Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Clapsanto είπε:

Το χειρότερο Νικολά είναι ότι το θέλει όλο πάνω του ...Δηλαδή δεν είναι ικανοποιημένος ούτε με ένα 20 πόντο 😂😂😂😂

Το εξάρι μας χιόνιζε όλους μια χαρά. Αλλά όχι, σαν αχόρταγος θέλω το κοντρόλ και καλύτερο. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Όλοι είμαστε αχόρταγοι, ας μην κρυβόμαστε.

Α μπράβο. Δεν υπάρχουν τοπικότητες. Κάθε χρόνο όλοι το θέλουμε στην πόρτα μας, όμως αν δεν το ρίξει, δεν καταριόμαστε τον αζορικό ή το Ιόνιο ή το Αιγαίο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, Χιών είπε:

gfs-2008020212-0-324.png?12

Κάπως έτσι ξεκίνησε τότε στις πολύ μακρινές ώρες και εν τέλει κατέβασε τον υπερ-Κόγκα, για να δούμε τώρα...

📿🧿📿🧿📿🧿📿

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ δεν ξέρω άμα το θυμάται κανένας, αλλά είχαμε 13 χρόνια να δούμε σοβαρή χιονόστρωση γενικευμένα στην Αθήνα - δε μιλάω για βόρεια-υπερβόρεια κλπ. Επομένως όχι 3/3, 13/13 θέλουμε μέχρι να στανιάρουμε. Το 2008 ήμουν Δημοτικό και στη Μήδεια έπαιρνα πτυχίο, θα μου τα κάνει όλα τώρα για δώρο αποφοίτησης 🤣

Και φυσικά μπορεί να κάνει μεγάλα χιόνια σε όλη την Ελλάδα την ίδια χρονιά, ακόμη και τον ίδιο μήνα (2001-2002, 2005-2006 κλπ). Και να μην πιάσει μια περιοχή ένας αυλώνας δεν σημαίνει ότι τελείωσαν όλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Το χειρότερο Νικολά είναι ότι το θέλει όλο πάνω του ...Δηλαδή δεν είναι ικανοποιημένος ούτε με ένα 20 πόντο 😂😂😂😂

Χίλιες φορές supercell η μια δυνατή καταιγίδα, παρά ένα ξενερωτο 20ποντο. Εκτός αν το 20ποντο πέσει σε μια δυο ωρες. Στον τελευταίο ιστορικό ήμουν 4-5 χρονων. Ε πρέπει να έρθει κάποια φορά κάτι τέτοιο.!🤩

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αικον είναι σχεδόν ίδιο σε λογική στις ανάλογες ώρες με τον τζιφο...Υγ το χιόνι το θες ξανά και ξανά και ξανά 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέπει να προστεθεί κάπου στο μετεοσιελ και εδώ στο φόρουμ "κίνδυνος εθισμού και απώλειας ψυχικής υγείας" είναι σημαντικό τους χειμερινούς ειδικά μήνες😂

Επεξεργάστηκε από weatherforattica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Το αικον είναι σχεδόν ίδιο σε λογική στις ανάλογες ώρες με τον τζιφο...Υγ το χιόνι το θες ξανά και ξανά και ξανά 😋

Γενικά αυτό που θέλουμε ώστε να μπορεί να γίνει κάποια κατάβαση στα μέρη μας, είναι ο πλήρης διαχωρισμός των 2 ψυχρών εισβολών στην Αμερική, 'ωστε η δεύτερη από πίσω να σηκωσει τον Αζορικό, ενώ η πρώτη, να μετατραπεί σε ατλαντικό χαμηλό με σταδιακή εξασθένιση όσο πλησιάζει προς ευρωπη-> άρα μετατροπή αυτής σε λίμνη, που με την βοήθεια από την δεύτερη ψυχρή εισβολή, θα σηκώσουν τον Αζορικό, στον θεό.

image.png.6673d78ddb294350e12e7b7c872a1243.png

στον άσπρο κύκλο το χαμηλό που πρέπει να γίνει λίμνη, και σε μαύρο το ισχυρότερο χαμηλό/αυλώνας που θα σηκώσει τον Αζορικό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ο Ζιακοπουλος έχει βάλει φώτο με χιόνια....όσοι τον παρακολουθούν ξέρουν ότι δεν βάζει τυχαία τίποτα...προς το παρόν το ερμηνευω ως τάση..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Για κάτι τέτοια ποστ Μιχαήλ δεν θα αφήσω ούτε νιφάδα φέτος. Και ας φάω φαπες. Επειδή 2 χρόνια έριξε χιόνια εδώ κάτω θα πρέπει να αποσυρθούμε και να λέμε ας μην χιονίσει ξανά. 

Πρέπει να χαλαρώσεις λίγο😀. Μην πιάνεσαι σε ένα πόστ κατεθυείαν, όταν είναι μέσα στην λογική της πλάκας, όπως όλα τα προηγούμενα. Πως ξέρεις ότι δεν είπα αχόρταγο τον clapsanto🙃

@Snow sick Πέρσι έπρεπε να τελειώσω την διπλωματική μου, και δεν είχα χρόνο ούτε για να φάω στην ώρα μου, ούτε για να εκτελέσω την εντροπία του φαγητού μου επίσης.. [οι φυσικοί ίσως καταλάβουν το αστείο😁], πόσο μάλλον να μπω στο φόρουμ, όταν εδώ είχε ήλιο, ή βροχή με 5 βαθμούς.😑

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Πρέπει να χαλαρώσεις λίγο😀. Μην πιάνεσαι σε ένα πόστ κατεθυείαν, όταν είναι μέσα στην λογική της πλάκας, όπως όλα τα προηγούμενα. Πως ξέρεις ότι δεν είπα αχόρταγο τον clapsanto🙃

@Snow sick Πέρσι έπρεπε να τελειώσω την διπλωματική μου, και δεν είχα χρόνο ούτε για να φάω στην ώρα μου, ούτε για να εκτελέσω την εντροπία του φαγητού μου επίσης.. [οι φυσικοί ίσως καταλάβουν το αστείο😁], πόσο μάλλον να μπω στο φόρουμ, όταν εδώ είχε ήλιο, ή βροχή με 5 βαθμούς.😑

Πόσες αστείες εικόνες έχω βάλει τις τελευταίες μέρες. Θα φτιάξω και με τα προσήνεμα σε ρόλο.φαπας και τα Κ.Β πρωταγωνιστές του χιονιού 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η εικόνα στις παραμέτρους που λέει ο Μιχαήλ φαίνεται καλύτερη στην Αμερική. Θα έχουμε άλλο σενάριο από το εξάρι και μάλλον πολύ πιο δυτικό. Έτσι το κόβω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάει για ταξίδι στην Αμερική ο αυλώνας στον 12αρι.... Αν ήταν στην ίδια θέση ο αυλώνας με πριν, θα ήταν φοβερό τρέξιμο λόγω βελτιώσεων στην Αμερική., αλλά χάλασε πολύ την ευρωπαική εικόνα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάει για ταξίδι στην Αμερική ο αυλώνας στον 12αρι.... Αν ήταν στην ίδια θέση ο αυλώνας με πριν, θα ήταν φοβερό τρέξιμο λόγω βελτιώσεων στην Αμερική., αλλά χάλασε πολύ την ευρωπαική εικόνα.

Μπορεί να βγάλει το ίδιο αποτέλεσμα μι χαηλ στην εξέλιξη γιατί από πίσω δεν φαίνεται να ακολουθεί άλλο χαμηλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χιών είπε:

gfs-2008020212-0-324.png?12

Κάπως έτσι ξεκίνησε τότε στις πολύ μακρινές ώρες και εν τέλει κατέβασε τον υπερ-Κόγκα, για να δούμε τώρα...

Aυτο το μεσημερι ειχε δωσει ξαφνικη πυκνη χιονοπτωση και στα Γιαννενα με περιπου εως 10 εκατοστα στο κεντρο απ οτι θυμαμαι με το ματι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οσο εξαρτηση εχουμε εμεις με το χιονι αλλο τοσο εχει και ο ανωμαλος...Θα την ξαναπεταξει τη μπομπα του αργοτερα και θα γινει του Κουτρουλη ο γαμος εδω μεσα..🤣Παντα τα ωραια σκανε μετα τα 20αρια..Ολοι ξεψαρωνουν και μετα ερχεται ο Κογκας να κλεισει σπιτια!!!Αυτη η ανοιξη μεσα στον Δεκεμβρη μονο σε καλο θα μας βγει...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Οσο εξαρτηση εχουμε εμεις με το χιονι αλλο τοσο εχει και ο ανωμαλος...Θα την ξαναπεταξει τη μπομπα του αργοτερα και θα γινει του Κουτρουλη ο γαμος εδω μεσα..🤣Παντα τα ωραια σκανε μετα τα 20αρια..Ολοι ξεψαρωνουν και μετα ερχεται ο Κογκας να κλεισει σπιτια!!!

Σάκη ακόμα φθινόπωρο έχουμε.... κάποιοι βιάζονται....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...