες..σπανιος ο δεκεμβρης του 2001...φυσιολογικο που χιονιζοντε αγγλοι και η δκ ευρωπη μην ξεχναμε τις προηγουμενες χρονιες...οι μονοι ατυχοι ειμαστε εμεις τα κβ που σε ολες τις ψυχρες εισβολες τα προηγουμενα χρονια δεν μας εκατσε κατι στο ιονιο και δεν ειδαμε κατι..

αυτο που λειπει ειναι ενα καθολικο χιονι απο λαμια κ πανω με χαμηλο που θα σαρωσει απο δυτικα εως εβρο δε ξερω ποσο σπανιο ηταν παλια τωρα παντως μου φαινεται επιστημονικη φαντασια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

αυτο που λειπει ειναι ενα καθολικο χιονι απο λαμια κ πανω με χαμηλο που θα σαρωσει απο δυτικα εως εβρο δε ξερω ποσο σπανιο ηταν παλια τωρα παντως μου φαινεται επιστημονικη φαντασια.

Πέρυσι είχε έρθει ένα τέτοιο καλό χαμηλό αλλά δεν είχε Τ 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Μ αρεσει που κοιτάμε το cfs αν θα δείξει χιόνια κοιτάξτε στις 162 ωρες πως τρέχει...τι να πάρεις μετά στα σοβαρά για τον άλλο μήνα 😂😂😂

 

cfs-0-162.png

Και είναι το μόνο τρέξιμο του μετά από καιρό που έδινε σοβαρά χιόνια.. αλλά πού τέτοια τύχη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τους το χρωστουσε και μετ ο παραπανω στην δυτικη ευρωπη, στατιστικα αργησε και πολυ κιολας να ριξει λιγο αξιολογο χιονι Λονδινο κ περιξ+ τους ακραιους καυσωνες που ειχαν φαει.

Απο εκει και περα σιγουρα δεν θα μεινει ετσισ η κυκλοφορια για ολο το χειμωνα, απο τις 20 και μετα φαινεται να αλλαζει, να δουμε αν θα μας ευνοισει ομως.

Στατιστικα δεν πρεπει να περιμενουμε απολυτως τιποτα για Αττικη φετος ομως οπως ακριβως το ειπα "στατιστικα", αριθμοι ειναι οτι θελουν κανουν! Καλη μας τυχη λοιπον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Seventower είπε:

Σε μια χώρα που κάποτε χιονίζε τώρα απλώς ζουν υπεραιωνοβια κουνούπια 

Screenshot_20221212_074613.jpg

Το λεγομενο χιονοπουλι της γροιλανδιας..εχουν κατεβει πολλα φετος στη χωρα μας😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά, όπως ήταν αναμενόμενο ο τζίφος τα μάζεψε όλα και έτσι όλη την βδομάδα Wuppertal θα έχουμε ένα τίποτα μόνο κρύο.εγω είπα και χτες το icon για την Γερμανία είναι πολύ σημαντικό. Μην στεναχωριεσαι και στην Ελλάδα, και εδώ μουφα δεν έκανε τίποτα στο Λονδίνο πιο πολύ χιόνισε μου είπε ο ξάδερφος μου. Στο Βερολίνο 3 cm Μόναχο 5 όπως λέμε και στην Ελλάδα klein mein (μικρό δικό μου είναι η μετάφραση 😂 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άνω παντως λυπάμαι το Τάσο σε 2 ραν ο βασιλιάς του αφησε 3 πόντους χιονι απο τους 20 25 ...αχ ..

Εντωμεταξύ ταββρηκαν στη μέση ως συνήθως για 19 20 Ο ευρωπαιος απο μειον 3 πηγε στο μειον0,5 και ο τζιφος απο συν 5 στο συν 1,5

Επεξεργάστηκε από Clapsanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς ουκμο το αικον. Είπαμε θέλω χιόνι να φτιάξω χιονάνθρωπο γίγαντα. Δωσε μου το χιόνι τώρα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Προς ουκμο το αικον. Είπαμε θέλω χιόνι να φτιάξω χιονάνθρωπο για. Δωσε μου το χιόνι τώρα!

Λες να τριτωσει το καλό?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Λες να τριτωσει το καλό?

Δεν θα βγει όπως το ουκμο, αλλά θα είναι από τα καλά σενάρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Δεν θα βγει όπως το ουκμο, αλλά θα είναι από τα καλά σενάρια.

Θέλουμε το χαμηλό να περικυκλωθεί από εμποδισμους..σωστά?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περα απο την πλακα παντως...Βαγγο και Μιχαηλ σας βγαζω το καπελο..Χαρα στο κουραγιο σας...Ειλικρινα το γραφω...!!!Και σε ολα τα παιδια που ακομα στα σοβαρα σχολιαζουν χαρτες και ψαχνουν ψηγματα ελπιδας...

0100995.jpg

Οσο κι αν ακουγεται οξυμωρο μερος της ζωης μου εξαρταται απο τον καιρο οπως και η ψυχολογια μου..Οι "κανονικοι"ανθρωποι αυτο δεν μπορουν να το αντιληφθουν..Μονο εσεις οι"ανωμαλοι"..Εχω σιχαθει να βλεπω ανοιξιατικα Χριστουγεννα..Ειλικρινα...Και Δεκεμβρη που θυμιζει αρχες Οκτωβρη!!Και ανομβρο μαλιστα για μενα...Τουλαχιστον να εβρεχε σοβαρα..Αλλα αδυνατει ακομα και αυτο να κανει..Ο κατα τα αλλα βροχεροτερος μηνας του ετους!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Θέλουμε το χαμηλό να περικυκλωθεί από εμποδισμους..σωστά?

Nai ακριβώς. Και ο Αυλώνας από γροιλανδια όσο πιο ανατολικά γινεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως και ο ευρωπαιος έχει καμία 15 σεναρια που δε φεύγει αυλωνας στον ατλαντικο αλλα αποδυναμώνει το χαμηλο εστί ώστε ψιλοχανεται ,  δε φαίνεται στους χάρτες του απλα γιατι το δεύτερο χαμηλο απο πίσω χαλαει τον αζορ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοιτάξτε πχ σεναριο 24 που είναι κεντροβορειο μετα δεν ει ναι ανέφικτο να συμβεί απλα να μη φύγει όλος ο αυλωνας δυτικα και κομμάτι του να ναι μεσα στον ατλαντικο μπορει να συμβεί δουλεια μετα τις 24 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ξεκόλλα ρε τζιφε! 

Καλύτερα να ξεκολλήσουν όλα τ αλλά κι ας μείνει ο τζιφος μονος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...