Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Delsnow είπε:

Εναν αντικυκλωνα οκτωμβριου θελουμε για το γεναρη..να ληξει το παραμυθι να ηρεμησουμε και εμεις...

Τιποτα δε τελειώνει φιλε μου ...Έχουμε Μάρτη και Απρίλη θα μας αποζημιώσουν...Και του χρόνου το Δεκέμβρη παλι θα ψαχνουμε βροχες που δε θα χουν έρθει το φθινόπωρο σαν φαύλος κύκλος εινια πλεον 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, KapelosG είπε:

Ο 20-21 τι κάνει εκεί μέσα, οι άλλοι ήταν πραγματικοί χειμώνες και εκείνος έκτρωμα, μόνο την Μήδεια είχε...οι υπόλοιποι πράγματι ήταν καλοί χειμώνες, όχι χειμώνες τύπου 41-42,55-56,62-63 αλλά το πάλευαν σοβαρά 

Όχι δεν είχε μόνο την Μήδεια..εδώ σε πιάνω αδιαβαστο...είχε έναν καλό χιόνια που μάλιστα το έστρωσε εδώ τον Γενάρη και άλλες δύο κατεβάσεις που αφορούσαν πιο πολύ την Θράκη αν δεν κάνω λαθος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Όχι δεν είχε μόνο την Μήδεια..εδώ σε πιάνω αδιαβαστο...είχε έναν καλό χιόνια που μάλιστα το έστρωσε εδώ τον Γενάρη και άλλες δύο κατεβάσεις που αφορούσαν πιο πολύ την Θράκη αν δεν κάνω λαθος

Μάλλον το Λέανδρο λες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Ο 20-21 τι κάνει εκεί μέσα, οι άλλοι ήταν πραγματικοί χειμώνες και εκείνος έκτρωμα, μόνο την Μήδεια είχε...οι υπόλοιποι πράγματι ήταν καλοί χειμώνες, όχι χειμώνες τύπου 41-42,55-56,62-63 αλλά το πάλευαν σοβαρά 

Ο 62-63 δεν ξερω γιατι ηταν τοσο δυνατος πανευρωπαικα...στην Αγγλια θεωρειται ο daddy of cold winters ενω παραλληλα εκανε πολλα ακραια κ στη Μεσογειο(το μεγαλυτερο χιονι της ιστοριας στη Βαρκελώνη πχ) κ στην Ελλαδα επισης ...αντιστοιχοι πανευρωπαικοι ακραιοι κ ο 1928-29 κ ο 55-56

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν βγει ο τζιφος οπως ειναι μεχρι τις 25 θα καιγαμε και καμία 6,7 μερες και από το Γενάρη...ευτυχώς είναι για πέταμα σαν μοντέλο οποτε τον γράφουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που ο κλεαρχος πριν 3 μέρες είπε παμε Για Πάσχαστουγενααααα και έλεγα τι λέει συγα να βγει και εν τέλη θα βγει με ξεπερνάει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, swthrhs είπε:

Αυτό που ο κλεαρχος πριν 3 μέρες είπε παμε Για Πάσχαστουγενααααα και έλεγα τι λέει συγα να βγει και εν τέλη θα βγει με ξεπερνάει 

Take the risk 😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Όχι δεν είχε μόνο την Μήδεια..εδώ σε πιάνω αδιαβαστο...είχε έναν καλό χιόνια που μάλιστα το έστρωσε εδώ τον Γενάρη και άλλες δύο κατεβάσεις που αφορούσαν πιο πολύ την Θράκη αν δεν κάνω λαθος

Ναι είχε περιστασιακά χιονακια αλλά με τεράστια διαλείμματα 20αριων και 15αριων ελάχιστες, θέλει μια διάρκεια για να πεις ότι ήταν χειμώνας, άσε που βγήκε ο θερμότερος όλων των εποχών ως σήμερα...θα μου πεις καλύτερα κάτι τέτοιο από χειμώνες τύπου 2012-13, 13-14, 15-16

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πουυ να πάρει ο τζίφος έφερε πιο κοντά μας την μπίλια και ο χιονάνθρωπος θα χάσει τα θερμά ρεκόρ μήνα που επιθυμεί η πσυχούλα του🥴🤣

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Ναι είχε περιστασιακά χιονακια αλλά με τεράστια διαλείμματα 20αριων και 15αριων ελάχιστες, θέλει μια διάρκεια για να πεις ότι ήταν χειμώνας, άσε που βγήκε ο θερμότερος όλων των εποχών ως σήμερα...θα μου πεις καλύτερα κάτι τέτοιο από χειμώνες τύπου 2012-13, 13-14, 15-16

Αδιάφορο δεν τον λες όταν είχε 4 ψυχρές εισβολές εκ των οποίων η μία ήταν η Μήδεια  που κράτησε και 5-6 μερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Άσχετο...στις Αζόρες έχει χιονίσει πότε άραγε?

Αν δεν έχει, ήρθε η ώρα μάλλον. χαχαχα. Πάντως σαν μέσος όρος νομίζω ότι καλά πάει.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαλησπεραρε παιδια.Δεη ξερω τι λετε αλλα το παρακατω εμενα μου κανει.Κοιμασε με σεντονι και σηκωνεσε με παπλωμαενα πραμα.Για μετα τισ 25 αμα συνεχισει ο τζιφουλας να το κρατα εγω συνεχιζω να ελπιζω.

 Height/Temp. 850 hPa GFS Fr 16.12.2022 00 UTC

Και πειτε μου αν εχω αδικο.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Mountain είπε:

Kαλησπεραρε παιδια.Δεη ξερω τι λετε αλλα το παρακατω εμενα μου κανει.Κοιμασε με σεντονι και σηκωνεσε με παπλωμαενα πραμα.Για μετα τισ 25 αμα συνεχισει ο τζιφουλας να το κρατα εγω συνεχιζω να ελπιζω.

 Height/Temp. 850 hPa GFS Fr 16.12.2022 00 UTC

Και πειτε μου αν εχω αδικο.

 

Τι κρατά ακριβώς μετά τις 25;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Mountain είπε:

Ακομα ενας

Height/Temp. 850 hPa GFS Πεμ 29.12.2022 06 UTC

Και παει λεγοντας .........Α ρε Beach snow παει να σου κανει το χατηρι ετσι το κοβω

Τζόνι αυτό είναι το πρωινό ραν...το καλό!!!😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Mountain είπε:

Kαλησπεραρε παιδια.Δεη ξερω τι λετε αλλα το παρακατω εμενα μου κανει.Κοιμασε με σεντονι και σηκωνεσε με παπλωμαενα πραμα.Για μετα τισ 25 αμα συνεχισει ο τζιφουλας να το κρατα εγω συνεχιζω να ελπιζω.

 Height/Temp. 850 hPa GFS Fr 16.12.2022 00 UTC

Και πειτε μου αν εχω αδικο.

 

Οι χάρτες που έχεις ανεβάσει είναι από το 6αρι του τζίφου το πρωί δυστυχώς... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...