Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλησπερα φιλαρακια...Εγω μοντελα δε βλεπω πλεον...Εαν κρινω απο τα γραφομενα σας,ο μηνας εχει τελειωσει εκτος εαν γινει καποιο θαυμα..

Τωρα που ο καιρος ειναι προκλητικα καλος,κανεις δε μιλα για κλιματικη αλλαγη...Την κλιματικη αλλαγη την θυμουνται μονο οταν βρεχει η οταν χιονιζει μεσημερι και στρωνει...🤣Ολοι χαιρονται για τις ανοιξιατικες σχεδον καλοκαιρινες μερες που περναμε...Και πραγματικα τους λυπαμαι...Οχι γιατι χαιρονται...Αλλα γιατι δεν ξερουν πως και αυτο θα μας στοιχισει..Κανεις δεν προβληματιζεται γι αυτο που συμβαινει...

Σιγουρα τα 20αρια δεν ειναι σπανια τον Δεκεμβρη αλλα τα τοσα 20αρια σε συνδυασμο με την ανομβρια απο τον Αυγουστο ειδικα για τα προσηνεμα ειναι οντως σπανιο..Πιθανως να μιλαμε για τον θερμοτερο δεκεμβρη ολων των εποχων...Θα δειξει...Παντως σιγουρα ειναι απο τους πιο αδιαφορους δεκεμβρηδες μετα απο ενα εξισου αδιαφορο Φθινοπωρο οχι ομως για ολους...

Ελπιζω αυτη την καιρικη ακροτητα να τη ζησουμε και απο την αναποδη μεσα στη σεζον..Τοτε βεβαια θ αρχισουν ολοι να μιλανε για κλιματικες αλλαγες και παγετωνες...

Εγω νοιωθω ηδη πιο γεματος που σχεδον καθε Κυριακη βρισκομαι και σε καποιο βουνο..Σημερα ανεβηκα Κιθαιρωνα..Αυριο καπου αλλου και εχει ο θεος...Και οπως εγραψα και το μεσημερι..

Οταν ο καιρος δεν ερχεται στη πορτα σου πας εσυ στη δικια του..😉

Καλησπερα φιλε Σακη, να τα 20αρια τον Δεκεμβριο απο 20ο αιωνα (107 μερες σε 121 ετη) και ανα δεκαετια

image.thumb.png.e0983a6cdce14379d38206e7d4b1f51f.png

image.thumb.png.545f7c5c184e34c4775d56ed74961c74.png

Ελπιζω να γλιτωσουμε επιδοση 2010 (εχω την αισθηση ειμαστε στις 5 φετος)...και μακαρι να κανει τελειωμα τυπου 2014 μπας και σωσει τα προσχηματα και γλιτωσουμε ρεκορ

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Καλησπερα φιλε Σακη, να τα 20αρια τον Δεκεμβριο απο 20ο αιωνα (107 μερες σε 121 ετη) και ανα δεκαετια

image.thumb.png.e0983a6cdce14379d38206e7d4b1f51f.png

image.thumb.png.545f7c5c184e34c4775d56ed74961c74.png

Ελπιζω να γλιτωσουμε επιδοση 2010 (εχω την αισθηση ειμαστε στις 5 φετος)...και μακαρι να κανει τελειωμα τυπου 2014 μπας και σωσει τα προσχηματα και γλιτωσουμε ρεκορ

Εισαι αρχηγος...Και γω ως στατιστικολογος εχω τρελα με τα στατιστικα...Αλλα εσυ πραγματικα ξεπερνας τους παντες...Μπραβο σου!!Εισαι ο Σωτηρακοπουλος του καιρου!!Και μπραβο για τον χρονο σου που θυσιαζεις για να μας ενημερωνεις...Εγω πλεον εχω πεταξει λευκη πετσετα...Δε μπορω παρα να υποκλιθω!!

Respect.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Καλησπερα φιλε Σακη, να τα 20αρια τον Δεκεμβριο απο 20ο αιωνα (107 μερες σε 121 ετη) και ανα δεκαετια

image.thumb.png.e0983a6cdce14379d38206e7d4b1f51f.png

image.thumb.png.545f7c5c184e34c4775d56ed74961c74.png

Ελπιζω να γλιτωσουμε επιδοση 2010 (εχω την αισθηση ειμαστε στις 5 φετος)...και μακαρι να κανει τελειωμα τυπου 2014 μπας και σωσει τα προσχηματα και γλιτωσουμε ρεκορ

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, ο Δεκεμβρίος του 2010,ηταν ο θερμότερος όλων των εποχών? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Καλησπερα φιλε Σακη, να τα 20αρια τον Δεκεμβριο απο 20ο αιωνα (107 μερες σε 121 ετη) και ανα δεκαετια

image.thumb.png.e0983a6cdce14379d38206e7d4b1f51f.png

image.thumb.png.545f7c5c184e34c4775d56ed74961c74.png

Ελπιζω να γλιτωσουμε επιδοση 2010 (εχω την αισθηση ειμαστε στις 5 φετος)...και μακαρι να κανει τελειωμα τυπου 2014 μπας και σωσει τα προσχηματα και γλιτωσουμε ρεκορ

Το 2010 τουλαχιστον μπορει να ειχε πολυ ζεστη το α δεκαημερο αλλα μετα εκανε εισβολες ... 

archives-2010-12-11-6-0.png

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εισαι αρχηγος...Και γω ως στατιστικολογος εχω τρελα με τα στατιστικα...Αλλα εσυ πραγματικα ξεπερνας τους παντες...Μπραβο σου!!Εισαι ο Σωτηρακοπουλος του καιρου!!Και μπραβο για τον χρονο σου που θυσιαζεις για να μας ενημερωνεις...Εγω πλεον εχω πεταξει λευκη πετσετα...Δε μπορω παρα να υποκλιθω!!

Υπάρχουν και πολλά άλλα παιδιά που κάνουν αντίστοιχα πράγματα και προσφέρουν πολλα, αλλά δεν μπορώ παρά να σε ευχαριστήσω και γενικότερα όλα τα παιδιά όταν ακούω τέτοια λόγια, καθόλου χρόνο δεν αφιέρωσα αφού το κάνω από αγάπη και επειδή μου φαίνεται ενδιαφέρον να το μοιραστώ με άτομα που χουν κοινό ενδιαφέρον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, ο Δεκεμβρίος του 2010,ηταν ο θερμότερος όλων των εποχών? 

Όχι δεν ήταν, μας έσωσε η πολύ σοβαρή ψυχρή εισβολή στις 10-12/12 με χιόνι ακόμα και στο κέντρο, και μετά έπεσε κάπως η Τ επίσης στον κεντροβορειο χιόνια στις 16/2...παρόλα αυτά έβγαλε μέση μέγιστη 16.2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, geornik είπε:

Το 2010 τουλαχιστον μπορει να ειχε πολυ ζεστη το α δεκαημερο αλλα μετα εκανε εισβολες ... 

Έκανε πολύ ζέστη στην αρχή του μόλις μπήκε, και έκανε άλλη μια πιο ήπια κοντά στις 20 του μήνα, αλλά καμία σχέση με τον φετινό, τρέλα σκαμπανεβάσματα και μεγάλο ενδιαφέρον διαρκώς αφού το ακραίο κρύο στην ΒΑ και δυτική Ευρώπη μας επισκεπτόταν...εναλλαγές υποτροπικου με σιβηρικό ψυχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Πάντως τα ανσαμπλ τζεμ στο μεσο ορο στις 29 με 30 ειναι στο συν 3 μονκ ο τζιφος έχει καλα σενάρια ας δούμε και ευρωαπιο 

Αν δεν φτιάξουν τα ανσαμπλ του ευρωπαικου, δεν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελος η Λαπωνια...Ερχομαι μονιμα Λακωνια!!!Ζεστουλα,γκομενακια,κρασακι και μπανακι ολο τον χρονο....Δεν κανει κρυο στην Ελλαδα...🤣

fat-man-in-glasses-dressed-as-santa-drinking-wine-on-the-ocean-funny-and-happy-fat-man-in-glasses-stock-image_csp62364168.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το διάγραμμα του Βορείου Έβρου για παραμονές Πρωτοχρονιάς είναι πολύ εντυπωσιακό

image.png.3c7197f89be4d3a61fef0b1efacbbb71.png

https://www.meteociel.fr/cartes_obs/gens_display.php?ext=1&lat=42.22672064777328&lon=26.509433962264147

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι αν δε βγει ο τζιφος τα ολα μοντελα δινουν συν 5 συν 6 εκείνο τ καιρό το που ο τζιφος παει μειον 5 με μειον 10 χαχαχα...εύχομαι ολόψυχα να βγει ,, αν βγει θα τον πω και εγώ βασιλιά χαχααχ

Επεξεργάστηκε από Clapsanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Ολομοναχος ο τζιφος μαζί με τα ανσαμπλ αντε δείτε τα γιατι απο αυριο ο μεσο όρος θα ναι στο συν 3 χαχαχαχ

Το πιο πιθανό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...