Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Λογικο το βρισκω ναι. 

Για ποσες ωρες προβλέπεται να εχει φαινόμενα; Λογικα θα βαλει λιγότερο χιονι απο την προηγούμενη φορα φετος

Περίπου την τρίτη αλλά  μέχρι κυριακη το πρωί θα έχει τα περισσότερα φαινόμενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά ηρεμία μην γίνεται πάλι η ίδια δουλειά.. όποιος θέλει σβήνει τον Τάσο είναι γνωστά τα γούστα του χρόνια τώρα, αν θέλει κάποιος μην διαβάζει, ας βαλει να μην εμφανίζεται..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυσκολα....αλλα το παλευει ο αχρηστος.....

gfs-0-114.png?12

εχει ριτζαρει.......αλλα δεν το καταλαβε ακομη !!!!!😂😂

gfs-13-132.png?12

.....μπορει να μας τρελανει το 12αρι.....μπορει !!

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως όσο αφορά την "πόρτα" μας, και εγώ μια από τα ίδια είμαι. Αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο το να μην είναι κάποιος πορτάκιας. Θέλω να πω, πως, ειδικά αν δεν υπήρχαν ιντερνετ τηλέοραση κτλ, και δεν χιόνιζε ποτέ στην περιοχή μας [επειδή θα μέναμε στην Μαγαδασκάρη ξέρω εγώ] τότε δεν θα ήμασταν χιονόφιλοι, γιατί δεν θα ξέραμε καν τι είναι αυτό. Και κακά τα ψέμματα, άλλο να κοιτάς κάμερες, άλλο να το πιάνεις, και να το βλέπεις να πέφτει από τον ουρανό. Προσωπικά θυμάμαι τον ευατό μου μικρό σε ένα παράδειγμα, να βλέπω στις ειδήσεις ότι χιονίζει Θεσσαλονίκη, και εδώ Λάρισα να βρέχει, και στην κυριολεξία, ΕΚΛΑΙΓΑ από την στεναχώρια μου που δεν χιόνιζε εδώ. Το ίδιο και σε άλλες περιπτώσεις που ξεκινούσε να χιονίζει στην Λάρισα, άμεση πέτσα, και τσουπ, σταμάτησε να χιονίζει. Και μετά έβλεπα στις ειδήσεις πολύ χιόνι στην Αττική και στην Εύβοια. [Γυμνάσιο ήμουν τότε, οπότε ίσως να ήταν και το 2008] Ε λοιπόν, πάλι ΕΚΛΑΙΓΑ που δεν χιόνισε καλά εδώ. 🤣

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Και μετά έβελπα στις ειδήσεις πολύ χιόνι στην Αττική και στην Εύβοια. [Γυμνάσιο ήμουν τότε, οπότε ίσως να ήταν και το 2008] Ε λοιπόν, πάλι ΕΚΛΑΙΓΑ που δεν χιόνισε καλά εδώ. 

και συνεχιζει ο Μιχαλης:

"...περασαν τα χρόνια,μεγάλωσα,σπούδασα,ζω Μηδεια,Ελπίδα...και ακομα κλαιω..."

 🤣🤣🤣(Σε πειραζω,ετσι;;;;)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

έμμεσα αυτό δηλώνεις κάθε φορά που μιλάς έτσι. Οπότε το δικό σου ύφος ειναι το θέμα. δεν έχω τίποτα παραπάνω να προσθέσω. απλά είσαι εριστικός και ειλικρινά φτιάχνεις κακή εικόνα 

Καταγραφή.PNG

To έμμεσα το βγάζεις από το μυαλό σου γιατί δε βλέπω να έχει καμιά διάταξη που να βλέπει κάποιος χιόνι και να παρακαλάω να χαλάσει. Από την άλλη βλέπω εσένα και 3-4 ακόμα να ανταλλάσσετε like σε σχόλια για rayban, στερήσεις κλπ. Το πρόβλημα λοιπόν δεν είναι ότι έγραψα ότι προτιμώ να έχει ήλιο από το να βρέχει ή να έχει κρύο. Άλλωστε και προχθές σε μήνυμα περί γροιλανδικού πάλι τα ίδια έγραφες χωρίς να έχεις την παραμικρή ιδέα αν ο γροιλανδικός βοηθάει για χιόνια εδώ ή όχι. Το πρόβλημα δεν είναι ότι έγραψα για τον γροιλανδικό, το πρόβλημα είναι ότι ο γροιλανδικός δεν βολεύει εσένα εκεί που μένεις. Το πρόβλημα δεν είναι το ύφος μου, το πρόβλημα είναι που ψάχνω να βρω χιόνια για την περιοχή μου που θα έχεις ως αποτέλεσμα να μην έχεις χιόνια εσύ, αφού για να δω καλά χιόνια το χαμηλό θα περάσει αναγκαστικά από θέση που εσύ θα έχεις βροχή με 10 βαθμούς.

 

Το πρόβλημα λοιπόν δεν είναι όλα αυτά, αλλά το γεγονός ότι όπως κι εγώ θέλεις κι εσύ τα χιόνια για την πάρτη σου. Θυμάμαι χαρακτηριστικά τα μηνύματά σου από το παλιό φόρουμ στην περίπτωση της ωκεανίδας το φλεβάρη του 2019 που λέγαμε εμείς στα βόρεια μακάρι να πάει δυτικά για να δούμε χιόνι και πεταγόσουν κι έλεγες "είστε αχόρταγοι και είδατε 2 φορές χιόνι ήδη στη σοφία και την υπατία και αφήστε να δούμε κι εμείς τίποτα, ήμουν 7 χρονών όταν χιόνισε τελευταία φορά" κλπ κλπ. Το πρόβλημα λοιπόν δεν είναι το ύφος μου, το πρόβλημα είναι ότι δεν παραδέχεσαι αυτό που εγώ παραδέχομαι, ότι δηλαδή ψάχνεις το χιόνι στην πόρτα σου, το οποίο θέλοντας και μη θα είναι άσχημο για τους υπόλοιπους. Επειδή λοιπόν δεν πρόκειται να σταματήσω να γράφω για τη θεσσαλονίκη αν δεν σ αρέσει το ύφος μου υπάρχει επιλογή να αγνοείς τα μηνύματά μου. Υποδείξεις και σχόλια του τύπου "χαλάς την εικόνα σου" δεν τα δέχομαι ούτε από σένα, ούτε από κανέναν, άλλωστε όσοι με ξέρουν, ξέρουν και την εικόνα μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευρωπη, η ποιο αδιαφορη καιρικα ηπειρος .Καταντια

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

animkeb1.gif

 

Η μεγαλύτερη αλλαγή στο 12αρι τοιυ τζίφου είναι ο πολύ πιο χαλαρός πολικός στρόβιλος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο το χιονοχαμηλο στην αμερικη αν μπορεσει να παει οσο πιο νοτια γινεται μπας και σηκωθει κανας Α και στηθει κανα μπλοκ ανετα κατεβαινει ο βορειος πολος στην Ευρωπη αλλα νταξει φανταζομαι εγω τωρα χαχα

18-21-53-gemnh-0-174.png

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

και συνεχιζει ο Μιχαλης:

"...περασαν τα χρόνια,μεγάλωσα,σπούδασα,ζω Μηδεια,Ελπίδα...και ακομα κλαιω..."

 🤣🤣(Σε πειραζω,ετσι;;;;)

Καλά η Ελπίδα, εδώ ήταν χάλια, κυρίως επειδή ήλπιζα να χιόνιζει στο παραθαλάσσιο χωριό μου, αλλά ούτε εκεί.. Αν δεν είχε άερα κάτι θα γινόταν.

Η Μήδεια κάτι έκανε. Τυπικό χιόνι σε ποσότητες, απλά όχι σε χρονική διασπορά των φαινομένων. Από τις απολαυστικότερες ποδηλατοβόλτες, και ευελπιστώ να το κάνω και βράδυ σε νέο χιονιά ενώ χιονίζει και στρώνει. Είναι λίγο επικίνδυνο, αλλά θα προσέχω, το υπόσχομαι.😁 Το χιόνι να έρθει και όλα θα γίνουν, και η βόλτα, και ο χιονάνθρωπος 3 μέτρων. χαχαχαα🤣

IMG_20210214_131844.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, baristrs είπε:

Αυτο το χιονοχαμηλο στην αμερικη αν μπορεσει να παει οσο πιο νοτια γινεται μπας και σηκωθει κανας Α και στηθει κανα μπλοκ ανετα κατεβαινει ο βορειος πολος στην Ευρωπη αλλα νταξει φανταζομαι εγω τωρα χαχα

18-21-53-gemnh-0-174.png

Αυτόν περιμένουμε να ανέβει. Λίγο με τις πιέσεις στη γροιλανδία, λίγο με τον υποτροπικό άμα καταφέρουν να φτιάξουν μετά τις 4-5 του μήνα κάτι σαν αντικυκλώνα στην ισλανδία ή και δυτικότερα (ανάλογα πόσο σφιχτό θα είναι το pv στην σκανδιναβία) τότε τα πράγματα θα είναι αρκετά καλά

gfs-0-216.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Αυτόν περιμένουμε να ανέβει. Λίγο με τις πιέσεις στη γροιλανδία, λίγο με τον υποτροπικό άμα καταφέρουν να φτιάξουν μετά τις 4-5 του μήνα κάτι σαν αντικυκλώνα στην ισλανδία ή και δυτικότερα (ανάλογα πόσο σφιχτό θα είναι το pv στην σκανδιναβία) τότε τα πράγματα θα είναι αρκετά καλά

gfs-0-216.png?12

Ξερω αλλα τρωει φαπες απτα χαμηλα στον Καναδα ο καρπαζοεισπρακτορας

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε κάθε περίπτωση ο τζίφος είναι αρκετά καλός και στο 12αρι μιας και ο αντικυκλώνας ριτζάρει δυτικά από την αγγλία. Το πρώτο ριτζ πρέπει να γίνει πάσει θυσία προς τα ΒΔ και όχι σε ευρωπαϊκό έδαφος μιας και ήδη θα έχει καλύψει πολύ μεγάλη ευρωπαϊκή έκταση ο αντικυκλώνας και κάθε ριτζ προς τα ανατολικά θα σήμαινε πλάκωμα σε εμάς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

To έμμεσα το βγάζεις από το μυαλό σου γιατί δε βλέπω να έχει καμιά διάταξη που να βλέπει κάποιος χιόνι και να παρακαλάω να χαλάσει. Από την άλλη βλέπω εσένα και 3-4 ακόμα να ανταλλάσσετε like σε σχόλια για rayban, στερήσεις κλπ. Το πρόβλημα λοιπόν δεν είναι ότι έγραψα ότι προτιμώ να έχει ήλιο από το να βρέχει ή να έχει κρύο. Άλλωστε και προχθές σε μήνυμα περί γροιλανδικού πάλι τα ίδια έγραφες χωρίς να έχεις την παραμικρή ιδέα αν ο γροιλανδικός βοηθάει για χιόνια εδώ ή όχι. Το πρόβλημα δεν είναι ότι έγραψα για τον γροιλανδικό, το πρόβλημα είναι ότι ο γροιλανδικός δεν βολεύει εσένα εκεί που μένεις. Το πρόβλημα δεν είναι το ύφος μου, το πρόβλημα είναι που ψάχνω να βρω χιόνια για την περιοχή μου που θα έχεις ως αποτέλεσμα να μην έχεις χιόνια εσύ, αφού για να δω καλά χιόνια το χαμηλό θα περάσει αναγκαστικά από θέση που εσύ θα έχεις βροχή με 10 βαθμούς.

 

Το πρόβλημα λοιπόν δεν είναι όλα αυτά, αλλά το γεγονός ότι όπως κι εγώ θέλεις κι εσύ τα χιόνια για την πάρτη σου. Θυμάμαι χαρακτηριστικά τα μηνύματά σου από το παλιό φόρουμ στην περίπτωση της ωκεανίδας το φλεβάρη του 2019 που λέγαμε εμείς στα βόρεια μακάρι να πάει δυτικά για να δούμε χιόνι και πεταγόσουν κι έλεγες "είστε αχόρταγοι και είδατε 2 φορές χιόνι ήδη στη σοφία και την υπατία και αφήστε να δούμε κι εμείς τίποτα, ήμουν 7 χρονών όταν χιόνισε τελευταία φορά" κλπ κλπ. Το πρόβλημα λοιπόν δεν είναι το ύφος μου, το πρόβλημα είναι ότι δεν παραδέχεσαι αυτό που εγώ παραδέχομαι, ότι δηλαδή ψάχνεις το χιόνι στην πόρτα σου, το οποίο θέλοντας και μη θα είναι άσχημο για τους υπόλοιπους. Επειδή λοιπόν δεν πρόκειται να σταματήσω να γράφω για τη θεσσαλονίκη αν δεν σ αρέσει το ύφος μου υπάρχει επιλογή να αγνοείς τα μηνύματά μου. Υποδείξεις και σχόλια του τύπου "χαλάς την εικόνα σου" δεν τα δέχομαι ούτε από σένα, ούτε από κανέναν, άλλωστε όσοι με ξέρουν, ξέρουν και την εικόνα μου.

Παρε τον εδεσσαικό!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, baristrs είπε:

Ξερω αλλα τρωει φαπες απτα χαμηλα στον Καναδα ο καρπαζεισπρακτορας

Από τις 216 μέχρι τις 240 ώρες κοίτα πως σιγά σιγά ριτζάρει δυτικά από αγγλία προς ισλανδία και γροιλανδία. Σε πρώτη φάση δεν θα δεις τίποτα έτσι κι αλλιώς, μετά τις 4-5 του μήνα θες. Οπότε πιο πριν απλά θες να έχει στηθεί καλά ο αντικυκλώνας στα ΒΔ μέσα στον ατλαντικό

gfs-0-216.png?12

gfs-0-240.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...